i iexbjvgssca.nl In kritieke toestand verdacht van moord TEXELSE 2 COURANT Avonddienst Bloesemdag Bridgedrive Authentieke blues in Beach Inn Bevrijdingsdag in De Koog Duikboot in MJM Slow dance Housefeest in de Jelleboog Vlagprotocol Zij-ingang Gemini Schilder zoekt buitenlocaties op vakantiepark Mindfulness Monica Maas signeert in tuin Eilandhoppen TESÜ Nieuwe recreatie Ongecompliceerd lachen in Klif 12 Uitladder Film xr|7z VRIJDAG 30 APRIL 2010 In de Maartenskerk in Ooste rend wordt zondag 2 mei een avonddienst gehouden over de arbeiders in de wijngaard (Mat- theüs 20:1-6). Voorganger is drs. Boon uit Zelhem, het orgel wordt bespeeld door Hans de Goede. De dienst begint om 19.00 uur. Fruitbedrijf De Veen aan de Kadijksweg houdt zondag 2 mei een 'open bloesemdag'. Bezoe kers zijn van 10.00 tot 16.00 uur welkom om de bloeiende fruit bomen te bekijken. Bridgeclub Groot Slem houdt op de maandagen 3, 10 en 17 mei een open bridgedrive in De Pelikaan nabij De Koog. Deel name kost €2,50 per persoon, aanmelden kan tot 19.15 uur. Het spelen begint om 19.30 uur. Voor meer informatie: Han van Beek, tel. 313914. Harry-G-Bluesband geeft zondag 2 mei een optreden in strandpa viljoen Beach Inn bij paal 21 nabij De Koog. De leden van deze bluesrockformatie uit Groningen gaan prat op hun authenticiteit en beweren nog nooit te hebben gehoord van rap, house en drum computers. Zowel covers als eigen nummers vormen het reper toire. De muzikanten zijn Harry Brinksma (zang, mondharmoni ca), Vincent Suurmeijer (sologi taar), Harry Grunefeld (slaggitaar), Bert Kattouw (basgitaar) en Wes- sel Baptista (drums). Het optre den begint om 13.00 uur. De toe gang is gratis. Inwoners van De Koog die op bevrijdingsdag willen deelnemen aan de gezamenlijke broodmaal tijd kunnen zich tot maandag 3 mei opgeven bij Veronica van Beek (tel. 327473 of 06- 28787820). De boordmaaltijd vindt plaats op het dorpsplein, waar 's morgens om 9.00 uur het bevrijdingsvuur wordt ontstoken, dat de hele dag blijft branden. De maaltijd begint om 18.00 uur. Het wordt op prijs gesteld als deelnemers zich nostalgisch kleden. Na het eten, om 19.30 uur, mag de jeugd van de basisschool ballonnen oplaten. Er is een prijs te winnen voor de ballon die de groot ste afstand aflegt. Op het plein zijn speelattributen aanwezig en het ligt in de bedoeling ook enkele oude legervoertuigen op te stellen. In het Maritiem en Jutters Muse um in Oudeschild is komend seizoen een speciale attractie te zien in de vorm van de duik boot van Victor Verbei, een fic tieve nazaat van Cornelis Dreb- bel die in 1620 de eerste duikboot bouwde. Dat Drebbel nooit de erkenning heeft gekregen die zijn uitvinding verdiende, zit Verbei niet lekker. Reden om de boot na te bouwen. De bezoeker kan samen met de kapitein een reis onder water maken op zoek naar wrakken. Het museum ondergaat dit seizoen een grote verbouwing, in de vorm van een nieuw gebouw. De bouw is al begonnen, maar het museum blijft gewoon open. Zondag 2 mei zijn de vrijwilligers tussen 12.00 en 17.00 uur aanwezig om het seizoen te openen met demonstraties en sterke verhalen. Extra gasten zijn duikers die laten zien wat nu echt op de bodem van de Waddenzee te vinden is, en de schipper van loodsbotter Texelstroom, die de bezoeker bij gunstige wind leert de fok te hijsen. Ook de KNRM is aan wezig om te vertellen over de inzet op zee. 