Halve marathon vooral afzien voor vrijwilligers Bezoek een zorginstelling! Medewerkers Gollards vertellen verhalen MAROEN jiiirlhe TEXELSE 3 COURANT Zaterdag 20 maart Open Dag van de Zorg 'Zorg niet alleen sober en somber' Voetbalspullen voor Zuid-Afrika gezocht Harmke Zuidema-Jeninga Familieberichten Deze kleine jongen wordt donderdag 50 jaar Christina Deze dag is bestemd voor iedereen die kennis wil maken met de zorg. Van jong tot oud, iedereen is van harte welkom. In de regio Kop van Noord-Holland/Texel openen de onderstaande organisaties en instellingen hun deuren voor het publiek: www.opendeigvcmdezorg.inl Ouderenzorg en thuiszorg zijn niet alleen maar sober of som ber. Achter de deuren van woon zorgcentra, verpleeg- en verzor gingshuizen en in elke willekeurige straat gaan de mooiste verhalen schuil, van mensen die terugkijken op een rijk leven en daar smakelijk over kunnen vertellen. Elke medewer ker of vrijwilliger in de zorg kan dat beamen en heeft ze zelf ook: verhalen. Wie enkele mooie, spannende, ontroerende of humoristische verhalen wil horen, kan zaterdag 20 maart terecht bij De Gollards, dat van 10.00 tot 12.30 uur open huis houdt. Veel mensen hebben nauwelijks een beeld van wat zich in de zorg allemaal afspeelt, wat de dilem ma's en uitdagingen van de sector zijn, hoe veelzijdig en complex het werk kan zijn. Ouderenzorg en thuiszorg zijn omgeven met emo ties, er komt vaak veel verdriet kij ken bij de beperkingen en kwalen die ouderdom of een chronische ziekte met zich meebrengt. Toch is werken in de zorg ook een vrolijk vak. Medewerkers genieten van de contacten met cliënten, van hun humor, levenswijsheid en hun ver halen. Mooie verhalen, sterke ver halen, ontroerende verhalen, kort om: levensverhalen. Verhalen die werken in de zorg letterlijk de moeite waard maken', meldt Omring, waaronder De Gollards ressorteert, in een persbericht. 'Daarnaast heeft iedere medewer ker of vrijwilliger zijn of haar eigen verhaal. Wat maakt werken in de zorg zo de moeite waard? Waarom heb je daarvoor gekozen?' Wie geïnteresseerd is in deze ver halen, is zaterdag welkom in De Gollards. De medewerkers geven informatie over de zorg, over wer ken in de zorg en vacatures. Ook kunnen bezoekers deelnemen aan een 'interactieve rondleiding', waarbij letters moeten worden ver zameld en een opdracht moet wor den uitgevoerd. Wie daarin slaagt, maakt kans op een bon voor een diner in het restaurant van De Gol lards. De interactieve rondleiding voert de bezoekers ook naar het winkeltje, dat wordt gerund door vrijwilligers. In de creasoos kunnen bewoners samen met een activitei tenbegeleider en vrijwilligers knut selen. De stilteruimte wordt voor De animo om te kunnen voetballen, was direct al groot. de gelegenheid gevuld met verha len over vrijwilligers en kerk. Verder kunt bezoekers een kijkje nemen in de kapsalon, waar speciale kap sels worden gecreëerd en onder andere een voetreflextherapeute actief is. Het restaurant is dagelijks van 9.30 tot 17.00 uur geopend. Niet alleen bewoners en hun familie en vrien den, maar ook anderen kunnen hier terecht voor een kopje koffie of thee, frisdrank, gebak, koek of een kleine snack. Bovendien wordt elke dag om 12.30 uur een warme maal tijd geserveerd. In het restaurant is ook een internetcafé, een kleine bibliotheek, een leestafel met kran ten en lectuur en een televisiehoek. Tot slot zijn er geregeld activiteiten, zoals bingo, spelmiddag, buffetten en muzikale optredens. DINSDAG 16 MAART 2010 Het deelnemersveld, kort na de start bij de start, passeert De Waal. Winnaar Lutz Lohse, hier nog met Ruud Doodeman aan zijn zijde, tijdens de Halve (Foto Joop Rommets) Marathon van De Waal. (Foto Joop Rommets) Tijdens de 