Ab Jan Witte kampioen driebanden Schaakjeugd in de slag met Jaap Dros G-voetballer gewond naar ziekenhuis 'Utrecht' pupillenkampioen TEXELSE 7 COURANT Medailleregen voor turnsters Damtitel voor Losseni Savané Texelweekend met 280 ruiters ,erm Sneldammen Randstad Eilandcompetitie Redders winnen Avondmarathon Enorme strijdlust in pannatoernooi VRIJDAG 23 APRIL 2010 Het toernooitje bij De Kompasschool was het eerste in een serie van tien voorronden. (Foto Joop Rommets) Met een enorm enthousiasme en meer strijdlust dan techniek en tactiek hebben leerlingen van de Kompasschool woensdagmid dag geprobeerd zich te plaatsen voor de finales van het Texels kampioenschap pannavoetbal. Het evenement bij hun school was de eerste van tien voorron den. Op bijna elk schoolplein wordt de komende weken zo'n toernooitje gehouden. De finale, waarvoor alleen de beste voetballertjes zich kwalificeren, wordt zaterdag 13 juni op de Groeneplaats gespeeld. Aan het toernooi bij de Kompass- school deden drie teams in de onderbouw en vijf teams in de bovenbouw mee. Elk team bestond uit twee spelers. Het was wel dui delijk door welke club uit het prof voetbal de kinderen zich laten inspireren, want het deelnemers veld telde namen als Ajax, Ajax 1 Ajax for ever en de Suaressen, ver noemd naar de aanvoerder van de Amsterdammers. De wedstrijden duurden vijf minu ten, maar wie erin slaagde de bal tussen de benen van een tegen stander door te spelen en dus een panna maakte, had direct gewon nen. Wie op een grote achterstand stond, hoefde dus niet te wanho pen, want één geslaagde actie volstond om alsnog de overwin ning binnen te halen. Uiteindelijk ging de winst in de onderbouw naar Ajax, bestaand uit Chaime en een invaller. Omdat dit geen compleet team was, plaats ten de Vlinders (Linda en Drazic) en de Suaressen (Dirk-Bram en Jeho- nathan) zich voor de finales. In de bovenbouw ging de titel naar King of Panna (Gijs en Haithem), terwijl ook Ajax for ever (Inse en Micha) aan de eindstrijd op de Groene plaats mag meedoen. Met een enorme voorsprong is Ab Jan Witte clubkampioen geworden van de driebanders van biljartclub DVO. Klaas van der Veen won de strijd om de Piet de Graafbokaal en Cees Bonne heeft na dertien seizoenen beslo ten te stoppen met driebanden. caramboles de hoogste serie, al waren er meerdere spelers die zeven caramboles maakten. Met name van Cor Elsendoorn en Ruud Mets mag dit een prestatie worden genoemd. Cees Bonne heeft zijn laatste wed strijden op de woensdagavond gespeeld. Zijn eigen speelwijze en het correct noteren van de standen zal zeker gemist gaan worden. De strijd om de Piet de Graafbokaal werd zoals gewoonlijk gespeeld in twee poules. In de eerste poule had den Cees Maas en Klaas van der Veen in de een-na-laatste ronde al een niet meer in te lopen voorsprong op Ab-Jan Witte. In de tweede poule was de strijd spannender en waren er nog vier kanshebbers voor een finaleplaats. De eerste die zich wist te plaatsen was Frans Witte. Hij kreeg gezelschap van Henk Prins, die Cees Bonne net wist voor te blijven. De halve finale tussen Witte en Van der Veen ging snel van start. Al na vijf beurten stond het 2 tegen 3. Daarna volgden elf missers. Van der Veen herpakte zich als eerste en maakte de wedstrijd in de achttiende beurt uit. In de andere halve finale wist Prins zich gestaag naar een voorsprong te spelen. Na achttien beurten ging hij met 7-2 aan de lei ding. Toch was het Maas die, dankzij een mooie serie van drie, de partij in Damclub Oosterend/Texel sluit het speelseizoen dinsdag 27 april af met een avond sneldammen. Deelname staat open voor leden, maar ook voor oud-leden en thuisdammers. Er wordt gespeeld in de