VonK maakt eigen film Wickie de Viking: verlegen maar slim texbagbda.nl TEXELSE 2 COURANT Tony O'Malley in Music Club Expositie in Gemini Mannenavond Melissa in Jelleboog Pubquiz Workshop duetten Tangosalon Koninginnedag Jip Frank jaagt op succes met 'hit' Foto's moeders Bijeenkomst ANBO TESÜ www.texelsecourant.nl Markt in de Kikkertstraat Heidi Veenbaas Uitladder Film DAGELI/KS TEXELS NIEUWS VRIJDAG 23 APRIL 2010 In café De Kombuis op de haven van Oudeschild wordt zaterdag 24 april mannenavond gehou den. De muziek wordt verzorgd door de Dutch Lionel Ritchie, hoogtepunt van de avond is een optreden met striptease. De avond duurt van 20.00 tot 24.00 uur, toegang bedraagt €30,-, inclusief drankjes. Kaarten zijn verkrijgbaar in het café. In discotheek de Jelleboog in de Kantoorstraat in Den Burg speelt vrijdag 23 april Melissa and the Bitches. In de pauzes wordt de muziek verzorgd door DJ's Mare Jan Maas en Jan van lersel van WET Radio. Het optreden begint om 22.00 uur, de toegang is gratis. Na afloop toasten de spelers met hun begeleiders Nienke Mahieu en Fred van Helden In café Mans aan de Binnenburg in Den Burg wordt woensdag 28 april vanaf21.00 uur een pubquiz gehouden. Inschrijven kan aan de bar. In het Kunsthuys in de War moesstraat in Den Burg verzorgt Ericka Voortman zondag 25 april een workshoop duetten, voor 'iedereen die nieuwe invalshoe ken zoekt om met zijn vaste partner te dansen'. De workshop begint om 14.00 uur, deelname kost €15,-. Aan sluitend vindt een tangoles plaats, waar het geleerde even tueel in praktijk kan worden gebracht. Voor aanmeldingen en meer informatie: www.kunsthuystexel. nl of 06-13614046. Benita Ponsioen en Hans Vuur- mans van Tango Verde in West broek verzorgen zondag 25 april een tangosalon met workshop in het Kunsthuys in de War moesstraat in Den Burg. De workshop begint om 16.00 uur, de salon aansluitend, om 17.00 uur. Het thema is 'losse passen in de neo-tango', een nieuwe vorm van de traditionele tangomuziek uit het begin van de vorige eeuw. Deelname aan de workshop kost €15,-, inclusief toegang tot de salon. Entree voor de salon bedraagt €5,-. Het meenemen van een eigen danspartner is niet ver eist. Meer informatie is te vinden op www.texeltango.nl. De redactie is van plan in de Texel se Courant van dinsdag 27 april een overzicht te plaatsen van alle feestelijkheden die met Koningin nedag worden gehouden. Organi serende comités wordt verzocht hun activiteiten vóór maandag 10.00 uur door te geven. De redac tie is gevestigd aan de Spinbaan 6 in Den Burg, tel. 362620, e-mail redactie@texelsecourant.nl. Hun doel is faam, heel veel faam. En geld. Maar ze zeggen erbij dat het voor de mensen die nu al inte resse tonen ook leuk is om later te kunnen zeggen: 'Die Jip van de Zoltans, die heb ik vroeger nog gekend'. Aan het woord is oud- Texelaar Jip Frank, bekend van de Texelse popgroep Whatever, die met zijn nieuwe muziekgroep De Zoltans een videoclip online heeft gezet. Hoewel de website (www. zoltans.nl) en MySpace (www.mys- pace.com/dezoltansamsterdam) nog erg weinig informatie geven, is het filmpje van de 'hit-single' Zuid- Afrika op YouTube (op muziek van YMCA van The Village People) vooral erg grappig om te zien. En leent het zich uitstekend om mee te zingen. Texelse jongeren beleefden dins dagavond een heuse filmpremiè re in kerkelijk centrum De Parel in Oosterend. Met een limousine werden ze gebracht, onthaald door een kleine menigte en na afloop werd om handtekeningen gevraagd. De jongeren, verenigd in de kerke lijke jongerengroep VonK en afkom stig uit Oosterend, presenteerden de film Ester die ze de afgelopen maanden samen met dominee Fred van Helden en Nienke Mahieu van De Akker in elkaar zetten. De film was een eigentijdse versie van het Bijbelse verhaal van Ester. Het verhaal speelde zich af rond de popgroep Veros, de beste van de wereld. Op een feest na een optre den vraagt Ash, de leider van de band, zijn vriendin en zangeres Vasj Ti of ze