Koninginnedag in de dorpen iexbjvgbsda.nl TEXELSE 2 COURANT E| f Toerneetje @Last Golden oldies in cafés De Koog Borrelbus Toerclub rijdt mozaïekentocht Bon Spelregels voor vrijmarkt Den Burg Nieuwe voorzitter voor MCA Gemini Atletiekvereniging zoekt rommeltjes LANGEVELD DE R00Y TESG Rondleidingen Gelein Jansen Uitladder j Den Burg Opienie Oudeschild Oosterend De Cocksdorp De Koog Den Hoorn Foto's Koninginnedag T E X E LS E^COURANT Oud papier DINSDAG 27 APRIL 2010 De Texelse band @Last, bestaande uit Ron de Vries (drums, zang), Sil van Dijk (gitaar, zang), Wim Boer (toetsen, zang) en André Smith (bas), is bezig aan een minitoernee over het eiland. De groep is zaterdag 1 mei te horen in De Kombuis op de haven van Oudeschild (aan vang 2130 uur) en zaterdag 15 mei in Question Plaza in Den Burg (aanvang 22.00 uur). De toegang is beide keren gratis. De Koog staat zaterdag 1 mei in het teken van de swingende jaren zeventig en tachtig. In diverse cafés is muziek te horen van Bee Gees, Abba en Duran Duran. Deelnemende cafés zijn De Jutter, De Kuip, Talk of the Town, 't Biervat en 't Proeflokaal van Texel. Het feest gaat de hele dag door, maar bereikt 's avonds vanaf 22.00 uur een hoogtepunt als de verschillende DJ's aan de gang gaan. De toegang is overal gratis. A Toerclub Taxi 312000 houdt zon dag 2 mei een toertocht langs mozaïeken in Breezand en Anna Paulowna. Ze pedalen langs bloe menvelden door naar Schoorl, waar een koffiestop wordt gehou den. De rit wordt vervolgd via het fietspad door de duinen naar Har gen en via Petten weer naar Den Helder, om kort na de middag de boot naar Texel te nemen. Er wordt gereden in groepsverband, helm is verplicht. Wie mee wil fietsen is welkom. De karavaan vertrekt om 8.30 uur vanaf de Spinbaan of om 8.50 uur bij de boot. Er wordt gefietst met snelheid van 27 a 28 km/uur, al naar gelang de conditie van het gezelschap. Deelname is gratis, de fietsers betalen zelf de bootkosten. Texeltours rijdt vanaf zaterdag 1 mei weer ieder weekend met de borrelbus. In de nacht van zater dag op zondag vertrekt de bus om 3.45 uur bij de Lidl in De Koog, om via Den Burg, De Waal en Ooste rend naar Oudeschild te rijden. Meerijden kost €3,-. De bus rijdt in opdracht van de gemeente en wordt ondermeer Met activiteiten in alle dorpen wordt vrijdag Koninginnedag gevierd. Na een Koninginnen acht in café Mans in Den Burg begint de dag om 9.00 uur met muziek van de toren in Den Hoorn om tot in de kleine uur tjes te duren in café De Zwaan in Den Burg. Hieronder een overzicht van de activiteiten per dorp. In café Mans aan de Binnenburg wordt in de nacht van donderdag op vrijdag Koninginnenacht gehou den. DJ Dennis draait vanaf 22.00 uur, de dresscode is oranje. Voor de leukste outfit is een prijs beschikbaar. Vrijdag om 14.00 uur begint bij Mans een oranje scoot- mobielrace. Het feest krijgt om 13.00 uur een vervolg als in het park een kinder party begint, met schminken en springkussens. Om 14.00 uur begint op de Stenenplaats een optreden van zanger Kees Klaas- sen en om 15.00 uur beginnen op de Groeneplaats de volksspelen met bungeerun, pannaveld, skel- terparcours, sprijkerbroekhangen en cricket in het groot. De dag wordt afgesloten met de Queensnight in café De Zwaan, met DJ GT. Ook hier is de dres scode oranje. Op de Groeneplaats wordt van 9.00 tot 12.30 uur Koninginnemarkt gehouden, met om 11.30 uur een optreden van fanfarekorps KTF. In de straten rond het centrum wordt een vrijmarkt gehouden. Op korte afstand van het feestgedruis, voor De Poort aan de Elemert, legt de Kontaktgroep Zuid-Afrika een klein terrasje aan ten bate van de pro jecten van dominee Leputu in Sovenga. ondersteund door de horecaon dernemers in De Koog. Voor meer informatie: www.borrelbus.nl Vorige week viel er een naar brief je met auberginekleurige lengte streep in de bus. Ergens had ik in mijn onschuld ietsje pietsje te hard gereden, meldde het. Stelde helemaal niks voor, amper