Ongeluk bederft slotwedstrijd ZDH TEXELSE 7 COURANT Tweespan Lex Veeger presteert in Drenthe SVO speelt nacompetitie na winst op Saenden En Passant verspeelt promotie De Koog verliest slotwedstrijd Texel'94 door winst in nacompetitie Voetbaluitslagen Dogger wint bij biljartclub TOG Voetbalprogramma Teamfoto Golfers winnen Dijkema tweede in Holterberg v -• ,7 DINSDAG 4 MEI 2010 ***>.- Lex Veeger uit Den Hoorn heeft zaterdag bij manege De Rietweg in Bronneger een tweede plaats behaald met zijn tweespan. Daar naast behaalde hij niet minder dan twee winstpunten. De wedstrijd bestond uit een dres suur- en een vaardigheidsproef, met aansluitend een spectaculaire marathon. Hierbij moesten in ruim zestien kilometer in totaal zes hin dernissen worden getrotseerd. Het had een mooie afsluiting van het zo succesvolle ZDH-seizoen moeten worden, maar een akeli ge blessure van Jelmer Bomas gooide roet in het eten. Na een kopduel kwam hij zo ongelukkig terecht, dat een knieschijf ver schoof. Krimpend van de pijn bleef de top scorer liggen, waarna direct een ambulance werd gewaarschuwd. Na een minuut of twintig arriveerde de medische hulp. Bomas werd mid den op het veld verdoofd en de knieschijf terug op zijn plek geduwd. Hij moest naar het ziekenhuis, maar kon later in de middag met zijn ouders mee naar huis. Vervolgon derzoek moet uitwijzen hoe ernstig de verwondingen zijn. Het incident speelde zich af in de tiende minuut van de slotwedstrijd in Wieringer- waard. ZDH had nog een kleine kans kampioen te worden, maar moest dan zelf winnen, terwijl koploper Dirkshorn in Kolhorn de punten moesten laten liggen tegen Kaagvo gels. Gesteund door een flinke menigte meegereisde supporters gingen de Zwaluwen fel van start. Al snel dwongen ze enkele uitstekende kansen af. De beste was voor Bom as, die de bal na een prachtige actie tegen de onderkant van de lat schoot. Even later schoot het nood lot echter toe en was de lol er wel vanaf. De wedstrijd werd drie kwar tier stilgelegd, maar na onderling overleg toch maar hervat. ZDH leek van slag, waardoor Wieringerwaard het initiatief kon overnemen. Toch kregen de gasten aanvankelijk nog de beste kansen. Doelpogingen van Arjen Lap en Mike de Bruijn hadden evenwel een beter lot verdiend. Daarna was het af en toe alle hens aan dek bij ZDH. Eenmaal schoot de geblokte spits van Wieringerwaard van dichtbij huizenhoog over. In de rust sprak ZDH af er nog het beste van te maken en de duels wat feller in te gaan. Dat resulteerde in een gelijkopgaande wedstrijd, waarin beide teams kansen kregen. Gijs de Graaf was namens ZDH dicht bij een treffer, maar hij werd gestuit. Na een uur greep de verdediging van ZDH niet adequaat genoeg in, waardoor Wieringerwaard op voorsprong kon komen. Met Sjoerd Oosterhof als extra spits probeerde ZDH daarna de gelijkmaker te forceren, maar waren de beste kansen voor de thuisploeg. Keeper Chris Stolk bewees in zijn laatste officiële wed strijd voor de Zwaluwen zijn klasse door enkele malen schitterend red ding te brengen. Onder impuls van de doorgescho ven verdediger Remco Boogaard was ZDH in het laatste kwartier zowaar nog enkele malen dicht bij een treffer, maar vlak voor tijd coun terde Wieringerwaard naar 2-0. Voor de eindstand maakte de nederlaag niet meer uit, want Dirkshorn maakte geen fout, won van Kaagvogels en was zodoende de verdiende kampi oen. Desondanks kan ZDH terugkij ken op een prachtig seizoen, waarin de ploeg op de tweede plaats ein digde, met vier punten voorsprong