komt stripdansen. Als ze weigert, wordt hij kwaad en stuurt haar weg. Ash heeft daar door geen zangeres meer en besluit Idols te organiseren om een nieuwe zangeres te krijgen. Mordek, haar oom, adviseert Ester mee te doen, maar het duurt even voor ze toegeeft. Dan volgt Idols met enkele grappige optredens, waarbij de spelers soms zowel de kandidaten als de juryleden Henk Jan Smits en Jerney Kaagman spelen. Ester maakt een verplette rende indruk op de jury en wordt zonder twijfel de nieuwe zangeres van Veros. Ondertussen schrijft ene Hateman liedjes voor de band, waarvan de teksten nogal grof zijn. 'Alle men sen met Aids moeten dood', luidt één van zijn teksten. Mordek hoort dat toevallig en zegt Hateman dat hij dat niet kan maken. Hateman trekt zich er niets van aan en doet er nog een schepje bovenop. Ook oudjes moeten weg. Mordek vertelt Ester wat Hateman voor liedjes schrijft en wat hij zegt over mensen met Aids. Ester breekt in tranen uit, maar besluit op aandringen van Mordek met Ash te gaan praten. Ester vraagt hem of ze met Wereldaidsdag een optreden kunnen geven, waar zij dan een lied wil zingen. Ash vindt dat een goed idee. 'Maar zat je daar nou zo over in.' Ester vraagt wat hij zou doen als iemand alle mensen met Aids dood zou willen. 'Ik zou hem direct aan geven bij de politie', zegt hij. Dan komt de aap uit de mouw: Ester blijkt zelf Aids te hebben. Tot slot is er een scène met Shownieuws. Daarin wordt verteld dat Hateman is aangeklaagd voor discriminatie en dat de band Veros een benefiet concert heeft gegeven voor slacht offers van Aids en Aidswezen die net als de zangers geen ouders meer hebben. De film was zowel grappig als licht ontroerend en werd door het publiek van jong tot oud goed ont vangen. Na de vertoning werd spontaan geapplaudisseerd. Ver volgens kwamen de glazen met bubbeltjes tevoorschijn en werd getoast op het succes. In de film werd gespeeld door Denise Klein- veld, Annemarie Kuiper, Isabelle Schulze, Giel Drijver, Paul Eveleens en Kevin van Helden. De Engelse muzikant Tony O'Malley is zondag 25 april de volgende gast in de Music Club, een nieuwe serie concerten in theater Klif 12 in Den Hoorn. Toetsenist en zanger O'Malley is een veteraan in de muziekwereld. Vroeger speelde hij in bands als Arrival, Kokomo en zelfs een tijdje in het legendarische 10CC, waar van hij lid was ten tijde van de wereldhit Dreadlock Holiday. Sinds twintig jaar is O'Malley vooral als soloartiest actief. Hij speelt een mix van jazz, funk, R&B en soul en laat zich daarbij inspireren door grootheden als Ray Charles, Joe Cocker en Van Morrison. In Klif 12 speelt O'Malley een set Tony O'Malley. solo en één met een speciale gele genheidsband, bestaand uit muzi kanten van Texel en uit Den Helder. Onder hen drummer Wobbe Visser, docent bij Artex Kunstenschool. Het optreden begint om 20.30 uur. Entree €15,-. Een diner vooraf is mogelijk (reserveren in dat geval gewenst). Moeders zijn duizendpoten en houden vaak meerder ballen hoog. Vandaar dat de Texelse Courant op vrijdag 7 mei een eerbetoon wil brengen aan de Texelse moeders. Voor een fotocollage roept de redactie Texelse zoons en doch ters op de mooiste digitale foto van hun moeder naar de redactie te sturen. Vaders mogen natuurlijk een hand je helpen. Foto's graag vóór woens dag 5 mei sturen naar redactie@texelsecourant.nl, onder vermelding van Moederdag. Kunstenaars die werk willen laten zien in het Gemini Ziekenhuis in Den Helder, kunnen zich per brief aanmelden bij de kunstcommissie van het ziekenhuis, postbus 750, 1780 AT Den Helder of via e-mail- adres halthuis@gemini-ziekenhuis. nl. Tot eind juni zijn in het zieken huis werken te zien van Stephanie Hoekstra-Janssen, Yvonne Zwaan en Jos van Onna. De expositie is dagelijks tussen 8.30 en 17.00 uur gratis te bezichtigen. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt maandag 26 april de voorjaarsbijeenkomst van de ANBO gehouden. Deze bijeen komst is bedoeld voor leden uit (de omgeving van) Den Burg en begint om 14.00 uur. Tijdens de bijeen komst zal de nieuwe wethouder van Maatschappij, Hennie Huis man, zich aan de leden voorstellen. Na de pauze spreekt professor De Jager over de invloed van de zon op het klimaat. Na afloop is er gelegenheid voor een gezellig samenzijn. In Cinema Texel draait deze week Wickie de Viking, een film over een kleine Viking die anders dan zijn soortgenoten lief, zachtaardig en een beetje verlegen is. Een andere speciale gave: hij is slim. Dat komt van pas wanneer zijn dorp wordt overvallen door een bende piraten, onder leiding van Vreselijke Sven. De overvallers plunderen het dorp en beroven de dorpsbewoners van hun dierbaarste bezit: alle kinderen. Behalve Wickie, die net op dat moment met zijn deltavlieger vast zit in een boom. Wickies vader en de andere Vikingen uit Flake hijsen direct de zeilen om de kinderen te redden. Wickie gaat als verstekeling aan boord, de piraten achterna om zijn vrienden te redden. Een bijzondere combinatie van actie, komedie en superhelden biedt de film Kick-Ass. Hoofdper soon is de tiener Dave Lizewski, een stripfan die besluit zijn obsessie als inspiratie te gebruiken en zelf een superheld te worden. Zoals een dergelijke figuur betaamt, kiest hij een nieuwe naam: Kick-Ass. Hij koopt een flitsend pak met masker en gevechtsstok en is zo klaar om de misdaad te bestrijden. Er is slechts één probleem: Kick-Ass heeft absoluut geen superkrachten. De actiefilm Clash of the Titans vindt z'n oorsprong in de Griekse mythologie. Het verhaal gaat over Perseus, die wordt geboren als een god, maar wordt opgevoed als een mens. Zijn grote tegenstander is Hades, de wraakzuchtige god van de onderwereld, die snode plannen heeft om de macht over te nemen van Zeus (Liam Neeson), om zo de aarde in een hel te laten veranderen en prinses Andromeda (Alexa Dava- los) van haar leven te beroven. Nog een week te zien is ook het drama De Gelukkige Huisvrouw, over de jonge, mooie en rijke Lea Meyer, die gelukkig getrouwd is met Harry. De geboorte van een kind verandert haar leven volkomen. Dagelijks zijn er één of meerdere voorstellingen van De Vliegenierster van Kazbek, een romantisch verhaal over een Texels meisje in oorlogs tijd, dat in contact komt met een Georgische soldaat. Het volledige programma staat elders in de agenda in deze krant én op de website www.texelsecourant. nl. Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen, workshops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda.nl. Vrijdag 23 april: 14.00 uur. Bij manege Akenburg begint vanmiddag het Texelweek- end, een driedaags evenement voor 280 ruiters en amazones. 16.00 uur. Leerlingen van 6 tot en met 9 jaar van de groep jeugdtheater 1 van Artex laten tijdens een open les in de voorspeelruimte van de school zien wat ze hebben geleerd. 19.30 uur. Kunsthistorica drs. Mari etta de Bruine geeft bij Artex in Den Burg een lezing over Kandinsky en de Blaue Reiter. Aanvang 19.30 uur. Entree €5,-. 20.00 uur. In de rooms-katholieke kerk in Den Burg begint om 20.00 uur een concert van het koor The Singers of the Lord en het Gerefor meerd Veluws Mannenkoor uit Erme- lo. Aanvang 20.00 uur. 22.00 uur. In discotheek Jelleboog aan de Kantoorstraat in Den Burg begint om 22.00 uur een optreden van Melissa and the Bitches. De toe gang is gratis. Cinema Texel vertoont Hoe tem ik een draak (14.00), de ondertitelde versie van Alice in Wonderland (16.30), De gelukkige huisvrouw (19.30), Clash of the titans (22.00), Wickie de Viking (13.45, 16.15), De vliegenierster van Kazbek (18.45) en Kick-ass (21.30). Zaterdag 24 april: 8.15 uur. Bij manege Akenburg wordt drie dagen lang het Texelweekend gehouden, een driedaags evenement voor 280 ruiters en amazones. Aan vang 8.15 uur. 9.30 uur. Bij SV Oosterend begint om 9.30 uur een toernooi voor de F- mini's van de Texelse voetbalclubs. 19.30 uur. In de Burgemeester de Koninghal aan de Emmalaan in Den Burg begint om 20.00 uur een com petitieavond van Model Racing Texel. 