Bijenkorf in Oosterend, de wedstrijden beginnen om 19.30 uur. Er zijn diverse prijzen in natura te winnen. Meer informatie is te krijgen bij Piet Bakelaar, tel. 313843. dertig beurten naar zich toe wist te trekken. In de finale moest Van der Veen vijf caramboles maken, tegen Maas acht. Na een voorsprong (2-0) voor Van der Veen liep Maas gestaag uit naar 2-6. Daarna herpakte Van der Veen zich om de partij in de 26ste beurt uit te spelen. Programma dinsdag 27 april: Veld A 19.00 Falcon-Tevoko (J) Prinsen 19.45 Prinsen-Autocentrale CVI 20.30 CVI-Super Autocentrale 21.15 Paal 28/K-Vlinderw. Randst 22.00 Randstad-Cocky's Paal 28/ Krim Veld B 19.45 De Waal-NBC Krim 20.30 Krim-Texelcampings NBC 21.15 SVC-Salique Texelcampings 22.00 Kooger-Kapper SVC Veld C 19.45 De Rog-Klif 23 Timmer's 20.30 Timmer's-Jozefsch Klif 23 21.15 Bar S-Otto's Sportshop 22.00 Moorman-Sportshop Otto's Wedstrijdleiding Tevoko Jeugd en Kees (tel. 310221) Uitslagen: Texelcampings-SVC 3-0; Piet Kooger-De Kapper 2-1; NBC Eelman Partners-De Krim 2-1; Kapsalon Salique-Foto de Waal 0-3; Wessels Ontwerptl-Rabobank 3-0; Fal- con-PFB 2-1Eco-tiem-Gea's viswijven 2-1 Bouwcenter RAB-Interieurbouw Texel 2-1; Albert Heijn-Mantje 1 -2; Tevoko Jeugd-Slik's werk ijzersterk 3-0; Otto's Tweewielershop- Sportshop 1-2; Slagerij Moorman en de Boer-Bar Sportief 1-2; Klif 23-Jozefschool 2-1; Timmer's Bakkerij-Eetcafé De Rog 1-2. Twaalf turnsters van GVT hebben bij wedstrijden in 't Zand maar liefst 28 medailles in de wacht gesleept, twaalf gouden, negen zilveren en zeven bronzen. Marilyn Houben (pupillen 1, zesde divisie) behaalde maar liefst vier medailles. Een gouden voor sprong, en zilver voor ongelijke brug, balk en vloer. Mandy Barhorst behaalde goud op de balk en brons op de brug met ongelijke leggers. Aimee Sardijo, die ook in de zevende divisie uitkomt, verdiende zilver op de brug ongelijk en brons op balk en sprong. Ook Demie Landsman, Sophie van Beek en Rosanne Boekei deden goede zaken in de zevende divisie. Landsman behaalde goud op de brug ongelijk en de vloer en zilver op balk. Van Beek pakte zilver op de brug ongelijk en brons op vloer en balk. Boekei verdiende zilver op de vloer en brons op de brug ongelijk. In de zesde divisie was er goud voor Jerney Oostra op de balk en de ongelijke brug en voor Danielle Pol derman voor de sprong. Maartje Serlé behaalde brons met haar balk- oefening en bij de jeugd scoorde Jet van de Water de meeste punten op vloer en ongelijke brug. Haar sprong was goed voor zilver. Een beeld van het Texelweekend in 2008. (Foto archief Texelse courant) Zestien jeugdige schakers namen het maandagavond in hotel Den Burg in een simultaan op tegen veel voudig kampioen Jaap Dros. Som migen waren met vriendjes en vrien dinnetjes meegekomen en gezien hun enthousiasme mogen trainers Kees de Best en Dick van Barneveld goede hoop koesteren dat ze zich na de zomer bij de organiserende schaakclub En Passant aansluiten. Kevin Weldam, speler van het G- team van Texel'94, is zondag met de ambulance van het voetbal veld gehaald. Tijdens een wed strijd in Oosthuizen kwam hij akelig ten val, waarna hij niet meer goed kon staan en zich een flinke bult op zijn heup afteken de. Onderzoek in het ziekenhuis in Hoorn leerde dat hij niets gebroken had, waarna de onge lukkige voetballer dezelfde dag nog naar huis kon. Het incident speelde zich af tijdens één van de drie wedstrijden die het G-team afgelopen weekend speel de. Twee ervan vonden zondag in Oosthuizen plaats. Beide gingen verloren, al was dat bepaald geen schande. De gastheren bleken over een uitstekende ploeg te beschik ken, die in de eerste wedstrijd al snel op voorsprong kwam, toen keeper Peter Breuer werd verrast door een fraaie omhaal. Mitchell Kampstra scoorde na een snelle actie langs de zijlijn nog op schit terende wijze 1-1, maar daarna was het alles Oosthuizen dat de Dros won alle partijen, maar consta teerde vergenoegd dat nogal wat spelertjes talent voor het spel heb ben. 