'Turfveld bij Hutjes in goede handen' 1EXBAGBOA.NL Wisseling van de wacht in bospaviljoen TEXELSE 2 COURANT Culinair evenement Natuurmarkt Activiteiten Vakantiekrant Waddenkerk open voor bezoekers Molenkoog open Alzheimercafé Senioren dineren nog één keer Het meest nodig, het minst gewenst Vrede Uitladder Opienie Film *\!7z WOENSDAG 12 MEI 2010 De combinatie van Texels bier met Texelse producten. Dat is de opzet van het Culinair café, een nieuw evenement dat zaterdag 15 en zondag 16 mei in De Koog wordt gehou den. Beide dagen kan vanaf 16.00 uur in verschillende cafés en proefglaasje bier worden gedronken en het bijpassende gerechtje worden geproefd. Een glaasje bier kost €2,-, een knip- kaart voor zeven hapjes €5,-. De deelnemende cafés zijn Het Biervat (Goudkoppe, gefrituurde mosselen); Proeflokaal van Texel (Eyerlander, paté); De Jutter (Amber, uiensoep); Bodega 59 (dubbel, geitenkaas); Sam Sam (tripel, gerookte zalm); Talk of the Town (Skuumkoppe, vishap je); De Kuip (witbier, lamsham). Bij het Turfveld in de Dennen wordt zaterdag 15 mei van 10.00 tot 16.00 uur de jaar lijkse Natuurmarkt gehou den. Verschillende organisaties op het gebied van natuur en land schap laten zien wat de natuur zo bijzonder maakt. Er worden verschillende activiteiten ont plooid en veel informatie ver strekt. De markt is gratis toe gankelijk. Bezoekers kunnen per fiets dicht bij het evenement komen, auto's worden door ver keersregelaars naar parkeer plaatsen in de omgeving geleid. De redactie van de Vakantiekrant, die op vrijdag 4 juni verschijnt, vraagt bedrijven en organisaties die activiteiten organiseren, deze vóór vrijdag 21 mei door te geven. Dat kan bij de redactie van de Texelse Courant (redactie@ texelsecourant.nl) of door zelf de activiteiten in de TexelAgenda in te voeren. De agenda van de Vakan tiekrant loopt van 4 juni tot 2 juli. De protestantse Waddenkerk in De Cocksdorp is van 17 mei tot en met 17 september open voor bezoekers. De kerk is maandag van 13.30 tot 16.30 uur te bezichti gen, dinsdag en donderdag van 10.30 tot 16.30 uur en vrijdag van 10.30 tot 13.30 uur. 's Vrijdags wor den de bezoekers vergast op solo vioolspel van Gerhard Smeenk. Van 16 juni tot 15 september is de kerk ook op woensdag open. Dan verkoopt vrouwenclub De Kaars vlam van 13.30 tot 16.30 uur zelf gemaakte kleding. De opbrengst daarvan is bestemd voor de revisie van het interieur. De nieuwe eigenaars Johan en Harold Hutjes en de vertrekkende uitbater Maarten Hoogenbosch. (Foto Gerard Timmerman) Wisseling van de wacht in bos paviljoen 't Turfveld. Maarten Hoogenbosch heeft het bedrijf overgedaan aan de familie Hutjes, die het bedrijf op onge veer dezelfde voet zal voortzet ten. 'Raspatat blijft en we gaan hier de lekkerste kibbeling ser veren', zegt de nieuwe uitbater Harold Hutjes. 'Een superzaak. Prachtig om hier te werken en een geweldige stek in het bos. Luw, zonnig en gezellig. Zondag was het al hartstikke druk', kijkt Harold Hutjes uit over de open plek in het bos. Het ondernemer schap is een nieu we stap voor de 34-jarige Texelaar die als kok erva ring opdeed in 't Cafeetje, Strends End, het Stoombootkoffiehuis en bij Catharinahoeve. Het was daar dat Maarten Hoogenbosch, vader van exploitant Joost, Hutjes polste of 't Turfveld niet wat voor hem was. Hoogenbosch zelf nam 't Turfveld in 1996 over, waarna het achtereenvolgens werd gerund door de familie Kossen, zonen Niels en Joost. Toen Joost het te druk kreeg, draaide ik er zelf weer voor op. Dat was niet mijn bedoe ling, dus ik zocht opvolgers.' Hoog enbosch realiseert zich dat het 't Turfveld niet alleen een cafetaria is, maar ook een stuk erfgoed waar menig Texelaar op het zondagse rondje en dagelijks hele drommen toeristen pauzeren om een patatje te verorberen. Zich richtend tot de grote schare vaste klanten: 'Ik ben ervan overtuigd dat 't Turfveld bij de familie Hutjes in goede handen is.' Toen Harold het aanbod bij zijn vader Johan (voorheen van rond- vaartschip De Zeester) lanceerde, was die meteen enthousiast. 