Gemeente Texel bekendmakingen www.texel.n TEXELSE 14 COURANT BOUWZAKEN EVENEMENTEN VERKEERSZAKEN MEDEDELINGEN VERGADERINGEN VERKIEZINGEN 9 JUNI 2010 VRIJDAG 21 MEI 2010 Aangevraagde bouwvergunningen (1795 LB) Vuurtorenweg 184 in De Cocksdorp: ge wijzigd uitvoeren van een reeds eerder verleende bouwvergunning (ontvangen 7 mei 2010); (1791 AK) Julianastraat 8 in Den Burg: gedeeltelijk vergroten van woning (ontvangen 7 mei 2010); (1791 BG) Schilderend 4 in Den Burg: gedeeltelijk veranderen van houten zijgevel van aanbouw (ontvangen 10 mei 2010); (1797 AA) Diek 3 in Den Hoorn: geheel oprichten van woning met bedrijfsruimte ambachtelijk bedrijf (ontvangen 10 mei 2010); (1796 AC) Ruijslaan 67 in De Koog: geheel plaatsen van vrijstaande woning (ontvangen 11 mei 2010); (1797 AW) Stolpweg 35 in Den Hoorn: geheel vernieuwen van een stolpboerderij (ontvangen 12 mei 2010); Bosrandweg in De Koog: geheel plaatsen van 6 vakantievilla's (ontvangen 17 mei 2010); (1791 XE) Bernhardlaan 2A in Den Burg: gedeeltelijk verande ren/vergroten van een werkplaats (ontvangen 17 mei 2010). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunningen zijn verleend. Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd. Verleende bouwvergunningen (1795 MC) Krimweg 662 in De Cocksdorp: gedeeltelijk vergroten van een strandpaviljoen en kiosk (pavikiosk) (verzonden 10 mei 2010); (1792 CJ) Schilderweg 263 in Oudeschild: gedeeltelijk veranderen van indeling van bestaande vergunning (verzonden 10 mei 2010); (1796 BR) Nikadel 54 in De Koog: uitbreiden van een horecaruimte met twee bovengelegen appartementen (verzonden 17 mei 2010). Verleende bouwvergunning en ontheffing 3.6.1.c Wro (1796 MN) Maaikeduinweg 7 in De Koog: geheel plaatsen van een veldschuur (verzonden 17 mei 2010); (1797 AG) Herenstraat 55 in Den Hoorn: gedeeltelijk vergroten van een appartement (verzonden 17 mei 2010). Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop de besluiten zijn bekendgemaakt verzenddatum) een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzie ningen rechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Bouwvergunning en ontheffing Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 3.6, lid 1, sub c van de Wet ruimtelijke ordening medewerking te verlenen aan het bouwplan voor het: geheel oprichten van agrarische bedrijfspanden aan de Burgerdijk in Den Burg; gedeeltelijk vergroten van een luchtvaartmuseum aan de Postweg 126 in De Cocksdorp bouwen van een veldschuur en het vernieuwen van een loods/berging aan de Dijkmanshuizen 6 in Oudeschild. De plannen zijn in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. De ontwerpontheffing en ontwerp bouwvergunning liggen met ingang van 25 mei 2010 gedurende twee weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een belanghebbende mondeling of schriftelijk een zienswijze kenbaar maken. De ontwerp bouwvergunning en ontwerp ontheffing zijn ook digitaal raadpleegbaar op www.texel.nl Volg de gemeente, de politiek, het beleid bekendmakingen. Vooraankondiging projectbesluiten: Overeenkomstig artikel 1.3.1 van het Besluit ruimtelijke ordening (Bro) maken burgemeester en wethouders van Texel bekend dat zij een projectbesluit voorbereiden voor de volgende projecten: Pontweg 160, verplaatsen stolp met recreatieap partementen Het is de bedoeling dat een bestaande stolp wordt afgebroken en een nieuwe stolp met 2 recreatieap partementen binnen het A-blok wordt geplaatst. Deze plannen passen binnen het door de raad vastgestelde beleid voor herbouw van stolpen. Badweg, Paal 20 en 19,5 te De Koog, plaatsen twee kiosken Voor op de strandslagen Paal 20 en 19,5 te De Koog is een bouwaanvraag ingediend voor twee kiosken opslagruimten. Deze aanvraag is