Elke zondag kite buggy op strand bij vuurtoren 'Na een kwartier is stress helemaal weg' TEXELSE 7 COURANT De Best maakt einde aan zegereeks Van Es G-team onderuit in Duivendrecht Palmpaastoernooi jeu de boulesclub Zijm wordt eerste bij Noordkop Randstad Eilandcompetitie Sverre Eschweiler Zaalvoetballers spelen gelijk SVO haalt in Programma zaalvoetbal Coopertest en vijfkilometertest Extra groep bij wielervereniging VRIJDAG 2 APRIL 2010 Kite buggy's in formatie op het uitgestrekte strand bij paal 31. Robin Leyen rijdt in zijn kite buggy in volle vaart over het strand. Vincent de Boer, Brian Bakker (met hond Rat), Robin Leyen, Andre Smith (met Billy) en Danny Splinter zijn met hun kite buggy vrijwel elke zondag op het strand bij de vuurtoren te vinden. Met een waslijst aan afwezigen, waaronder de halve voorhoede, is het G-team van Texel'94 er zater dag in Amsterdam-Duivendrecht niet in geslaagd CTO'70 punten afhandig te maken. De gastheren trokken met 2-0 aan het langste eind. In de eerste helft waren beide ploe gen nog aardig aan elkaar gewaagd. CTO'70 was wel iets sterker en kreeg ook de beste kansen, maar de Texelse verdediging hield goed stand, terwijl ook keeper Peter Breu- er zich uitstekend van zijn taak Jeu de boulesclub speelde zon dag onder uitstekende weers omstandigheden het Palmpas- entoernooi. De opkomst was hoog en de spe lers beleefden een plezierige dag kweet. Jeffrey Stendert, Twan Weijers en Paul Bakker probeerden het voor Texel'94 een paar keer van afstand, maar hadden weinig succes. Na een goede voorzet van Jan Frans Have- man was Paul Bakker net te laat bij de bal om te kunnen scoren. Bij rust stond het daardoor nog steeds 0-0. De tweede helft begon hoopvol voor de Texelaars. Na een bekeken pas- sje van Jeffrey Stendert belandde de bal bij Paul Bakker, maar die schoot net naast. Even later gebeurde iets soortgelijks. In de slotfase ging Texel'94 alsnog onderuit. Na slecht uitverdedigen kon een speler van CTO'70 vrij inschieten en was kee per Peter Breuer kansloos. Even later ging de verdediging bij een corner nogmaals in de fout. In het paasweekend is het G-team vrij. op de velden bij zwembad Molenk oog. Voor de winnaars waren er prijzen in de vorm van eieren in ver schillende grootten en hoeveelhe den. Eerste werd Martin Boogaard met 51 punten, Fer Gieles eindigde met eveneens 51 punten op de tweede plaats. Voor degene met de minste punten was er een speciale prijs in de vorm van een chocolade haantje. Dat ging naar Nico Vos, die niet meer dan 12 punten behaalde. Spectaculaire taferelen op het strand bij de vuurtoren. De uitge strekte zandvlakte bij de strek dam is elke zondagmiddag het domein van een groepje enthou siaste beoefenaars van kite bug gy. Voortgedreven door impo sante vliegers manoeuvreren ze hun wendbare karretjes over het strand. 'Het is gaaf om je door de wind vooruit te laten blazen.' Er staat op deze zondag een straf fe zuidwester. Het zeil van de tent jes waarin beschutting wordt gezocht, straat strak gespannen. De windmeter van Brian Bakker geeft kracht 5,7 aan, met uitschie ters naar 6,3. Bakker behoort tot de pioniers van kite buggy op Texel. 'Samen met Vincent (de Boer) kwam ik hier regelmatig op dit strand. Het begon met vliegeren en later zijn we gaan oefenen met een buggy. Toen kwam Danny (Splinter) erbij en zo werd het groepje steeds groter.' Vincent: 'Dit is door z'n uitgestrektheid en de relatief harde ondergrond een geweldig strand voor kite buggy. Je moet wel met dikke banden rij den, anders zak je weg.' Het vijftal praat enthousiast over hun sport en is blij met de komst van de krant. 