'Ik moest soms behoorlijk diep gaan om het punt binnen te slepen', vertelde de simultaangever na afloop tijdens een openbare analyse. Zoals het een goed docent betaamt, gaf hij zowel complimenten als kritiek. 'Je bent een uitstekende schaker, maar je bent ook wel eens te gemakkelijk klok sloeg. Bij rust stond het al 3-1 aan het eind was de score opgelo pen tot 7-1Paul Bakker kreeg een paar kansen de marge te verklei nen, maar had weinig geluk in de afronding. In de slotfase schoot hij na voorbereidend werk van Jan Frans Haveman op de paal. Na een lunch met patat, een hamburger en een flesje sportdrank troffen beide ploegen elkaar opnieuw. Bij rust stond het 3-0 voor Oosthuizen, maar ditmaal vocht Texel'94 zich knap terug. Halverwege de tweede helft maakte Weldam uit een voor zet van Haveman 3-1 en leek alles weer mogelijk. Helaas voor de Texelaars viel Weldam even later zwaar geblesseerd uit en lag de wedstrijd een tijd stil. Na de hervat ting scoorde Haveman uit een strafschop 3-2, maar nog wat aan geslagen door het ongeluk beslo ten de spelers en de scheidsrech ter er direct daarna mee op te houden. Een dag eerder had Texel'94 op eigen veld nog een punt gepakt tegen Argon, waarvan in Mijdrecht eerder dit seizoen nog met 3-1 was verloren. Argon kwam en dan red je het niet', spoorde hij één van de oudere kinderen aan. Na de simultaan had Van Barneveld voor alle spelertjes een vriendelijk woord en reikte Benno Bakker van hoofdsponsor B&B Van der Vis en Den Boer Accountants medailles en bekers uit. Eén van de gelukkigen was Robert van der Vlist, die dit sei zoen kampioen bij de jeugd werd. (Foto Joop Rommets) nog wel op voorsprong, maar in de rest van de wedstrijd hadden de Texelaars het beste van het spel. Ze kregen volop kansen, maar Jos Bakker, Mark Stolwijk, Erik Jonker en Jan Frans Haveman waren niet koelbloedig genoeg. Halverwege de tweede helft werd het toch gelijk. Het doelpunt kwam op naam van Kevin Weldam, die enkele tegenstanders passeerde en knap raak schoot. Komende zaterdag speelt het G-team in Amsterdam tegen Only Friends, waarvan een paar weken geleden op Texel nog met 6-1 werd gewonnen. Met 51 punten uit 29 partijen is Losseni Savané kampioen geworden van Damclub Ooste rend/Texel. De eveneens onge slagen Piet Bakelaar eindigde op de tweede plaats. De oorspronkelijk uit Ivoorkust afkomstige Savané blijkt een aan winst voor de club. Samen met Piet Bakelaar, Victor Voskuil en Rinus Vittali heeft hij in belangrijke mate bijgedragen aan de promotie van het clubteam naar de hoogste klasse in Noordholland. Onlangs veroverde hij daarnaast de provin ciale titel sneldammen. In de com petitie verloor hij geen enkele partij, speelde zevenmaal remise, inclu sief twee 'grootmeesterremises' tegen Hans Galjaard. Savané behaalde een score van 87,9 pro- Hoewel Cees Maas dankzij zijn con stante spel het hele seizoen in de top meedraaide, moest hij Witte op respectabele afstand voor laten gaan. Witte werd kampioen met 71,3 procent, waar Maas niet verder kwam dan 53,8. De laatste wed strijd, tussen Ab Witte en Cees de Graaf, moest de beslissing brengen om de strijd om de derde plaats. Het werd een eenzijdige partij waarin Witte geen potten kon breken en De Graaf uiteindelijk aan het langste eind trok. Het gevolg was dat de twee spelers na 91 competitiewed strijden precies hetzelfde aantal winstpunten