29ste Halve Marathon van De Waal van zaterdag was het vooral afzien voor verkeers regelaars, wedstrijdleiding, de verversingsposten, EHBO'ers en fotografen. Maar kou, wind en motregen leken geen vat te heb ben op de hardlopers. Die liepen zich warm en de wind pakte redelijk gunstig uit. Met 181 deelnemers handhaaft het hardloopevenement van Atletiek vereniging Texel de opgaande lijn. De toenemende behoefte om (indi vidueel) te sporten en de inmiddels tot traditie verheven Texel Halve Marathon in september zijn moge lijke oorzaken. De groei zit voorna melijk in de recreatieve lopers, die kozen voor de afstanden 4,8 en 10,6 kilometer. Wellicht dat de lan ge winter, waardoor minder kon worden getraind, er de oorzaak van was dat meer lopers dan anders voor de kortere afstanden kozen. Zo niet Lutz Lohse, die na twee ronden (samen 21,1 km) om De Waal als eerste bij de kerk arri veerde. Speaker Jan Driehuis noteerde een tijd van 1.20.10 uur, ruim anderhalve minuut sneller dan nummer twee, Ruud Doodeman uit Den Helder. Erik van der Velden finishte als vierde in 1.25.16 uur. Het vermelden waard zijn de pres taties van Frits van der Gracht, die in 1.29.15 voor het eerst onder de anderhalf uur eindigde. Snelste vrouw, de Texelse Ulrike Weirich, scherpte met 1.32.06 haar per soonlijk record liefst met zeven minuten aan. TC-blogger Jan van der Star kwam binnen in 1.36.47, ook ruim anderhalve minuut sneller dan vorig jaar. Nieuwkomer Ger Vlaming gaf met een tijd van 1.42.24 zijn visitekaartje af. Ook Alex Cofino (1961) gaat steeds sneller lopen en toont met 1.44.29 aan dat met het stijgen der jaren ook zijn sportieve vermogens aan progressie onderhevig zijn. Op de 10,6 km was Jaap Witte heer en meester. De specialist op de 800 meter legde het rondje De Waal af in 39,08. Nummer twee, Geert van de Belt uit Zwolle, kwam in 40.31 over de streep. Derde was Texelaar Quinten van Katwijk, in 40.41. Snelste dames op deze afstand waren Daniëlle Brouwer en Natascha van der Vis, die beiden in 50.21 binnenkwamen. Op de 4,8 kilometer werd de snel ste tijd neergezet door Texelaar Martijn van Haren, die in 19.13 in De Waal terugkeerde. Maikel van der Gracht liet er in 21.15 geen twijfel over bestaan wiens genen hij heeft geërfd. Derde werd Mark Eveleens, in 22.16. Laag was de opkomst bij de jeugd die 2,5 km liep. Van de vier was Hessel Arnes- man in 9.04 het snelst. Veel groter was de animo bij de jongste jeugd, waar twintig Texelaars aan de start van de 1,2 km verschenen. In 4,54 kwam Sil van Heerwaarden als eerste binnen. Van alle 181 deelnemers stapten er slechts stapten er slechts twee voortijdig uit en de EHBO hoefde niet in te grijpen. De organiserende Atletiekvereniging Texel kijkt alweer vooruit naar de dertigste editie die volgend jaar wordt gehouden. Gehoopt wordt op een extra snelle halve marathon, waarin de eindtij den kunnen wedijveren met die van voorheen, waarin onder de 1.10 uur werd gelopen. Het record van 1.07.10 stamt uit de jaren tachtig en staat op naam van Berry Kneppers uit 't Zand. De volledige uitslagen zijn te lezen op: www.halvemarathondewaal- texel.nl. Schoenen, sokken, shirts, broe ken, scheenbeschermers. Alles wat maar met voetbalkleding te maken heeft, is welkom bij Jaap en Nienke Ravenstijn, die zich in Zuid-Afrika inzetten voor een groep arme kinderen. Beide oud-Texelaars emigreerden tweeëneenhalf jaar geleden naar KwaDukuza (voorheen Stanger), om er op duizenden kilometers van huis een kamerverhuurbedrijf op te zetten. Nu dat is gelukt, willen ze graag helpen het leven van de lokale jeugd wat te veraangena men en hebben ze ervoor gekozen een voetbalclubje op te zetten. 