m i; Animo voor Theateretappe stelt teleur Motorfietsen met automotor bij Smitbros RAB 1 verovert 'dubbel TEXELSE 3 COURANT Familieberichten Gerrit Grietje Smidt 50 jaar getrouwd Pech in zicht van de haven Margaretha Frederika de Jong-Schaap Gré de heer W. Kikkert Willem Kikkert Willem Kikkert Petrus Adrianus Gerardus Flick Piet 20 mei Enige en algehele kennisgeving. Sterven doe je niet ineens maar af en toe 'n beetje. En alle beetjes die je stierf 't is vreemd, maar die vergeet je. Het is je dikwijls zelfs ontgaan, je zegt: ik ben wat moe. Maar op 'n keer dan ben je aan je laatste beetje toe. In alle stilte hebben wij afscheid genomen van onze moeder, schoonmoeder en oma Weduwe van H.J. de Jong Bussum, Texel, 11 mei 1924 t 14 mei 2010 Na een lang en zorgzaam leven zijn haar taken volbracht. Kinderen en kleinkinderen "Verpleeghuis Texel" Hollewal 2 - Den Burg De begrafenis heeft vandaag in besloten kring plaatsgevonden op de Algemene begraafplaats van Den Burg. Correspondentieadres: Fam. T. van Leeuwen, Molenstraat 57, 1791 DK Den Burg. Graag wiilen wij het personeel van "Verpleeghuis Texel" bedanken voor de liefdevolle verzorging van onze moeder en oma Kom rtu met Uw donker, diep erbarmen Eindelijke dood. Laat dit pijnlijk lichaam in uw armen Rusten als een kind op moeders schoot. Laat mij veilig door de schaduw uwer groote Vleugelen gedekt Slapen gaan, het moede oog gesloten En het lichaam pijnloos uitgestrekt. Jacqueline v.d. Waals Mijn originele en creatieve broer en onze oom Willem Jacob Kikkert is overleden. Nel Koorn-Kikkert Nancy en Hans Maarten Niels en Yvonne Jan-Willem en Thea f Op woensdag 12 mei 2010 ontvingen wij het bericht van het overlijden van De heer Kikkert was van 1994 tot 2006 enthou siast en betrokken lid van de gemeentelijke adviescommissie kunst- en cultuurbeleid. Wij wensen de familie veel sterkte met het verwerken van dit verlies. Burgemeester en wethouders van de gemeente Texel. In herinnering voor altijd. Zijn gezin, historie, natuur, zingen en dichten, daar was onze buurtgenoot vol van. Wat een gemis voor Maatje, kinderen en kleinkinderen Heel veel sterkte allemaal. De bewoners van Diek Met verslagenheid namen wij kennis van het overlijden op 11 mei van ons lid in de leeftijd van 75 jaar. Hij was de mede oprichter van onze Zanggroep Oude Liedjes. Zijn onderzoek naar en publicaties over de geschiedenis van Texel zijn van blijvende waarde. Wij zijn dankbaar voor alles wat hij voor onze vereniging gedaan heeft. Wij wensen zijn vrouw Maatje, kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe om dit grote verlies te dragen. Het bestuur van de Historische Vereniging Texel, Jacques Dijt, voorzitter Texel, mei 2010 Wij willen u bedanken voor de wijze waarop wij samen afscheid hebben genomen van ANDRÉ KEIJZER Bij deze betuigen wij aan allen onze welgemeende en hartelijke dank. Familie Keijzer Texel, mei 2010 Van harte gefeliciteerd! Walter en Petra, Linda en Renate Monica en Louis, Ramona en Daniëlle Erwin en Ingrid, Mandy en Sjoerd Dolblij en gelukkig zijn wij met de geboorte van onze zoon en broertje Geboren op 12 Mei 2010 om 9.30 uur hij weegt 3780 gram en is 52 centimeter Roel, Esther en Aron Bakker Wintergroen 1 1796 BL De Koog Reddingboot Francine Kroesen uit Oudeschild heeft zondagavond het zeilschip Blue Oyster uit het Friese Warns de haven binnengesleept. Het schip, dat van IJmuiden naar Texel was gezeild, bleek