in strijd met het huidige bestemmingsplan Buitengebied. De aanvraag past binnen de uitgangspunten van de vastgestelde strandnota en is dus in overeenstemming met het gemeentelijk beleid. Deze voornemens worden niet voor inspraak ter inzage gelegd. Er liggen op dit moment ook geen stukken ter visie. Wel krijgen onaf hankelijke instanties (rijk, provincie, waterschap) de mogelijkheid om in het kader van vooroverleg hun reactie te geven. Daarna worden de ontwerp-projectbesluiten gemaakt. Deze worden ter inzage gelegd bij de publieksbalie van de gemeente Texel. Er is dan een mogelijkheid tot het indienen van zienswijzen. De kennisgeving voor de inzageleg ging van de ontwerp-projectbesluiten, met de bijbehorende stukken, wordt gepubliceerd in de Texelse courant, de Staatscourant en langs elektronische weg. Verleende ontheffing Burgemeester en Wethouders van Texel hebben op grond van artikel 3.6, lid 1, sub c van de Wet ruimte lijke ordening, en met in acht name van de bepalingen uit het bestemmingsplan "Buitengebied Texel" en de "herziening ex artikel 30 WRO Buitengebied Texel", ontheffing verleend voor: een extra plaats voor seizoenspersoneel voor het perceel aan de Vuurtorenweg, kadastraal bekend gemeente Texel sectie A, nummer 5792. Het besluit ontheffing ligt met ingang van 4 mei 2010 gedurende zes weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een belanghebbende mondeling of schriftelijk een zienswijze kenbaar maken Aangevraagde evenementenvergunningen De volgende organisaties hebben vergunning aange vraagd voor een evenement: De Vrije School Texel voor het houden van de voor- jaarsmarkt met spelletjes en kraampjes op 5 juni 2010 in de Vrije School en op het schoolplein van de Vrije School aan de Gasthuisstraat 55 te Den Burg Handboogvereniging Eilandschutters voor het houden van de Texelronde, een 2-daags handboogtoernooi op 12 en 13 juni 2010 op het Sportpark Zuid, veld C, aan de Emmalaan te Den Burg. Bovenstaande aanvragen liggen ter inzage bij de Publieksbalie op het gemeentehuis. Belanghebbenden kunnen binnen twee weken na publicatie een schriftelijke zienswijze indienen bij de burgemeester, Postbus 200, 1790 AE in Den Burg. Aanleg rotonde Kogerstraat Met ingang van maandag 10 mei 2010 is de firma Ooms begonnen met de aanleg van de rotonde Kogerstraat/ Bernhardlaan. Deze kruising is met ingang van 10 mei afgesloten voor het doorgaande verkeer. De werkzaam heden kunnen circa 6 weken gaan duren. Het verkeer wordt omgeleid. Door de verkeersomleiding rijdt de bus niet meer over de Beatrixlaan. Op de Akenbuurt ter hoogte van "Buitenlust" en aan de Pontweg ter hoogte van de Zandkoog zijn ter vervanging tijdelijke haltes gemaakt. Tijdelijke verkeersmaatregelen Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend dat voor evenementen de volgende tijdelijke verkeers maatregelen nodig zijn: Voor de Cocksdorper markt in De Cocksdorp het afslui ten van de Kikkertstraat, voor alle verkeer en parkeren op zondag 6 juni 2010 tussen 11 en 17 uur Voor het Pinksterweekend van de OTMVTexel tussen Den Burg en De Koog het instellen van een maximum snelheid van 50 km op de Pontweg rond de zijweg Pelikaanweg van zaterdag 22 mei tot maandag 24 mei 2010 Voor het Pinksterweekend van de OTMV Texel tus sen Den Burg en De Koog het afsluiten van fietspad "aurora", tussen Pontweg en Waal en Burgerdijkje voor alle verkeer van vrijdag 21 mei tot dinsdag 25 mei 2010 Voor Broadway Den Hoorn in Den Hoorn het afsluiten van Klif voor alle verkeer van donderdag 20 mei 9 uur tot maandag 24 mei 2010 19 uur Meer informatie over de verkeersmaatregelen van tijdelijke aard is te verkrijgen bij de heer D. van Sijp van de afdeling gemeentewerken, telefoon 06-13225221 Vastgestelde