Texel Gemeente bekendmakingen minima regeling www.texel.n TEXELSE 6 COURANT aSKMjg mhïCïhïï33 örCr m> 'tM Gemeente Texel Geen geld maar toch sport en of cultuur proeven? www.texel.nl 1 OPSPORING VERZOCHT! BOUWZAKEN EVENEMENTEN MEDEDELINGEN VERGADERINGEN VRIJDAG 19 MAART 2010 Misschien komt u in aanmerking voor de financiële bijdrage van uw gemeente. Ouders en kinderen kunnen met een jaarlijks bedrag van €150 (per gezinslid) bijv. sporten, de bioscoop of het theater bezoeken of een cursus volgen. Voor sportkleding of een schoolreis kan uw kind daar bovenop 150 ontvangen. Richtlijn voor maximuminkomens zijn: Voor een gezin: 1.554,00 een alleenstaande ouder: €1.399,00 een alleenstaande: 1.088,00 Voor meer informatie kunt u terecht bij het loket Werk, Inkomen en Zorg op het gemeentehuis, tel. 362100. Of bij uw eigen dorpsservicepunt, www.pharos. nl of tel. 315224. Gemeente Texel Groeneplaats 1 Postbus 200 1790 AE Den Burg Eeter]J en DRïnKer.1] Wij zoeken per 1 mei een enthousiaste, Ben je creatief, collegiaal, flexibel en op zoek naar een jaarbetrekking? Lijkt het je een uitdaging om met eerlijke, pure (streek) produkten te werken en het eten voor de gasten een klein feestje te maken? Reageer dan snel! Wij bieden: een leuke, afwisselende baan (evt. part-time) binnen een klein team variabele werktijden, maar tot maximaal 21.00 uur, óók in de weekenden! Interesse? Stuur vóór 31 maart een brief naar: Koffie-café Inn de Knip, De Naai 2,1797 AC Den Hoorn, Texel. Aarde en Hemel Ton van der Slikke Uitvaartverzorging Tel: 06-83164910 Verzorgen en regelen van begrafenis en crematie. Opbaring in afscheidshuis de Vlinder of andere locatie. Zorgvuldige persoonlijke begeleiding voor een warm en liefdevol afscheid, met oog voor budget en detail. Dag en nacht bereikbaar. Hollewal 42 1791GH Den Burg www.aardeenhemel.nl info@aardeenhemel.nl Afscheidshuis de Vlinder ledereen is ongeacht zijn verzekering, dus ook bij een natura polis, vrij om voor Uitvaart verzorging Aarde en Hemel Ton van der Slikke te kiezen. Wanneer zag u voor het laatst een egel? Meld uw ontmoeting op Jaarvandeegel.nl De onderzoekscampagne Jaar van de Egel is een initiatief van de Zoogdiervereniging onder de vleugels van Vogelbescherming Nederland Aangevraagde bouwvergunningen (1796 BN) Watermunt 6 in De Koog: gedeeltelijk ver groten van bestaand woonhuis (ontvangen 9 maart 2010); (1795 JV) Roggeslootweg 247 in De Cocksdorp: gedeeltelijk vergroten van woonkamer (ontvangen 10 maart 2010); (1791 LD) Zuid Haffel 5 in Den Burg: ge heel plaatsen van blokhut (ontvangen 10 maart 2010); (1792 CJ) Schilderweg 263 in Oudeschild: gedeeltelijk veranderen van een bedrijfsruimte waarvoor reeds eerder een vergunning is verstrekt (ontvangen 11 maart 2010); (1791 DN) Molendwarsstraat 2 in Den Burg: geheel oprichten van woonhuis (ontvangen 11 maart 2010); (1795 LL) Stengweg/Vuurtorenweg in De Cocksdorp: geheel oprichten van paviljoen (ontvangen 11 maart 2010); (1791 TN) Distelvlinder 63 in Den Burg: geheel plaatsen van bijkeuken en vergroten van een berging (ontvangen 12 maart 2010). Aangevraagde sloopvergunningen (1793 EC) Tienhoven 10 in De Waal: geheel slopen van een schapenboet (ontvangen 12 januari 2010); (nabij jachthaven in Oudeschild) Slopen van de fundaties van de windturbines (verzonden 12 maart 2010). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunnin gen zijn verleend. Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergun ningen worden gepubliceerd. Verleende bouwvergunningen (1797 AG) Herenstraat 61 in Den Hoorn: geheel oprich ten van een serre (verzonden 12 maart 2010); (1791 LT) Kadijksweg 10 in Den Burg: geheel oprichten van woonstolp met 2 recreatieve appartementen (verzon den 12 maart 2010). Verleende bouwvergunning en ontheffing 3.6.1.c Wro (1795 AM) Molenlaan 5 in De Cocksdorp: plaatsen van molen met uitzicht bordes (verzonden 12 maart 2010); (1791 XC) Bernhardlaan 77 in Den Burg: gedeeltelijk vergroten van een woonhuis (verzonden 12 maart 2010); (1791 AT) Emmalaan 13 in Den Burg: plaatsen van berging en serre (verzonden 12 maart 2010). Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop de besluiten zijn bekendgemaakt verzenddatum) een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzie- ningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Verleende bouwvergunning en ontheffing Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat zij ontheffing van het geldende bestem mingsplan en bouwvergunning verlenen voor de navolgende aanvraag om bouwvergunning met toe passing van ontheffing artikel 3.22 van Wet ruimtelijke ordening: (1792 AD) Barentszstraat 21 in Oudeschild: tijdelijk plaatsen van drie zeecontainers tot en met 2011 (geen zienswijzen ingediend). De verleende bouwvergunning en ontheffing van het bestemmingsplan (die zijn voorbereid met toepassing van afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht) liggen met ingang van 22 maart 2010 gedurende 6 weken ter inzage. Beroep Belanghebbenden die het niet eens zijn met het bovengenoemde besluiten en tegen de ontwerpbouwvergunning(en) en/of de ontwerp ontheffing(en) een zienswijze hebben ingediend, alsmede belangheb benden die niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben in gediend, kunnen beroep instellen. Dit beroep dient binnen zes weken na de dag dat het besluit ter inzage is gelegd ingediend te worden bij de rechtbank in Alkmaar (Postbus 251, 1800 BG Alkmaar). Het beroepschrift dient in ieder geval te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht, de gronden van het beroep en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Van de indiener van een dergelijk beroepschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Voorlopige voorziening Indien een beroepschrift is ingediend, is het in spoedeisende ge vallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar (Postbus 251, 1800 BG Alkmaar). Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan grif fierechten geheven. Bouwvergunning en ontheffing Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 3.6, lid 1, sub c van de Wet ruimtelijke ordening medewerking te verlenen aan het bouwplan voor het: plaatsen van een blokhut aan de Ploosterstraat 4 in De Cocksdorp; geheel plaatsen van een veldschuur aan de Maaikeduinweg 7 in De Koog. De plannen zijn in strijd met de ter plaatse geldende bestemmings plannen. De ontwerpbesluiten ontheffing en ontwerp bouwvergunning liggen met ingang van 22 maart 2010 gedurende twee weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een belanghebbende mondeling of schriftelijk een zienswijze kenbaar maken. De ontwerp bouwvergun ningen en ontwerpbesluiten ontheffing zijn ook digitaal raadpleeg baar op www.texel.nl Volg de gemeente, de politiek, het beleid bekendmakingen. Aangevraagde evenementenvergunningen De volgende organisaties hebben vergunning aange vraagd voor een evenement. De Feestboekingswinkel voor het organiseren van de een theaterfietstocht over Texel op 13 tm 16 mei, 18 t/m 20 juni, 3 t/m 31 juli, 1 t/m 22 augustus, 16 t/m 19 september en 14 t/m 17 oktober 2010; Campina voor het organiseren van de Campina Open Boerde rijdag aan de Pontweg 146 in De Koog op 24 mei 2010; Stichting Sommeltjespop voor het organiseren muziekfestival Sommeltjespop op het veld tegenover dorpshuis De Wielewaal in De Waal op 3 juli 2010. Bovenstaande aanvragen liggen ter inzage bij de Publieksbalie op het gemeentehuis. Belanghebbenden kunnen binnen twee weken na publicatie een schriftelijke zienswijze indienen bij de burgemeester, Postbus 200, 1790 AE in Den Burg. Vastgestelde beleidsplannen Burgemeester en Wethouders maken bekend