Cjrocn 2,'wartsjexels in het harL, m Texels Belang: 'Geen inspraak bevolking' TEXEL Werkstraf voor mishandeling partner <S> QGXmCG OÖ3Ë0 Schutteboe wordt gerenoveerd Reumafonds Brand drogisterij snel bedwongen Vergadering Rabobank IJsprijs Postcode valt in Den Burg ihmhbmhmhmiibi 'Beperk snelheid Midden-Eierland' magazine i- 'M Zeilschool De Eilander bij paal 33 is zondag door brand verwoest. De containers waarin de school was gevestigd en de inboedel gingen in vlammen op. De brandweer rukte met meerdere wagens uit om de brand te bestrijden en uitbreiding van het vuur in het achterliggende duingebied te voorkomen Voor eigenaar Jeroen Staamer is de brand een forse tegenslag. Hij was de school aan het opknappen en wilde over een paar weken met lessen beginnen. VAKGARAGE' TEXEL www.texelseautopagina.ri TEXELSE^COURANT Super deBoer Maak kennis met het werk wan de provincie Kijk voor nieuws uit Noord-Holland in deze krant OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12464 DINSDAG 13 APRIL 2010 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 Dirigent Piet de Reuver van het Texels Christe lijk Mannenkoor speelde een hoofdrol in het Voorjaarscon cert. In de strijd om promotie heeft ZDH met een gelijkspel tegen Vesdo zondag duur puntverlies geleden. In het nieuwe jeugdboek van Gerbrand Fenijn Ontsnapt! speelt een Texelse jongen de hoofdrol. (Foto Texelphoto) Texels Belang heeft de gemeen teraad verzocht het concept- raadsprogramma Aansterken en samenwerken van PvdA, Texel 2010, WD en D66 vanavond in de raadsvergadering nog niet te bespreken. Volgens de oppositiepartij wordt de bevolking en belangengroepe ringen anders de mogelijkheid ont nomen om te kunnen inspreken op de plannen voor de komende jaren. Aansterken en samenwerken kan beschouwd worden als het spoor boekje voor de gemeente de komende jaren. TB wijst erop dat bevolking en belangengroepringen, buiten de stembusgang om, niet betrokken zijn geweest bij het schrijven het concept-raadsprogramma. Als het stuk rechtstreeks in de raadsverga dering aan de orde komt, kunnen inwoners en groeperingen evenmin wat van zich laten horen. Dan kun nen alleen raads- en collegeleden het woord voeren, terwijl in een commissievergadering iedereen kan inspreken. TB stelt voor dat het programma daarom beter eerst in de gecombi neerde commissievergadering van maandagavond 26 april aan de orde kan komen en pas daarna op de agenda van de raadsvergade ring moet worden geplaatst. Vol gens de partij is dat 'essentieel' voor een coalitie die het begrip communicatie hoog in het vaandel heeft gehesen. Fractievoorzitter Joop Groeskamp en raadslid Wil lem Vlas wijzen erop dat het ook gebruikelijk is onderwerpen eerst in een commissie te bespreken en daarna pas in de raad. De nieuwe coalitie, die Aansterken en samenwerken tijdens de instal latie van de nieuwe wethouders presenteerde, had bedacht het concept-raadsprogramma met de oppositie te bespreken en pas daarna te bekrachtigen, zodat de oppositie ook onderwerpen zou kunnen aandragen. Bedoeling is dat zo een 'breed gedragen pro gramma' ontstaat. De volgende beoogde stap is dat het nieuwe college op basis van het raadspro- gramma een uitvoeringsprogram ma voor 2010 tot en met 2014 uit werkt. Een 22-jarige inwoner van Den Burg is vrijdag door de politie rechter in Den Helder veroordeeld tot een werkstraf van 220 uur. De rechter achtte hem schuldig aan mishandeling van zijn vriendin, die hij ook nog enige tijd heeft gestalkt. De vrouw en hij zijn inmiddels uit elkaar. De mishandeling vond plaats op 11 mei vorig jaar. De man woonde samen met de vrouw, toen hij ont dekte dat zij al een jaar lang ook een relatie met zijn beste vriend had. 