Promotiekansen SVO nog maar klein Veilig rijden op skates apa G-teams in middenmoot eigen toernooi TEXELSE 7 COURANT Golfers ronden competitie af Zaalvoetballers SVO kampioen Texel'94 C1 nu wel kampioen Opgeven voor bed rij venestafette Voetbaluitslagen Voetbalprogramma Texel'94 speelt eerst tegen DTS Familietoernooi voor voetballers WOENSDAG 12 MEI 2010 heifer: t)on&ar op: ZKÏ- *ue www.heifer.nl/boerzoektkoe Op de atletiekbaan aan de Haf- felderweg in Den Burg vindt maandag 21 juni de jaarlijkse bedrijven- en scholierenestafette plaats. De inschrijving voor teams is inmiddels geopend. De bedrijven- en scholierenestafette is bedoeld om een breed publiek kennis te laten maken met de atle- tieksport. De bedrijventeams wor den onderverdeeld in vrouwen-, mannen- en gemengde teams, waarbij de deelnemers allen werk zaam moeten zijn bij het deelne mende bedrijf. De schoolteams wor den onderverdeeld in deelnemers van de basisschool en deelnemers uit het voortgezet onderwijs. Een team (van vier personen) mag even tueel worden aangevuld met een of twee docenten. Een familieteam mag bestaan uit drie of vier familiele den, waarbij de mogelijkheid bestaat dat één van hen twee keer de 800 meter aflegt. Wel moet in totaal drie keer gewisseld worden. Voor ieder categorie zijn prijzen beschikbaar. Het inschrijfbedrag bedraagt €30,- voor bedrijventeams, €15,- voor familieteams en €12,- voor scholie renteams. Inschrijven kan via mari- anne.hilhorst@gmail.com, info@molenbos.com, of telefonisch via tel. 316476. Bij de inschrijving dient de naam van het team, namen en geslacht van de deelnemers en de categorie vermeld te worden. Inschrijfgeld kan worden overge maakt via rekeningnr. 362514860 van Atletiekvereniging Texel, ow 'estafette' en de naam van het team. Deelnemers kunnen zich voorberei den door dinsdag- of donderdag avond mee te trainen met de leden van de Atletiekvereniging. De trainin gen beginnen om 19.00 uur. Dames kunnen ook deelnemen aan de damesloopgroep, die op dinsdag vanaf 13.45 uur traint bij het Turfveld in de Dennen. Het eerste damesteam van de Texelse golfclub heeft een derde plaats veroverd in de landelijke competitie van de NGF. Op de Noordhollandse werden zondag twaalf punten verdiend tegen Dirkshorn 1. Het herenteam ein digde op een tweede plaats. Het damesteam, bestaande uit Gerdi Reyers, Maeike van der Schaaf, Marijke de Beer,Thea Bakker, Lot van Schelt, Carla Kager en Tillie van der Poel, behaalde 's morgens zes punten door de foursomes te win nen. Bij de singlepartijen werden drie van de zes wedstrijden gewonnen, wat ook zes punten opleverde. Met deze overwinning handhaaft het team zich in de derde klasse. Het herenteam moest na drie gewon nen wedstrijden op rij op de Water- landse zijn meerdere erkennen in het sterkere Dirkshorn, dat ongeslagen kampioen werd. Ook een knappe overwinning van Thomas Wassenaar op de captain van de tegenstander kon dat niet voorkomen. Het dames- seniorenteam speelde onder barre weersomstandigheden in Dirkshorn tegen de Heemskerkse. Janneke Kampstra behaalde met Els Postma winst bij de 4BBB (four ball-better ball), evenals Josje Eelman met Ellie Boorsma. De singles werden gewon nen door Kampstra, Postma, Eel man, Boks en Peetoom, waarmee de uitslag werd bepaald op 10-8. Met deze uitslag werd het team derde, met niet meer dan een punt achterstand op de nummer twee. Het eerste seniorenteam verloor met 13-5 en degradeert naar de vijfde klasse. Om in de vierde klasse te blijven spelen, was winst op Olym pus 2 nodig, maar geen van de Texelse combinaties wist bij de 4BBB een punt te halen, zodat de singles werden begonnen met een achterstand van 6-0. Alleen Cees Boks en Ed Eelman wisten