Gemeente Texel bekendmakingen www.texel.nl TEXELSE 12 COURANT BOUWZAKEN MILIEU EVENEMENTEN VASTSTELLING VERORDENING MEDEDELINGEN De raadscommissie vergadert! Ml I VERKIEZINGEN TWEEDE KAMER 2010 VRIJDAG 23 APRIL 2010 Aangevraagde bouwvergunningen (1795 JS) Postweg tussen 128 en 130 in De Cocksdorp: geheel oprichten van een hangaar/bedrijfsgebouw (ont vangen 12 april 2010); (1794 HD) Schorrenweg 21 in Oos terend: geheel oprichten van 2 schuren (ontvangen 13 april 2010); (1792 AE) Haven 1 in Oudeschild: geheel plaatsen van een mini windturbine (ontvangen 14 april 2010); (1796 BG) Boodtlaan 38 in De Koog: gedeeltelijk veranderen van verbouw/aanbouw hotel waarvoor reeds eerder vergunning is verleend (ontvangen 14 april 2010); (1791 GT) Willem van Beierenstraat 32g in Den Burg: gewijzigd uitvoeren van een reeds eerder verleende bouwvergunning (ontvangen 14 april 2010); Aangevraagde sloopvergunningen (1792 CM) Doolhof 9 in Oudeschild: geheel slopen van een agrarische bedrijfswoning (ontvangen 16 april 2010); (1794 GH) Oostkaap 7-9 in Oosterend: gedeeltelijk slopen van een dak van een ligboxenstal en machineberging en verwijderen zwerfasbest (ontvangen 16 april 2010); Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunningen zijn verleend. Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd. Verleende bouwvergunningen 1795 LS Krimweg 102 in De Cocksdorp: geheel oprichten van 4 stuks terrassen met pergola's (verzonden 19 april 2010); 1794 AE Bijenkorfweg 25 in Oosterend: gedeeltelijk vergroten van een zomerhuis (verzonden 19 april 2010); (1796 BN) Watermunt 6 in De Koog: gedeeltelijk vergroten van een woonhuis (verzonden 19 april 2010); (1795 JX) Roggeslootweg 349 in De Cocksdorp: gedeeltelijk vergroten van een zomerhuis en plaatsen van een dakkapel (verzonden 20 april 2010). Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de publieksbalie van het gemeentehuis. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop de besluiten zijn bekendgemaakt verzenddatum) een bezwaarschrift indienen bij het college van burge meester en wethouders. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagteke ning, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Verleende bouwvergunning en ontheffing artikel 3.23 Wet ruimtelijke ordening Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat zij ontheffingen van de geldende bestemmingsplannen en bouwvergunningen verlenen voor de navolgende aanvragen om bouwvergunning met toepassing van: (1792 AL) De Ruyterstraat 85 in Oudeschild: gedeeltelijk veranderen van woonhuis tot massagesalon (geen ziens wijzen ingediend). De verleende bouwvergunning en ontheffing van het bestemmingsplan (die zijn voorbereid met toepassing van afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht) ligt met ingang van 26 april 2010 gedurende 6 weken ter inzage. Beroep Belanghebbenden die het niet eens zijn met het bovengenoemde besluiten en tegen de ontwerpbouwvergunning(en) en/of de ontwerp ontheffing(en) een zienswijze hebben ingediend, alsmede belangheb benden die niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingediend, kunnen beroep instellen. Dit beroep dient binnen zes weken na de dag dat het besluit ter inzage is gelegd ingediend te worden bij de rechtbank in Alkmaar (Postbus 251,1800 BG Alkmaar). Het beroep schrift dient in ieder geval te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht, de gronden van het beroep en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Van de indiener van een dergelijk beroepschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Voorlopige voorziening Indien een beroepschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar (Postbus 251,1800 BG Alkmaar). Van de indiener van een der gelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Bouwvergunning en ontheffing Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 3.6, lid 1sub c van de Wet ruimte lijke ordening medewerking te verlenen aan het bouwplan voor het: vergroten van een zomerwoning aan de Grensweg 354 in Den Burg: gedeeltelijk vergroten van een recreatiewoning aan de Grensweg 332 in Den Burg; gedeeltelijk vergroten van een woning aan de Schilderend 144 in Den Burg. De plannen zijn in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. De ontwerpbesluit ontheffingen en bouwvergunningen liggen met ingang van 26 april 2010 gedurende twee weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een belanghebbende mondeling of schriftelijk een zienswijze kenbaar maken. De ontwerp bouwvergunning en ontwerp ontheffing zijn ook digitaal raadpleegbaar op www.texel.nl Volg de gemeente, de politiek, het beleid bekendmakingen. Vrijstellingprocedure artikel 19 W.R.O. