^■1 Musical OSG prestatie van formaat Den Hoorn schoon toeristenseizoen in Boeiend transport over Laagwaalderweg TEXELSE 3 COURANT Kledingactie Geef ons de Zak! Familieberichten 1 Aprilgrappen Sterk herstel duo Caspers kid Texel Energie genomineerd Vuilnismannen staken niet IJST Ineke Elim, Hmk vmi Etmvbtek Finn Abe W Cï IHickfKurkrnans 94arista (Brouwer gaan trouwen! Op vrijdag 16 april zullen wij elkaar om 13.30 uur het JJi-woordgeven in de voormalige Doopsgezinde kerkje Oosterend 1) 6ent vanaf 16.00 uur tot 17.30 uur welkom op onze receptie in "De Delikaan Texel,Pelikgatiweg 18 te De 'Koog. Onze huwelijksreis staat op zondag 18 april gepland, een envelop is waar u ons het meest mee verwend! Ons adres: Karveels609, 8242 CS Lelystad Texel, maart 2010 en poon trotuven op 9 opril 2010 mt 14.30 uur in hel penteendehuix Texd Dm. Burp. Wiftu ofte kouten fdlciteren, don bend u. van korte welkom vanaf 19.30 uur Ut „de Bijenkorf", MuldenUrawt 37, O osterend. Daar we nop iets Ut de AnJcerstraat wiUm knutselen en zapen, wapen we ah cadeau een kleine bijdrape. a .AAakdia Geboren 23 maart 2010 Albert de Ridder en Hanneke Kok Buytengors 41 1791 WL Den Burg Lokale Duurzame Energiebedrij ven op 14 april uitgereikt door juryvoorzitters Herman en Her- ma Wijffels. Lokale duurzame energiebedrijven zijn volgens de initiatiefnemers belangrijke spelers in de lokale energievoorziening. 'Zij hebben de eerste innovaties in praktijk gebracht, de organisatievormen uitgetest en alle hobbels die met experimenteren gepaard gaan VRIJDAG 2 APRIL 2010 meegemaakt.' De P-NUTS Awards zijn in het leven geroepen om de voorlopers op het gebied van lokaal opgewekte energie te bedanken. Naast de award voor het mooiste idee, het mooist Nieuwe Nuts bedrijf en het mooiste lokale ener giebedrijf is er ook de publieksprijs, ledereen kan meestemmen via www.p-nuts.nu. Alle 24 inzendingen zijn te bekijken via de website http://p-nuts.ning. com/profiles/blog/list. TexelEnergie is genomineerd voor de allereerste P-NUTS Award. Met deze prijs worden voorlopers op het gebied van lokaal opgewekte energie uit duurzame bronnen in het zon netje gezet. De award wordt in aansluiting van IIR-congres over 'Stonden er nu één of twee april grappen in de Texelaar?', werd ons meerdere malen gevraagd. Het antwoord was drie. Er was een tijd dat we de grappen zelf moesten bedenken, dit jaar kre gen we ze op een presenteer blaadje aangereikt. Die over de vaste verbinding met Den Helder lag er wel erg dik bovenop. De grap kwam tot ons via de Water sport Almanak. Het koninklijke predikaat voor Eierland? Hoe graag we het de 175-jarige polder ook gunnen, het is bedacht in Eierland en op paleis Noordeinde weten ze er niets van. Van Achter de Rügediek kwam ook de ver dwaalde mol op het Vliegveld tot ons. 'De enige Mol die het op Texel heeft volgehouden, is Jaring', doorzag een Texelaar. Menigeen die er aanvankelijk in geloofde, kwam tot inkeer bij het lezen van de datum boven pagina 11donderdag 1 april. De oproep van de vakbonden aan de reinigingsdiensten om deel te nemen aan een landelijke staking, vindt op Texel geen gehoor. Medewerkers van het team Reini ging van de gemeente zijn una niem van mening dat bij een sta king mensen worden gedupeerd die geen invloed hebben op de CAO-onderhandelingen van de vakbonden met de regering. Deze klantonvriendelijke actie vinden zij niet de juiste manier om de onderhandelingen te ondersteu nen. De vakbonden hadden gevraagd een volle week geen huisvuil op te halen en andere reinigingstaken uit te voeren om op die manier aandacht te vragen voor de salarisindexering van ambtenaren. Fenny en Rob Caspers hebben bij Klaverjasclub Den Burg nog steeds uitzicht op het kampioen schap. In de vijfentwintigste speelronde waren zij verreweg