'Ze loog zo vaak tegen me, ik wist niet meer wat te doen. We had den weer ruzie en ik verloor mijn zelfbeheersing', verklaarde de man tegenover politierechter Vermeulen. Hij greep haar bij de keel en schop te haar, terwijl ze op de grond lag. De man ontkende niets en gaf het feit ruiterlijk toe. Ook de beschuldiging van het stal- ken van zijn ex is correct. 'Er waren nog veel vragen waar ik antwoord op wilde en als ik gedronken had belde ik haar. Dat gebeurde vooral in het weekend.' Uit een overzicht van de telefonische contacten bleek dat hij haar in een week tijd wel 79 keer had gebeld. 'Maar ik werd zelf ook vaak gebeld en ik heb haar nooit bedreigd, ik heb alleen mijn gevoelens geuit.' Officier van justitie Spruijt vond vooral de stalking ernstig. 'Dat is een feit waarvan mensen soms maanden later nog psychische last hebben.' Hij eiste een werkstraf van 120 uur en een maand voorwaarde lijke gevangenisstraf. Ook vroeg hij de rechter om een eerder opgeleg de voorwaardelijke werkstraf van 40 uur om te zetten in een onvoor waardelijke straf. De man was in 2008 betrapt op diefstal. Gezien de omstandigheden vond advocate Stoop een straf niet nodig. 'De dame zelf is ook niet geheel onschuldig. Zo staat op vele abri's op Texel het telefoonnummer van mijn cliënt, inclusief de toevoeging pedofiel. Gezien haar karakter heeft de vrouw zelf ook psychiatrische hulp nodig. Ze ging met hem om op een manier die niet echt normaal is. Mijn cliënt heeft zichzelf bijvoor beeld, naar aanleiding van alle gebeurtenissen, verwond in zijn armen. Zij reageerde daar via inter net op door te zeggen dat ze door gaan tot zijn keel. Ook staat ze vaak Woontij start in het najaar met de renovatie van wooncomplex De Schutteboe in De Koog. De twaalf woningen krijgen nieuwe isolatie, nieuwe ramen en kozijnen en de waterleiding wordt aangepast. Ook wordt oude isolatie uit de spouwmuren verwijderd. Die deugt niet, waardoor in een aantal huizen vochtproblemen zijn ontstaan. De woningstichting heeft in novem ber met de bewoners gesproken over de mogelijkheden van renovatie of nieuwbouw. Volgens directeur Jan van Andel hebben zij daarbij een duidelijke voorkeur voor het eerste uitgesproken. Bedoeling is dat het werk voor de zomervakantie wordt aanbesteed. De bewoners kunnen tijdens de werkzaamheden in de huizen blijven wonen. 'Het meeste werk vindt aan de buitenkant plaats.' De Schutteboe dateert van begin jaren zeventig. Na de renovatie moet het complex er weer ruim twintig jaar tegen. Tijdens regulier onderhoud worden de komende jaren binnen huis zaken aangepast voor zover nodig. De huur gaat na de renovatie met circa €49,- per maand omhoog. Volgens Van Andel speelde dat onderwerp ook een rol bij de keuze tussen nieuwbouw of renovatie. Voor de Schutteboe wordt geen hoge huur gevraagd, maar bij nieuwbouw zou die wel fors omhoog gaan. De collecte voor het Reumafonds heeft vorige maand op Texel €5.013,02 opgebracht. De opbrengst is bestemd voor onder meer het financieren van weten schappelijk onderzoek en het geven van voorlichting. In de drogisterij van Erik en Jolanda Venneker in Den Burg heeft maandag een klein brandje gewoed. Venneker wist het vuur in de kiem te smoren. De brand ontstond door kortslui ting in een trafo waar vier spotjes aan verbonden waren. De trafo hing aan een steunbalk tegen het plafond en kwam opeens door het plafond naar beneden zetten. Met een schuimblusser had Venneker het vuur snel uit. Hij had op dat moment al het ver moeden dat er iets niet in de haak Rabobank