op de nummer drie, Watervogels uit Den Helder, en daarmee rechtstreeks promoveerde. Onder leiding van de nieuwe trainer, Gerard Boogaard, moeten de Hoornders zich komend seizoen proberen te handhaven in de vijfde klasse. Zaterdag 5 juni sluit ZDH het seizoen traditioneel af met het eigen toernooi. Door met een goede tweede helft tegenstander Saenden uit Wor- merveer met 3-1 te verslaan, ein digde SVO zaterdag op een vierde plaats. Dat betekent dat de club de komende weken promotie wedstrijden speelt. Oosterend miste alleen de gebles seerde spitsen Ruud Hof en Dick Hooijschuur. De overige spelers had den zich tijdens Koninginnedag ingehouden en waren fit. Saenden had niets meer te winnen, maar voor SVO was winnen noodzaak om de promotiewedstrijden zeker te stel len. Vanaf het begin moest Saenden verdedigend optreden omdat de thuisploeg veel druk zette. Veel werd de rechterkant opgezocht waar Erik van Es en Rutger Zoetelief beiden vaak doorliepen om de aanval te zoeken. Zeker Van Es zocht de ach terlijn op met mooie voorzetten, maar de kopballen van Ed de Vries en Dennis Daalder belandden op de lat. Een inzet van Coen de Lugt ging vanaf 30 meter hoog over. De verde diging van Oosterend, die stond als een huis, had tot twintig minuten na de aftrap bijna niks te doen. In de 24ste minuut ging het toch nog fout, toen een lage bal door de laatste man verkeerd werd beoordeeld. De meegekomen spits kon de bal ach ter de machteloze keeper Smit inschieten. Na deze treffer ging SVO verder met het zoeken en creëren van kansen en wederom was het Ed de Vries die dicht bij een doelpunt was. Zijn schot belandde echter in handen van de keeper. Ook vrije trappen van Ruben Duinker en Den nis Daalder gingen net naast. Martijn Drijver kreeg een pass vanaf het midden en kon alleen op de kee per af. Hij legde af op Chris Ellen, maar de verdediger doorzag dit en kon de bal onderscheppen. Niet veel later kon Erik van Es door naar de achterlijn, maar het schot van Ruben Duinker had beter verdiend en ging over. In de rust wisselde Bloem Martijn Drijver en Chris Ellen die veel had den gegeven. Dennis Daalder ging in de spits spelen en de terug geko men Gaime Vlaming op het midden veld. Drijver werd vervangen door Jan Willem Ellen op rechtshalf. Na die twee wissels ging het iets mak kelijker. Tien minuten na rust kreeg De Vries de bal aangespeeld. Zijn tegenstander liet hem opkomen en De Vries schoot de bal van dertig meter recht in de kruising. Na deze treffer duurde het wachten op het Texel'94 speelt de komende weken met DTS uit Oudkarspel en Con Zelo uit Waarland om een plaats in de vierde klasse. Trainer Ben Jansen kan trots zijn op dit resultaat, dat behaald werd na een 1-3 winst op Con Zelo. Als eerste promotiewedstrijd wordt aankomende zondag de wedstrijd DTS-Con Zelo gespeeld. De verlie zer speelt op Hemelvaartsdag tegen Texel'94, dat de zondag daarop een uitwedstrijd speelt. Daarna promoveert het team met de meeste punten in de halve com petitie. De ploeg die als tweede eindigt, speelt met de elftallen die in de vijfde klasse B, C en D op de tweede plaats eindigden een halve competitie om de laatste promotie plaats. In de wedstrijd tegen Con Zelo bracht Lesley Koning zijn team al vijf minuten na aanvang met een mooi doelpunt op voorsprong. Kort hierop probeerde Steffan Vla ming met een afstandsschot de keeper van de gastheren te ver schalken, maar schoot over het vijandelijke doel. Nadat het spel enige tijd op en neer golfde, kwam Con Zelo op gelijke