dat de gemeenteraad van Texel in zijn vergadering van 28 oktober 2008 het Basisrioleringsplan 2008 en het Gemeentelijk Rioleringsplan 2009 - 2013 heeft vastgesteld. Bovenstaande beleidsplannen liggen ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Tegen betaling van de kosten kunt u een af schrift van de beleidsnota's verkrijgen. De plannen kunt u bovendien vinden op www.texel.nl Volg de gemeente, de politiek, het beleid Beleidsnota's. Vaststelling Marktverordening en Marktregle- ment De gemeenteraad heeft op 1 december 2009 vastge steld de Marktverordening 2009. Op 9 maart 2010 heeft het college van Burgemeester en Wethouders het Marktreglement Texel 2010 vast gesteld. De Marktverordening en het Marktreglement vervangen de bestaande regelgeving voor de waren markt op maandag in Den Burg en treden in werking op 1 april 2010. Marktverordening en Marktreglement zijn raadpleegbaar via de website www.texel.nl Volg de gemeente, de politiek, het beleid Verordeningen Algemeen Verordening Marktgelden 2010. Vergadering van de Commissie Geluidhinder Vliegveld Texel De commissie geluidhinder vliegveld Texel (of com missie milieuhygiëne vliegveld Texel) heeft als taak het gevraagd en ongevraagd uitbrengen van adviezen over de geluidsaspecten van de activiteiten op het vliegveld Texel. Ook kunnen bij de commissie klach ten worden ingediend over geluidhinder. Op vrijdag 26 maart 2010 om 15.00 uur zal de com missie een vergadering houden in het gemeentehuis van Texel. De vergadering is openbaar en kan worden bijgewoond door iedereen, die belangstelling heeft voor de geluidhinder-problematiek van het Texelse luchtvaartterrein. De agenda luidt als volgt: 1. Opening 2. Verslag vergadering 19 maart 2009 3. Ingekomen stukken en mededelingen. 4. Bespreking gebruiksplan 2010-2011 exploitant 5. Bespreking overzicht klachten 2009 6. Omvorming naar Commissie regionaal overleg, stand van zaken 7. Rondvraag en sluiting. Tijdens de vergadering kan - als de voorzitter dit dien stig acht - worden ingesproken over onderwerpen die op de agenda staan. Degene die van een eventueel toe te kennen spreekrecht gebruik wenst te maken, dient zich tenminste twee werkdagen van tevoren als inspreker te hebben aangemeld bij de secretaris van de commissie. Om redenen van doelmatigheid kan de spreektijd worden gelimiteerd. De commissie is telefonisch bereikbaar via nummer 0222 - 36 22 82 (vragen naar Cees Witte). Het gebruiksplan 2010 - 2011 is te raadplegen via http://www.texelairport.nl/gebruiksplan/Gebruiks- planTexel201004_201103.pdf Vergadering commissie Grondgebied maandag 22 maart om 20:00 in de raadszaal Op de agenda o.a.: Uitbreiding bouwbedrijf aan de Postweg Regionaal Herstructureringsprogramma Bedrijven terreinen en regionaal Arrangement Bedrijventer reinen. Vergaderingcommissie Welzijn en aansluitend de commissie Middelen op donderdag 25 maart (let op: was woensdag 24 maart!) om 20.00 uur in de raadszaal Op de agenda van Welzijn o.a: Verordening materiële financiële gelijkstelling on derwijs gemeente Texel Op de agenda van Middelen o.a: Trouwen op het strand Verlenging pilot Drank- en Horecawetgeving Aanbesteding accountantsdiensten Rekenkamercommissie gemeente Texel: Jaarver slag en werkplan 2010-2011 De raad en de commissies van de raad komen elke 6 weken, volgens een vastgesteld vergaderschema, in vergadering bijeen. Vergaderingen zijn openbaar en vinden plaats in de raadszaal van het gemeentehuis; de deur is open vanaf 19:45. U bent altijd welkom om te komen luisteren. Wilt u meer weten of wenst u in te spreken bij een vergadering van een raadscommissie? Dan kunt u contact opnemen met de raadsgriffier mevrouw M. de Porto (telefoon 362145 of mail mdeporto@texel.nl). Actuele vergaderstukken en de agenda's kunt u vinden op onze website www.texel.nl onder: "Volg de gemeente, de politiek, het beleid" Agenda's en verslagen. Agenda lokale welstandscommissie De lokale welstandscommissie vergadert tweewe kelijks op dinsdag vanaf 11.30 uur. De agenda is voor een ieder ter inzage op www.texel.nl Volg de gemeente, de politiek, het beleid Volg de politiek Agenda's verslagen. Daarnaast ligt de agenda ter inzage bij de publieksbalie vanaf maandag vooraf gaande aan de betreffende vergadering. Indien u een (betaald) vooroverleg of previsie wenst kunt u dit aanmelden via de gemeentelijke plantoelichter de heer F. Nijdam (0222) 36 21 85. Opbouwen meierblissen Op 30 april worden op Texel de meierblissen ontstoken. Vanaf zaterdag 3 april kunnen de particuliere meierblissen in het buitengebied worden opgebouwd met schoon afval hout, snoeiafval en slootruigte. Vanaf deze datum kunt u ook genoemd afval kwijt op een van de gemeenschappelijke meierblissen. Al het overige materiaal kunt u als particulier op zaterdag 24 april de hele dag gratis inleveren bij de Hamster. Particuliere meierblissen moeten worden gemeld bij de gemeente. Texelaars die vorig jaar ook een melding hebben gedaan en waar de situatie niet is gewijzigd kunnen volstaan met een melding per email naar Pubiieksbalie@Texel.nl. Ze krijgen vervolgens de voorschriften per maii toegezonden. Nadat deze zijn geaccepteerd is de melding pas volledig. De overige aanvragers kunnen het meldingsformulier met de voorschriften afhalen bij de receptie van het gemeentehuis of downloaden vanaf de website www.texel.nl. Aanmelden kan tot uiterlijk donderdag 22 april 2010. De meierblis mag worden opgebouwd op een vrij terrein, buiten de bebouwde kom. Op voldoende afstand van bouwwerken; sloten en be planting. Omwonenden; verkeer en dieren mogen geen hinder on dervinden van rook; as en vuurresten. Boven windkracht 5 mag de meierblis niet aangestoken worden. We willen deze Texelse traditie graag in ere houden. Storten en verbranden van schadelijke of gevaarlijke stoffen of voorwerpen is ten strengste verboden. Dus geen geverfd- of behandeld hout; meubels; verlijmd plaatmateriaal; bedrijfsafval of stobben op de meierblis. De locaties worden voor, tijdens en na de meierblis gecon troleerd. Als uit deze controle blijkt dat de (veiligheids)voorschriften niet in acht worden genomen, mag de meierblis niet bran den. Er kan zelfs proces verbaal worden opgemaakt. We gaan er vanuit dat alle restanten van de meierblis drie weken na de meierblis volledig zijn opgeruimd. Denk aan de spelregels. De toekomst van de meierblis ligt in uw handen. Locaties gemeenschappelijke meierblissen De Koog: op het voormalige SW-terrein tegenover Kustpark Texel aan de Bosrandweg. Opbouwen kan pas vanaf 17 april 2010 en alleen tussen 9.00-18.00 uur, storten van meierblis- afval buiten deze periode en tijden is niet toegestaan; Oudeschild: aan de Redoute, op de gemarkeerde plaats, 1 km voorbij Oudeschild richting Pontweg, rechts in de berm; Oosterend: op hoek Nieuweschild-Fanneweg; Den Hoorn: aan de Stolpweg, op de gemarkeerde plaats; De Cocksdorp: aan de Stengweg, op het opslagterrein van het hoogheemraadschap; De Waal: op de gemarkeerde plaats naast Spangerweg 10; Polder 't Noorden: op de hoek Stuifweg-Lancasterdijk, op de gemarkeerde plaats bij hoeve Utopia.; t Horntje: achter fietsverhuurbedrijf, op grond van Rijks waterstaat; Den Burg: aan de Haffelderweg, het weiland ten zuiden van de wielerbaan. maandag t/m donderdag -12.30 vrijdag" 15.00 - 19.00 uur gemeentearchief: dagelijks 10.30 - 12.30 uur "op vrijdag kunt u geen aangifte doen voor geboorte, huwelijk en overlijden. Wilt u de bekendmakingen per e-mail ontvangen? Meld u aan op www.texel.nl Groeneplaats 1 Postbus 200 1790 AE Den Burg T (0222) 362 121 F (0222) 362 287 E email@texel.nl

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 6