'We wonen in een afgelegen gebied en sommige kinderen moeten een paar kilometer lopen om bij het voetbalveld te komen Het belangrijkste is het sport en spel, samenwerking en teambuilding. De wekelijkse activiteiten zullen voor de kinderen een geweldige afwisseling zijn. Even geen zorgen over thuis, school, eten, het vee en de rest van alle zorgen die deze kinderen met zich meedragen.' De animo is groot. Ondanks dat de uitnodigingen pas een dag tevoren waren uitgedeeld, waren er de eer ste keer direct al tien deelnemers en de keer erop zelfs zeven meer. 'Voordat we met de voetbaltrainin gen van start konden, moest er nog wel wat gebeuren. In samen werking met ons personeel en de trainers hebben we het veld klaar gemaakt. Het voetbalveld is nog erg basic, met een paar stokken als doel en pionnen als zijlijn. We hopen in de toekomst op echte voetbaldoelen. Maar het gaat erom dat er gespeeld kan worden.' 'Probleem is wel dat de meesten op blote voeten of slippers lopen. Laatst liet een jochie trots zien dat hij één voetbalschoen had', vertelt Pien Esselman uit Den Burg, zus van Jaap Ravenstijn, die de kle- dingactie coördineert. Texelaars die voetbalschoenen of -kleren beschikbaar willen stellen, kunnen terecht bij haar (Schilderend 161, tel. 314644). Esselman vliegt 22 april naar Zuid-Afrika om een bezoek aan haar broer en schoon zus te brengen. Spullen die later binnenkomen, kunnen eventueel per post worden opgestuurd. De Zuid-Afrikaanse kinderen waar het om gaat, zijn tussen de vier en zestien jaar oud. Wie liever geld geeft, kan een donatie overmaken op bankrekeningnummer 58.74.09.622 (ABN/AM RO), ten name van J.J. Ravenstijn, De Cock- sdorp, onder vermelding van Ibho- la Projects. Als leven lijden wordt, is rusten goed. Omringd door allen die haar lief waren, is na een korte ziekenhuisperiode onverwachts van ons heengegaan, onze lieve moeder, schoonmoeder en oma Weduwe van Johannes Zuidema A 9 januari 1927 t 13 maart 2010 Den Burg: John en Tineke Zuidema Malou en Sjoerd Mike De Koog: Tilly en Rob Vinke Chris Laura en Martijn Gasthuisstraat 96 1791 GM Den Burg Moeder is overgebracht naar de strandkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op dinsdag 16 maart van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum. Eern-Kort samenzijn zal worden gehouden op woensdag 17 maart om 13.30 uur in het uitvaartcentrum. Aansluitend zullen wij moeder naar haar laatste rustplaats begeleiden op de Begraafplaats van De Cocksdorp aan de Molenlaan. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in café restaurant "De Slufter", Slufterweg 1 te De Cocksdorp. Correspondentieadres: Fam. J. Zuidema, Schoorwal 411791 HM Den Burg. Indien u geen rouwcirculaire heeft ontvangen, kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. is geboren op 12 maart 20 I 0 Frouwke, Arjen, Tristan en Romijn van der Slikke Spionkopstraat 2 2021 TK Haarlem Wij hebben er een praehtitj meisje bij! Weel blij en gelukkig zijn wij met ae geboorte van onze dochter en zusje Jitirthe is geboren op zondag 21 februari 2010. Wiek Xuik, Silvia TLndenburg en Jjysanne Wandscheerstraat 19 b 717 XT Tide De grootouders van SMirthe zijn 'Jan en Cjré Dndenburg-van Stratum Hemhardiaan 65 1791 XCDen Turg Omring Wijkgebouw (nieuw) Middenmeer Brugstraat 42 1 775 BC Middenmeer Open van 11.00 - 15.00 uur Verzorgingshuis Gollards De Zes 1 2 1791 EX Den Burg Texel) Open van 10.00 - 13.00 uur Verpleeghuis Buitenveld Landbouwstraat 66 1 787 AM Julianadorp Open van 10.00 - 13.00 uur Woonzorggroep Samen Verpleeghuis Magnushof Jacob Ruysdaellaan 30 1741 KW Schagen Open van 10.00 - 16.00 uur www.woonzorggroep- samen.nl www.omring.nl Ook kunt u op 20 maart een bezoek brengen aan het Gemini Ziekenhuis.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 3