TIME OUT Cjrocn 2,'wartsjexels in het harL, J Faillissement opgeheven Zorgen over hormonen in water rond Everstekoog 2 7 10en11 autospuiterij betsema gesloten Sloop turbines volgende week €11,1 miljoen winst voor Rabo Personeelsverblijf stuit op weerstand www.texelseautopagina.nl jongeren centrum TEXELSE^COURANT Ons bedrijf is vrijdag 30 april en woensdag 5 mei de gehele dag LANGEVELD Spinbaan 6, Den Burg TEXELSE^COURANT EP: Voordeelland Van Vijfeijken geëerd door TVL Reddingboten van de KNRM voeren vrijdag af en aan bij Oudeschild. Aan boord van de TX20 van Robert Frido Boom en Herman Blom, gelegen nabij het tonnetje van de pastoor op de Waddenzee, was zogenaamd een calamiteit ontstaan, reden om de zestig opvarenden in veiligheid te brengen. Leerlingen van de zeevaartschool in Den Helder figureerden als de opvarenden om de rampenoefening aan den lijve mee te maken. Het was voor het eerst dat dat gebeurde. Volgens de leerlingen was het zeer leerzaam. Meer over de oefening elders in deze krant. (Foto Jeroen van Hattum) Super deBoer Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 NUON begint volgende week maandag met de sloop van de vier windmolens in Oudeschild. Dat hebben de energieleveran cier en de gemeente gisteren met elkaar besproken. Volgens wethouder Eric Hercules worden de molens eerst ontman teld en op een later moment de funderingen weggehaald. Die wor den deels verwijderd, zodat het hoogheemraadschap de mogelijk heid heeft de weg bij de molens te herstellen. De technisch verouderde molens, gebouwd in 1989, zijn sinds 2008 buiten gebruik nadat er één uit elkaar klapte. NUON trekt zijn han den er nu helemaal vanaf. Jook Nauta, voorzitter van Waddenha ven Texel zegt blij te zijn met de sloop. Volgens hem nam de weer stand tegen de molens af, nadat ze waren ingepast in de duurzaam heid van de Waddenhaven, maar bleven ze visueel geen goede com binatie met de jachthaven. Er is ook veel gemopper geweest over het geluid dat de turbines produ ceerden. De Waddenhaven opperde recent interesse te hebben om de noorde lijkste molen zelf te vervangen door een soortgelijke molen met een hogere capaciteit, maar dat plan is naar de achtergrond verschoven. De stichting wil volgens Nauta de energie eerst steken in de realisatie van ondergrondse vuilcontainers en een berging annex uitkijktoren op de dijk nabij het transformator huisje. 'En we hebben de handen vol aan de plannen van de haven coalitie, dus een eigen windmolen heeft een minder hoge prioriteit.' In het verslag over de ledenverga dering van de Rabobank is het winstcijfer weggevallen. Rabobank Noord-Holland Noord boekte in 2009 een winst van €11,1 miljoen. Een jaar eerder werd €11,5 miljoen winst geboekt. De Rabobank boekte dus geen verlies van drie procent, zoals lezers uit het verslag opmaakten, maar een winstdaling van drie procent. Rechtbank Amsterdam heeft het faillissement opgeheven van Air- port Texel Restaurant BV. Het bedrijf uit Amsterdam dat op 1 december 2005 failliet is ver klaard, heeft geen enkele bin ding met de huidige exploitant van het vliegveldrestaurant, de firma Ulteam uit Alkmaar. De reden dat het faillissement van Airport Restaurant Texel BV per 13 april 2010 is opgeheven, is dat het bedrijf niet meer bestaat. Aldus de Een verzoek van Afra Liefting uit Den Hoorn om een personeels verblijf te maken in haar bloem- bollenbedrijf aan de Witteweg is gestuit op hevig verzet van buur man Kees Kok. Volgens hem deugt er niets van de schuur en werkt er onvoldoende personeel om er in te slapen. Het plan betreft woonruimte voor twaalf tijdelijke medewerkers. Het is in strijd met het bestemmings plan, maar past wel binnen de Notitie bedrijfswoningen en perso- neelsverblijven. Daarin staat dat als de ondernemer de noodzaak weet aan te tonen, de gemeente mede werking moet verlenen. Maar de felheid waarmee haar buurman tekeer ging tegen de plannen, kri- verklaring van een medewerker van curator Mr. Jacobs. Wegens gebrek aan baten, staat te lezen op de website van Actis Jura Incas so. Het vliegveldrestaurant wordt sinds enkele jaren geëxploiteerd mana ger Bert Gros en algemeen direc teur Gijs-Bert Vervoorn van Ulteam. Dit bedrijf exploiteert meerdere horecabedrijven. Nu het afgelopen weekend weer volop kon worden gevlogen, heerste er op het vlieg veld weer volop drukte. tiek uitte op het gebouw, de veilig heid in twijfel trok, op