hoogte. Mis communicatie in de verdediging van Texel'94 was er de oorzaak van dat Jan Bruin van Con Zelo 1-1 kon aantekenen. In het vervolg van de eerste helft waren de teams aardig aan elkaar gewaagd. Onzui ver en slordig schieten waren de oorzaak dat er niet gescoord werd. Bovendien stonden de keepers van beide partijen goed op post. In de twintigste minuut spatte een schot een van de spitsen van Con Zelo uiteen op het doel van Texel'94. Con Zelo voerde de druk iets op, maar kreeg geen verdere kansen. Texel'94, dat iets meer grip op de wedstrijd kreeg, zag nog wel een schot van Jacob Krijnen op de lat belanden. Texel'94 begon de tweede helft aanvallend, wat resulteerde in een treffer van Jacob Krijnen in de vijf tigste minuut. Hoewel Joey van der Vis zijn schot tien minuten later geblokkeerd zag door de doelman, voelde Texel'94 dat er meer te halen viel. Omstreeks de zeventig ste minuut kwam Jeroen Vlaming in de ploeg voor Joey van der Vis. Hij bracht meer vaart en precisie in de aanval van Texel'94 en kon op een goede invalbeurt terugzien. De spanning op een goede afloop bleef aanwezig, hoewel Lesley Koning en Niels Dubbelt ongeluk kig waren met hun schoten. Een goede pass van Matthijs de Lugt op de vrijstaande Jeroen Vlaming was de inleiding tot de derde Texel se treffer. Op miraculeuze wijze schoot de soms wispelturige Vla ming de bal achter de keeper van Con Zelo en had Texel'94 de buit binnen. Omstreeks de 75ste minuut kwam Sander Legierse in het veld voor Bart de Lugt. Verdere kansen om de score uit te bouwen werden door Texel'94 echter niet benut. Dinsdag 27 april: Texelse pupillencompetitie: Atletico Madrid-SVO E Groen Sevilla-Villarreal 6-1 1-4 Woensdag 28 april: Texel'94 MB1 -Winkel MB1 2-1 (Texel'94 MB1 kampioen) Texelse pupillencompetitie: SVO E Wit-ZDH E 3-1 Donderdag 29 april: JVC D1-Texel'94 D1 Texelse pupillencompetitie: De Koog E-SVO E Wit Zaterdag 1 mei: Oosterend-Saenden Oosterend 2-Castricum 6 Texel'94 A1-SVW27 A1 Texel'94 A3-Meervogels'31 A1 Castricum A2-Oosterend A1 Texel'94 ESTDuinrand S B1 Texel'94 MBTDuinrand S MB1 SRC MBTOosterend MB1 HollandiaT C1 -Texel'94 C1 Texel'94 C2-De Koog C1 Texel'94 C4-Den Helder 06 Schagen MC1-Texel'94 MC1 N. Niedorp MC1-Texel'94 MC2 Zeevogels MC1-Texel'94 MC3 Texel'94 D1-BKC D1 Dirkshorn D1-Texel'94 D2 Texel'94 D3-Geel Zwart'30 D2 BKC D3-Texel'94 D4 ZDH DTCallantsoog D1 Zondag 2 mei: Con Zelo-Texel'94 VZV-De Koog Wieringerwaard-ZDH BKC 2-Texel'94 2 Flevo 2-Texel'94 3 St. Adel bert DA1-Texel'94 DA1 Flevo DATOosterend DA1 7-3 1-1 3-1 1-0 0-3 3-1 2-14 0-3 0-0 7-0 0-5 1-1 1-1 0-0 2-1 10-0 1-4 7-3 2-3 uitg. 3-2 1-3 4-0 2-0 uitg. uitg. 3-3 3-0 verlossende punt nog lang, maar twintig minuten voor het eind van de wedstrijd werd een voorzet van Erik van Es door een verdediger van Saenden in het eigen doel gescho ten. Van Es, die even daarvoor een tik tegen zijn enkel had gekregen, werd vervangen door Klaas Zuide- wind. Met nog twintig minuten te gaan, kreeg Oosterend veel kansen op een derde doelpunt. Maar het lukte Rutger Zoetelief, Dennis Daal der noch Ed de Vries. De verdediging dreigde er in de laat ste tien minuten te makkelijk over te denken. Saenden kreeg nog twee corners, maar gelukkig stond Smit beide keren op zijn plek. Vijf minuten voortijd kreeg Gaime Vlaming de bal loepzuiver vanaf het middenveld aangespeeld. Hij kon doorlopen en schoot in de verre hoek beheerst de 3-1 in de touwen. Het bondsteam van schaakclub En Passant is er zaterdag niet in geslaagd een lonkende