20.00 uur. In café De Kombuis wordt van 20.00 tot 24.00 uur mannen avond gehouden, met een optreden van de Dutch Lionel Ritchie. Toegang €30,-, inclusief drankjes. Cinema Texel vertoont Hoe tem ik een draak (14.00), de Nederlands gesproken versie van Alice in Won derland (11.30), de ondertitelde ver sie van Alice in Wonderland (16.30), De gelukkige huisvrouw (19.30), Clash of the titans (22.00), Wickie de Viking (11.15, 13.45), De vliegenier ster van Kazbek (16.15, 18.45) en Kick-ass (21.30). Zondag 25 april: 8.15 uur. Bij manege Akenburg begint om 8.15 uur de laatste dag van het Texelweekend, een driedaags evene ment voor 280 ruiters en amazones. 13.00 uur. In Galerie 14-16 Posthuys Texel in De Koog wordt een tentoon stelling met werk van Maria Glandorf, Alice Brasser en Rob Perrée geopend. 14.00 uur. In het Kunsthuys in de Warmoesstraat in Den Burg begint om 14.00 uur de dansworkshop 'Duetten'. Deelname kost €10,-. 14.00 uur. In dorpshuis De Wielewaal in De Waal begint om 14.00 uur een koempoelan, voor mensen die bin ding hebben met Nederlands-lndië of Indonesië. Opgave: tel. 313942. 16.00 uur. In het Kunsthuys aan de Warmoesstraat in Den Burg wordt van 16.00 tot 17.00 uur een work shop Argentijnse tango gehouden. Aansluitend is er een salon met DJ. 16.00 uur. In de Burght (de voorma lige NH-kerk) in Den Burg vertelt het joodse echtpaar Betsalel over de Sedermaaltijd. Aanvang 16.30 uur. Cinema Texel vertoont Hoe tem ik een draak (14.00), de Nederlands gesproken versie van Alice in Won derland (11.30), de ondertitelde ver sie van Alice in Wonderland (16.30), De gelukkige huisvrouw (19.30), Clash of the titans (22.00), Wickie de Viking (11.15, 13.45), De vliegenier ster van Kazbek (16.15, 18.45) en Kick-ass (21.30). Maandag 26 april: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. 14.00 uur. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 14.00 uur de voorjaarsbijeenkomst van de ANBO. Wethouder Huisman (Maatschappij) komt kennis maken. Cinema Texel vertoont De gelukkige huisvrouw (20.00) en De vliegenier ster van Kazbek (20.15). Dinsdag 27 april: 13.00 uur. Het Meldpunt Discrimina tie Noordkop houdt van 13.00 tot 16.00 uur spreekuur in het gemeen tehuis in Den Burg. 15.00 uur. De dialectgroep van de Historische Vereniging houdt vanaf 15.00 uur een bijeenkomst in Tusse de Banke in Den Burg. 19.00 uur. In hotel Bosch en Zee in De Koog wordt een avond met line- dance gehouden. Van 19.00 tot 20.00 uur voor beginners o.l.v. van Irene Heerschap en van 20.00 tot 22.00 uur voor gevorderden o.l.v. Marijke Huijsman. 19.00 uur. Bij Artex Kunstenschool aan het Schilderend in Den Burg begint om 19.00 uur een presentatie van de leerlingen zang van Claudia Reij. 19.30 uur. In de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 19.30 uur het Alzheimercafé. Met een lezing van GZ-psycholoog Heidi Veenbaas over omgaan met demen tie. Cinema Texel vertoont De gelukkige huisvrouw (14.00), Clash of the titans (20.15), De vliegenierster van Kazbek (13.45) en Kick-ass (20.30). TESO zet vandaag (vrijdag) van 9.30 tot 16.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Maandag kan er op Texel rond 11.00 uur enige drukte ontstaan, waardoor automobilisten mogelijk een uur moeten wachten. Op de overige dagen worden geen wachttijden verwacht. Voor meer informatie over de veerdienst: tel. 0222-369600, info@teso.nl of www. teso.nl. In de Kikkertstraat in De Cocks- dorp wordt op de zondagen 9 mei en 6 juni een zogenoemde kleed jes- en kramenmarkt gehouden. Kinderen en volwassenen worden uitgenodigd hun koopwaar aan de man te brengen. De markt duurt van 12.00 tot 17.00 uur. De GZ-psycholoog die dinsdag 27 april een lezing in het Alzheimer café geeft, heet Heidi Veenbaas en niet Veenbeen, zoals ze per abuis in de krant van dinsdag werd genoemd. De bijeenkomst wordt gehouden in De Buureton en begint om 19.30 uur.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2