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toe passing van artikel 19, lid 1 van de Wet op de ruimtelijke orde ning medewerking te verlenen aan een bouwplan voor het: uitbreiden van een bouwbedrijf aan de Postweg 91 in De Cocksdorp. Het plan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Het ontwerpbesluit met de daarbij behorende stukken ligt met ingang van maandag 26 april 2010 gedurende zes weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Tijdens de termijn van inzage legging kan een ieder schriftelijk of mon deling een zienswijze indienen. Het ontwerpbesluit is ook digitaal raad pleegbaar op www.texel.nl Volg de gemeente, de politiek, het beleid bekendmakingen. Agenda lokale welstandscommissie De lokale welstandscommissie vergadert tweewekelijks op dinsdag vanaf 11.30 uur. U kunt de agenda inzien op www. texel.nl Volg de gemeente, de politiek, het beleid Volg de politiek Agenda's verslagen. Daarnaast ligt de agenda ter inzage bij de publieksbalie vanaf maandag voorafgaande aan de betreffende vergadering. Indien u een (betaald) voorover leg of previsie wenst kunt u dit aanmelden via de gemeente lijke plantoelichter, de heer F. Nijdam (0222) - 36 21 85. Kennisgeving besluit Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van de gemeente Texel maken bekend dat zij op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer een revisievergunning hebben verleend aan W.A. Beerling voor het gewijzigd in werking hebben van een modelvliegclub aan de Westerweg 15 te Den Burg. In het belang van de bescherming van het milieu zijn voorschriften aan de vergunning verbonden. Het besluit is gewijzigd ten opzichte van het ontwerpbe sluit, dat eerder ter inzage heeft gelegen. Vanaf maandag 26 april tot en met 7 juni 2010 liggen dagelijks de vergunning en alle daaraan voorafgegane openbare stukken ter inzage. Deze stukken kunt u ge durende de openingstijden inzien bij de publieksbalie. Desgevraagd kunnen de ter inzage gelegde stukken ook op afspraak worden ingezien en toegelicht. Uitsluitend: wie tijdig een zienswijze hebben ingebracht tegen het aan de vergunning voorafgegane ontwerpbesluit; wie zich niet kunnen vinden in eventuele afwijkingen van de milieuvergunning ten opzichte van het ontwerpbesluit, belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen tegen het ontwerpbesluit te hebben ingebracht, kunnen tegen de verleende milieuvergunning beroep instellen. Met ingang van de dag na de datum van de terinzagelegging, is binnen zes weken administratief beroep mogelijk bij de Raad van State, afdeling bestuursrechtspraak, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Wie in beroep is gegaan kan binnen de beroepstermijn de voorzitter van de afde ling bestuursrechtspraak verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Meer informatie? Hiervoor kunt u terecht bij de heer J. Veltkamp, telefoon- nummer(0222) 36 21 90. Aangevraagde evenementenvergunning De volgende vergunning is aangevraagd voor het orga niseren van een evenement: EP Voordeelland voor de organisatie van de opening Heemskerkstraat op 5 juni 2010 in de Heemskerkstraat in Oudeschild. De aanvraag ligt ter inzage bij de publieksbalie op het gemeentehuis. Belanghebbenden kunnen binnen twee weken na publicatie een schriftelijke zienswijze indienen bij de burgemeester, Postbus 200, 1790 AE in Den Burg. In de vergadering van 13 april 2010 heeft de gemeenteraad de volgende verordening vastgesteld: Verordening materiële financiële gelijkstelling onderwijs gemeente Texel 2009 De gemeente Texel biedt als lokale overheid aan alle Texelse scholen extra middelen en voorzieningen aan zoals school zwemmen, logopedie en schoolbegeleiding. De onderwijs- wetgeving schrijft voor om dit te regelen in een verordening materiële financiële gelijkstelling. Deze verordening treedt in werking op de dag waarop zij is bekend gemaakt. De verordening heeft een terugwerkende kracht tot 1 januari 2009. Gemeente gesloten op Koninginnedag 30 april Aangifte geboorte en overlijden Tijdens deze periode kunt u geen aangifte doen van geboorte of overlijden. Overlijden kunt u melden bij een van de uitvaart verzorgers. Om het tijdig geven van een hielprik bij pasgebo renen zeker te stellen zorgen de verloskundigen er voor dat geboorten tijdig worden gemeld bij de entadministratie. Storingen en calamiteiten riolering Voor het melden van storingen en calamiteiten in rioleringen en dergelijke kunt u via telefoonnummer 0222 - 362111 con tact opnemen met de storingsdienst. De raadscommissies vergaderen elke 6 