Muziek op Texelpop 2010 'Lowlands-waardig' I H o if' I/'! TEXELSE 11 COURANT ft 4. DINSDAG 16 MAART 2010 Vrolijk onderonsje tussen Ewout Adriaans en Rikus Kloosterhuis van Jug Bros. Meidenband Melissa the bitches. Gitarist Sil van Dijk van @last krijgt vocale ondersteuning. (Foto Chantal Tak) Hans List en Edwin Bakker speelden blues uit de jaren vijftig. Het Popkoor onder leiding van Mathieu Vulto. (Foto Chantal Tak) 'Optredens die niet onder doen voor concerten in een grote poptempel.' Deze en andere complimenten waren te horen op Texelpop dit weekend. Vrij dag bezochten zo'n 200 lief hebbers Question Plaza, zater dag liep de zaal met 500 bezoekers bomvol. Waar het grote verschil in bezoe kers tussen vrijdag en zaterdag in heeft gezeten blijft raden, zeker is dat het zestig mannen en vrou wen sterke Popkoor dat zaterdag de avond opende, voor extra toe loop heeft gezorgd. Dringen in de zaal, maar ook op het podium, waar dit voor Texelpop nieuwe fenomeen goed uitpakte voor publiek en organisator Stichting Sommeltjespop. Onder leiding van Mathieu Vulto werd een breed en swingend repertoire poplied jes ten gehore gebracht, onder meer van The Beatles. Het droeg bij aan het goede gevoel over Texelpop, waarin de toon vrijdag werd gezet door Tax- Free. Een band van tieners, die onder meer Earring-klassieker Radar Love ten gehore bracht. En met gitarist David Maas, wiens uiterlijk en gitaarstijl babyboo mers deed denken aan Peter Frampton. 'Lowlands-waardig' was het optreden van Slik, de band rond zangeres Roos Bakker. Met zelf geschreven nummers, variërend van rap tot ballads en van Latijn- Amerikaans tot uptempo en rock, maakten de muzikanten indruk. 'We hebben ruim veertien maan den in de studio geoefend, opna men gemaakt, geluisterd, geschaafd en weer geoefend. We wilden pas optreden als we het gevoel hadden dat het staat als een huis.' De nummers waren gecomponeerd door gitarist en muziekdocent Ruud Geldermans, de teksten geschreven door part ner en dansdocente Roos Bakker, die daarbij een maatschappijkriti sche boodschap niet uit de weg ging. Na hun optreden volgde dat van meidenband Melissa the Bit ches. 'We zijn in het echt geen bitches hoor', zei gitarist Corinne Rikkenberg. Ook zij oogstten veel waardering met bekende covers, onder meer Hush van Kula Sha ker. Een band die flinke progres sie had gemaakt, maar zich niet te groot voelde om als ze het zelf niet naar wens vonden gaan, zich daarvoor publiekelijk te excuse ren. De voorlaatste act op vrijdag kwam op naam van Sorgen-Frei, de band van Hans List, die zich tot slidegitarist had ontpopt, en zanger-gitarist Edwin Bakker. Hun repertoire van zogeheten Chica- goblues uit de jaren vijftig straal- Het publiek reageerde enthousiast op soulband Suitcase. den passie en bevlogenheid uit. Qua populariteit konden ze niet op tegen de populaire covers die eerder werden gespeeld, het is wel een band die op het Blues festival niet zou misstaan. Het slotakkoord was vrijdag voor Sin ner, met onder meer organisator en gitarist Jeroen Schoo in de gelederen en zanger en gitarist Justin Segerink. Behalve het Popkoor traden zaterdag meer debutanten voor het voetlicht. Swingend was het optreden van Suitcase, met zan geres Danielle de Lussanet. Hun covers van soulklassiekers sloe gen goed aan, het publiek rea geerde enthousiast. De avond kantelde naar de blues met de komst van Skrep, met onder meer Frits Bonne en vrijdagavondpre sentator Martijn Dros in de gele deren. Een ander en verrassend goed geluid werd gebracht door de Lia Ona Band, vernoemd naar de zangeres en met onder andere Ben Bakker, Rikus Kloosterhuis en twee gastspelers in de gelede ren. Jug Bros ontbreekt op geen festival en is alom bekend, het markante gezelschap zorgde met hun overstap naar elektrische gitaren voor een verrassing. Uit smijter van de avond was @Last. De band hield met covers van Level 42, DuranDuran en Man at work, muziek die voor veel muzi kanten te ingewikkeld is om te spelen, het publiek aan zich gekluisterd. Daardoor was er ook aandacht voor de eigen composi ties waarmee het optreden door spekt was. De conclusie dat de muziek op Texelpop gemiddeld van hoog niveau en zeer gevarieerd was, wordt breed ondersteund. 'Vol gend jaar weer', was de veelzeg gende opmerking waarmee spreekstalmeester Marco van Sambeek Texelpop zaterdag in de kleine uurtjes afsloot. Tegen die tijd moet de langverwachte verbouwing van Question Plaza zijn voltooid, Jeroen Schoo kreeg van Paul Krugers de verzekering dat Texelpop ook in de vernieuw de zaal van harte welkom is. Gerard Timmerman (Foto Chantal Tak) Ger Scheeve tijdens een optreden van Skrep. (Foto Chantal Tak) Gitarist David Maas van Tax-Free. Zangeres Roos Bakker en gitarist Orpheus Oosterhuis van Slik.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 11