Cjroen '^wartsjexels in het harL, Kritiek op uitbreiding plekken kampeerboer Texel krijgt miljoen voor elektrisch rijden <s> 7 Sfeervolle taferelen bij meierblis 1^ac"y Garage Dros LANGEVELD DE R00Y Akker wil niet bij Daalderschool •'f9* EÏH33CQ EHXfe© Opgepakt na mishandeling Molenkoog nog niet open In Oudeschild is gisteren een begin gemaakt met de ont manteling van de windmolens op de dijk van Waddenhaven Texel. De wieken staan al geruime tijd stil, nadat in 2008 een van de molens het begaf en de brokstukken naar bene den kwamen. Eind vorig jaar werd bekend dat de molens worden gesloopt. De foto toont één van de medewerkers op de gondel van één exemplaar. De slopers hadden het weer niet mee. Met de kraan van René Boon, die met de harde wind in afwachting was van een gunstig moment om te hijsen, werd de eerste wiek rond 14.00 uur naar beneden getakeld. Daarna moesten de werkzaamheden door de stormachtige noordenwind tijdelijk gestaakt. (Foto Bert Koning) www.texelseautopagina.nl IS op woensdag 5 mei gesloten. TEXELSEifcoURANT Super deBoer WO ICHT OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12470 DINSDAG 4 MEI 2010 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 Bezoekers van het Maritiem en Juttersmuseum kunnen sinds zondag in een onderzeeër een duik onder water nemen. Oppositiepartijen Texels Belang, CDA en GroenLinks hebben for se kritiek op een besluit van het college om het aantal kampeer- eenheden bij de boer deze zomer al te verhogen van tien naar vijf tien. Het college wil dat, vooruit lopend op het nieuwe bestem mingsplan Buitengebied, gedogen. Volgens Joop Groeskamp (Texels Belang) negeert het nieuwe college daarmee een raadsbesluit van januari, waarin bepaald is dat de kampeereenheden pas in 2011 van tien naar vijftien worden opgetrok ken als het nieuwe plan Buitenge bied klaar is. Oud-wethouder Nico Kikkert (TB) noemde een verhoging in 2010, een vurige wens van Texel 2010, in de raadsvergadering van januari geen optie omdat dat via een projectbe- sluit geregeld zou moeten worden en dat zou de kampeerboeren dui zenden euro's kosten. Rikus Kieft (GroenLinks) ontraadde het college te gedogen. 'Je gaat er een moeilijk spoor mee op. Dat wordt frommelen.' Volgens Marian Merkelbach (CDA) staat een gedoogbeschikking op gespannen voet met rechtsgelijkheid. Ze zei aan dat laatste veel belang te hechten. Coalitiepartijen Texel 2010 en D66 verdedigden de verhoging. Groes kamp hekelde de opstelling van een deel van de coalitie, omdat in januari een voorstel van Texel 2010 om al in 2010 naar vijftien kampee reenheden te gaan door geen enkele andere partij werd gesteund. In het concept-raadsprogramma voor de komende vier jaar hebben PvdA, Texel 2010, WD en D66 geschreven dat een verhoging dit jaar al moet worden toegestaan, waarbij de aanvragers onvermin derd aan de geldende criteria die nen te voldoen. Basisschool De Akker in Ooste rend is niet van plan in te trekken in het gebouw van de Daalder- school. Dat zei locatie-directeur Helga Roersma tijdens een brede raadscommissie waar de plan nen van de nieuwe coalitie wer den besproken. Roersma reageerde daarmee op een voorstel dat Nel Kant van Schooltij een week geleden tijdens een andere raadscommissie had -< t gedaan. Zij ontvouwde een visie van het bestuur van het openbaar onderwijs om samen te werken met zowel De Akker als de Timótheüs- school in verband met de terugloop van het aantal leerlingen. Het idee was beide scholen hun intrek te laten nemen in het gebouw van de Daalderschool aan de Vliestraat. Volgens Roersma doet dat geen recht aan de protestants-christelijke identiteit van de school en aan alle geleverde inspanningen en gemaak te kosten om tot nieuwbouw te komen. De Akker is het niet eens met plannen van de nieuwe coalitie om de nieuwbouw te laten sneuve- Texel kan rekenen op circa één miljoen euro van het ministerie van Verkeer en Waterstaat voor een driejarige proef met elek trisch rijden. De proef voorziet in de aanleg van een netwerk met 40 oplaadstations waarop 20 Texelse ondernemers in totaal 26 elektrische