'Een beetje publiciteit kunnen we wel gebruiken. Het is een prachtige sport. Om de te doen en om naar te kijken.' Voor André Smith, werkzaam als systeembeheerder bij RAB, is de mogelijkheid om kite buggy te beoefenen zelfs een belangrijke reden om Texel te wonen. 'Echt gaaf. Wind staat er eigenlijk altijd. Je kunt hier bij elke windrichting rijden.' Robin: 'Het is een specta culaire sport. In het begin moet je wennen. Hoe je de vlieger met je handen moet bedienen en gelijktij dig met je voeten de buggy bestu ren.' Vincent: 'Op een zeker moment wordt het een automatis me. Net als fietsen, dan hoef je er niet meer bij na te denken.' Genoeg gepraat, tijd voor actie. Boogschutter Kees Zijm heeft met 899 punten de eerste plaats behaald in de klasse veteranen- recurve van Noordkop/WSOV. Joop Seepma legde in dezelfde klasse met 827 punten beslag op de vierde plaats. Vanaf 2010 worden de competitie wedstrijden van Noordkop/WSOV geschoten over een afstand van 18 meter. De deelnemers treden elke veertien dagen tegen elkaar in het strijdperk en van de vijf gespeelde wedstrijden tellen de beste drie mee voor de eindstand. De vereniging heeft de trainingstijden begin vorig jaar zo aangepast dat ook de Texel se schutters die lid zijn van Robin Hood in Steenwijk kunnen meetrai- nen. Inmiddels zijn vijf Texelse schutters lid geworden van Noord- kop. Naast Zijm en Seepma zijn dit Hans Rinkema (derde plaats eerste klasse heren recurve, 961 punten) en Edo Rutten (derde plaats tweede klasse heren recurve, 863 punten) en Willem Vlas. Hij eiste met 802 punten de derde plaats voor zich op in de eerste klasse hout. Dat begint met het oplaten van de vliegers. Ze hebben er allemaal een stuk of vijf, die in grootte vari eren van anderhalf tot tien vier kante meter. Danny: 'Hoe meer wind, hoe kleiner de vlieger. Van daag gebruiken we deze Viper van 2,6 vierkante meter.' Zodra de vlie ger in de lucht is, blijkt hoeveel kracht er los komt. Als een stunt man wordt hij ongeveer een meter de lucht in getrokken, om meters verder te landen. 'Alles onder con trole.' Zo gaan alle vliegers de lucht in en stapt de 'vliegende bri gade' in de voertuigen. Voortge dreven door de wind, verdwijnen ze met een snelheid van een kilo meter of veertig, vijftig in de rich ting van de vloedlijn. Die is ter plekke bijna een kilometer verder, dus ze zijn wel even onderweg. Om daarna om te keren en in formatie op de fotograaf af te stevenen. Daarna worden wilde manoeuvres gemaakt. Dat de wind er stevig aan trekt, blijkt als met enige regelmaat iemand uit zijn karretje wordt getrokken en over het strand ach ter zijn vlieger aan glijdt, terwijl het karretje de andere kant blijft oprij den. Dat zulke capriolen niet altijd goed uitpakken, ondervond Brian Bakker een poosje geleden. 'Ik ging omhoog en landde verkeerd en heb een tijd last van mijn enkel gehad.' Terug op de basis vertelt hij hoe vandaag snelheden van 50 tot 55 km/uur worden gereden. André: 'We halen ook wel 70 km/ uur.' Danny: 'Het is kicken. Na een kwartier is je stress helemaal weg.' Het gaat soms snel, maar afgezien van wat buitelingen worden geen brokken gemaakt. 