'Een nieuwe uitdaging en een nieuw gezicht voor dit bedrijf. Harold is jong en het is een mooi moment om dit nu over te nemen.' Angst dat 't Turfveld op termijn moet slui ten omdat commerciële activiteiten niet in het Nationaal Park zouden passen, heeft de familie Hutjes niet. Johan: 'Dit is bestaat al meer dan dertig jaar, dat kunnen ze zomaar niet verbieden. Ik denk dat dan de opstand uitbreekt.' De familie is enthousiast aan de slag gegaan en meldt voor de bedrijfsvoering nog wel wat extra handen te kunnen gebruiken. Harold: 'We hebben de zaak opge frist, geschil derd, buitenom is nieuwe bestrating aan gebracht, het ziet er weer helemaal tiptop uit. Raspatat blijft - uiteraard - en er komt een visfrituur waarin we kibbeling gaan bakken. We gaan poffertjes serveren en willen 't Turfveld tot uitvalsbasis maken voor allerlei activiteiten, zoals speur- en puz- zeltochten en voor kinderverjaar dagen. 't Turfveld is dagelijks geopend, vanaf 10.00 uur is de koffie klaar. Zwembad Molenkoog in Den Burg heeft zaterdag met enige dagen vertraging alsnog een Spreker tijdens het Alzheimer Café is deze maand huisarts Marlies Uit hoven. Zij vertelt over wat een huis arts kan betekenen bij beginnende dementie. Namens het DOC-team is Els van der Stadt aanwezig. De muziek wordt verzorgd door Elisa beth Waverijn. Het Alzheimer Café wordt dinsdag 25 mei gehouden in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg en begint om 19.15 uur. De toegang is gratis. start gemaakt met het nieuwe seizoen. De technische problemen, die het onmogelijk maakten op de geplan de datum open te gaan, zijn opge lost. De zwemlessen beginnen maandag 17 mei. Tot die datum kunnen ook abonnementen wor den aangeschaft tegen geredu ceerd tarief. Het zwembad is dage lijks geopend van 12.00 tot 18.00 uur, in het weekend tot 16.00 uur. Voor meer informatie: tel. 313373 of www.molenkoog.nl. De Stichting Welzijn Ouderen Texel verzorgt dinsdag 18 mei voor het laatst dit seizoen een gezamenlijk diner. Op het menu staan bami met een gebakken ei, saté met pinda saus, atjar en een toetje. Het eten wordt om 18.00 uur geserveerd in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Deelname kost €8,-. Opgave via tel. 312696 of e-mail swot@texel.com. Wat is de wereld mooi op dit moment. Even over het Schilde rend langs de Ouwe Ulo en bui tenom door de Mars en de Beatrixlaan. Je valt van het ene adembenemende moment in het andere. Al die bloeiende bomen in volle pracht, vogels die uitbun dig zingen. Nee, echt warm lente weer is het niet, de winterjas en warme sjaal kunnen nog niet in de kast, maar de boeren lachen weer nu de gewassen zo lekker bere gend worden. Nog een millimeter of dertig en alle agrariërs en volks tuinders kunnen weer opgelucht achterover leunen. Toen ik afgelo pen zaterdag uit mijn raam keek, zag ik een merel die zich in een plas langs de straat zat te bad deren. Kopje onder, lekker schud den en spetteren en weer het kopje onder water. Hij nam er de tijd