auto's laten rijden. Texel maakt deel uit van negen projecten in den lande waar drie jaar lang ervaring met elektrisch rijden moet worden opgedaan. Minister Eurlings van Verkeer en Waterstaat heeft daar gisteren in totaal €10 miljoen euro voor beschikbaar gesteld. Het ministe rie ontving 47 aanvragen voor het experiment. De proef op het eiland is in handen van de Stichting Urgenda, een organisatie die Nederland versneld wil verduurzamen en Texel als voorbeeld heeft gesteld. Volgens Rikus Kieft, die voor Urgenda de aanvraag in orde maakte, wordt specifiek gelet op de ervaringen met elektrisch rijden in de praktijk. 'Er wordt bijvoorbeeld gekeken naar het gedrag van de accu's van de wagens. Daar komt een chip in en het gedrag van de accu wordt gekoppeld aan het soort gebruik van de auto.' Er wordt ook bekeken of het gebruik van elektrische wagens leidt tot een andere dagritme in vergelijking met het gebruik van reguliere voertuigen. Het verschil zit erin dat het opladen van een elektrische wagen een paar uur in beslag neemt. len en het schoolgebouw aan de Kotterstraat alsnog te renoveren. Roersma liet weten met Schooltij een afspraak te hebben gemaakt om nader in gesprek te gaan. 'Wel licht zijn er mogelijkheden die voor beide scholen acceptabel zijn.' Eer der had De Akker aan de Daalder school voorgesteld mee te verhui zen naar de nieuwbouw, maar daar werd bij de Daalderschool toen afwijzend op gereageerd. Op tal van plekken op Texel brand den vrijdagavond de meierblissen. Al dan niet voorzien van eten en drinken togen veel Texelaars naar één van de vele vreugdevuren of staken ze zelf aan om gezellig en met elkaar de avond door te bren gen. De traditie om eikaars gezich ten zwart te maken deed eveneens opgeld op verschillende plaatsen. mediabureau Advertenties voor de krant van vrijdag 7 mei kunt u bij voorkeur via mail aanleveren via info@lenr.nl tot uiterlijk donderdagochtend 10.00 uur. Donderdag 6 mei zijn wij vanaf 8.30 uur weer geopend! Spinbaan 6, Den Burg, tel. 0222- 362630 Kieft verwacht dat de eerste oplaadpunten in 2011 zichtbaar worden. Bedoeling is dat er open bare oplaadpunten komen en laad- punten bij de deelnemende bedrij ven. Texelse garagehouders krijgen scholing, zodat zij reparaties aan de elektrische wagens kunnen uit voeren. 'Dan hoef je niet meteen van het eiland af als er wat aan de hand is.' De uitverkiezing van Texel is onder meer te danken aan het rapport Texel Geeft Energie dat vorig jaar werd gepresenteerd. Daarin wordt Texel beschreven als proeftuin voor duurzame ontwikkelingen in de rest van Nederland. Kieft: 'Dat heeft zeker geholpen, want daar mee laat je zien dat je een lange termijn visie hebt.' www.speedheat.nl Dealer voor Texel: Romein Dros tel. 321 263 De politie heeft vrijdagavond een 41-jarige Texelaar aangehouden die zijn vriendin had mishandeld. Hij zou geprobeerd hebben haar keel dicht te drukken. De man werd vrijdagavond rond 18.00 uur aangehouden op de Pontweg. Volgens de politie had hij eerder in zijn woning in de Cocks- dorp zijn vriendin mishandeld. De twee hadden ruzie gekregen. Hier bij had de man de keel van zijn vriendin dicht gedrukt. Zij belde de politie. De man is overgebracht naar het politiebureau in Den Hel der. Door technische omstandigheden is het nog niet mogelijk dat zwem bad Molenkoog woensdag 5 mei al opengaat. Volgens een woordvoer der van de gemeente wordt de komende dagen hard gewerkt aan de noodzakelijke herstellingen. Zodra de mogelijkheid bestaat, opent het zwembad de deuren. (Advertentie) (Foto Jeroen van Hattum) Cjroen 'juartsjexels in het harL, Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): l vj Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Lex Veeger heeft zaterdag bij manege De Rietweg in Bronneger een tweede plaats behaald met zijn tweespan. Met een keur aan zeemans liedjes heeft het Texels Vissers koor zaterdag het 25-jarig jubileum gevierd Een werkstuk van Paul Dijkstra over verdedi gingswerken rondom het Marsdiep heeft de tweede prijs gewonnen.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1