100-jarige vier eeuwfeest op Texel 'We hebben in een waas geleefd' TEXELSE 3 COURANT Familieberichten Electrische auto's Maria van Bruggen-Westerlaken Nicolaas Simon Zijm Nico Bewogen, met gevoelens van verdriet en opgelucht dat verder lijden haar bespaard is gebleven, hebben wij afscheid genomen van onze moeder en oma Alice Erna Koorn - Els - Den Burg Texel, 5 december 1934 Duiven: t Bergen NH, 9 mei 2010 Jan en Wallia Keijzer Alice, Ilse en Famke Heerhugowaard: Linda en René Stoorvogel Marnik Correspondentieadres: Uitvaartpavilj oen De Helling 3 1834 DA Sint Pancras Moeder is overgebracht naar her Uitvaartpa- viljoen, De Helling 3, 1834 DA Sint Pancras. Op vrijdag 14 mei is er van 19.00 uur rot 20.00 uur gelegenheid om afscheid re nemen. De crematieplechtigheid vindt plaats op maandag 17 mei om 13.15 uur in cremato rium Schagerkogge, Haringhuizerweg 3, 1741 NC Schagen. Aansluitend is er gelegenheid om elkaar te ontmoeten in de ontvangkamer van het crematorium. Willem Jacob Kikkert 10-5-1998 Daisy 10-5-2010 yV Esther Dros en <TV Anne-Willem den Hollander zo dankbaar taveerne Weer een lang Week-end Weblog De week van... P.J. Kampstra Wat vindt u? MAANDAG 5 DECEMBER 2010 en een ieder, die leeft en in Mij gelooft, zal in eeuwigheid niet sterven Johannes 1125 - 26 Na een langzaam verval van krachten is rustig van ons heengegaan onze moeder en oma sinds 27 juli 2008 weduwe van Arie van Bruggen Haarlemmermeer, 27 november 1916 Den Helder, 7 mei 2010 Die ik liefheb ga ik verlaten, om terug te vinden die ik heb verloren. Wij danken het personeel van Zorgcentrum Ten Anker voor de liefdevolle verzorging. Ria en Arend Martine en Patrick Arco en Mirelle Cobi en Roland Irma en Erika Alex en Jessica Hans en Maita Henk en Martha Marcel Jeroen en Dieuwertje Rudi en Saskia en achterkleinkinderen Correspondentie: A. Hollander-van Bruggen Dintelstraat 53 - 1784 GG Den Helder Onze moeder en oma is opgebaard in Uitvaartcentrum Den Helder, IJsselmeerstraat 63a. U kunt persoonlijk afscheid van haar nemen dinsdag en woensdag tussen 9.00 en 20.00 uur en op Hemelvaartsdag tussen 13.00 en 15.00 uur. De samenkomst voorafgaande aan de crematie vindt plaats op vrijdag 14 mei om 14.00 uur in de Olea Hof van bovengenoemd uitvaartcentrum. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren. Bedroefd zijn wij door het heengaan van onze lieve broer, zwager en oom Cor, veel sterkte gewenst van broer, zus, schoonzussen, neven en nichten Zijm. Strooi mijn as naar alle winden, opdat, wat eens mijn lichaam was, de weg zal vinden, naar alles wat het zo beminde, naar familie, vrienden, bos en zee en zich daarmee verbinden. LEVENSBALLADE (fragment) Geen felgekleurde bloemensluiers overstelpen De beide oevers, bijna zijn ze kaal Er zullen krachten nodig zijn je zo te helpen Als een rivier geholpen wordt door een kanaal. Er zullen gidsen komen om je thuis te brengen Te begeleiden naar de laatste kust Waarachter niets nog waard is te verlengen Daar rekent men alleen nog maar in rust. Een vuurtoren kijkt uit boven de duinen Als nevelrijk-bewaker staat hij daar Naast borden die geluidloos uitbazuinen: 'Verboden zwemwater, pas op, levensgevaar'. Het is de litanie van mens, van plant, van dier De vastgestelde loop van zon en maan Geboorte, levensloop, te ruste gaan Voorbij de laatste horizon. Als een rivier... Willem J. Kikkert Onmisbaar en onvervangbaar, onze lieve A 18 januari 1935 t 11 mei 2010 Maatje Kikkert-Kuiper Kitty, Nico en Teus Dédé, Floor en Roos Benjamin, Linda en Suze Diek 33 1797 AA Den Hoorn Willem is overgebracht naar de landschap kamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op vrijdag 14 mei van 19.30 tot 20.30 uur in de Hervormde kerk van Den Hoorn. De uitvaartdienst zal worden gehouden op zaterdag 15 mei om 10.30 uur in bovenge noemde kerk. Aansluitend zullen wij Willem begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de begraafplaats bij de kerk. Wij danken iedereen voor de overweldigende belangstelling, fijne brieven en kaarten die wij mochten ontvangen na het overlijden van onze lieve moeder, oma en overgrootmoeder CORNELIA KLIPPEL-PLAATSMAN Corrie Met trots kijken wij als familie terug op de mooie en waardige afscheidsdienst in de kerk. Het is voor ons een fijne en troostrijke gedachte dat mama in haar leven voor velen zoveel heeft bete kend. Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen. Texel, mei 2010 in memoriam Zo ver weg, zo dichtbij Bin de liefde is er geen voorbij nnie, Roy, Anne, Naomi Op vrijdag 14 mei 2010 willen wij, in het huwelijk treden. Eerst om 13.30 uur in het gemeentehuis in Den Burg en daarna om 15.00 uur in de Maartenskerk in Oosterend. De receptie is van 16.30-17.30 uur in 'De Parel', Oesterstraat 11, Oosterend. De aansluitende feestavond vieren we met onze naaste gezinsleden. Cadeautip: ISI op een prachtige lentedag is thuis geboren ons lieve kleine meisje en zusje meis eeffie janne vere 19 april 2010 bart fine fischer-maijers zee, bries patrijzenstraat 3 2042 cl zandvoort 023-5714799 Ik wil iedereen hartelijk bedanken voor het hart verwarmend medeleven tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij thuis komst. Hanneke Stapersma- van Wonderen Je weet dat je goed zit met Bremer achter je! Assurantiekantoor Bre mer, Oosterend, tel. 0222- 318221. Doorlopende verkoop nieuwe en gebruikte fiet sen vanaf 100.00. Fiets verhuur veerhaventexel. Tel. 319588. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Schuurverkoop za. 8 mei van 10.00-12.30/ 14.00- 17.00 uur. Inboedel, win kelrestanten, meubels, souvenirs, speelgoed, win kelinrichting, brocante... teveel om op te noemen! Vliegwiel 5A, Oudeschild. Openingstijden v.a. 10/5: di., woe., do. en za. 13.30- 16.00 uur. Tegelshowroom De Te- gelmeester, geopend op afspraak, 06-22288683. Krukas 3, Oudeschild. Tuincentrum van der Werve is goed bereikbaar vanaf de rotonde Waalder- straat, Bernhardlaan. Verticale sereens no dig? Kijk snel op www. screenstekoop.nl Terrasoverkapping nodig? Kijk snel op www.over- kappingtekoop.nl PC of laptop stuk, wij re pareren hem TCA Mari- coweg 37a. Beautysalon Lisette, 0630411223, www.beau- tysalonlisette.vpweb.nl C&mtdijk gemeten De Koog Wij staan natuurlijk voor u klaar. Tel. 0222-317585 Chrysantenstekken en div. tomatenplanten. Tuincen trum v.d. Werve. De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. texelsecourant.nl Als u snel wilt weten wat er van daag is gebeurd. Auto Service Centrum. Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 De Taveerne, De Koog. Ook deze week weer sfeervol dineren!!! Iedere week 'dagverse' specials, in De Taveerne te De Koog. Mooie stevige ijsplanten van eigen teelt. Tuincen trum v.d. Werve. Tuinmeubelen van dik steigerhout. Daan Koop man, 06-23604408. Taxi Attent. 24-uurs ser vice. Ook vervoer naar Schiphol. 320020. Droog haardhout. Eelke Kloosterman, 06 55341347. Sectional garagedeur no dig? Kijk snel op www.ga- ragedeurentekoop.nl Rolluiken nodig? Kijk snel op www.rolluikente- koop.nl Knikarmscherm nodig? Kijk snel op: www.zon- weringtekoop.nl Trek race/ATB de fiets. Verkoop, reparatie van fietsen en een goed ad vies. Bets Fietsen. Tel: 312184. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Uw website beter vind baar voor uw klanten, kijk eens op www.tcatexel. nl Zaterdag 15 mei 22:00 in de Question Plaza: De Texelse band @LAST. Een avond LAST is een mix van covers en eigen nummers. Aansluitend onze huis DJ's Pieter en Paul. Aanvang 22:00 uur - Gratis Entree www.questionplaza.nl tel: 0222-312041. Gezocht: Afwashulp, werktijden in overleg. Tel. 322084/06-12722529. Geraniummarkt Scher- mer/Schuyl naast de Gamma natuurlijk. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. De nieuwe vouwfiets met Trapondersteuning is binnen. Bets Fietsen. Tel: 312184. Gehoorbescherming op maat. Tijdens de Spin- baandag, bij Govers. www.nira-chandra.nl Praktijk voor coaching, therapie begeleiding. Neel Zwan, een zus van oud-Texe laar Jan Zwan, is donderdag hon derd jaar geworden. De in Hamburg wonende zus vierde haar verjaar dag op Texel. Dat deed ze samen met haar familie in een vakantie huisje bij de woning van haar in 2003 overleden broer. Neel Zwan en haar familie komen hiervoor jaar lijks naar het eiland en voor de honderdste verjaardag werd geen uitzondering gemaakt. Volgens één van de zoons scheelde de gang naar Texel ook allerlei officiële bezoeken en een hoop media-aan dacht in Hamburg. De verjaardag werd nu in alle rust gevierd. De zus van Jan Zwan, geboren in Zaan dam, woonde nooit op Texel, maar verbleef wel geregeld bij haar broer. Die stond bekend om zijn handel in huiden, draaiorgel De Tiet en zijn inspanningen om het werk van de De 100-jarige Neel Zwan met haar achterkleinkinderen Gijs, Chantal en Julia. Ze vierde donderdag op Texel haar honderdste verjaardag. (Foto Jeroen van Hattum) Texelse schilder Blok van der Vel- lid bij de VW. Zwan heeft twee kin den te behouden. Hij was ook een deren, zeven kleinkinderen en elf tijdje gemeenteraadslid en bestuurs- achterkleinkinderen. Vier weken lang leefden ze in een waas, nadat hun zeilschool bij paal 33 was afgebrand. Inmid dels staat er een nieuwe onder komen en hebben Jeroen Staamer en Jessica Rebel van zeilschool De Eilander de eerste cursisten op het water gehad. Een fraaie luchtfoto van de zeil school vóór de brand siert de wand van het nieuwe, eveneens uit units opgetrokken, onderkomen. 'Die kregen we van vrienden als oppep per om ons eraan te herinneren hoe het was,' vertelt Staamer. 'Het kopen van nieuwe units is één van de eerste dingen die we na de brand hebben gedaan. Dan heb je in ieder geval iets waarmee je ver der kunt. Anders heb je niks.' Met veel hulp uit de omgeving werd de zaak opnieuw ingericht. De kantine is in ere hersteld en er zijn nieuwe ruimten voor het ophan gen van de zeilpakken en andere materiaal. 'Een vriend van ons heeft meteen een stel stellages getimmerd, zodat het allemaal meteen goed wordt opgehangen en opgeborgen.' In de avonduren werden verkoop sites op internet afgezocht, omdat er ook veel inventaris verloren ging. Via via hoorden Staamer en Rebel dat iemand in Den Burg een com plete keuken in de tuin had neerge zet. Die heeft een tweede leven in de zeilschool gekregen. 'We heb ben er steigerhout omheen getim merd, zodat er allemaal mooi uit ziet.' Buiten zijn nieuwe vlonders aangebracht, want de oude gingen ook bij de brand verloren.. Volgens Staamer en Rebel breekt nu de tijd voor reguliere dingen alsnog aan. 'Meestal heb je, voor het seizoen begint, wat rustige dagen omdat alles klaar is, maar dat hadden we nu dus niet. Toen de eerste cursisten er waren, merk ten we bijvoorbeeld dat we hele maal geen lunch voor ze hadden. Dat hebben we gelukkig snel gere geld met een pot pindakaas, maar De zeilschool van Jeroen Staamer en Jessica Rebel bij paal 33, die een maand geleden in vlammen opging, is sinds deze week weer in bedrijf. (Foto Jeroen van Hattum) tegen dat soort zaken loop je dan aan. Tot teleurstelling van Staamer ging een grote, in de loop der jaren opgebouwde, verzameling vlaggen verloren. Hetzelfde gold voor mate rialen van de Ronde om Texel, maar dat is inmiddels weer aange vuld. Staamer en Rebel moeten de komende tijd alert zijn op stukjes glas in het zand. 'Bij de brand zijn Pieter-Jan Kampstra is de volgen de blogger in de serie De week van... Hij is betrokken bij de organi satie van het Pinksterevenement van de Oude Trekker en Motoren Vereniging. Zijn blog is te lezen via www.texelsecourant.nl. alle ruiten gesprongen, waardoor overal glas terecht is gekomen. We hebben soms spelende kinde ren onder de containers, maar dat moeten we dit seizoen maar niet doen.' De twee zeggen erg blij te zijn met alle hulp die ze kregen. 'Dat was geweldig.' Vorige stelling: Bijna een kwart (24%) van de men sen die hebben gereageerd, is van plan een electrische auto te kopen, nu er op heel Texel oplaadpunten komen. Meer dan driekwart (76%) is dat niet. Niewe stelling: Is het geoorloofd om ten behoeve van de visstand fosfaat in zee te lozen? www.texelsecourant.nl

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 3