Onvrede over beheer haven Cjrocn 7wartsJ'exeh in het harL, Coalitie betrokkenen wil Texels havenbedrijf Bouw Texelhoeve gestart Politie waarschuwt voor Irish Travelers GARAGE I NAG' www.texelseautopagina.nl Sanitair DE WIT INSTAII ATI E TECHNIEK tel.319357 Wijziging huisvuilroutes M* Zonnebloem verzorgt uitjes Daders vernielingen Oudeschild gepakt Geen uitbreiding van Havenhotel De gemeente nam na lang onderhandelen op 1 december 2008 de haven van Oudeschild over van het Rijk. De com missie Wortel lil adviseerde destijds voor de exploitatie een privaat publieke samenwerking (PPI) aan te gaan met ande re (private) partijen, zoals aannemers- en ingenieursbu reaus en de visserij. Dit plan strandde toen het bod dat de private partijen uitbrachten voor hun beoogde financiële inbreng, door de politiek als te laag werd beoordeeld. Hier na werd besloten het havenbeheer (voorlopig) in handen van de gemeente te houden. (Foto Ton Zegers) '10 voor Texel belanghebbend' Aanleg rotonde Den Burg begint onafhan- Algehele onvrede over het beheer van de haven door de gemeente is reden dat vissers, watersport, bedrijfsleven en de dorpsgemeenschap Oudeschild een coalitie hebben gevormd. Doel van de samenwerking is te komen tot een doelmatige en rendabele exploitatie van de haven. Deze week rapporteerde de coalitie de bevindingen aan de raad en het college van b en w. Bijna anderhalf jaar na de overna me van de haven van het Rijk is de onvrede onder betrokke nen en belang hebben den hoog opgelo pen. Het gemeentelijk beheer wordt ervaren als regelzucht, ama teurisme en ambtelijke dwingelan dij. 'De kwaliteit van de dienstver lening is bedroevend en de prijs/kwaliteitsverhouding is met name voor toerisme dik onder de maat', schrijft de coalitie. 'De (toe ristische) reputatie van Texel en die van de haven wordt geschaad. Het ontbreekt aan constructieve samenwerking en de wil tot samenwerking. Het exploiteren van de haven vraagt kennis en ervaring. Het ontbreken hiervan bij de afdeling Gemeentewerken wreekt zich in ondoelmatig beheer, verspilling van geld, mankracht en energie. Toch sluit men zich af voor samenwerking of inbreng door derden die wel gedegen ken nis en ervaring hebben. Elke vorm van samenwerking wordt tegen gewerkt of gefrustreerd, zelfs als dit aantoonbaar de kwaliteit van dienstverlening aan gasten en gebruikers van de haven verbe tert, dan wel organisatorische en/ of financiële voordelen biedt.' Als schrijnend voorbeeld noemt de coalitie het beheer van de overloop aan toeristische plezier- vaart van Waddenhaven in de gemeentehaven. 'De gemeente biedt geen enkele kwaliteit en de gasten maken gebruik van de voorzieningen van Waddenhaven Texel.' De coalitie herinnert aan het plan van oud-wethouder Peter Bakker om de stichting Waddenhaven (namens de gemeente) havengel den en toeristenbelasting te laten innen en het beheer te laten ver zorgen. 'De afdeling Gemeente werken wijst dit af met als enige reden dat men dit zelf wil behe ren.' Volgens de coalitie past dit in het beeld van de ambtelijke ambi tie voor het opzetten van een eigen gemeentelijke dienst, 'waar bij inbreng van buitenaf als bedrei gend wordt gezien'. Een slechte zaak, vindt de coalitie. Die wil voor het exploiteren en beheren van de haven in samen werking met de gemeente een Texels havenbe drijf stich ten met een doel matig georganiseerde bedrijfs structuur. www.speedheat.nl Een Texelse ondernemer had deze week een groep Engelstali ge mannen op de stoep. Ze boden aan werkzaamheden te verrich ten, zoals het asfalteren van zijn erf. Hij ging niet op het aanbod in en volgens de politie heeft deze Texelaar daar verstandig aan gedaan. De groep die in een wat sjofel busje rondrijdt, staat bij de politie bekend als de Irish Travelers. Ze bieden op tamelijk agressieve manier aan om tuin- en straatwerk, tuinonderhoud of andere werkzaamheden te ver richten. Vervolgens wordt het werk niet of half gedaan, maar worden volgens de politie wel forse bedra gen geïncasseerd. Ze proberen ook apparatuur van bedenkelijke kwali teit te verkopen en worden verdacht van diefstal. Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 Gemeente Texel In verband met Koninginnedag (vrijdag 30 april) wordt het huisvuil op andere dagen opgehaald: Particulieren: woensdag 28 april Bedrijfsafval: maandag 3 mei OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12467 VRIJDAG 23 APRIL 2010 (Advertentie) Tot de bijzondere reünisten van de 100-jarige Jozef school behoren de broers en zussen Witte van De Bontekoe uit Gerritsland. Verhalen en gerechten uit het Waddenge bied staan in een nieuw boek van Annette van Ruitenburg en Ruth de Ruwe. verhouding tot de juridische proce dures die de vereniging voert. Volgens de rechtbank moet het college een nieuwe beslissing nemen. De Bezwarencommissie had het college ook al geadviseerd de bezwaren van 10 voor Texel ontvankelijk te verklaren. Bij voldoende belangstelling ver zorgt de Texelse afdeling van De Zonnebloem in mei en juni diverse uitjes op eigen eiland. Deze zijn bedoeld voor ouderen en gehandi capten en staan gepland op zes donderdagmiddagen: op 20 en 27 mei en op 3, 10, 17 en 24 juni. Welke data het worden, hangt af van de deelname. Op het programma staan een bezoek aan het Cultuurhistorisch Museum Texel in De Waal, een historische wandeling met een gids door Den Burg, een boswandeling met een IVN-gids en aansluitend een picknick, een huifkartocht met Pieter Dros door de Slufter en over het strand, een bezoek aan Land goed en Ambachtscentrum de Bonte Belevenis in Den Hoorn en Drie 14-jarige jongens uit De Cocksdorp, Den Burg en Oude schild en een 15-jarige jongen uit Den Burg hebben de vernie lingen die onlangs in Oudeschild zijn gepleegd op hun geweten. Drie van hen zijn doorverwezen naar bureau HALT, van de vierde verdachte wordt een dossier opgemaakt dat naar Justitie gaat. De jongens hadden in de nacht van zondag 4 op maandag 5 april meerdere vernielingen gepleegd in Oudeschild. Het betrof onder andere een houten molentje, een aantal bloempotten en een auto spiegel. De vader van twee jon gens meldde bij de politie dat zijn zoons samen met twee vrienden een robbentocht met de kotter vanuit Oudeschild. Iedere uitje begint om 14.00 uur en is inclusief koffie of thee met wat lekkers. Opgave is mogelijk bij Lydia Blok (tel. 315223), Thea Witte (tel. 314305) en Marijke Otten (tel. 327010). de vernielingen had gepleegd. De vier werden maandag verhoord. Drie jongens worden doorverwe zen naar bureau HALT. Van de vierde verdachte wordt een dossier opgemaakt dat naar Justitie gaat. Het college heeft besloten niet mee te werken aan de uitbreiding van Havenhotel Texel (het vroegere Stoombootkoffiehuis) op het haventerrein van Oudeschild. Het bouwplan is strijdig met het bestemmingsplan, omdat het aan gegeven bebouwingsvlak wordt overschreden. Dit zou opgelost kunnen worden door het nemen van een projectbesluit (een nieuw bestemmingsplan voor alleen deze plek), maar b en w willen dat niet omdat het beleid het nu niet toe laat en er ook geen plannen zijn om het beleid te wijzigen. De bouwver gunning is daarom geweigerd. Om dezelfde reden wordt ook geen toestemming gegeven voor de bouw van een paardenstal met berging op het