weken, volgens een vastgesteld vergaderschema. Vergaderingen zijn openbaar en vinden plaats in de raadszaal van het gemeentehuis; de deur is open vanaf 19:45. U bent van harte welkom. Meer informatie of inspreken? Dan kunt u contact opnemen met de raadsgriffier mevrouw M. de Porto (0222) 362145 of mdeporto@texel.nl). Actuele vergaderstukken en de agenda's vindt u op www. texel.nl onder: 'volg de gemeente, de politiek, het beleid' en daarna kiezen voor: gemeenteraad - Agenda's, verslagen en besluiten. Hierbij kondigen wij de eerstvolgende vergaderingen aan. Maandag 26 april: vergadering van de brede raadscom missie om 20:00 in de raadszaal Op de agenda onder andere: Reparatieplan "De kernen van Texel" Uitvoeringsprogramma team Toezicht 2010 Aanpassing Bouwverordening (versie12a) en Brandbevei ligingsverordening Garantstelling TexelEnergie Begroting Schooltij 2010 Donderdag 29 april: vergadering van de brede raadscom missie om 20:00 in de raadszaal Op de agenda: Concept-raadsprogramma 'Aansterken en samenwerken'. Vergadering commissie Middelen Op donderdag 29 april om 20.00 uur vergadert de commissie Middelen in het gemeentehuis. Agenda: 1Opening en mededelingen 2. Vaststelling agenda 3. Concept-raadsprogramma "Aansterken en samenwer ken" 4. Dit concept-raadsprogramma wordt aangeboden door de coalitiepartijen ter bespreking. Alle partijen worden uitdrukkelijk uitgenodigd hun mening en voorstellen voor wijzigingen en aanvullingen te geven. Na vaststelling van het raadsprogramma 'aansterken en samenwerken' in de raad van 18 mei 2010, zal het college dit stuk uitwerken tot het uitvoeringsprogram 2010-2014. 5. Vaststelling "voorstellen naar de raad". 6. Rondvraag 7. Sluiting Inspreken? Als u in wilt spreken of informatie wilt kunt u contact opnemen met de raadsgriffier, mevrouw M. de Porto, telefoonnummer 36 21 45ofgriffier@texel.nl. Wijziging huisvuilroutes Particulieren: woensdag 28 april wordt nW het huisvuil van vrijdag opgehaald vjjw Bedrijfsafval: maandag 3 mei wordt het bedrijfsafval van vrijdag opgehaald Inleveren grofvuil rond de Meierblis Zaterdag 24 april is De Hamster extra geopend van 09.00 tot 17.00 uur. Particulieren kunnen dan gratis grofvuil aanleveren dat niet op de Meierblis mag. Er geldt een aantal regels: 1Er mag maximaal 250 kg grofvuil worden aangeleverd 2. Vrachtwagens en landbouwvoertuigen worden tegen betaling aangeslagen als bedrijfsafval 3. Het is niet toegestaan (voertuig)banden aan te leveren 4. Er mag één zak asbest gratis worden aangeleverd (max. ca. 20 kg). 5. Het asbest moet verpakt zijn in een speciale asbestzak. Deze is gratis verkrijgbaar bij Gemeentewerken (ma t/ vrij van 07.00 - 12.30 en 13.00 - 16.00 uur). Stemmen bij volmacht De burgemeester van Texel maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal op woensdag 9 juni 2010 een kiezer is toegestaan bij volmacht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. Machtiging door schriftelijke aanvraag 1. Bij Bureau Verkiezingen van de gemeente zijn kosteloos formulieren verkrijgbaar voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op woensdag 26 mei 2010, door de kiezer worden ingediend bij de burge meester van de gemeente, waar hij/zij op dinsdag 27 april 2010 als kiezer is geregistreerd. 3. Degene die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op dinsdag 27 april 2010 als kiezer zijn geregistreerd. 4. Het verzoek wordt niet ingewilligd, wanneer het de ver zoeker is toegestaan om met een kiezerspas of per brief aan de stemming deel te nemen. 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. 6. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. B. Machtiging door overdracht van de stempas 1De kiezer kan een andere kiezer die in dezelfde gemeente als kiezer is geregistreerd, machtigen om voor hem/haar te stemmen. 2. De kiezer tekent daartoe het formulier dat voorkomt op de stempas en laat de kaart door de gemachtigde medeondertekenen. 3. De kiezer draagt de, aldus in een volmachtbewijs omge zette, stempas aan de gemachtigde over. 4. Tevens moet de kiezer een kopie van een geldig iden titeitsbewijs aan de gemachtigde meegeven. Dit kopie moet de gemachtigde aan de voorzitter van het stem bureau laten zien. 5. Het overdragen, van de in volmachtbewijs omgezette stempas, kan tot en met de dag van de stemming. 6. Een volmacht dat is verleend door overdracht van de stempas kan, tot het uitbrengen van een stem door de gemachtigde, door de volmachtgever worden ingetrok ken. Een kiezer mag niet meer dan twee volmachten aannemen. De volmachtstem dient tegelijk met de eigen stem te worden uitgebracht. Stemmen in een andere gemeente met een kiezers pas De burgemeester van Texel maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal op woensdag 9 juni 2010 een kiezer is toegestaan zijn/haar stem uit te brengen in een andere gemeente binnen het gebied waarvoor de verkiezing geldt. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. Schriftelijke aanvraag 1Bij Bureau Verkiezingen van de gemeente zijn kosteloos formulieren verkrijgbaar voor verzoekschriften om in een ander gemeente aan de stemming te mogen deel nemen. 2. Het verzoekschrift, alsmede de stempas (indien reeds verstrekt), moeten uiterlijk op woensdag 26 mei 2010, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij/zij op dinsdag 27 april 2010 als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd, wanneer het de ver zoeker is toegestaan om bij volmacht of per brief aan de stemming te mogen deelnemen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de stempas gesteld, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. B. Mondelinge aanvraag 1. De kiezer dient hiertoe, na ontvangst van de stempas, doch uiterlijk op de vijfde dag voor de stemming de stempas over te leggen bij Bureau Verkiezingen van zijn/haar woonplaats waar hij/zij op dinsdag 27 april 2010 als kiezer is geregistreerd. 2. Het verzoek wordt niet ingewilligd, wanneer het de ver zoeker is toegestaan om bij volmacht of per brief aan de stemming te mogen deelnemen. 3. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de stempas gesteld, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. Een eenmaal verstrekte kiezerspas kan bij verlies niet worden vervangen. Als u gaat stemmen moet u naast uw kiezerspas ook een geldig identiteitsbewijs overleggen. Als u zich niet kunt identificeren mag u niet stemmen. Stemmen voor Nederlanders die in het buitenland werken De burgemeester van Texel brengt het volgende ter open bare kennis: voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal op woensdag 9 juni 2010 zal het stemmen per brief mogelijk zijn voor de volgende ca tegorieën kiezers: a. Nederlanders, die wegens beroep of werkzaamheden op woensdag 9 juni 2010 in het buitenland verblij ven; b. Nederlanders, die wegens beroep of werkzaamheden van zijn/haar echtgeno(o)t(e), geregistreerd partner, levensgezel of ouder op woensdag 9 juni 2010 in het buitenland verblijven; Bovendien moeten zij op woensdag 9 juni 2010 18 jaar of ouder zijn. Bij de gemeente zijn formulieren beschikbaar, waarmee de onder a en b bedoelde personen kunnen verzoeken om aan de stemming deel te nemen (model M3). De verzoek schriften dienen uiterlijk op de achtentwintigste dag voor de stemming te zijn ontvangen door de burgemeester van de gemeente waar men als kiezer is geregistreerd. Stemmen voor Nederlanders die in het buitenland wonen De burgemeester van Texel maakt bekend, dat Nederlanders die buiten Nederland wonen kunnen deelnemen aan de stemming voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Wel moeten zij op de dag van de stemming 18 jaar of ouder zijn, en niet uitgesloten van het kiesrecht. De in het buitenland wonende Nederlanders kunnen alleen deelnemen aan de verkiezing als zij zich vooraf als kiezer laten registreren. Bij de gemeente zijn de formulieren voor registratie (model D3-1) beschikbaar. Bij de registratie geven de Nederlandse kiezers die buiten Nederland wonen aan op welke van de drie manieren men wenst deel te nemen aan de verkiezing: per brief, bij volmacht of door zelf in Nederland hun stem uit te brengen. Het registratieformulier dient te worden gestuurd naar bur gemeester en wethouders van 's-Gravenhage. Het formulier kan ook worden gestuurd naar de Nederlandse ambassade of naar een consulaire post in het land waar men woonach tig is. Nederlanders woonachtig in de Nederlandse Antillen en Aruba kunnen het formulier sturen naar de Nederlandse vertegenwoordiging aldaar. Zij sturen het formulier door naar de gemeente Den Haag. De registratieformulieren dienen uiterlijk op dinsdag 27 april 2010 te zijn ontvangen door burgemeester en wethouders van 's-Gravenhage. Meer informatie over de verkiezingen? Hiervoor kunt u terecht bij het Bureau Verkiezingen, Groene- plaats 1Den Burg. Openingstijden maandag t/m donderdag 8.30 - 12.30 uur vrijdag" 15.00 - 19.00 uur gemeentearchief: dagelijks 10.30 - 12.30 uur 'op vrijdag kunt u geen aangifte doen voor geboorte, huwelijk en overlijden. Wilt u de bekendmakingen per e-mail ontvangen? Meld u aan op www.texel.nl Groeneplaats 1 Postbus 200 1790 AE Den Burg T (0222) 362 121 F (0222) 362 287 E email@texel.nl

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 12