'We kijken goed uit.' Zelfs als de mannen een sjek kie roken, blijven de toeschouwers op afstand. Danny: 'Ze mogen best deze kant op komen. We houden van een praatje en vertellen graag over onze sport. En wie wil mee doen, is welkom en kan het van ons leren.' Brian: 'Het is geen heel dure sport. Voor €2000,- heb je de vliegers, de kar, een helm en ande re spullen die je nodig hebt.' Gerard Timmerman Zestien maanden bleef hij onge slagen in de interne competitie van schaakclub En Passant, maar maandag moest veelvou dig kampioen Gerard van Es zijn meerdere erkennen in Kees de Best. Bijgaand een analyse van de partij, verzorgd door de win naar. Het kantelpunt in de partij is de veertiende zet, het moment waarop Van Es Kf8 speelt en de dreiging f5 in de stelling wil houden. Mede daarom heeft hij waarschijnlijk ook de afwikkeling 14. Pxc5 ver worpen. De beslissende fout is 16. Kg8. De door zwart gemiste combinatie van De Best maakt een fraai einde aan de partij. Kees de Best-Gerard van Es 1.d4 d6; 2.Pf3 Pf6; 3.c4 Pbd7; 4.Pc3 e5; 5.Lg5 Le7;6.e3 0-0; 7.Ld3 Standaard is Le2. Deze zet is aan vallender, maar wit moet op het doordrukken van e5 letten. 7... Te8; 8.0-0 c6; 9.dxe5 dxe5; 10.Dc2 h6; 11.Lxf6 Lxf6; 12.Tad1 Programma dinsdag 6 april Veld A 19.00 Super-Autocentrale Kobeko 19.45 Kobeko-Randstad Autoc 20.30 Cocky's-CVI Prinsen 21.15 Prinsen-Vlinderw Cooky's 22.00 NIOZ 1 -Paal 28/K Vlinderw Veld B 19.00 Tevoko (j)-lnterieurb NBC 19.45 SVC-NBC Kooger 20.30 Kooger-Campings SVC 21.15 Kapper-Salique Campings 22.00 Krim-De Waal Salique Veld C 19.45 Moorman-Timmer's Otto's 20.30 Sportshop-Otto's Timmer's 21.15 Bar S-Klif 23 Sportshop 22.00 De Rog-Jozefschool Bar S Wedstrijdleiding Sportshop Texel en Gertha (tel. 322434) Uitslagen: Foto de Waal-SVC 3-0: Texelcampings- NBC Eelman Partners 2-1; Kapsalon Salique-Piet Kooger 0-3; De Krim-De Kap per 2-1Super de Boer-Vlinderwinkel 0-3; Albert Heijn-Tevoko Jeugd 1-2; Interieur- bouw Texel-PFB 3-0; Gea's viswijven- Mantje 2-1; Falcon-NIOZ 2 3-0; Ecotiem- Rabobank 0-3; Bouwcenter RAB- Slik's werk ijzersterk 2-1; Timmer's Bakkerij- Otto's Tweewielershop 0-3; Klif 23-Slagerij Moorman en de Boer 0-3; Jozefschool- Sportshop Texel 1-2; Eetcafé De Rog-Bar Sportief 1-2. Hoewel hij vorige week in Amsterdam de limiet niet haalde, heeft zwemmer Sverre Eschweiler in juni, tijdens het open Nederlands kampioenschap, nog een mogelijkheid om op de 50 en 100 meter rugslag een plaats voor het EJK in Helsinki te verkrijgen. Op de 50 m heeft hij dan nog een halve seconde in te lopen, op de 100 m 0,44 seconde. Ook heeft hij nog een kans om zich op deze afstanden te plaatsen voor de Jeugd Olympische Spelen die in augustus in Singapore worden gehouden. Het zaalvoetbalteam van Texel '94 heeft vrijdagavond de laatste thuis wedstrijd van het seizoen gelijk gespeeld tegen Scagha'66 2 uit Schagen. In een van Texelse zijde zeer matige wedstrijd hielden bei de teams elkaar in evenwicht en werd de eindstand 4-4. De Texelse doelpunten werden gemaakt door Marcel Ris (2), Joey van der Vis (1) en Leon Zijm (1). Door dit gelijkspel zakt Texel'94 naar de zevende plaats op de ranglijst. Een overwin ning in de laatste wedstrijd van het seizoen, uit tegen Niedorp op vrij dag 9 april, zou kunnen betekenen dat het team van coach Martijn de Veij alsnog in het linkerrijtje (bij eer ste zes) kan eindigen. Het eerste zaterdagelftal van SVO speelt maandag 5 april (tweede paasdag) een inhaalwedstrijd tegen VVZ uit Zaandam. Deze wordt gespeeld in Oosterend en begint om 14.00 uur. Dc7; 13.Pe4 Le7; 14.c5?l Voert de druk op. Een nadeel is dat de pion in een eindspel zwakt wordt en Pxc5 toelaat, met goed spel voor zwart. 