agrarische perceel Ruigendijk 20 bij De Koog en voor de verbouwing van de dienstwo ning Nikadel 9 in De Koog. De rechtbank in Alkmaar heeft 10 voor Texel opnieuw als belang hebbend erkend in een bezwaar procedure tegen het college. Deze keer gaat om bezwaren die 10 voor Texel had gemaakt tegen een vergunning om Isolabella aan de Rozendijk gedeeltelijk te veran deren. Eerder vond de rechtbank de vereniging ook al belangheb bend bij bezwaren tegen kleine windmolens. De vereniging stapte opnieuw naar de rechter, nadat het college haar bezwaar tegen Isolabella niet-ont- vankelijk had verklaard. Burge meester en wethouders vinden de vereniging, die sinds 1993 opkomt voor natuur, landschap, milieu en leefbaarheid op het eiland, niet- belanghebbend. Volgens het col lege staan de activiteiten niet in Iets later dan gepland begint aan nemer Ooms maandag 10 mei met de aanleg van een rotonde op de kruising van de Kogerstraat met Bernhardlaan en Beatrixlaan. De vertraging is veroorzaakt door het uitlopen van de werkzaamheden aan de Pontweg. Om de verkeers stromen in en rond Den Burg niet te vertragen en de aanrijtijd van de brandweer niet te lang te maken, werd het niet wenselijk geacht zowel deze kruising als een deel van de Pontweg af te sluiten. Bedoeling is dat het werk aan de Pontweg vrijdag 7 mei wordt afge rond, direct na het weekend gaat de aanleg van de rotonde van start. De werkzaamheden begin nen met het aanleggen van het riool voor het regenwater. Door gaand verkeer over de kruising is dan niet meer mogelijk. De rotonde wordt op dezelfde manier uitge voerd als de andere rotondes in de bebouwde kom van Den Burg en is bedoeld om de verkeersveiligheid te vergroten. Het werk moet medio juni klaar zijn. Met de klap van een bijl heeft wethouder Edo Kooiman giste ren de herbouw van de Texel hoeve aan Kogerstraat in Den Burg gestart. De nieuwe stolp wordt het onder komen van een lunchrestaurant waar mensen met een verstande lijke handicap werken. Het restau rant krijgt de naam Gasterij de Smaak van de Lach. De medewer kers worden begeleid door het Maartenhuis en Ruud en Christie Boom uit Oudeschild zetten hun schouders eronder. Directeur Jan van Andel van Woon- tij, opdrachtgever van de bouw, liet weten dat er op termijn een onaf hankelijke stichting moet komen die het restaurant exploiteert. Naast de stolp komt het nieuwe kantoor van De Waerden (nu nog gevestigd aan De Zes) en een steunpunt van de zorginstelling. Op de hoek van de Burgerhout straat en de Jan Reystraat worden vier woningen voor cliënten van De Waerden gebouwd. Woontij heeft Ooms uit Avenhorn als hoofdaannemer in de arm genomen. Naar verwachting wor den de woningen, het kantoor en het steunpunt eind 2010 in gebruik genomen. Het restaurant wordt in het voorjaar van 2011 geopend. Volgens Van Andel start binnenkort ook de bouw van zeven woningen voor cliënten van De Waerden aan de Wilhelminalaan (op het voorma lige terrein van Bruijn). Dat werk is gegund aan Dijkstra/Draisma uit Friesland. De realisatie van de nieuwe Texel- Met de klap van een bijl geeft wethouder Kooiman het startsein voor de bouw van de nieuwe Texelhoeve. (Foto Jeroen van Hattum) hoeve, waar een paar voorberei- Eén, de gemeente, de provincie, ding aan vooraf is gegaan, wordt het Europees fonds voor platte- betaald door de Stichting Samen landsontwikkeling en Woontij. Zestien kinde ren namen het maandag in een simultaan op tegen veelvou dig schaakkam pioen Jaap Dros. Daniel Bonne van landbouw- mechanisatie- bedrijf Bonne werkt alleen niet op zondag. 'Dan is het papadag.'

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1