P* 1 Dat wij samenwerken voegt iets toe TekeLTOU/LS 2 TEXELSE 11 COURANT Neverending Story fraai schouwspel Brengt u thuis! Tel. 0222-315555 Hét Familiebedrijf 6 UITIadderTexel 26-09-2010 Musical We will Rock You 11-11-2010 Musical Soldaat van Oranje Bioscoop e»n eaeM-ezcaFé» Voor de film een hapje eten? Dat kan in ons gezellige eetcafé! MUSIC CLUB 2010 KINDERTHEATER DIN^R CABARET Joop en Aleida Huizinga delen ijsjes uit op Luilakochtend. De Smulpot is al ruim vijftig jaar een dynamisch familiebedrijf dat zich vormt naar de wensen van gasten. Elke generatie heeft nieuwe ideeën en het bedrijf is door de jaren heen aangepast. 'Het idee van eten, drinken en gastvrijheid is altijd onveran derd gebleven', zegt huidige eigenaar Dave Huizinga (36), kleinzoon van de starters van het bedrijf. 'Mijn opa en oma begonnen in 1953 met De Smulpot als cafetaria, waarvoor ze alle producten zelf maakten. In Den Burg was toen nog niets gelijkwaardigs en ze wil den graag een eigen bedrijf.' Vanaf de start is het een drukke zaak waar hard gewerkt wordt. Als Joop Huizinga wegens ziekte op bed komt te liggen, legt het echtpaar hun zoons Piet en Jan Huizinga voor of ze het bedrijf willen overne men. 'Ze hebben het er thuis met z'n allen over gehad en de conclu sie was dat ze het zonde vonden om te verkopen. Mijn vader Jan was 17 jaar toen hij het bedrijf in ging. Het was voor hem de zaak waarin hij was opgegroeid', zegt Dave. De broers Piet en Jan gaan in 1968 als tweede generatie verder met De Smulpot en leggen hun oor te luisteren bij de wensen van hun gasten. 'Tijdens de verkoop van patat werd steeds vaker de vraag gesteld of mensen er een biertje konden drinken.' Daarop besluiten de broers van De Smulpot een Naam: De Smulpot Bedrijvigheid: Hotel, lunch- en dinercafé Bestaat sinds: 1953, gestart als cafetaria Opgericht door: Joop en Aleida Huizinga Huidige eigenaar: Dave Huizinga café te maken, de verkoop van snacks wordt aan de voorkant voortgezet in verkleinde vorm. In 1973 komt Rita, de vrouw van Jan, in het bedrijf. Het is het jaar dat ze een nieuwe wending aan De Smulpot geven en het omvormen tot discotheek. Om de zaak groter te maken wordt het naastgelegen pand aangekocht en beide panden worden gesloopt. Er verrijst één nieuw gebouw. 'Er was behoefte aan een disco theek. Als de zaak openging, stroomde het meteen vol. Er werd hard gewerkt door de Texelaars en de weekenden werden in de disco doorgebracht. Mensen hadden een heel andere vrijetijdsbesteding, voor sommigen was De Smul een tweede thuis, een ontmoetings plaats. Ik denk dat van alle relaties van mensen die nu rond de zestig jaar zijn, zo'n driekwart hier begon nen is. Er zijn echt heel veel stelle tjes ontstaan en dat gebeurt nu nog.' Dave Huizinga en Stephanie de Bruijn vormen samen een deel van het team van De Smulpot. (Foto Imme Bakker) samen, dus we wisten dat het goed ging. Mensen zien dat er meer is als dat we gewoon colle ga's zijn. Ze vinden het leuk te horen dat we vriend en vriendin zijn en dat mijn broer en ik samenwer ken. En de vrouw van mijn broer werkt hier ook parttime. Dat wij allemaal samenwerken voegt iets toe, voor ons en voor gasten.' Imme Bakker Prijs =€85,-p.p. inclusief tickettweede rang, touringcarvervoer en bootkosten. Exclusief reserveringskosten Seetickets. Prijs 1e rang: €90,- p.p. 2e rang: €80,- p.p. inclusief ticket, touring-carvervoer en bootkosten. Exclusief reserveringskosten Seetickets. e-mail: info@texeltours.nl telefoon: +31(0)222-315555 www.texeltours.nl SOLDAAT van ORANJE Lamstoof - Satéspies - Spareribs - Panini - Kibbeling - etc Programma do 3 t/m wo 9 juni: |0222 312027 SEX AND THE CITY 2 "After allsometimes you just have to get away with the girls." Do,vr,za,zo 21.00. Ma,di,wo 20.00 Vr,za 15.30 &ND THE CITY ME ON DATE NIGHT (D@© Komedie met Steve Careli en Tina Fey Do 18.30. Vr,za,zo 21.30. Zo ook 15.45. Di 20.30 PRINCE OF PERSIA: 1i THE SANDS OF TIME Do,vr,za,zo 