promo tie, die bij een overwinning op de Strandloper uit Petten een feit was geweest, op het droge te trekken. Opnieuw werd met 3-5 verloren en En Passant zal volgend jaar derhalve opnieuw uitkomen in de tweede klasse van de provinciale competitie. De confrontatie tussen beide teams begon met een snelle teleurstelling aan het zevende bord, omdat Piet Bakelaar in een handomdraai van het bord werd geblazen in de hyperscherpe lijfvariant van Gerard Rietveld. Die nederlaag leek snel gecompenseerd te worden, omdat in het koningsgambiet dat Evert Bergman aan het eerste bord Jaap Dros voorschotelde, de Pettenaar Met een totaal van 215 punten is biljarter Theo Dogger overtuigend kampioen geworden van biljartclub TOG. Hij wist bijna 56 procent van zijn partijen te winnen. Tweede werd Aris Eelman (194 punten), derde Ben Polman (192). Een opmerkelijke prestatie leverde Jan Jonkergouw die met een serie van zestien een partij in vier beur ten wist te beslissen. Het hoogste gemiddelde (2,44) en de hoogste serie (34) kwamen op naam van Dirk Kalverboer. TOG begint vrij dag 3 september aan een nieuw seizoen. De clubavonden worden gehouden in de Witte Burcht aan de Molenstraat. in tien zetten een stuk moest inle veren. Dros' stukken stonden ech ter enigszins gedeplaceerd, zodat hij eerst nog allerlei gevaar moest bezweren alvorens het punt te kun nen verzilveren. Mohammed Al Rawi had inmiddels aan het derde bord zijn tegenstander positioneel overspeeld en won het resterende eindspel gemakkelijk. Aan het vier de bord leek Jaap de Wijk tegen de sterke Wim Boom kansen te heb ben, maar een zware fout kostte De Wijk materiaal en de partij. Ondertussen pakten zich ook don kere wolken samen boven de bor den vijf, zes en acht van respectie velijk Rinus Vittali (tegen W. de Beurs), Dick van Barneveld (tegen R. Heite) en Dirk Rijneker (tegen S. van Amersfoort). Ondanks verwoe de pogingen van de En Passant schakers gingen alle drie partijen verloren. Het punt dat Thomas Richter met de witte stukken aan het tweede bord binnenhaalde na Wim Waal in de Steinitz-verdedi- ging van het Spaans een moei zaam eindspel opgedrongen te hebben, bracht uiteindelijk de eind stand op een voor En Passant teleurstellende nederlaag, waar mee de promotiekansen verkeken waren. Zaterdag 8 mei: Alcmaria Victrix 2-Oosterend 2 14.30 Oosterend A1 -ADO'20 A3 12.00 BKC B1-Texel'94 B2 14.30 De Koog B1 -Koedijk B2 14.00 Oosterend MB1-DTS MB2 14.45 BKC C2-Texel'94 C4 12.15 Geel Zwart'30 D1-Texel'94 D2 10.00 De Koog D1-ZDH D1 11.45 Zondag 9 mei: Texel'94 2-BKC 2 12.00 BKC 3-Texel'94 3 11.00 De Koog 2-Succes 3 11.00 Texel'94 DA1-ZAP DA1 12.00 Succes DATOosterend DA1 14.00 De Koog DA1 -DWOW DA2 14.00 De thuiswedstrijden van Texel'94 die zaterdag 8 mei gespeeld zouden wor den, worden uit- of afgesteld in verband met het jeugdtoernooi. In het onderschrift bij de foto van het team Sportshop/Casino D1 is de naam van Ingmar Kleinveld weggevallen. Het dames-seniorenteam van de Texelse golfclub heeft don derdag op de Heemskerckse met 10-8 gewonnen van Almeer- derhout. Het eerste herenteam boekte de derde overwinning op rij. De dames wonnen in de ochtend al twee van de drie partijen, 's Mid dags hadden Janneke Kampstra en Els Postma het niet zo moeilijk, terwijl Josje Eelman en Elly Boor- sma het niet konden bolwerken tegen dames met een lagere han dicap. Ook de handicaps van de tegenstanders van Toos Boks en Margriet Peetoom waren aanzien lijk lager en Boks moest de tegen stander voor laten