te zien op de teller, maar... het was geme ten en ik was schuldig aan een verkeersovertreding. Schuldig aan - ik voelde me helemaal niet schuldig, was me van geen kwaad bewust zelfs. Het briefje wist het echter beter. Het viel me op dat de berichtgeving dit keer een beetje vriendelijker was dan een aantal jaren geleden. (Jawel, oplettende lezer, het is een herha- lingsmisdrijf van ondergeteken de.) De dag waarop het delict plaatsvond heette nu niet pleeg- datum, maar werd gewoon aan gegeven met datum. Klonk min der crimineel. Wel heeft men de sancties op te laat betalen fors opgeschroefd. Ze zijn niet misse lijk daar in Leeuwarden. Ik ben er reuze chagrijnig over, omdat ik mezelf als een gehoorzaam weg gebruiker beschouw. Krijg na deze als onterecht gevoelde 'beschikking' de neiging om eens expres ergens heel hard te gaan scheuren, luid toeterend,maar ik zal het niet doen, u kunt veilig de zebra over. Vraag me wel af: kun nen we tegenover deze heel klei ne snelheidsoverschrijdingen van niets vermoedende chauffeurs niet een kleine verrekeningskaart instellen? Stel: je hebt op dezelf de plek eens twee kilometer ónder de toegestane maximum snelheid gereden. Deze worden op een lijst bijgehouden en een volgende keer van je teveel aan snelheid afgetrokken. Ach, misschien is dit ook wel gebeurd en waren mijn bonuspunten net op. Ik moet in dit verband denken aan een oude vrouw, die na een lange rit bij haar ondertussen bezorgde dochter aankwam. 'Moeder, ik hoorde voor de radio dat er een lange file op de A2 stond. Zat u daar mis schien middenin?' 'Welnee kind,' zei de moeder triomfantelijk, 'niks geen last, ik reed voorop.' Con clusie: te hard of te zacht, het is allemaal naadje. Ik zal de betaal- datum maar nauwkeurig in mijn agenda noteren, zodat ik deze termijn tenminste niet over schrijd. Pien Verberg In Oudeschild worden vanaf 13.30 uur spelletjes gehouden op het voetbalveld achter de De Witt- straat. Als eerste is de jeugd tot en met groep 4 aan de beurt, de kin deren uit de groepen 5 tot en met 8 kunnen van 14.45 tot 16.15 uur deelnemen aan een spel. Voor alle anderen wordt een spel gehouden met veel spektakel en plezier. Deel nemers dienen slimheid, kracht en geen angst mee te nemen. In Oosterend begint Koninginne dag om 10.15 uur met een optocht met versierde fietsen, eenwielers, karren en skelters. De optocht, die vooraf wordt gegaan door Excelsi or, begint bij De Bijenkorf. Voor alle deelnemers is er een kleine verras sing. Van 10.30 tot 12.30 uur wordt bij de Muzieknis een vlooienmarkt gehouden voor kinderen. Ook wor den er spelletjes gedaan. De volks spelen en zeskamp voor de vol wassenen beginnen om 13.00 uur en duren tot 15.00 uur. Om 18.00 uur gaat bij De Kroonprins de Koninginneloop van start. In De Cocksdorp gaat om 9.15 uur bij het Eierlandsche Huis een optocht met versierde fietsen van start. Voorafgegaan door Excelsior lopen de deelnemers door het dorp. Vanaf 13.30 uur kunnen feestvierders zich in het Eierland sche Huis aanmelden voor de Koninginnespelen. Teams van zes personen kunnen in de Kikkert- straat deelnemen aan zeer uiteen lopende, vermakelijke en sportieve activiteiten. Deze spelen duren van 14.00 tot ongeveer 17.00 uur, waarna in het Eierlandsche Huis de prijzen worden uitgereikt, waaron der de grote wisselbeker voor het winnende team. Bij dorpshuis De Hof in De Koog vertrekt om 13.30 uur een optocht met versierde fietsen steps, wan delwagens en bolderwagens. Hier aan wordt medewerking verleerd door de SOS-band. Na terugkomst worden vanaf 14.30 uur spelletjes voor de jeugd gehouden. Inwoners van Den Hoorn worden om 9.00 uur vanaf de kerktoren gewekt door DEK. Om 10.30 uur begint bij dorpshuis De Waldhoorn een optocht met versierde fietsen en skelters, voorafgegaan door de muzikanten van DEK. Na afloop wordt in De Waldhoorn koffie en limonade geschonken. Hoornders wordt gevraagd een cake te bak ken en mee te doen aan de wed strijd