de sterksten en brachten ze de ach terstand op de leiders terug tot 320 punten. Fenny en Rob Caspers leken een maand geleden rechtstreeks op de titel af te stevenen, maar de zeker lijkende voorsprong werd in een aantal speelronden waarin alles tegenzat geheel verspeeld. Aan het begin van deze ronde keken zij tegen een achterstand aan van een kleine 1200 punten. In deze speel ronde werd ruim 800 punten van de achterstand weggewerkt. Na twee spellen van rond de 1800 volgde er een stevige uitschieter van ruim 2300 punten. Met een slotronde van alweer tegen de 1800 punten werd de rondewinst veilig gesteld. Caspers en Caspers speelden 7854 punten bij elkaar en stegen naar de tweede plaats in het klassement. Cees Vinke en Carlo Bos werden op eerbiedige achterstand tweede. Zij wonnen drie van de vier spellen en hadden pech dat zij in het ene ver loren spel beneden de 1400 bleven steken. Daardoor bleef de ronde winst buiten bereik. Zij kwamen tot 7180 punten en stegen van de tiende naar de negende plaats in het klassement. Gerda en Freek Veeger werden wegens vakantie vervangen door Piet van der Slikke en Theo Stoelinga. Het gelegen heidsduo presteerde uitstekend en pakte de derde plaats met 7169 punten. Vooral de eerste twee spel len liepen uitstekend. Winst in het klassement leverde het niet op, de Veegers blijven vijfde. Leiders Jan Zaal en Hans Westdorp moesten ondanks hun score van 7008 punten en een prima vierde plaats toch flink inleveren op de achtervolgers. Ondanks hun constante scores zijn Westdorp en Zaal nog steeds niet zeker van de titel en zullen zij in de laatste ronde nog flink aan de bak moeten. Theo en Gerard Witte zijn dit seizoen goed op dreef en pakten weer een keurige vijfde plaats. Zij behaalden 6876 punten en blijven stevig op de achtste plaats. Het gemiddelde was met 6360 punten niet opvallend. Er werden 25 marsen gespeeld en dat is tot nu toe het dieptepunt van het seizoen. In het algemeen klassement leiden Fenny en Rob Caspers, voor Jan Zaa en Hans Westdorp. Bas Tromp en Frans Stark beleefden een bijzon der slechte avond, maar staan nog wel derde in het klassement. Zij haakten wel af voor de titel. Als troostprijs winnen zij wel de derde periode. Met nog twee spellen te gaan, hebben ze nog steeds een forse voorsprong van 2789 punten op John Vlaming en Eric Jan Geus, die de tweede plaats bezetten. Zaal en Westdorp staan derde. Koop het armbandje ontworpen door Daniëlle Oerlemans! www.strijdtegenborstkanker.nl Samen voorop in de strijd Vrijwilligers van Rotary Texel gaan dinsdag 20 april het eiland over voor het inzamelen van gebruikte kleding en schoenen. De opbrengst van de actie Geef ons de Zak! komt ten goede aan Texelse goede doelen. Veertien bestelwagens en andere auto's gaan vanaf 13.00 uur op pad voor het ophalen van de zak ken met kleding. Coördinator Cor Kossen: 'Het is een mooi moment om de kledingkast op te ruimen. Kleding die je meer dan een jaar niet hebt gedragen, doe je in de regel niet meer aan. Die kun je net zo goed weggeven. Het is niet de bedoeling dat het versleten is of vodden zijn. We verkopen de kle ding aan de firma Mitex in Midden- meer. De prijs die we krijgen is afhankelijke van de kwaliteit. Hoe beter de kleding, hoe hoger de kiloprijs.' De plastic zakken met kleding moeten tijdig aan de weg worden gezet, dus rond de mid dag. 