Noord-Holland Noord, afdeling Texel houdt maandag 19 april afdelingsvergadering in De Fontein aan de Burdetstraat in Den Burg. Een van de onderwerpen is de benoeming van nieuwe vertegen woordigers in de ledenraad. Harry Ran, die al lid is, is door de dierctie van de Rabobank voorge dragen voor een nieuwe periode. Corina Röpke (van De Zeester, de Buren en De Merel) en akkerbou wer Piet Lap zijn als nieuwe leden voorgedragen. Frits Bakker en Veronica Bos treden af en zijn niet De IJsprijs van de Postcodeloterij is in Den Burg gevallen. Deelne mers met de postcode 1791 kun nen van zaterdag 17 april tot en met zondag 2 mei een beker ijs halen bij Super de Boer aan de Vogelenzang in Den Burg. Er wor den in totaal 2131 bekers ijs beschikbaar gesteld, één voor elke deelnemer aan de loterij. De IJs prijs, die maandelijks op tientallen plekken wordt uitgereikt, valt gere geld op het eiland. met vrienden op straat en bespot mijn cliënt dan als hij langskomt. De aangifte van stalking is gewoon kinderachtig, want zelf zocht ze ook vaak contact.' De vrouw eiste een schadevergoe ding van €750,-, maar de rechter besloot die niet-ontvankelijk te ver klaren. 'Ik vind het te ingewikkeld om vast te stellen wat nu direct het gevolg van het handelen van de verdachte is', aldus Vermeulen. De verdachte zelf zei in zijn laatste woord: 'Ik heb heel vaak nachtmer ries van haar, dan word ik gillend wakker. Ook slik ik medicijnen en heb ik zelf om behandeling gevraagd. Daarom loop ik al een tijd bij het GGZ.' De rechter besloot de man te ver oordelen tot 180 uur werkstraf, waarvan 80 uur voorwaardelijk. Ook moet hij de 40 uur die eerder voor waardelijk zijn opgelegd nu alsnog uitvoeren. Als speciale voorwaarde werd in het vonnis opgenomen dat hij contact moet houden met de reclassering en de behandeling bij het GGZ moet voortzetten. was. Er hing een brandlucht in de zaak en een lichtgroep hield er onverwacht mee. Venneker, getraind als BHV'er bij Vonk, bleef rustig toen de brandende trafo omlaag viel. 'Je merkt wel dat het scheelt dat je zo'n training hebt gevolgd.' Er waren op dat moment een paar mensen in de winkel en die gingen uit zichzelf rustig naar buiten. 'Nadat het vuur was gedoofd, ging eigenlijk alles verder als normaal. De rook was snel weg, de geur bleef niet hangen en er waren alweer snel mensen in de winkel.' De brandweer controleerde of alles in orde was. De elektriciteit en het plafond waren aan het eind van de dag alweer gerepareerd. www.speedheat.nl Dea er voor Texe Romein Dros te 321 263 (Advertentie) herkiesbaar. De vergadering begint om 20.00 uur, de school is open vanaf 19.30 uur. Na afloop verzorgt Jan Bot, directeur van de Stichting Kopwerk (waaronder De Fontein valt) een presentatie over de leef wereld van jongeren. Op de Hoofdweg bij Midden-Eier land moet een snelheidslimiet van 50 kilometer per uur komen. Dat stelt Gerbrand Poster, voorman van Texel 2010, in een open brief aan het college. Volgens Poster is er sprake van een gevaarlijke ver keerssituatie, omdat ter hoogte van de kruising Hoofdweg/Oor- sprongweg vaak veel harder dan het maximum van 80 kilometer per uur wordt gereden. Volgens Texel 2010 is het extra gevaarlijk, omdat ter plekke geen fietspad langs de Hoofdweg ligt. CjTQcn 'Zwartsjexels in het harL Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Provincie Noord-Holland De jeugdclub van Oudeschild beschikt sinds kort over een eigen beamer om films op af te spelen. NEE-HOOR, WIJ HEBBEN HELEMAAL NIET INGEBROKEN IN DE KANTINE... TROUWENS, DIE CHOCOLADE SMAAKTE TOCH NIET LEKKER.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1