verordeningen Burgemeester en Wethouders maken bekend dat de Inloopsessies herinrichting Kikkertstraat en Mo lenlaan op 27 mei 2010 vanaf 16.00 uur De gemeente Texel heeft in samenwerking met de dorpscommissie Eierland het voornemen om de Kikk ertstraat en de Molenlaan in De Cocksdorp opnieuw in te richten. De bedoeling ervan is dat in de Kikkertstraat een voetgangersvriendelijke bestrating krijgt, de Mo lenlaan qua inrichting een dorps karakter krijgt en dat de parkeeropvang flink verbeterd wordt. Momenteel is het voorlopige ontwerp gereed. Belanghebbenden kunnen de plannen inzien tijdens inloopsessies op donderdag 27 mei 2010 in het Eier- landsche Huis, Klimpstraat 33 in De Cocksdorp. De eerste sessie start om 16.00 uur met daarna op elk heel uur de volgende. De laatste sessie begint om 20.00 uur. Elke sessie duurt een uur. Het begint met een algemene uitleg van de plannen van ca. 20 minuten. Daarna is er gelegenheid om de tekeningen uitgebreid te bekijken en ideeën en andere opmerkingen erover aan te dragen. Elke belanghebbende is hierbij uitgenodigd uit om één van deze sessies bij te wonen. Agenda lokale welstandscommissie De lokale welstandscommissie vergadert tweeweke lijks op dinsdag vanaf 11.30 uur. De agenda is voor een ieder ter inzage op www.texel.nl Volg de gemeente, de politiek, het beleid Volg de politiek Agenda's verslagen. Daarnaast ligt de agenda ter inzage bij de publieksbalie vanaf maandag voorafgaande aan de betreffende vergadering. Indien u een (betaald) vooroverleg of previsie wenst kunt u dit aanmelden via de gemeentelijke plantoelichter de heer F. Nijdam (0222) 36 21 85. raad van de gemeente Texel in haar vergadering van 18 mei 2010 de volgende verordeningen heeft vast gesteld: Bouwverordening 2010, onder intrekking van Bouw verordening 1992; Brandbeveiligingsverordening 2010, onder intrekking van Brandbeveiligingsverordening 1993 De verordeningen treden in werking met ingang van de achtste dag na de dag van deze bekendmaking. De Bouwverordening 2010 en de Brandbeveiligingsverordening 2010 liggen ter inzage bij de Publieksbalie. De tekst van de Bouwverordening 2010 wordt gepubliceerd op www.texel.nl Verordeningen volkshuis vesting en woningbouw. De tekst van de Brandbeveiligingsverordening 2010 wordt gepubliceerd op www. texel. nl Verordeningen openbare orde en veiligheid. Gemeente gesloten op maandag 24 mei (2e Pinksterdag) Wijziging huisvuilroutes Huisvuil en bedrijfsafval van maandag 24 mei worden op woensdag 26 mei opgehaald. Aangifte geboorte en overlijden Tijdens deze periode kunt u geen aangifte doen van geboorte of overlijden. Overlijden kunt u melden bij een van de uitvaartverzorgers. Om het tijdig geven van een hielprik bij pasgeborenen zeker te stellen zorgen de verloskundigen er voor dat geboorten tijdig worden gemeld bij de entadministratie. Storingen en calamiteiten riolering Voor het melden van storingen en calamiteiten in rio leringen en dergelijke kunt u via telefoonnummer 0222 - 362111 contact opnemen met de storingsdienst. Fiets gestolen? Doe aangifte op: www.politie.nl www.verlorenengevonden.nl Op afspraak kunt u bij De Bolder kijken of uw fiets gevonden is. Stemmen bij volmacht Bij de aanstaande verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal op woensdag 9 juni 2010 een kiezer is toegestaan bij volmacht te stem men. Daarbij gelden de volgende bepalingen. Machtiging door schriftelijke aanvraag: Bij Bureau Verkiezingen van de gemeente zijn koste loos formulieren verkrijgbaar voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen Het verzoekschrift moet uiterlijk op woensdag 26 mei 2010, door de kiezer worden ingediend bij de burge meestervan de gemeente, waar hij/zij op dinsdag 27 april 2010 als kiezer is geregistreerd. Degene die zich bereid heeft verklaard als gemach tigde op te treden, moet op dinsdag 27 april 2010 als kiezer zijn geregistreerd. Het verzoek wordt niet ingewilligd, wanneer het de verzoeker is toegestaan om met een kiezerspas of per brief aan de stemming deel te nemen. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemach tigde een volmachtbewijs. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Machtiging door overdracht van de stempas De kiezer kan een andere kiezer die in dezelfde gemeente als kiezer is geregistreerd, machtigen om voor hem/haar te stemmen. De kiezer tekent daartoe het formulier dat voorkomt op de stempas en laat de kaart door de gemachtigde medeondertekenen. De kiezer draagt de, aldus in een volmachtbewijs omgezette, stempas aan de gemachtigde over. Tevens moet de kiezer een kopie van een geldig identiteitsbewijs aan de gemachtigde meegeven. Dit kopie moet de gemachtigde aan de voorzitter van het stembureau laten zien. Het overdragen, van de in volmachtbewijs omgezette stempas, kan tot en met de dag van de stemming. Een volmacht dat is verleend door overdracht van de stempas kan, tot het uitbrengen van een stem door de gemachtigde, door de volmachtgever worden ingetrokken. Een kiezer mag niet meer dan 2 (twee) volmachten aannemen. De vol- machtstem dient tegelijk met de eigen stem te worden uitgebracht. Nadere inlichtingen worden verstrekt door Bureau Verkiezingen, Groeneplaats 1. Stemmen in een andere gemeente met een kie zerspas Bij de aanstaande verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal op woensdag 9 juni 2010 een kiezer is toegestaan zijn/haar stem uit te brengen in een andere gemeente binnen het gebied waarvoor de verkiezing geldt. Daarbij gelden de vol gende bepalingen. Schriftelijke aanvraag Bij Bureau Verkiezingen van de gemeente zijn kos teloos formulieren verkrijgbaar voor verzoekschriften om in een ander gemeente aan de stemming te mogen deelnemen. Het verzoekschrift, alsmede de stempas (indien reeds verstrekt), moeten uiterlijk op woensdag 26 mei 2010, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij/zij op dinsdag 27 april 2010 als kiezer is geregistreerd. Het verzoek wordt niet ingewilligd, wanneer het de verzoeker is toegestaan om bij volmacht of per brief aan de stemming te mogen deelnemen. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de stempas gesteld, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. Mondelinge aanvraag De kiezer dient hiertoe, na ontvangst van de stempas, doch uiterlijk op de vijfde dag voor de stemming de stempas over te leggen bij Bureau Verkiezingen van zijn/haar woonplaats waar hij/zij op dinsdag 27 april 2010 als kiezer is geregistreerd. Het verzoek wordt niet ingewilligd, wanneer het de verzoeker is toegestaan om bij volmacht of per brief aan de stemming te mogen deelnemen. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de stempas gesteld, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. Een eenmaal verstrekte kiezerspas kan bij verlies niet worden vervan gen. Als u gaat stemmen moet u naast uw kiezerspas ook een geldig identiteitsbewijs overleggen. Als u zich niet kunt identificeren mag u niet stemmen. Nadere inlichtingen worden verstrekt door Bureau Verkiezingen, Groeneplaats 1. Openingstijden maandag t/m donderdag 8.30 - 12.30 uur vrijdag" 15.00 - 19.00 uur gemeentearchief: dagelijks 10.30 - 12.30 uur op vrijdag kunt u geen aangifte doen voor geboorte, huwelijk en overlijden. Wilt u de bekendmakingen per e-mail ontvangen? Meld u aan op www.texel.nl Groeneplaats 1 Postbus 200 1790 AE Den Burg T (0222) 362 121 F (0222) 362 287 E email@texel.nl

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 14