hun partij te winnen, terwijl Wil Homan zijn tegenstander op remise wist te hou den. Het tweede seniorenteam speelde op de Koninklijke Haagse, die bekend staat als één van de mooiste banen van Nederland. Wel licht was het team ernstig onder de indruk van de baan of nog niet hele maal hersteld van de voorbereiding van achttien holes, maar geen enke le partij werd gewonnen. Hoewel de verschillen onderling niet groot waren, bleken de mannen van de Noord-Hollandse net iets beter, met name op en rond de green. Met een uitslag van 0-18 blijft Texel in dezelf de klasse spelen. In juni begint de jeugdcompetitie. Zaterdag 8 mei: Oosterend-Portugal Amsterdam 1-2 Alcmaria Victrix 2-Oosterend 2 2-0 Texel'94 A3-Jong Holland A2 uitgesteld Oosterend ATADO'20 A3 2-1 BKC B1-Texel'94 B2 9-1 De Koog BTKoedijk B2 9-1 Texel'94 MBTBerdos MB1 uitgesteld Oosterend MB1-DTS MB2 5-3 Texel'94 MC3-Reiger B. MC1 uitgesteld Geel Zwart D1-Texel'94 D2 uitgesteld Texel'94 D3-Schagen D4 uitgesteld De Koog D1-ZDH D1 4-2 Zondag 9 mei: Texel'94 2-BKC 2 uitgesteld BKC 3-Texel'94 3 2-2 De Koog 2-Succes 3 3-4 Texel'94 DA1-ZAP DA1 5-1 Succes DATOosterend DA1 1-8 De Koog DA1-DWOW DA2 0-0 Donderdag 13 mei: Texel'94-DTS 14.00 Zaterdag 15 mei: Flamingo's-Oosterend 14.30 Texel'94 C1-Koedijk C3 (veld ZDH) 13.00 Sint Adelbert C1 -Texel'94 C2 12.00 De Koog CTVIaardingen C8 13.30 De Koog D1 -Geel Zwart'30 D1 11.45 Texel'94 D2-ZDH D1 (veld ZDH) 11.30 Zondag 16 mei: Con Zelo-Texel'94 14.30 De kampioenen bij elkaar. Staand (vlnr): coach John List, Willem Wiering, Daniël Eelman, Jacco Krugers, Adri Smit, Tom Winkel, Joren Bakker, Glenn Visser en grensrechter Benny (Buk) Visser. Hurkend: coach Toine Krafft, Sandor Krafft, Jordy Vermeulen, Erik Zethof, Patrick Blom, Jesper List en Hendrik Kuip. Sil Bakker was op vakantie en staat daarom niet op de foto. De Oosterenders konden aardig tegenstand bieden, maar verloren wel. SVO heeft zaterdag in de eerste wedstrijd van de nacompetitie op eigen veld met 1-2 van Portu gal Amsterdam verloren. De kan sen op promotie zijn daardoor flink kleiner geworden. De Oosterenders strijden met Fla mingo's en Portugal Amsterdam om een plaatsje in de vierde klasse A. Aangezien Portugal Amsterdam als beste tegenstander wordt gezien, was het zaak het onderlin ge duel te winnen. Gelukkig voor interim-coach Richard Daalder, die Jan Bloem verving, kon hij beschik ken over een fitte en vrijwel com plete selectie met drie wisselspe lers. Alleen Ruud Hof en Dick Hooijschuur ontbraken. SVO begon sterk en kwam al na vijftien minu ten op voorsprong, toen spits Ed de Vries de bal uit een vrije trap vanaf twintig meter over een muur tje van spelers hard in de verre hoek schoot. Daarna namen de Oosterenders wat gas terug, waardoor Portugal soms tot dichtbij het doel van de thuisploeg kon komen. De verdedi ging van SVO zorgde echter voor een straffe dekking en greep indien nodig ook hard in, waardoor het niet tot uitgespeelde kansen kwam. Toch werd het 1 -1Na een overtre ding kreeg Portugal een vrije trap. (Foto Jeroen van Hattum) Deze werd zodanig slim genomen, dat één van de spitsen de bal ver volgens achterwaarts in het doel kon koppen. Oosterend zocht vanaf dat moment weer meer de aanval en dit leidde tot grote kansen. Martijn Drijver brak door over de rechterflank, hield daarbij twee verdedigers ach ter zich en gaf een knappe voorzet op de meegekomen Erik van Es, die de bal net niet in het doel kon glijden. Ook Dennis Daalder miste doel. Zijn lob ging weliswaar over de keeper, maar ook over de lat. Rutger Zoetelief kreeg vanaf links een mooie hoge voorzet van Ed de Vries, maar ook hij kreeg de bal niet tussen de palen. Helaas voor Oosterend was het net voor