vlak voor de haven problemen met de accu te hebben, waardoor de motor niet meer startte. De twee opvarenden riepen de hulp van de KNRM in, omdat ze in verband met de stro ming niet zeilend de haven wilden binnenvaren. De reddingboot haal de het schip op en meerde het af in de Waddenhaven. (Foto Bert Koning) De zaalvoetballers van RAB 1 heb ben net als vorig jaar 'de dubbel' gewonnen. Na het kampioenschap in de competitie werd ook de beker een prooi. Vrijdag werd tegenstan der Mantje 1 in de finale betrekke lijk eenvoudig verslagen met 7-3. Op de foto het trotse team, met op de achterste rij (vlnr) Maurice de Groot, Ron Broersma, coach Wim Koorn, Ruben Duinker en Niek van Egmond. Voorste rij: Pieter-Jan Eelman, Erik van Es, Alexander Smit, John List, Simon Brand en vaste grensrechter Jos Bakker. Fietsend de mooie plekjes van het eiland zien en onderweg genieten van vier (muziekjtheatervoorstellin gen. Het initiatief van Pieter Schip- möller lijkt veelbelovend, maar toe risten en Texelaars moeten er nog even aan wennen. De Theateretap pe, die van donderdag tot en met zondag voor het eerst op het eiland neerstreek, lokte maar weinig belangstellenden. Geregeld gebeurde het zelfs dat in de woon wagenachtige mobielen waarin de voorstellingen plaatsvonden maar vier of vijf toeschouwers zaten. 'Het evenement moet duidelijk nog even landen', concludeerde de Amsterdamse initiatiefnemer vrij dag een beetje teleurgesteld. Ook in de zomermaanden staan de theaterwagens meerdere keren op het eiland. Voor meer informatie: www.theateretappe.nl. De Finse Mirella Pirskanen bracht al zingend en viool spelend volkmuziek uit haar vaderland ten gehore. (Foto Joop Rommets) Heden overleed rustig onze vader en opa Weduwnaar van Maria Flick-Remmé 21 oktober 1924 t 16 mei 2010 Peter en Ellen Joost Hans en Ankie Jetteke Lotte "Gollards" k. 150 De Zes 12 - Den Burg Papa is overgebracht naar de strandkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op woensdag 19 mei van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaart centrum. De afscheidsdienst zal worden gehouden op donderdag 20 mei om 13.30 uur in het uitvaart centrum. Aansluitend zullen wij papa naar zijn laatste rustplaats begeleiden op de RK begraaf plaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in het uitvaartcentrum, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Correspondentieadres: Fam. H. Flick, Delftlaan 187, 2023 LG Haarlem. Indien u geen kaart heeft ontvangen dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. In het bijzonder gaat onze dank uit naar het verplegend personeel van de "Gollards". Familie Flick De cirkel van het leven van ANTJE ROEPER-KOOPMAN is rond. Haar leven stond in het teken van aandacht en be langstelling, geven en ontvangen. Na haar overlijden op 9 maart hebben wij enorm veel aandacht en belangstelling van u gekregen op aller lei manieren. Wij hoorden en lazen oude, bekende voorvallen maar ook nieuwe, die wij niet wisten. Uw aandacht en belangstelling blijft in onze herin nering. Heel veel dank hiervoor. Kinderen en kleinkinderen Hans (links) en Alfons Smit: 'Een uit de hand gelopen hobby.' (Foto Joop Rommets) Zo'n 25 motorfietsen en hun berij ders streken zaterdag neer op het erf van Alfons en Hans Smit aan de Marsweg nabij Den Burg. Bijzondere motorfietsen, want ze werden allemaal voortgedreven door een automotor. 