handhaving aandrong en haar bedrijf afdeed als een 'papieren constructie', was voor de Brede Raadscommissie reden het verzoek om vrijstelling tijdens de eerstkomende raadsver gadering als bespreekpunt op de agenda te zetten. Cjrotn Twartsjexels in het hart. 0m onze abonnees en adver teerders optimaal van dienst te zijn zal er op vrijdag 30 april (Koninginnedag) gewoon een Texelse Courant worden gedrukt en verspreidt! media bureau i (jrom ^warL-Jexels in het harL, Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12468 DINSDAG 27 APRIL 2010 In alle dorpen wordt vrijdag Koninginnedag gevierd. In de Texelse Courant een uitgebreid progamma. Adriaan van Liere, op stage bij de Texelse Courant, doet verslag van zijn belevenissen bij Texel'94 B2. Plannen van Hoogheemraad schap Uitwaterende Sluizen in Hollands Noorderkwartier voor de aanleg van een helofytenfilter bij waterzuivering Everstekoog zijn op weerstand gestuit van veehouder Erik Bakker van de Pontweg. Hij is bang voor water overlast en hinder door vogels en muggen. Maar zijn grootste zorg betreft de aanwezigheid van hormonen, zoals oestro- geen, in het oppervlaktewater. Bakker boert nabij de zuivering. Het grote moerasfilter dat het hoogheemraadschap er wil aan leggen, zal bestaan uit een stelsel van sloten met waterplanten en is nodig voor het nabehandelen van afvalwater afkomstig uit de riool zuiveringsinstallatie. Het is de bedoeling dat straks al het Texelse rioolwater op Everstekoog wordt verwerkt. Via het moerasfilter wordt het geloosd op het oppervlaktewa ter. 'Hoe veilig is het gezuiverde water?', vroeg Bakker gisteravond aan de Brede Raadscommissie. Het overgrote deel van de vervui ling wordt afgebroken en het moe rasfilter zorgt zelfs voor 'schoner en nog levendiger' oppervlaktewa ter, betoogde Tanja Heringa, pro jectleider van het hoogheemraad schap. 'Als je het niet aanlegt ontstaat er juist een probleem voor de volksgezondheid.' Ze gaf aan dat hormonen die in het water zit ten, afkomstig uit medicijnen, door de (na)zuivering deels worden afgebroken. Maar op de vraag in welke mate dat gebeurt, moest ze het antwoord schuldig blijven. Dat is overigens geen typisch Texels probleem, want het speelt lande lijk. Maar volgens Bakker, die zich zei te baseren op een rapport, is de concentratie in de sloten rond zijn weilanden nabij de zuivering het grootst. Zijn veestapel vertoont bepaalde problemen en een des kundige die hij raadpleegde sloot niet uit dat ze zijn veroorzaakt door hormonen. Overigens vergoedt het hoog heemraadschap de kosten van het leidingwater dat hij zijn vee te drin ken geeft en zal dat blijven doen zolang dat nodig is. Bakker eist dat de gemeente eerst meer onder zoek doet, alvorens mee te werken (Advertentie) aan de plannen van het hoog heemraadschap. Maar volgens wethouder Edo Kooiman moet de raad de ruimtelijke procedure en dezorgenoverde(volks)gezondheid gescheiden houden. Rikus Kieft (GL) was dat niet met hem eens: 'De gemeente moet het voorzorgs principe toepassen.' Wat betekent dat het college zich tevoren moet indekken tegen claims die Bakker kan indienen. 'Dit moet goed wor den dichtgetimmerd.' Een en ander moet worden vastgelegd in een planschadeovereenkomst tussen gemeente en hoogheemraad schap. Ook de overige fracties deden een beroep op de wethou der de zorgplicht na te komen. De raad moet binnenkort een besluit nemen over de benodigde bestemmingswijziging. Jo-an van Vijfeijken (links op de foto) is benoemd tot Lid van Ver dienste van de Texelse Vereniging van Logiesverstrekkers. De eer viel hem donderdagavond tijdens de ledenvergadering te beurt uit waar dering voor zijn bestuurlijke inspan ningen. Ruim twintig jaar zat hij in het bestuur, waarvan een groot deel als secretaris. Interim-voorzit ter Iwan Groothuis roemde de inzet, betrokkenheid en bevlogen heid van de logiesverstrekker uit Den Hoorn. Zijn functie in het bestuur wordt overgenomen door Marga Harinck (namens KLV). Cees den Ouden werd namens de Hotel vereniging in het bestuur gekozen. (Advertentie) Tamelijk verras send heeft ZDH zich al één ron de voor het einde van de competitie ver zekerd van pro motie. De oorlogsjaren waren voor de visserij moeilijke tijden. De Texel se Courant blikt terug op deze roerige periode. WIE ROEIT HET HARDST? GEALLIEERDE HAVENGEBRUIKERS OP ZOEK NAAR BRUIDSSCHAT RWS s

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1