Cjrocn 2,'wartsjexels in het harL, TEXEL Merkelbach: Schijn van partijdigheid' CDA twijfelt aan integriteit Kooiman Vertraging werk Pontweg 13 Garage Westend Sanitair tel.319357 FTTtfciïï www.texelseautopagina.ri TEXELSE^COUMNT Gecombineerde krant i.v.m. Pasen donderdag 8 april TEXELSeHcOURANT vakantiekrant ||P?Ï; jgHjl Bloemenroute Grote ravage bij een aanrijding in Waalen burg woensdagavond. Daarbij vielen vier gewonden. Het ongeval ontstond doordat een 46-jarige vrouw, rijdend op de Wester- boersweg, geen voorrang verleende aan een 32-jarige vrouw, die op de Staart reed en vanuit de richting van de Nieuwlander- weg kwam. Op de beruchte kruising ont stond wederom een aanrijding, waarna bei de voertuigen in de sloot belandden. De brandweer moest het dak van het voertuig van de 46-jarige vrouw verwijderen om haar uit het voertuig te bevrijden. Ze werd met onbekend letsel naar het ziekenhuis gebracht. Ook haar 10-jarige dochter, die bij haar in de auto zat, moest worden opgeno men, evenals de bestuurster van de andere auto en haar 4-jarige dochter. Alleen de 6- jarige dochter van deze vrouw bracht het er zonder letsel vanaf. (Foto TexelPhoto) Woelmuis Purper Herdenking op Mok huisvuil OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12462 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg, oplage 7.500 VRIJDAG 2 APRIL 2010 Losse nummers 1,20 Een opmerkelij ke vogelkooi. Niet met leven de vogels, maar met schilderij tjes van mussen en winterkonin kjes. Deze maand verscheen Wachten op de moesson, de vijfde roman van Threes Anna, schrijfster in de PH-polder. Op de fiets langs Texelse bloembollenvel- den. Bollente- lers hebben een kleurige fiets route uitgestip peld. voer, vervoer van minder validen en de ambulance. Nieuw is de web shop van de VW. Volgens De Waal zijn hiermee tot dusver 1500 gidsen, 388 campingfolders, 170 routes en 120 kaarten verkocht. Prominent element is TOR. Met 579 'gastheren' en 1.151 accommoda ties volgens De Waal 'het meest complete overzicht'. Het aantal boe kingen nam in 2009 toe met twee procent, de omzet groeide met 17 procent, vooral door het hogere tarief. De verhuur van bed break fast groeide in aantal met zestig procent, hotels (een sector waarin grote boekingsbureaus zware con currenten zijn) daalde met één pro cent en bungalows daalden met acht procent. Meer over de VW elders in deze krant. www.speedheat.nl Dealer voor Texel: Romein Dros tel. 321 263 DE WIT INSTALLATIETECHNIEK SUZUKI (Advertentie) (jmn 'ZmrL-Ji'xels in hel harL, In verband met het als werkdag uitvallen van maandag 5 april 2e Paasdag zal er op een gecombineerde krant verschijnen. Advertenties voor deze kranten kunnen tot dinsdag 6 april 17.00 uur worden ingeleverd. Directie Langeveld de Rooy (Advertentie) Cjrocn 'ZwartsJexels in het harL Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Nationaal Park Duinen van Texel Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Samen Lappen, dat onbezorgde vakanties ver zorgd voor mensen die het moeilijk heb ben, heeft hulp nodig. Blühende langs de bollenvelden Qtnnt De herstelwerkzaamheden aan de Pontweg lopen ter hoogte van het PHH-gebouw enige ver traging op. Naar verwachting zullen ze uiterlijk de eerste week van mei worden afgerond. De provincie combineert groot onderhoud aan de Pontweg met het verzorgen van een goede ont sluiting van het PHH-gebouw en de Gasthuisstraat. In verband met Het was een opvallend moment op een avond vol bloemen en mooie toespraken, de stemver klaring waarin Marian Merkel