gaan. Peetom daarentegen wist met winst binnen te komen en leverde daarmee de laatste twee punten voor de over winning. Het herenteam wist in Dirkshorn met 12-6 tegenstander Oogduyne uit Den Helder te ver slaan, mede dankzij dubbele zeges van Jan Blancke, Jaap Waverijn en Rob Maaswinkel, die zowel hun foursomes als hun singles wonnen. Volgende week wacht de heren de finale tegen de torenhoge favoriet Dirkshorn. De tweede plaats in de poule is in ieder geval al binnen. SV De Koog verloor zondag de uitwedstrijd tegen VZV. Met deze uitslag zit de competitie voor het Koger elftal erop. De vooruitzichten waren gunstig, De Koog had alles in eigen hand voor het halen van de derde-periodetitel. Winst was genoeg voor een plaatsje in de nacompetitie en zelfs bij een nederlaag was dit nog mogelijk, afhankelijk van de uitslag Con Zelo- Texel'94. Maar al na twintig minuten keek De Koog tegen een achterstand van 2-0 aan. Met de moed der wan hoop werd het doel van de tegen stander gezocht, wat nog enkele kleine kansen opleverde. Robin Schoo schoot in vrijstaande positie de bal hoog over en Bart Jan Grisnigt had het geluk niet mee. Na zijn schot op doel sprong de bal via beide palen het veld weer in. In de rust kwam het nieuws door dat Texel'94 gelijk stond en dat de nacompetitie nog lonkte. Maar de tweede helft gaf hetzelfde spelbeeld als de eerste. De Koog probeerde aan te vallen, terwijl VZV zelfs de kleinste fout genade loos afstrafte. Nadat het al vroeg in de tweede helft 3-0 was geworden, kon De Koog alleen door een gelijk spel (of een nederlaag van Texel'94) nog aanspraak maken op de nacom petitie. Toen het bericht doorkwam dat Texel'94 op voorsprong stond, zat er voor De Koog dus niets anders op dan scoren en minimaal een gelijkspel halen. Het laatste halfuur werd met man en macht aangeval len. Achterin speelde De Koog een tegen een, wat direct een goede kans opleverde voor Robin Schoo, die geheel vrij voor de keeper over het doel heen schoot. Dat De Koog meer risico nam, had echter ook gevolgen voor VZV, dat een kwartier voor tijd de 4-0 volmaakte. In de resterende tijd probeerde De Koog nog wel een eretreffer te maken, maar het geloof in eigen kunnen was weg. Kees Dijkema van Oost is met zijn pas gebouwde Velocette MAC eencilinder uit 1937 eerste geworden bij de Koninginnedag race van de Historische Motor club Vereniging. De regenachtige race werd gehouden op het stra- tencircuit van motorclub Holter berg. Omdat hij in 2008 het motorblok van zijn 250cc Velocette uit 1938 na zeven trouwe dienstracejaren totaal kapot reed, kon Dijkema in 2009 aan gaan enkele race meedoen. Hij vond echter een nieuw motorblok, een 350cc Velocette, en een onder- blok uit 1937. Uit eigen voorraad bouwde hij hiervan een compleet blok gebouwd. De inbouw van het blok in de 73 jaar oude racer en het testen van de juiste afstelling waren pas de avond voor de race in orde, maar al tijdens de eerste race was elke klap van de vernieuwde Velo cette meteen raak. Op het straten- circuit kwam de goede trekkracht bij een laag toerental goed van pas. Ondanks dat bij de HMV de pun tentelling op basis van de regelma- tigste rondetijden is gebaseerd, wordt er wel stevig doorgereden. Het stukgereden Velocetteblok is inmiddels vakkundig gereviseerd door meervoudig Nederlands kam pioen en TT-rijder Cas Swart, die al in het geboortejaar van Dijkema met racen begon en die op zijn 82ste nog in bijna alle demo's van de HMV rijdt.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 7