'Een avondje ongecompliceerd lachen.' Dat beloven cabaretiers Ernesto Marcellino en Wilfried Finkers, die zondag 2 mei in the ater Klif 12 optreden met hun programma Diepgang. Bezoekers lachten soms tranen met tuiten om de voorstellingen van de malloot Marcellino, zijn talentvolle kompaan en zanger/ performer Ernesto en Wilfried Fin kers, die aan al deze verantwoorde ongein zijn typische, droge Fin- kers-humor heeft toegevoegd. Het succesvolle drietal heeft een vaste plaats in het vaderlandse theater circuit verworven en vliegt daarin met zijn eigenzinnige humoristi sche shows flink uit de bocht. De pure kolder, de rake imitaties en persiflages, de mooie sfeervolle liedjes en de droge Finkers-grap- pen zijn ook in deze nieuwe voor stelling weer volop aanwezig. Als dit 'komisch supertrio', zoals de Leeuwarder Courant kopte, op zoek gaat naar diepgang, dan kun je ervan uitgaan dat er ongelukken gaan gebeuren. Ernesto Marcel lino en Finkers laten met hun hoge grapdichtheid zien dat er in het leven meer is dan alleen diepgang en tonen de onzin van het bestaan. Het optreden begint om 20.30 uur. Entree €16,-. Een diner vooraf is mogelijk, reserveren in dat geval gewenst. In het Kunsthuys aan de Warmoes straat in Den Burg wordt zondag 2 mei een workshop 'Slow Dance' gehouden. Deelnemers kunnen daarbij de tijd nemen om bewegin gen bewust te ervaren en 'te genie ten van de puurheid van draaien, stappen, leiden en volgen'. Belang stellenden kunnen zich aanmelden via 06-13614046. Onder de naam Dirty Friday wordt vanavond (vrijdag) in discotheek Jelleboog in de Kantoorstraat in Den Burg een housefeest gehou den, verzorgd door DJ Sunbrox uit Groningen. De deuren gaan om 22.00 uur open, de toegang is gra tis. Op Koninginnedag mag uiter aard uitbundig gevlagd worden, met oranje wimpel en al, voor 4 en 5 mei gelden andere regels. Als blijk van eerbied en respect voor de gevallenen, worden op de avond van 4 mei de vlaggen half stok gehangen. De vlag wordt dan eerst tot in de top gehesen en dan langzaam neergehaald tot halver wege de mast. Het vlaggen duurt van 18.00 uur tot zonsondergang (21.10 uur). Een gehesen vlag mag niet de grond raken en ook tussen zonsondergang en zonsopgang wordt niet gevlagd. Op bevrijdingsdag (woensdag 5 mei) kan tussen zonsopgang (6.02 uur) en zonsondergang (21.12 uur) de vlag in top. Ook dan zonder oranje wimpel. De zij-ingang van het Gemini Zie kenhuis in Den Helder wordt momenteel verbouwd en kon in eerste instantie tot vrijdag 30 april niet gebruikt worden. De werk zaamheden nemen echter meer tijd in beslag, waardoor de ingang nog tot maandag 3 mei gesloten moet blijven. Er rijdt een pendel busje tussen het parkeerterrein en de hoofdingang. Schilder Wouter Weerman is op zoek naar buitenlocaties die zich lenen om door hem op doek ver eeuwigd te worden. Het liefst vindt hij plaatsen die normaal gesproken niet toegankelijk zijn. Te denken valt aan privétuinen of een wilder nis van bloemen en planten rond een boerderij. De doeken worden in augustus geëxposeerd in Klif Art in Den Hoorn, van een aantal wor den kaarten gedrukt. Mensen die een tip hebben, kun nen deze sturen naar kunstenkaart@gmail.com, wouterweerman@gmail.com of telefonisch via tel 312556. Tipge vers krijgen een set kaarten cadeau. Body en Brein van Menno Sie- binga en Vakantiepark De Krim werken deze zomer samen in het aanbieden van bijzondere vormen van bewegen. In de meivakantie wordt een voor proefje geboden. Tijdens hun verblijf op De Krim kunnen gasten kennis maken met sambapercussie, salsa en meren gue, zumba, slackline, break- en streetdance, capoeira en extreme martial arts (XMA). Elke dag wordt een andere les gegeven. Deelname is gratis voor gasten van De Krim, anderen betalen €2,50. Van 1 tot en met 