18.45. Vr,za ook 15.45 Ma,wo 20.30 STREETDANCE 3D Vr,za,zo 18.30. Vr,wo 16.00. Za,zo 10.30 Cinema Texel is per direct op zoek naar een Zelfstandige Kok m/v. Meer info? Stuur een email naar info@cinematexel.nl NANNY McPHEE 2 (Ned.) 0@ï DE VONKEN VLIEGEN ER VANAF Za,zo 11.00. Wo 15.45. HOE TEM JE EEN DRAAK 6 NEDERLANDS GESPROKEN en in 3D!! Vr 13.30. Za,zo 13.00. Wo 13.30. MYSTERY MOVIE Een verrassings-voorpremière voor 5,- pp - Do 21.30. CHMOV>l E GRAVENSTRAAT 33 - CENTRUM DEN BURG 1 TEL. 0222 312027 WWW.CINEMATEXEL.NL I Vogelenzang DINSDAG 1 JUNI 2010 Normaal gesproken maken acteurs na afloop van een voor stelling een diepe buiging voor het publiek, na de voorstelling Neverending Story door 22 thea terleerlingen van Artex, gebeur de het omgekeerde: het publiek maakte een diepe buiging voor spelers en regisseur en docent Anneke Berghuis. Neverending Story is het verhaal Atrejoe die op zoek gaat naar een geneesmiddel voor de Kleine Kei zerin. Ze stuit onderweg op allerlei gevaren en er passeren de meest wonderbaarlijke figuren de revue. Spel werd afgewisseld door de verhalen van twee vertellers. Met relatief weinig middelen maar veel inzet en talent werd in een volle Wielewaal een fraai schouw spel neergezet. Het decor, de kos tuums en rekwisieten kenmerkten zich door de eenvoud én creativi teit, maar spatten van het podium. Ook werd er veel gebruik gemaakt van geluid en licht. Caren Eelman verzorgde de geluidseffecten, Sij- brand Stiehl bood de helpende hand en gaf met een lichtplan en geluid het schouwspel extra cachet. Neverending Story kent een pittig script, maar werd krachtig uitge voerd. De vertellers zetten hun rol goed neer en wisten het publiek te boeien. Berghuis heeft de leerlin gen goed gecast. De rollen waren de kinderen op het lijf geschreven. Alle leerlingen hadden één of meer rollen te vertolken. Mooi, soms ontroerend, samenhangend samenspel en veelbelovend acteer werk. 'Ik ben zeer trots op wat Anneke en haar leerlingen hebben gepres teerd. Toen in januari het doek viel voor een veel grotere uitvoering van dit stuk, heeft Anneke me gevraagd of ze het stuk toch mocht opvoeren met alleen de theater leerlingen. En ze hebben het gepresteerd om ondanks de teleur- Scène uit Neverending Story. stelling, met weinig middelen iets krachtigs neer te zetten. Juist de eenvoud zorgde ervoor dat het spel uitstekend uit de verf kwam. (Foto Gerard Timmerman) Het getuigt van lef, doorzettings vermogen, creativiteit en heel veel inzet', meldt Artex-directeur Pauli ne Folkerts. met beide handen aanpakt, terwijl zijn broer een ander plan trekt. Vol gens Dave maakt het niet uit of je een bedrijf overneemt van familie of koopt van derden. 'Het proces is hetzelfde. Je moet de benodigde papieren halen en je moet naar de bank. Om het eigen te maken heb ik meteen alles uit het pand gehaald omdat ik anders het idee had in het pand van een ander te staan. Je moet het doen zoals je het zelf wilt. Anders sta je niet achter je product en hou je het niet vol. We hebben een nieuwe concept gelanceerd, maar het idee van eten, drinken en gastvrijheid is onveranderd geble ven.' Met de overname van een succes vol bedrijf ligt de lat voor Dave erg hoog. De overstap naar een laag drempelig bedrijf, waar gasten pri ma overdag terecht kunnen, is meteen een succes. Het gat dat eerder tussen het ontbijt en diner was, is daarmee opgevuld. 'Tussen de café- en restauranttijden, tus sen 9.00 uur en 17.00 uur, zit een heel stuk dag. Daar spelen we op in met een toegankelijke uitstraling en een terras. Door deze verande ring is geen schade toegebracht aan de klantenkring, iedereen blijft terugkomen. Verandering is dat het overdag drukker is geworden en de avond ook. Dat ligt niet alleen aan ons, het seizoen wordt langer. Nu zitten we in januari vol, dat lukte eerst niet.' Dat daardoor de lunch wel eens overgaat in het diner neemt de ondernemer voor lief. Groot voordeel is dat Dave kan rekenen op een vast, jong team van medewerkers. 