om de lekkerste, mooiste, beste cake. Na de koffie wordt een wedstrijd stoepkrijten gehouden. Om 13.30 uur start bij de Jan Drij- verschool het middagprogramma. In het centrum van Den Burg wordt vrijdag (Koninginnedag) een vrijmarkt gehouden. Deze is alleen bedoeld voor particulie ren. Politie en brandweer zullen strikt toezien op het naleven van de spelregels. De vrijmarkt vindt plaats op een gedeelte van de Binnenburg (van de Stenenplaats tot aan het rood-witte hek), Stenenplaats, Weverstraat, Waalderstraat en Parkstraat (tot aan het roodwitte hek). Het innemen van een stand plaats op de Groeneplaats (en het gedeelte van Binnenburg en Park straat van de rood-witte hekken tot de Groeneplaats) is niet toege staan in verband met de daar te houden Koninginnemarkt ten behoeve van de verenigingen. Bij het innemen van een stand plaats moet tenminste vier meter van de rijbaan beschikbaar blijven voor hulpverleningsvoertuigen. Ook mogen de ingangen van woningen niet worden versperd. De raad van toezicht van MCA Gemini Groep heeft op 23 april Harry Luik benoemd tot voorzit ter van de raad van bestuur. Alle adviesraden, waaronder staf- besturen, ondernemingsraden, patiëntenadviesraad, cliëntenraad en verpleegkundige adviesraad uit zowel het MCA als het Gemini Zie kenhuis, zijn betrokken geweest bij de procedure en hebben een posi tief advies gegeven over de benoe ming. Luik vangt zijn functie aan op 16 augustus. Om die reden is het plaatsen van marktkramen niet toegestaan in Weverstraat en Binnenburg. Er mag geen gebruik worden gemaakt van geluids- of muziekversterkers en er mogen geen alcoholhouden de dranken worden verkocht. Bedrijfsmatige verkoop is niet toe gestaan en bij het verlaten van de standplaats in de standplaatshou der verwantwoordelijk voor het verwijderen van afval. Het is een goede traditie dat de Texelse Courant een beeldver- slag maakt van Koninginnedag. De redactie nodigt lezers uit ook zelf foto's te maken en deze op te sturen naar redactie@texelse courant.nl. De leukste foto's wor den geplaatst. Atletiekvereniging Texel staat met drie kramen op de Koningin nemarkt, die vrijdagochtend op de Groeneplaats in Den Burg wordt gehouden. Om de verenigingskas te spekken, bieden leden en andere vrijwilligers uiteenlopende zaken aan, van boe ken tot tomatenstekjes en van meubels tot etenswaar. Wie zelf (goede) tweedehands goederen heeft en deze beschikbaar wil stel len, kan contact opnemen met één van de bestuursleden of ze zelf naar de markt brengen. Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen, workshops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda.nl. Dinsdag 27 april: 19.00 uur. In hotel Bosch en Zee in De Koog wordt een avond met line- dance gehouden. Van 19.00 tot 20.00 uur voor beginners o.l.v. van Irene Heerschap en van 20.00 tot 22.00 uur voor gevorderden o.i.v. Marijke Huijsman. 19.00 uur. Bij Artex Kunstenschool aan het Schilderend in Den Burg begint om 19.00 uur een presentatie van de leerlingen zang van Claudia Reij. 19.30 uur. In de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 19.30 uur het Alzheimercafé. Met een lezing van GZ-psycholoog Heidi Veenbaas over omgaan met demen tie. Cinema Texel vertoont De gelukkige huisvrouw (14.00), Clash of the titans (20.15), De vliegenierster van Kazbek (13.45) en Kick-ass (20.30). Woensdag 28 april: 19.00 uur. In de voorspeelruimte van Artex aan het Schilerend in Den Burg begint om 19.00 uur een voorspeel avond, verzorgd door leerlingen key- Zon, maan hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 27 april 08.27 en 20.25 u. Woe.28 april 09.36 en 21.25 u. Don. 29 april 10.15 en 22.14 u. Vrij. 30 april 10.40 en 23.00 u. Zat. 1 mei 11.05 en 23.30 u. Zon. 2 mei 11.30 en 23.44 u. Ma. 3 mei 11.55 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Woensdag 28 april volle maan, vrijdag 30 april springtij, donderdag 6 mei laatste kwartier. Zon dag 2 mei zon op 6.09 uur, onder 21.06 uur. Cjnen Zwartsjixels in bel harL. Uitgave van media bureau1 Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Imme Bakker Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Regelen voor het Ad- vertentiewezen van de Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder num mer 41198699. Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2010: Per half jaar 41,70 39,95 (automatisch) Per jaar €81,55 €79,15 (automatisch)) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. board en piano van docenten Tineke Schoo en Bart Spruit. 20.00 uur. Op het adres Brink 28 in De Koog begint om 20.00 uur een meditatiesessie. Informatie: tel. 06- 29028573. 21.00 uur. In café Mans aan de Bin nenburg in Den Burg begint om 21.00 uur een pubquiz. Cinema Texel vertoont Hoe tem ik een draak (14.00) de Nederlands gesproken versie van Alice in Won derland (16.30), De gelukkige huis vrouw (20.00), Wickie de Viking( 13.45), Kick-ass (16.15) en De vliege nierster van Kazbek (20.15). Donderdag 29 april: 20.00 uur. De raadscommissie Mid delen vergadert in het gemeentehuis over het concept-raadsprogramma 'Aansterken en samenwerken'. Aan vang 20.00 uur. Cinema Texel vertoont De gelukkige huisvrouw (19.15), de ondertitelde versie van Alice in Wonderland (21.45), Kick-ass (18.30) en een 'mystery movie' (21.15). Vrijdag 30 april: 9.00 uur. In alle dorpen op Texel wordt Koninginnedag gevierd. Een overzicht van de festiviteiten staat elders in deze krant. 10.00 uur. In verband met Koningin nedag zijn de winkels in Den Burg open van 10.00 tot 14.00. 18.00 uur. Voor eetcafé De Kroon prins in het centrum van Oosterend gaat om 18.00 uur de Koninginne loop van start, een hardloopwedstrijd over diverse afstanden. Inschrijven vanaf 17.00 in dorpshuis De Bijen korf. 22.00 uur. In diverse cafés in De Koog wordt vandaag uitsluitend muziek uit de swingende jaren zeven tig en tachtig gedraaid. Cinema Texel vertoont Hoe tem je een draak (14.00), Clash of the Titans (16.30), Wickie de Viking (13.45) en de Vliegenierster van Kazbek (16.00). 's Avonds is de bioscoop gesloten. TESO zet in en rond het weekeinde geregeld een extra boot in en ver zorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt donderdag van 9.30 tot 20.00 uur. vrijdag, zaterdag en maandag van 9.30 tot 16.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Op Koninginnedag wordt een zon dagsdienst gevaren. De eerste afvaart vanaf Texel is dan om 7.00 uur en de eerste vanuit Den Helder om 7.30 uur. Er worden geen wacht tijden verwacht. Voor meer informa tie over de veerdienst: tel. 0222- 369600, info@teso.nl of www.teso. nl. Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamel plaatsen van afvalcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedu rende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 6. Emmalaan, Pieter van Cuijkstraat, Elemert, Haffelderweg, Schilderend vanaf rotonde in de rich ting van Oudeschild, Ada van Hol landstraat. Gelein Jansen verzorgt komende week drie rondleidingen, die alle maal in het teken van de historie staan. De eerste is op zaterdag 1 mei en gaat van start bij hotel De Linde boom. Jansen leidt de deelnemers door het centrum van Den Burg en wijst hen op gebouwen en locaties die historisch interessant zijn. Dinsdag 4 mei gaat de rondleiding over de Tweede Wereldoorlog en wordt onder meer een bezoek gebracht aan de begraafplaats voor Geallieerden aan de Kogerstraat. Deze begint bij café-restaurant Bruintje Beer aan de Stenenplaats. Woensdag 5 mei leidt Jansen belangstellenden door Eierland, dat in april 1945 dagenlang het strijdto neel was van elkaar bevechtende Duitsers en Georgiërs en waar tien tallen boerderijen in brand werden geschoten. De start is bij café De Slufter aan de Slufterweg, deelne mers rijden in (eigen) auto. Alle drie de rondleidingen beginnen om 10.30 uur. Deelname kost €7,50, inclusief koffie en gebak.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2