6 mei wordt een kennismaking geboden met deze nieuwe vorm van recreatie, met sambapercussie en salsa op zater dag, zumba op zondag, slackline op maandag, break- en streetdan ce op dinsdag, capoeira op woens dag en XMA op donderdag. Meer informatie is te vinden op www. bodyenbrein.nl en www.krim.nl. Wie bij Mirjam Spijker een cursus mindfulness heeft gevolgd en wil voorkomen dat de stof wegzakt, kan elke tweede zaterdag van de maand van 9.30 tot 11.00 uur op herhaling bij haar in de praktijk. Deelname kost €10,-. De eerste bijeenkomst is op 8 mei. Opgave via e-mail spijker49@zonnet.nl of tel. 317566. De eerstvolgende nieuwe cursus begint maandag 6 september. Illustrator Monica Maas signeert zondag 2 mei van 11.00 tot 17.00 uur haar nieuwe boek Bobbi in de tuin in haar eigen tuin aan de Rozendijk 24. De boeken over het beertje Bobbi, die sinds 2020 worden uitgegeven door Kluitman Alkmaar, zijn bijzon der populair bij jonge kinderen. Op dit moment zijn er 25 titels verkrijg baar. De tekst van Bobbi in de tuin is geschreven door Ingeborg Bijls- ma. De tuin van Maas zal voor de sig neersessie een feestelijk tintje krij gen. Er kan, net zoals in het boek, worden geharkt, gezaaid, gekleurd en gespeeld. De klipper Willem Jacob, die ook dit jaar een regelmatige veerdienst onderhoudt tussen de Waddenei landen, krijgt dit jaar gezelschap van de Avontuur, die een dienst onderhoudt tussen Amsterdam, Texel en Terschelling. Buiten Amsterdam wordt ook Schiermon nikoog aan de dienstregeling toe gevoegd. De 'eilandhoppers' varen van 5 juli tot en met 29 augustus, maar ook in de meivakantie (van 2 tot en met 5 mei) wordt een korte dienst geva ren. Meer informatie is te vinden op www.eilandhopper.nl. In Cinema Texel draait vanaf zater dag (morgen) de thriller Gerechtig heid, het derde deel van de popu laire Millennium-serie. Hoofdpersonen zijn de jonge Lis- beth Salander (Noomi Rapace), een computerhacker van wereld klasse, en Mikael Blomkwist (Michael Nyqvist), een charmante, kritische journalist en uitgever van het beroemde en beruchte tijd schrift Millennium. De film begint op het moment dat Lisbeth een levensbedreigende aanslag heeft overleefd en in kritieke toestand naar het ziekenhuis wordt gebracht. Tegelijkertijd wordt ze gezocht voor moord en door de media neergezet als een psychopaat, moordenaar en satanist. Alleen Blomkwist is overtuigd van haar onschuld. Hij ontdekt de relatie tussen de vrou wenhandel, het verleden van Salander en de Zweedse veilig heidsdienst en wil daarover publi ceren. De 3D animatiefilms Toy Story 1 en Toy Story 2 draaien vanaf woens- dag 5 mei achter elkaar in één ses sie, met tussendoor alleen een korte pauze. De bezoekers betalen voor slechts één voorstelling. Het verhaal gaat over de houten trek pop Woody, sinds jaar en dag het favoriete speelgoed van Andy. Wanneer hij op een dag concur rentie krijgt van de modernste supersonische actiepop Buzzy Lightyear, verandert er veel voor Woody. De meeste andere films zijn gepro longeerd. Daaronder Wickie de Viking, een film over een kleine Viking die, anders dan de anderen, lief, zachtaardig en een beetje ver legen is. Een andere speciale gave: hij is slim. Dat komt van pas wan neer zijn dorp wordt overvallen door een bende piraten, onder lei ding van Vreselijke Sven. Een bijzondere combinatie van actie, komedie en superhelden biedt Kick-Ass. Hoofdpersoon is de tiener Dave Lizewski, een strip fan die besluit zijn obsessie als inspiratie te gebruiken en zelf een superheld te worden. Zoals een dergelijke figuur betaamt, kiest hij een