14..., Kf8. Zwart wil f5 in de stelling houden, maar dit plan is te traag, zoals later blijkt. Beter is de afwik keling 14Pxc5; 15.Pxc5 Lxc5; met e4 als wit met de dame op c5 neemt, met goed spel voor zwart. 15.Lc4 b5; 16.Lb3 Kg8; 17.Pd6 Tf8?. Overziet onderstaande winst voor wit. Slaan op d6 was gebo den: 17..., Lxd6; 18.exd6 en nu niet: (a) 18.... Db6; 19.Df5 Tf8 (Pf6 20.d7! Lxd7; 21 .Txd7 en 22. Lxd7+ verliest groot materiaal) 20. Pxe5 met pionwinst en een prima stel ling, maar (b) 18.... Db7; 19.Dg6 Tf8; (niet Pc5 want dan volgt 20. Pg5! hxg5 21d7! en wit wint) en zwart leeft nog. Daarom is 18.... Txd6 de juiste voortzetting, na ruil op d6. 18.Pxf7! Txf7; 19.Dg6 Pxc5, om na 20.Dxf7 Kh7; 21 .Lc2+ e4 te kunnen spelen, maar wit heeft beter: 20.Dxf7+ Kh7; 21.Pg5+! Zwart geeft op. Op 21...., hxg5 Woensdag 7 april 17.00 RAB C1 -SVO C1 vPutten 17.45 RAB C2-Mantje C1 vPutten 18.30 ZDH 1-Texel 4 H'dijk 19.20 Klif/St da3-BKC da2 H'dijk 20.15 Klif/St 2-RAB 3 Bakker 21.05 Klif/St 7-Texel 3 Bakker Zaaldienst: Klif/De Steenenplaats Donderdag 8 april 19.00 Klif/St 3-Krim 5 Kuipers 19.50 SVO 1-RAB 5 Kuipers 20.45 C/Spshop 2-Texel 2 Bakker 21.35 Klif/St 6-Mantje 5 Bakker Zaaldienst: Casino/Sportshop Vrijdag 9 april 17.00 Koog E1-Klif/St E1 de Koog 17.45 Mantje D2-C/Spsh E1 M'tje 18.30 Mantje 4-C/Spshop 3 Arnout 19.20 Klif/St 1 -Mantje 2 H'dijk 20.15 RAB 1-Mantje 1 Vonk 21.05 Koog 1-RAB 2 Sangers 21.55 C/Spsh 1-Mantje 3 Kuipers Zaaldienst: RAB Bouwmaterialen In samenwerking met Sportser vice Texel houdt de atletiekver eniging dinsdag 6 april de derde coopertest van het seizoen afnemen. Aansluitend is er de mogelijkheid mee te doen met de 5-kilometertest. Beide tests worden gehouden op de atletiekbaan aan de Haffelder- weg in Den Burg. Het is een goede manier om te zien hoe het met de conditie is gesteld. De test wordt begeleid door trai ners van AVT. Deelnemers worden om 19.00 uur verwacht; er vindt eerst een gezamenlijke warming- up plaats. Deelname is gratis. Voor meer informatie: Sportservice Texel (tel. 322815) of Jan Zijm (tel. 314205). Wielervereniging Texel wil komend seizoen van start gaan met een tweede seniorengroep, bedoeld voor mensen die het hoge tempo van de eerste groep (nog) niet kunnen bijbenen. Met deze nieuwe groep meent de vereniging in een behoefte te voorzien. De afgelopen jaren ging de WVT met drie groepen de baan op, de senioren, de oudere jeugd en de jongste jeugd. De competitieavon den vinden plaats op dinsdag en beginnen om 19.00 uur. De eerste twee avonden worden gebruikt om na de winterstop weer het gevoel met de baan te krijgen. Daarnaast zijn er zaterdagmiddagtrainingen, vanaf 13.00 uur voor de jeugd en vanaf 14.00 uur voor de senioren. Iedere donderdag vertrekt om 19.00 uur vanaf de wielerbaan een groep wielrenners voor een ronde over het eiland. Dit is geen rit van de Wielervereniging waardoor hij toegankelijk is voor iedereen. Het dragen van een valhelm is ver plicht. Meer informatie is te vinden op www.wvtexel.nl. volgt 22.Dh5 mat. 21Lxg5 kost de dame en op 21...., Kh8 volgt uiteraard 22.Dg8 mat. Uitslagen: Jaap Dros-Frans Eijgenraam 1-0; Moha- med Al-Rawy-Rinus Vittali 1-0; Thomas Richter-Aldo Witte 1-0; Piet Bakelaar-Roel Riegman 1-0. Stand aan kop: 1 .Gerard van Es; 2.Jaap Dros; 3.Mohamed Al-Rawy; 4.Rinus Vittali; 5.Kees de Best; 6,Taeke van Lingen; 7.Piet Bakelaar; 8.Frans Eijgenraam; 9.Thomas Richter; 10.Nanning Kikkert. De stelling na de 21ste zet. Zwartspeler Gerard van Es staat verloren.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 7