'Voor zover wij weten, is het voor het eerst dat zo'n dag wordt gehouden', vertellen de broers, die enthousi aste reacties kregen van bezoe kers uit het hele land. De Smitten verzamelen zelf al een kwart eeuw klassieke motorfietsen, al zo'n vijftig in getal, waarvan de meeste zijn gebouwd in de jaren zeventig. 'Allemaal motoren uit onze jeugd, toen we nog kleine ventjes waren. Deze motoren waren toen nieuw', aldus Hans, die spreekt van een 'uit de hand gelopen hobby'. In binnen- of buitenland, overal gaan ze zoek op naar 'nieuw' materiaal om hun verzameling uit te breiden. Zo reisden ze al tien keer naar Ame rika, waar ze verscheidene voertui gen op de kop scharrelden. 'Als je er één koopt, word je vaak al op het spoor van een andere gezet. Som mige hadden jarenlang op zolder gestaan en zaten onder het stof.' Er zitten veel bijzondere motoren tussen. 'Vaak zijn er maar weinig van gemaakt. Dat betekent dat je soms een flinke prijs betaalt. Maar onbe kend maakt soms ook onbemind. Wél is het zo dat de vraag de afgelo pen jaren flink is gestegen. Dat maakt het weer duurder.' Om wat van hun investeringen terug te ver dienen, verkopen ze ook wel eens een exemplaar. 'Dat doen we natuur lijk liever niet, maar we hebben er wel eens die zo veel op elkaar lijken, dat we er wel één kwijt willen.' De toenemende belangstelling voor klassieke motoren heeft Hans en Alfons Smit een paar jaar geleden doen besluiten een reparatiebedrijf, Smitbros, te beginnen. 'Restaureren is leuk werk, maar vroeger kon je er niks mee verdienen. We hebben een tijd een bloembollenbedrijf gehad en ook samen in het grondwerk van Willem Bakker gezeten. Tegenwoor dig zijn oude motoren zo populair, dat we er ons beroep van hebben kunnen maken. Dat kan ook doordat we allebei zeer techniekgericht zijn en ons niet concentreren op één merk. Het is alleen wel eens lastig goede onderdelen te vinden.' Het evenement dat ze zaterdag op hun erf hielden, vindt z'n oorsprong een jaar geleden, toen ze in Toulouse in Frankrijk een BFG-motorfiets koch ten. Een opmerkelijk voertuig met een al even opmerkelijke historie. 'In de jaren zeventig was de Franse motorindustrie helemaal verdwenen. Maar omdat de regering het onver teerbaar vond dat de president in een escorte zou worden begeleid door een Duitse motor, werd beslo ten een prijsvraag uit te schrijven. Idee daarachter was een degelijke, betrouwbare motor met zoveel mogelijk Franse onderdelen te laten bouwen. Dat is opgepakt door drie ontwerpers, die eerder betrokken waren geweest bij de bouw van de Concorde. Zij besloten een motor blok uit een Franse auto, een Citroën GSA, te gebruiken. Op die manier zouden ze altijd aan onderdelen kun nen komen.' Van de BFG, die in 1982 werd gepresenteerd, zouden maar 560 exemplaren worden gebouwd. De fabriek verdween, maar een club liefhebbers slaagde erin de mallen voor de benodigde onderdelen over te nemen, zodat restaureren altijd mogelijk blijft. Motorrijders uit alle windstreken maakten zaterdag de oversteek naar Texel. 'Het was een prachtige dag. We hebben van alles op het erf gehad. Van de oorspronkelijke moto ren met een automotor tot allerlei eigenbouw. Je hebt tegenwoordig een nieuwe generatie motoren, gebouwd door mensen die goedkoop willen rijden en een dieselmotor uit een auto onder hun motorfiets zetten. Som mige zagen er niet uit en werden weer mooi van lelijkheid.' DINSDAG 18 MEI 2010 1960 2010

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 3