bach (CDA) haar twijfel uitsprak over de integriteit van Edo Kooi man, de nieuwe wethouder van Texel 2010, die tot voor kort hoofdredacteur was van de Kabelkrant. Merkelbach, die dinsdag afscheid nam als wethouder en de komende raadsperiode fractievoorzitter van het CDA is, begon haar betoog Goewie, nou begint het seizoen en Texel is er nog lang niet klaar voor. De Pontweg is niet af. De Rozen- dijk is al maanden een puinhoop. De Vliestaat, begonnen in novem ber, is nog steeds een gapend gat. De Hogerstraat idem. De fietspa den bij De Waal en aan de Califor- niëweg, ze schieten maar niet op. Hoe moet dat nu? We kunnen de aandacht niet blijven afleiden met mollen en kwallen. We kunnen de ganzen hiervan niet de schuld geven, maar wie wel? Koning Win ter? Joke Geldorp en haar trawan ten? Dat ongeregelde zootje weg werkers? Maar aan de horizon gloort hoop. Nieuw college, doe er wat aan! Laat uw nieuwe bezems de Texelse wegen schoon vegen! Laat uw purperen gloed alle gele bordjes en roodwitte linten weg- schroeien! Dan, ja dan, zal heel Texel jubelen en juichen over de goede daden van het gemeentebe stuur. Woelmuis met de woorden: 'Volgens mij heb ben wij recht op eerlijke, objectieve verslaggeving en op een eerlijk, integer bestuur. Ik zeg dit natuurlijk omdat ik daaraan twijfel. De beëdi ging van Edo Kooiman heeft veel aanleiding gegeven voor gespreks stof, las ik, maar ik heb niemand horen zeggen waarom.' Om te ver volgen met: 'In de ogen van het CDA zijn het kan didaat-wethouder schap en het zijn van hoofdredac teur van één van de lokale media en een verkiezings krant onverenig bare functies. De schijn van partijdigheid is hier toch wel aanwezig.' Volgens Merkelbach vereist een samenleving waarin mensen 'met plezier en met respect' willen samenleven 'eerlijkheid', niet alleen van journalisten en bestuurders, maar van iedereen. 'Dat wil zeggen dat je elkaar van tijd tot tijd de waarheid durft te zeggen. Dat is niet altijd gemakkelijk als je samen nog door één deur moet. En dat moet natuurlijk op een eiland. Ik vind dat geen excuus om weg te kijken van zaken waarvan ik vind dat ze niet deugen. Ik vind: integri teit van het bestuur moet in deze zaal het hoogste goed zijn. We zijn het aan onszelf verplicht daarover te waken. Onze kiezers hebben daar recht op.' Hoewel de nieuwe wethouders bij de geheime stemming alle vier een overweldigende meerderheid kre gen, wat duidelijk maakte dat de oppositiepartijen het college het voordeel van de twijfel willen geven, bleek uit Merkelbachs stemverkla ring dat het CDA tégen de benoe ming van Kooiman had gestemd. Dat gold waarschijnlijk ook voor Rikus Kieft (GroenLinks). Nadat informateur Henk Hilstra kort iets had gezegd over de onderhande lingen en de plannen van het nieu we college, maar niet had gerea geerd op Merkelbachs verklaring, drong Kieft aan op een reactie. 'De kernvraag is: is hier inderdaad sprake van belangenverstrenge- ling? Daar moet antwoord op komen.' De kwestie leidde tot veel geroeze moes in de zaal, maar werd niet uitgesproken. Gerbrand Poster, fractievoorzitter van Texel 2010, reageerde boos: 'Ik zeg slechts twee woorden: slechte verliezers.' Kooiman zelf wilde weten of Mer kelbach concrete aanwijzingen had dat hij het verslaggeverschap en zijn politieke activiteiten niet had kunnen scheiden, maar ging niet inhoudelijk op de kwestie in. Uit eindelijk werd besloten er in een volgende raadsvergadering op terug te komen. Voor de volledig heid: Kooiman kreeg 11 stemmen vóór, 3 stemmen tegen en 1 