rust aan de andere kant van het veld wel raak, toen een verdediger er net niet in slaagde een voorzet van rechts te onderscheppen, waar door de spits van de gasten van dichtbij kon scoren. In de tweede helft speelde Ooste rend vol op de aanval. Het ontbrak de gastheren echter aan geluk. Zo gingen vrije trappen van Ruben Duinker en Ed de Vries net over. Bij corners kwam het enkele malen tot een kansrijke kopbal, maar er zat te weinig kracht achter om de kee per te passeren. Twintig minuten voor het einde werden de vermoei de Ed de Vries en Martijn Drijver vervangen door de nog jonge Klaas Zuidewind en Chris Ellen. Zij vielen sterk in en stonden een paar keer aan de basis van een goede aan val, maar een gelijkspel zat er niet meer in. Om nog een kans op promotie te maken, moet SVO zaterdag in Alk maar met ruime cijfers van Flamin go's winnen. Daarna is het hopen dat Flamingo's de uitwedstrijd tegen Portugal (op 22 mei) wint, maar niet te vaak scoort. Zonder zelf te spelen is Texel'94 C1 zaterdag kampioen van de 2de klasse A geworden. De enige con current, BOL C1verloor van Suc ces C1waardoor de Texelaars, die vorige week met 0-5 van Hollandia T C1 wonnen, in de slotronde niet meer kunnen worden ingehaald. Dat was een vorm van gerechtig heid, want vorig jaar al was dit team van Texel'94 op weg naar de titel, maar weigerden enkele tegen standers tegen het einde van de competitie naar Texel te komen. Deze wedstrijden werden later niet meer gespeeld, waardoor Texel'94 weliswaar de minste verliespunten had, maar niet op de eerste plaats eindigde. Door het eigen toernooi te winnen, kreeg het kampioen schap zaterdag een extra feestelijk tintje. Binnenkort spelen de jon gens extra wedstrijden om promo tie naar de 1ste klasse. Met maar één punt voorsprong op concurrent Texel'94 2 heeft zaal voetbalteam SVO 1 het kampioen schap behaald in de eerste klasse. De spelers, voor wie gezelligheid in Texel'94 speelt donderdag (Hemel vaartsdag) in de nacompetitie op eigen veld tegen DTS, dat zondag met 1 -4 van Con Zelo verloor. Zon dag gaan de Texelaars naar Waar land voor de wedstrijd tegen Con Zelo. De aftrap is in beide gevallen om 14.30 uur. De beste van deze drie teams promoveert rechtstreeks naar de 4de klasse. De nummer twee krijgt een herkansing tegen een ander team uit de 5de klasse. De families Boogaard, Van Heer waarden, Maas, Terpstra en Witte voetballen donderdag (Hemel vaartsdag) tegen elkaar in het tra ditionele Familietoernooi. Elk team treft elk ander team één keer. De familie die aan het eind de meeste punten heeft, mag zich de beste voetballende familie van Texel noe men. De Van Heerwaardens, die vorig jaar de zeventiende editie wonnen, verdedigen hun titel. De organisatie is niet al te streng. Ook partners en (klein)kinderen die zelf niet de naam van hun team dragen, mogen meedoen. Verder mag elk elftal één gastspeler laten meespelen, mits hij 'geen uitzon derlijke versterking' is. De wedstrij den duren twee keer vijftien minu ten, zonder rust. Er wordt gespeeld op de velden van Texel'94. Scheids rechters zijn Hans Broess, Tom Bakker en Piet Douma. De aftrap is om 12.00 uur. Tegen 16.00 uur klinkt het laatste fluitsignaal. De G-voetballers van Texel'94 hebben wisselend gepresteerd in het eigen toernooi, dat zater dag op de velden aan de Haffel- derweg werd gehouden. De selectie was opgesplitst in twee teams, die beide in de midden moot eindigden. Het toernooi was onderdeel van een groot evenement voor de jeugdteams van de vereniging. Dat trok zoveel jonge voetballertjes, dat de kleedkamers uitpuilden en een deel van de deelnemers zich in sporthal Ons Genoegen moest omkleden. Texel'94 G1 kwam in poule A uit en bestond