'We stellen het op prijs als schoenen in een aparte zak wor den klaargezet.' Het geld wordt besteed aan goede doelen, zoals het Tesselhuus, Reu mafonds Texel en Polio de Wereld uit. Leerlingen, leerkrachten en ouders van de Jan Drijverschool in Den Hoorn hebben gisteren hun dorp zwerfvuilvrij gemaakt. De schoon maakactie werd georganiseerd door Den Hoorn Promotie, de makers van de toeristische website www.texeldenhoorn.nl. Zo gaat het nieuwe toeristenseizoen in het 'bij zondere zuiden van Texel', zoals de ondernemers hun dorp promo ten, opgeruimd van start. De kin deren verzamelden flink wat zak ken vuil. Daarbij gebruikten ze de prikstokken en grijpers van het antizwerfvuilproject Opgeruimd Staat Texels van Aglaia Westra uit Den Burg. Na afloop waren er voor alle opruimers muffins met slag room en limonade van Spar Goën- ga. Als dank voor de hulp koopt Den Hoorn Promotie nieuwe netten voor de voetbaldoelen van de school. (Foto Harry Gerritsma) Heden ontvingen wij het bericht dat De heer G. Waaijer onze zeer gewaardeerde oud-medewerker is overleden. De heer Waaijer was van oktober 1973 tot aan zijn pensionering op 1 mei 1993 in dienst van de gemeente Texel en werkzaam als shovelmachinist bij Gemeentewerken. Wij wensen de familie veel sterkte met het verwerken van dit verlies. Namens de gemeenteraad, burgemeester en wethouders en medewerkers van de gemeente Texel Chauffeur Marcel Bakker bracht woensdagavond twee wagens met boeien naar Schipbreuk- en Jut- tersmuseum Flora. Het betrof boei en die door Rijkswaterstaat (RWS) zijn afgekeurd. De stalen boeien markeerden vaargeulen in de Wad denzee, maar zijn vervangen door nieuwe boeien van kunststof. Eén exemplaar dateert uit 1956. De boeien werden met betonnings- vaartuig Terschelling in Oudeschild afgeleverd. Een woordvoerder van RWS laat weten dat afgekeurde boeien in principe worden vernie tigd, maar dat voor musea zoals Flora een uitzondering wordt gemaakt. Jan Uitgeest: 'Het ten toonstellen van deze boeien past bij onze doelstelling om, naast het reddingswezen en de jutterij, aan dacht te besteden aan het loods wezen. Het maken van een musical lijkt de laatste jaren tot de gewoonte te horen bij de profielwerkstukken van de OSG. Met hun musical De laatste dans zetten Denise Bar- horst, Suzanne van Heerwaarden en Jiske Tjepkema donderdag een prestatie van formaat neer. De drie eindexamenkandidaten wisten een twintigtal van hun medescholieren te inspireren tot een geloofwaardig verhaal, door henzelf geschreven en live gezongen. De korte voorbe reidingstijd van slechts vier maan den was niet aan het gebodene af te zien en het in groten getale opgekomen publiek in de Burge meester de Koninghal liet zich al snel in het verhaal meeslepen. De laatste dans vertelde het ver haal van een eindmusical, waarbij een van de leerlingen werd getrof fen door een hersentumor. De opbrengst van donderdag kwam dan ook ten goede aan KiKa, Kin deren Kankervrij. Als de kwaliteit van eindexamenmusicals de stij gende lijn van de laatste jaren blijft voortzetten, is het voor de OSG misschien een idee hier professio nele mensen voor beschikbaar te stellen. (Foto Pip Barnard) Wij danken iedereen voor de overweldigende hoeveelheid belangstelling, mooie woorden, prachtige bloemen, fijne brieven en kaarten die wij mochten ontvangen na het overlijden van onze lieve mama en oma CORNELIA TRAP-VAN DER ZEE Lia De leegte blijft nog moeilijk te aanvaarden, maar zoveel betrokkenheid verzacht het verdriet en vergroot de moed om verder te gaan. Majanka en Maurice Denise, Louise Leon en Esther Ralph, Lucas, Rianne, Lieke Mensen hun dagen zijn als gras, zij bloeien als bloemen in het open veld. Dan waait de wind en zijn ze verdwenen. Wij danken u hartelijk voor de warme belangstel ling na het overlijden van onze lieve moeder, oma en overoma. MAARTJE KULK-MIDDELKOOP Erik en Tineke Harry en Sandra kleinkinderen en achterkleinkind Oudeschild - Texel, april 2010 Dankbaar, trots, gelukki 9 en blij. bicbofen om voor oltijd lief te kobben. ii maart 2OiO 2onkaïr, (Skantol en 2ajjr, Omar, jAisja en Karim Fam. 2. Ssmail P.B. 36 Ksour Ossa-f- 5i80 TTunesië

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 3