vergaarden en dus op een gedeelde derde plaats eindig den. Doordat veel spelers dit seizoen voor langere tijd afwezig waren, ken de de competitie een grillig verloop. Gerard Appelman maakte met acht De zwemmers van de Texelse Reddingbrigade hebben zater dag in Staphorst de avondmara thon gewonnen. Zij eindigden met ruim 2500 meter voorsprong op de ploeg van Gouda. Bij de avond marathon, die voor de zesde keer werd gehouden, gaat het erom welke ploeg in de zes uur durende wedstrijd de meeste meters zwemt. Dit jaar werd voor het eerst begonnen met een sprint, wat door de zwemmers goed werd ontvangen. De tweede helft van de wedstrijd wisselden de zwemmers elkaar elke tien minuten af. Het laatst half uur werd een estafette (van 50 meter) gezwommen. Uitslag: 1. Texel, 26350 meter; 2.Gouda, 24850; 3.Staphorst, 23300; 4.Zwolle, 23100; 5.Deventer, 22850; 6.Lemmer, 20800; 7.Nijeveen, 19400. cent. Bakelaar eindigde met 86 procent op de tweede plaats. Vic tor Voskuil vierde zijn rentree in de damsport met de derde plaats, Gerrit Vlaming sloot het seizoen sterk af en eindigde als vierde. De opkomst was erg hoog. Frans Bos en Hans Galjaard speelden niet minder dan dertig partijen. Uitslagen: (aantal partijen, winst, remise, verloren, punten, percentage): 1.Losseni Savané (29, 22, 7, 0, 51, 87,9); 2.Piet Bakelaar (25, 18, 7, 0, 43, 86,0); 3.Victor Voskuil (24, 15, 7, 2, 37, 77,1); 4.Gerrit Vlaming (23, 9, 9, 5, 27, 58,7); 5.Frans Kuiper (24, 8, 7, 9, 23, 47,9); 6.Harry van der Wetering (29, 8, 10, 1126, 44,8); 7.Gerrit Blom (21, 5, 7, 9, 17, 40,5); 8.Cees Vinke (22, 5, 6, 11, 16, 36,4); 9.Frans Bos (30, 6, 9,15, 21, 35,0); 10.Wim Timmer (27, 5, 6, 16, 16, 29,6); 11. Hans Galjaard (30, 0, 7, 23, 7, 11,7). Maar liefst 280 ruiters en amazo nes van 70 verschillende verenigin gen uit het hele land doen dit weekeinde mee aan het Texel weekend, dat voor de 23ste keer wordt gehouden. Drie dagen lang gaan zij de sportieve strijd met elkaar aan op het gebied van sprin gen en dressuur. Voorheen duurde het Texelweekend twee dagen, maar in verband met de uitbreiding van het aantal klasses met ZZ-licht is ervoor gekozen al op vrijdagmid dag te beginnen. Onder de deelnemers zijn zo'n vijf tig Texelaars. Alle leden van De Kleppertjes en De Waddenruiters die vaker wedstrijden rijden, heb ben zich opgegeven. Priscilla Noorlander en Marloes van der Vis komen uit in ZZ-licht, de zwaarste klasse van dit evenement. Aangezien alle onderdelen zich rond manege Akenburg afspelen, is het Texelweekend goed te vol gen voor toeschouwers. Een aan rader volgens de organisatie vormt de kür op muziek, die zondagmid dag het weekend afsluit en waar aan alleen de beste ruiters en ama zones (uit de klasses Z1 en Z2) mogen meedoen. De wedstrijden duren vandaag nog tot circa 16.30 uur en zaterdag en zondag van 8.15 tot 17.30 uur. De entree is gratis. Het kampioensteam van Utrecht, bestaand uit Pjotr Kooiman, Jesper Geus, Robin Dogger, Ralph Beumkes, Bence Tijssen, Rick de Smidt, Jonas Ipenburg, Ben Daalder en Mees Keijning. Twee ronden voor het einde is Utrecht, een team van Texel'94, ongeslagen kampioen geworden bij de Texelse F-pupillen. De ploeg speelde zaterdag tegen SVC en had in het begin duidelijk last van zenu wen, maar won dankzij een prima tweede helft uiteindelijk zelfs nog met 14-0. Het doelsaldo in vijftien wedstrijden kwam daarmee op 139 doelpunten voor en slechts 25 tegen. Opvallend was dat de kersverse kampioenen dinsdag opnieuw in actie kwamen en toen kennelijk nog steeds in een feestroes verkeerden. Dat kwam hen tegen middenmoter Vitesse op de eerste nederlaag van het seizoen te staan.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 7