voor en ik ook. Tot een voorbij rijdende auto een eind aan het schouwspel maakte. Mijn vogel huisje wordt sinds twee weken ook weer bewoond door een koolmezenechtpaar en onder de pannen wordt driftig gebouwvakt door een horde mussen, die daar naast vanaf de dakgoot iedere morgen mijn tuinstoelen volschij- ten. Hiep, hiep, hoera, maar ja, voor de mus moet toch ergens ruimte zijn. Het prille geluk van de broedende merel in de klimop is woensdag wreed verstoord door de angorakat van de buurvrouw. Ondanks al zijn blikjes luxe voer. En dat op Bevrijdingsdag; het moest niet mogen. Twee keer een brok in de keel. Eerst 's morgens toen de wielrenners met de fak kels de Groeneplaats opreden en de burgemeester het bevrijdings vuur ontstak op het bordes van het gemeentehuis. De tweede keer bij het vinden van het ontta kelde nest. Oorlog en vrede op één dag. 4 en 5 mei, films, docu mentaires en verhalen. Je wordt er stil van. Stil om al die jonge mannen die sneuvelden voor onze vrede. Stil om al die familieleden en vrienden die met dit verlies verder moesten. We hebben het hier goed. Kunnen vandaag in alle rust genieten van het moois om ons heen. Laten we er zuinig op zijn in de omgang met elkaar. Pien Verberg De met een Oscar bekroonde actri ce en scriptschrijfster Emma Thompson is in de familiefilm Nan ny McPhee 2: De vonken vliegen eraf terug in de hoofdrol van de tovernanny, die weet te verschijnen wanneer zij het meest nodig maar het minst gewenst is. Ditmaal bezoekt Nanny McPhee een gekwelde, jonge moeder, Isabel Green (een rol van Maggie Gyllen- haal), die probeert de familieboer derij draaiende te houden, terwijl haar man oorlog voert. De nanny komt tot de ontdekking dat de oor log ook is uitgebroken tussen de luidruchtige plattelandskinderen van mevrouw Green en hun ver wende neefjes uit de stad. Plotse ling gebeuren er wel heel bijzon dere dingen: van een vliegende motorfiets, een biggetje dat in bomen klimt tot een plotseling tot leven komend standbeeld en een babyolifantje dat op de vreemdste plekken opduikt. Met behulp van haar magische krachten weet Nan ny McPhee de kinderen vijf nieuwe lessen te leren. In de komedie The Bounty Hunter krijgt de mislukte premiejager Milo Boyd (Gerard Butler) de opdracht zijn ex-vrouw, verslaggeefster Nicole Hurly (Jennifer Aniston), op te sporen. Hij denkt dat het een gemakkelijke klus wordt, maar wanneer Nicole hem op een dwaal spoor brengt, zodat zij achter een tip over een moord kan aangaan, beseft hij dat niets ooit eenvoudig gaat tussen zijn ex en hem. Van de makers van Pirates of the Caribbean brengen Walt Disney Studios en Jerry Bruckheimer Prin ce of Persia: The Sands of Time. Deze film wordt aangekondigd als 'een waar episch avontuur', dat zich afspeelt in het mystieke Per- zië. Een prins (Jake Gyllenhaal) moet tegen zijn zin zijn krachten bundelen met een mysterieuze prinses (Gemma Arterton). Samen vechten ze tegen het donkere kwaad om een eeuwenoude dolk met enorme krachten in veiligheid te brengen. Ook enkele andere films zijn gepro longeerd, waaronder Toy Story 1 en Toy Story 2, die achter elkaar in één sessie worden vertoond, met tussendoor alleen een korte pauze. De bezoekers betalen voor slechts één voorstelling. Het verhaal gaat over de houten trekpop Woody, sinds jaar en dag het favoriete speelgoed van Andy. Wanneer hij op een dag concurrentie krijgt van de modernste supersonische actie pop Buzzy Lightyear, verandert er veel voor Woody. Het volledige programma staat elders in de agenda in deze krant én op de website www.texelsecou- rant.nl. Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen, workshops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda.nl. Woensdag 12 mei: 20.00 uur. In Het Olijfblad (Wever straat 60, Den Burg) begint om 20.00 uur een Bijbelstudie. 20.00 uur. Historicus Maarten van Rossem geeft in de doopsgezinde kerk in Den Burg een lezing ter gele genheid van het 25-jarig bestaan van de Historische Vereniging. Aanvang 20.00 uur. Cinema Texel vertoont Toy Story 1 en 2 (10.30), Hoe tem je een draak? (14.00), de Nederlands gesproken versie van Alice in Wonderland (16.30), de ondertitelde versie van Alice in Wonderland (21.45), De gelukkige huisvrouw (19.15), De vlie genierster van Kazbek (11.00), Nanny Mcphee (13.30), Wickie de Viking (16.00), The Bounty Hunter (18.30) en Millennium 3 (21.15). Donderdag 13 mei: 9.00 uur. Op het parkeerterrein van zwemparadijs Calluna aan de Schu- makersweg bij De Koog wordt van 9.00 tot 13.00 uur kofferbakmarkt gehouden. Uitstallen vanaf 8.30 uur. 10.00 uur. Irene van Vliet geeft op de speelweide aan de Ploegelanderweg in de Dennen een training 'dauwyo- ga'. Deelname kost €5,- (opbrengst voor stichting Broodnodig Texel). Tel. 319626. 11.00 uur. In verband met Hemel vaartsdag zijn de winkels in Den Burg open van 11.00-15.00. 11.00 uur. Texel beleeft de eerste dag van de Theateretappe. Deelne mers maken een fietstocht en wor den onderweg getrakteerd op thea tervoorstellingen. Aanvang 11.00 uur. Kaartverkoop via www.theateretap- pe.nl en WV Texel. 12.00 uur. Op de velden van Texel'94 in Den Burg begint om 12.00 uur het Familietoernooi voor voetballende families. 13.00 uur. Onder het motto 'Heilig Vuur' is de komende tijd in diverse kerken op het eiland werk te zien van Texelse kunstenaars. De organisatie is in handen van de Raad van Ker ken. 19.30 uur. In theater De Kiekendief op De Krim begint om 19.30 uur een bijeenkomst over het Body en Brein Festival, dat in augustus wordt gehouden. Cinema Texel vertoont Toy Story 1 en 2 (10.30), Hoe tem je een draak? (14.00), de Nederlands gesproken versie van Alice in Wonderland (16.30), de ondertitelde versie van Alice in Wonderland (21.45), De gelukkige huisvrouw (19.15), De vlie genierster van Kazbek (11.00), Nanny Mcphee (13.30), Wickie de Viking (16.00), The Bounty Hunter (18.30) en een 'mystery movie' (21.30). Vrijdag 14 mei: 11.00 uur. Texel beleeft de tweede dag van de Theateretappe. Deelne mers maken een fietstocht en wor den onderweg getrakteerd op thea tervoorstellingen. Aanvang 11.00 uur. Kaartverkoop via www.theateretap- pe.nl en WV Texel. 17.00 uur. In Tusse de Banke in Den Burg wordt een tentoonstelling geopend met werk van Anneke Kieft en Ina Vader. Cinema Texel vertoont Toy Story 1 en 2 (10.30), Hoe tem je een draak? (14.00), de Nederlands gesproken versie van Alice in Wonderland (16.30), de ondertitelde versie van Alice in Wonderland (21.45), De gelukkige huisvrouw (19.15), De vlie genierster van Kazbek (11.00 en 21.15 uur), Nanny Mcphee (13.30), Wickie de Viking (16.00) en The Bounty Hunter (18.30). Zaterdag 15 mei: 10.00 uur. Op het Turfveld in de Den nen wordt van 10.00 tot 16.00 uur een natuurmarkt gehouden. Met kraampjes, activiteiten, spelletjes en speurtochten. 10.00 uur. Bedrijven aan de Spin- baan in Den Burg houden van 10.00 tot 17.00 uur open dag. Met een bikedemonstratie, springkussen, clowns en popfestival Spin-Pop. 11.00 uur. Texel beleeft de derde dag van de Theateretappe. Deelnemers maken een fietstocht en worden onderweg getrakteerd op theater voorstellingen. Aanvang 11.00 uur. Kaartverkoop via www.theateretap- pe.nl en WV Texel. 