blanco. Frans Visman (D66) kreeg de steun van 13 raadsleden, 1 stemde tegen, 1 blanco. Eric Her cules (PvdA) oogstte 13 steunbe tuigingen, 2 raadsleden stemden blanco. Het meeste krediet was er voor Hennie Huisman (WD), die de steun van 14 raadsleden kreeg. De ander stemde blanco. aanpassingen aan de weg en de fietspaden moeten er kabels en leidingen verlegd worden. Volgens de gemeente vergt het overleg met belanghebbende partijen meer tijd dan vooraf is ingeschat. Om de werkzaamheden mogelijk te maken, wordt het PHH-gebouw ontsloten via de noodweg die van uit de Gasthuisstraat naar het PHH-gebouw loopt. Om het gebied te verlaten, moet het verkeer via het fietspad naar de Schoorwal. Uiteraard kunnen de hulpdiensten te allen tijde via de Pontweg uitruk ken. Deze tijdelijke verkeersmaat regelen blijven van kracht totdat de provincie de werkzaamheden heeft afgerond. Daarna wordt de verbin ding tussen de Schoorwal en het parkeerterrein van de Zandkoog weer afgesloten voor normaal autoverkeer. Overigens zijn de meeste werkzaamheden al afge rond. Tussen de Keesomlaan en de veerhaven kan de weg weer nor maal gebruikt worden. Op de Joost Dourleinkazerne wordt dinsdag 6 april een herdenkings dienst gehouden ter nagedachte nis aan de tien Texelaars die er 65 jaar geleden werden gefusilleerd. Zij werden gedood als represaille maatregel, vlak na het uitbreken van de Georgische opstand. Vier anderen slaagden erin te ontsnap pen. Tijdens de ceremonie zullen nabestaanden kransen leggen bij het monument bij het kazerneter rein. Belangstellenden zijn vanaf 10.00 uur welkom. De dienst begint om 10.30 uur. (Advertentie) X. ,T Gemeente Texel Wijzigingen in de routes met Pasen, ryiwi De nieuwe wethouder Edo Kooiman (links) wordt na afloop van de vergadering gefeliciteerd door partijgenoot Gerbrand Poster (midden) en Cees Hoogerheide Van D66. (Foto Joop Rommets) Huisvuil: Woensdag 7 april wordt het huis vuil van maandag 5 april (Tweede Paasdag) opgehaald Grof vuil: Dinsdag 6 april vervalt de grofvuil- inzameling. Volgende inzameling is dinsdag 20 april. Bedrijfsafval: Dinsdag 6 april wordt het bedrijfs afval van vrijdag 2 april en maan dag 5 april (Tweede Paasdag) opgehaald Containers graag vroeg aan de weg plaatsen. 'Vijf roerige jaren zijn voorbij. Jaren waarin de website is ver nieuwd, meer inkomsten uit boe kingen zijn gegenereerd, fors (12 procent) is bezuinigd en de recla mecampagnes zijn gemoderni seerd.' Aldus onderstreepte WV- directeur Wouter de Waal het belang van continuering van samenwerking voor de komende vijf jaar. Partners TVL, TVO, TESO en de gemeente krijgen dit jaar het nieuwe contract voorgelegd. 'Iedereen is uiteraard bezig met zijn eigen dingen, maar we moeten niet vergeten dat we met z'n allen aan een groter geheel werken: het pro duct Texel', riep VW-voorzitter Jan van Andel op de gemeenschappe lijke kracht te benutten. Hij deed dat op de Promotieavond van de VW, woensdagavond in Cinema Texel. In de eilandpromotie speelt de web site een steeds centralere rol. De Waal: 'Negentig procent van onze gasten oriënteert zich via internet, ons belangrijkste communicatiemid del.' De hoge ontwikkelingskosten worden deels terugverdiend door verkoop aan Terschelling en Ame land en volgens De Waal zijn er meer gegadigden. Zijn presentatie spitste zich grotendeels toe op de aanpassingen van de website. Die is onder meer aangevuld met pagina's over vervoer, met informatie over de boot, fietsen, vliegen, openbaar ver-

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1