nieuwe naam: Kick-Ass. Hij koopt een flitsend pak met masker en gevechtsstok en is klaar om de misdaad te bestrijden. Er is slechts één probleem: Kick-Ass heeft absoluut geen superkrachten Nog een week te zien is ook het drama De Gelukkige Huisvrouw, over de jonge, mooie en rijke Lea Meyer, die gelukkig getrouwd is met Harry. De geboorte van een kind verandert haar leven volko men. Dagelijks zijn er één of meer dere voorstellingen van De Vliege- nierster van Kazbek, een romantisch verhaal over een Texels meisje in oorlogstijd, dat in contact komt met een Georgische soldaat. Het volledige programma staat elders in de agenda in deze krant én op de website www.texelsecou- rant.nl. Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen, workshops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda.nl. Vrijdag 30 april: 18.00 uur. Voor eetcafé De Kroon prins in het centrum van Oosterend gaat om 18.00 uur de Koninginne- loop van start, een hardloopwedstrijd over diverse afstanden. Inschrijven vanaf 17.00 in dorpshuis De Bijen korf. 22.00 uur. In discotheek de Jelle boog in de Kantoorstraat in Den Burg begint om 22.00 uur een hou sefeest, verzorgd door DJ Sunbrox uit Groningen. Entree gratis. 22.00 uur. In diverse cafés in De Koog wordt vandaag uitsluitend muziek uit de swingende jaren zeven tig en tachtig gedraaid. Cinema Texel vertoont Hoe tem je een draak (14.00), Clash of the Titans (16.30), Wickie de Viking (13.45) en De vliegenierster van Kazbek (16.00). 's Avonds is de bioscoop gesloten. Zaterdag 1 mei: 10.00 uur. Leden van de jeu de bou- lesclub van Den Burg houden een toernooi op de banen bij zwembad Molenkoog. Aanvang 10.00 uur. Toe schouwers zijn welkom. 10.30 uur. Gelein Jansen verzorgt een rondleiding door het historisch centrum van Den Burg. Start 10.30 uur bij hotel De Lindeboom. Deelna me kost €7,50, incl. koffie en gebak. 10.30 uur. De eendenkooi van Spang (bij het witte kooikershuisje bij Dijk manshuizen) is van 10.30 tot 14.30 uur geopend voor publiek. Entree gratis. 20.00 uur. In dorpshuis 't Skiltje begint om 20.00 uur de jaarlijkse uitvoering van het Oudeschilder Vis serskoor. Het koor presenteert van avond de vierde CD. 21.30 uur. In café De Kombuis op de haven van Oudeschild begint om 21.30 uur een optreden van de Texel se band @Last. De toegang is gra tis. 3.45 uur. De borrelbus rijdt in de nacht van zaterdag op zondag van de Nikadel in De Koog naar Den Burg. De Waal, Oosterend en Oude schild. Opstappen kan om 3.45 uur naast de Lidl. Cinema Texel vertoont de Neder lands gesproken versie van Alice in Wonderland (11.30), de ondertitelde versie van Alice in Wonderland (21.45), Hoe tem ik een draak (14.00), Clash of the titans (16.30), Wickie de Viking (11.15, 13.45), De vliegenier ster van Kazbek (16.00), De gelukki ge huisvrouw(19.15), Kick-ass (18.30) en Millennium 3 (21.15). Zondag 2 mei: 8.30 uur. Wielertoerclub Taxi 312000 maakt een tocht langs de mozaïeken in Breezand en Anna Paulowna. Start om 8.30 uur vanaf de Spinbaan in Den Burg. 10.00 uur. Bij evangelistenechtpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4a, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamenkomst. 10.00 uur. Fruitbedrijf De Veen aan de Kadijksweg nabij Den Burg houdt van 10.00 tot 16.00 uur 'open bloe semdag'. 11.00 uur. Monica Maas signeert van 11.00 tot 17.00 uur in haar eigen tuin (Rozendijk 24. nabij Den Burg) haar nieuwste Bobbi-boek. 11.00 uur. Vandaag zijn de winkels in Den Burg open van 11.00 tot 15.00. 