uit keeper Peter Breuer, Jos Bakker, Erik Jonker, Michell Kampstra, Kevin Weldam, Ricardo Blom, Rick Herweijer en Jeffrey Stendert. Met een gelijkspel (3-3) tegen het sterke Argon G1 gingen de gastheren goed van start. De Texelse doelpunten werden gescoord door Blom, Weldam en Stendert. Vervolgens werd Nieuw Sloten G2 dankzij vijf doelpunten van Blom en één van Herweijer en Stendert met maar liefst 7-0 van de mat geveegd. Een enorme uitslag, aangezien de wedstrijd slechts negentien minuten duurde. In de derde wedstrijd was Nieuw Sloten G1 met 2-0 te sterk. Geen schan de, ook al omdat de tegenstander het toernooi won. Een kleine teleur stelling vormde wel het 4-1 verlies tegen Oosthuizen G1 (doelpunt Kampstra). In de slotwedstrijd speelde het G-team tegen Soccer Girls, het B1-meisjesteam van Texel'94 dat vorige week kampioen werd. Dankzij doelpunten van Wel dam (3x), Herweijer en Blom won nen de G-voetballers met 5-2 en dat leverde achter Nieuw Sloten, Oosthuizen en Argon de vierde plaats op. In poule B speelde Texel'94 G2, gevormd door keeper Jan Frans Haveman, Anton Staal, Peter Tuit- man, Davey Voorend, Kees van der Vis en Paul Bakker. De start was moeizaam, met een 4-1 verlies tegen de latere toernooiwinnaar Argon G2. Een troost vormde de tegentreffer van Staal, die de bal van eigen helft in de kruising knal de. Door twee doelpunten van Paul Bakker werd een gelijkspel (2-2) uit het vuur gesleept tegen Rode Vis G2 uit Urk. Ook tegen Driemaster uit Zwolle was Bakker succesvol. Zijn treffer bleek de enige in de hele wedstrijd, waardoor Texel'94 met 1-0 won. De wedstrijd, tegen Rode Vis G1, was erg spannend, maar leverde geen punten op. Het werd 3-2, met twee tegendoelpun ten van Bakker. In het slotduel stond Staal op doel en was Have man veldspelen Dat zorgde niet voor het gewenste resultaat, want tegenstander Oosthuizen G2 was met 6-1 veel te sterk (tegendoel punt Bakker) en veroverde daar mee de derde plaats. Ook werd om de penaltybokaal gestreden. Alle spelers van de teams in de A-poule mochten vijf penalty's nemen op Daniël Bakker, keeper van Texel'94 A1Herweijer benutte er drie en plaatste zich namens Texel'94 G1 voor de finale, maar kon daarin geen potten bre ken. Winnaar werd Bertram Nees van Nieuw Sloten G2. In de B- poule keepten om beurten Robin van der Heide van Texel'94 B1 en Juliën den IJzerman van Texel'94 2. Haveman was viermaal trefze ker, maar moest in de finale Gre gory Sumter van Oosthuizen G2 voor laten gaan. Eindstanden: Poule A: 1 .Nieuw Sloten G1 5-13; 2.Oost huizen G2 5-10; 3,Argon G1 5-9; 4.Texel'94 G1 5-7; ö.Soccer Girls 5-3; 6.Nieuw Sloten G2 5-0. Poule B: 1.Argon G2 5-15; 2.Rode Vis G1 5-12; 3,Oosthuizen G2 5-9; 4.Texel'94 G2 5-4; 5.Driemaster 5-3; 6.Rode Vis 2 5-1 de sport een belangrijke rol speelt, hebben afgezien van promotie naar de hoofdklasse. Ook het vertrek van Pieter Duinker wordt als een gemis ervaren. Op de foto het win nende team, met van boven naar beneden en van links naar rechts Wim van der Meer, Jan Jaap Hin, Michel Heidbuurt, Ingmar de Boer, Steef Witte, Niek Kooger, Tom de Lugt, Stefan Bremer, Sander van Nigtevegt, Pieter Duinker, Wesley Stroo. Op de foto mankeren team leden Koen de Lugt, Jeroen Duve- kot en Sander de Haan. (Foto Irma Jongedijk) Zo'n dertig kinderen hebben gis terochtend skatelessen gevolgd op de wielerbaan in Den Burg. De kin deren leerden van een skateschool uit Alkmaar onder meer hoe ze moeten remmen en uitwijken, zodat ze veilig kunnen skaten. Ze kregen ook tekst en uitleg over het gebruik van beschermingsmateriaal. De lessen waren georganiseerd door Sportservice Texel. (Foto Esther Schilling)

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 7