16.00 uur. Diverse cafés in De Koog doen mee aan het Culinair Café, een proeverij van Texels bier met Texelse hapjes 22.00 uur. In Question Plaza in Den Burg begint om 22.00 uur een optre den van de Texelse band @Last. De toegang is gratis. Cinema Texel vertoont Toy Story 1 en 2 (10.30), Hoe tem je een draak? (14.00), de Nederlands gesproken versie van Alice in Wonderland (16.30), de ondertitelde versie van Alice in Wonderland (21.45), De gelukkige huisvrouw (19.15 en 21.15), De vliegenierster van Kazbek (11.00), Nanny Mcphee (13.30), Wickie de Viking (16.00) en The Bounty Hunter (18.30). Zondag 16 mei: 3.45 uur. De borrelbus rijdt in de nacht van zaterdag op zondag vanaf de Nikadel in De Koog naar Den Burg, De Waal, Oosterend en Oude- schild. Opstappen naast de Lidl. 10.00 uur. Bij evangelistenechtpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4a, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamenkomst. 11.00 uur. Texel beleeft de vierde dag van de Theateretappe. Deelnemers maken een fietstocht en worden onderweg getrakteerd op theater voorstellingen. Aanvang 11.00 uur. Kaartverkoop via www.theateretap- pe.nl en WV Texel. 14.00 uur. Op het voetbalveld van SVC in De Cocksdorp begint om 14.00 uur de afscheidswedstrijd van Frans Stolk. Cinema Texel vertoont Toy Story 1 en 2 (10.30), Hoe tem je een draak? (14.00), de Nederlands gesproken versie van Alice in Wonderland (16.30), de ondertitelde versie van Alice in Wonderland (21.45), De gelukkige huisvrouw (20.15), De vlie genierster van Kazbek (11.00). Nanny Mcphee (13.30), Wickie de Viking (16.00) en The Bounty Hunter (20.00). Maandag 17 mei: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. 19.30 uur. Bridgeclub Groot Slem houdt vanaf 19.30 uur open bridge drive in De Pelikaan nabij De Koog. Deelname kost €2,50 per persoon. 10.00 uur. Cinema Texel vertoont De gelukkige huisvrouw (20.15) en De vliegenierster van Kazbek (20.00) Dinsdag 18 mei: 10.00 uur. Tijdens de inloopochtend in dorpshuis De Waldhoorn vertelt de dialectgroep van de Historische Ver eniging sèèggies en verhaaltjes van rond Den Hoorn. Entree vrij. 14.15 uur. De Nederlandse Vereni ging Van Slechthorenden houdt van 14.15 tot 15.30 uur spreekuur in De Buureton in Den Burg. Afspraak via tel. 312696 of swot@texel.com. 18.00 uur. In de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 18.00 uur een diner voor senioren, verzorgd door de SWOT. Opgave via tel. 312696 of swot@texel.com. Cinema Texel vertoont De gelukkige huisvrouw (14.00), de ondertitelde versie van Alice in Wonderland (20.15), De vliegenierster van Kazbek (14.15) en The Bounty Hunter (20.00). TESO zet deze week geregeld een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vandaag (woensdag) van 13.30 tot 20.00 uur en donderdag, vrijdag, zondag en maandag van 9.30 tot 16.00 uur. Automobilisten moeten soms rekening houden met wachttijden. Die kunnen donderdag in Den Helder ontstaan tussen 10.00 en 15.00 uur (half uur) en zondag op Texel tussen 10.00 en 16.00 uur (half uur) en tussen 16.00 en 20.00 uur (één uur). Op Hemel vaartsdag wordt een zondagsdienst gevaren. De eerste afvaart van Texel is dan om 7.00 uur, de eerste vanuit Den Helder om 7.30 uur. Voor meer informatie over de veer dienst: tel. 0222-369600, info@teso. nl of www.teso.nl.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2