12.00 uur. Het Maritiem en Jut- tersmuseum in Oudeschild opent het nieuwe seizoen met juttersverhalen, demonstraties, tentoonstellingen en de nieuwe attractie 'Le duikboot van Captaine Verbei'. 13.00 uur. In strandpaviljoen Beach Inn bij paal 21 begint om 13.00 uur een optreden van Harry-G-Blues band uit Groningen. Entree gratis. 14.00 uur. In De Worsteltent aan de Smitsweg in De Dennen speelt de bossanovagroep José en de Snaren- brigade. Aanvang 14.00 uur. Tevens expositie van Willem Broens. 14.00 In het Kunsthuys aan de War moesstraat in Den Burg wordt een workshop 'Slow Dance' gehouden. 18.00 uur. Op het dorpsplein in De Koog begint om 18.00 het evene ment Culinair Café. 19.00 uur. In de Maartenskerk in Oosterend begint om 19.00 uur een avonddienst over de arbeiders in de wijngaard. 20.30 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn spelen cabaretiers Ernesto Marcellino en Wilfried Finkers hun programma 'Diepgang'. Aanvang 20.30 uur. Entree €16,-. Cinema Texel vertoont de Neder lands gesproken versie van Alice in Wonderland (11.30), de ondertitelde versie van Alice in Wonderland (21.45), Hoe tem ik een draak (14.00), Clash of the titans (16.30), Wickie de Viking (11.15, 13.45), De vliegenier ster van Kazbek (16.00), De gelukki ge huisvrouw(19.15), Kick-ass (18.30) en Millennium 3 (21.15). Maandag 3 mei: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. 19.30 uur. Bridgeclub Groot Slem houdt vanaf 19.30 uur open bridge drive in De Pelikaan nabij De Koog. Deelname kost €2,50 per persoon. Cinema Texel vertoont de Neder lands gesproken versie van Alice in Wonderland (11.30), de ondertitelde versie van Alice in Wonderland (21.45), Hoe tem ik een draak (14.00), Clash of the titans (16.30), Wickie de Viking (11.15, 13.45), De vliegenier ster van Kazbek (16.00), De gelukki ge huisvrouw(19.15), Kick-ass (18.30) en Millennium 3 (21.15). Dinsdag 4 mei: 19.00 uur. In hotel Bosch en Zee in De Koog wordt een avond met line- dance gehouden. Van 19.00 tot 20.00 uur voor beginners o.l.v. van Irene Heerschap en van 20.00 tot 22.00 uur voor gevorderden o.l.v. Marijke Huijsman. 10.00 uur. In sporthal Ons Genoegen worden diverse clinics freerunning gegeven voor de basisschooljeugd. Opgave via www.sportservicetexel. nl. 10.30 uur. Bij Bruintje Beer aan de Stenenplaats in Den Burg begint om 10.30 uur een rondleiding die in het teken staat van de Tweede Wereld oorlog. Deelname kost €7,50, incl. koffie en gebak. 18.45 uur. In De Burght (voormalige NH-kerk) in Den Burg begint om 18.45 uur een herdenkingsbijeen komst. Aansluitend stille tocht naar de begraafplaats. 19.00 uur. Inwoners van Den Hoorn en andere belangstellenden houden een herdenkingsbijeenkomst in het Hoornder kerkje. Aanvang 19.00 uur. 20.00 uur. In de Witte Burcht in Den Burg begint om 20.30 uur een klaver- jasdrive voor het goede doel, de laatste van het seizoen. Deelname kost €3,50 per koppel. Cinema Texel vertoont de Neder lands gesproken versie van Alice in Wonderland (11.30), de ondertitelde versie van Alice in Wonderland (21.45), Hoe tem ik een draak (14.00), Clash of the titans (16.30), Wickie de Viking (11.15, 13.45), De vliegenier ster van Kazbek (16.00), De gelukki ge huisvrouw(19.15), Kick-ass (18.30) en Millennium 3 (21.15). TESO zet in en rond het weekeinde geregeld een extra boot in en ver zorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vandaag (vrijdag) zaterdag en maandag van 9.30 tot 16.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Er worden geen wachttij den verwacht. Voor meer informatie over de veerdienst: tel. 0222-369600,

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2