'Je kunt geen boek schrijven over hoe horeca werkt, je moet elkaar aanvullen. Horeca is teamsport tussen keu ken en bediening. Je zorgt er samen voor dat mensen een pret tig moment hebben en dat is mooi. Die dingen maken horeca divers en leuk.' In het negenkoppige team van De Smulpot werkt ondermeer de vrien din van Dave, Stephanie de Bruijn (23). Ze zegt dat ze niet zozeer voor het werk in De Smulpot heeft gekozen, maar dat het werk haar heeft gekozen. In september 2005 valt ze op verzoek van haar broer Dave de Bruijn een keer in, en ze blijft plakken. 'Ik ben steeds meer gaan werken, en toen ik een relatie met Dave kreeg ben ik gebleven', zegt ze. Ze ziet het als een voor deel dat ze al bij het bedrijf werkte voordat ze een relatie kregen. 'Ik ben Stephanie en niet alleen de vriendin van Dave. Dat scheelt in hoe mensen naar mij kijken.' Stephanie werkt graag met haar vriend samen. 'Ik wil Dave helpen, hij werkt erg veel en dan is het fijn hem overdag meer te kunnen zien. Nu kunnen we samen beslissingen nemen, omdat ik er ook werk, weet ik precies wat er speelt. Ik kan meepraten en meebeslissen. Men sen kunnen niet zeggen wat weet zij er nou van?' Met de komst van Stephanie in het bedrijf is De Smulpot voor de twee de keer een familiebedrijf gewor den. Ze werkt niet alleen met haar vriend samen, maar ook met haar broer, Dave. 'Bij het Vliegveldres taurant werkte ik al met Dave (Privéfoto) In 1975 laten Piet, Jan en Rita het bedrijf uitbreiden met de komst van elf hotelkamers. Hiermee krijgt het bedrijf meer een allround func tie. De discotheek is nog een suc ces, als ze in 1979 besluiten het roer opnieuw om te gooien. 'Het publiek in de disco bleef jong, ter wijl mijn ouders zelf ouder werden. Het verschil met de bezoekers werd te groot.' Piet wil wel graag verder achter de bar en ze komen tot een compromis, waarbij de benedenverdieping opgedeeld wordt in bruincafé en bistro. 'Het was de voorloper van het eetcafé. Je kon aan de bar zitten en zo de keuken inkijken. De vraag naar deze laagdrempelige vorm was enorm. Mijn vader stond in de keu ken en mijn moeder was gast vrouw.' De tomaten- en uiensoep, uitsmijters, omeletten, biefstukken en sateetjes vinden gretig aftrek. Het eetgedeelte wordt steeds druk ker en de vraag naar een meer uit gebreide kaart groeit. Ze luisteren ernaar en passen hun bedrijfsvoe ring aan. Er komt een uitgebreidere kaart met meer diversiteit en ze vergroten ze keuken. 'In 1999 kwam ik, na vijf jaar bij de mariniers, bij mijn ouders werken. Het was omdat ik werk nodig had, maar ook omdat ik in de horeca wilde', zegt Dave. De jonge onder nemer voelt zich altijd al aange trokken door de wereld van de horeca. 'Je bent aan het werk met mensen die vrij zijn en voor de gezelligheid bij je langskomen. Die komen op een andere manier bin nen dan bij een winkel. Het is heel sociaal werk, maar ook zwaar doordat je lange dagen maakt en veel van jezelf geeft. Maar dit werk is zo leuk dat de persoonlijke belasting in het niet valt', zegt Dave. Als hij definitief bij De Smulpot komt werken, is hij goed thuis in het bedrijf. Hij helpt al jaren mee als het nodig is. De samenwerking met zijn ouders en zijn broer Step- han, die in 1995 in de keuken begint, verloopt soepel. 'Mijn broer was mijn rechterhand in de keu ken. Hij deed dat en ik deed de voorkant. Je hebt beiden je eigen vakgebied en dat werkte prima.' Als zijn ouders en oom Piet in 2002 aangeven dat ze De Smulpot willen verkopen, is dat een kans die Dave Piet en Jan Huizinga beelden op de Folklore De Smulpot uit en snoepen van chocoladepudding. (Privéfoto) 2,4 en 5 juni - Diner Cabaret 19.00 uur Lekker 4-gangenmenu met tussendoor een afwisselend en gezellig cabaretprogramma. 4-gangendiner inclusief de show €47,00 p.p. (evt. kindermenu €23,75) Binnenkort in The Klif 12 Music Club: Zondag 27 juni - 20.30 uur Gunter Hampel (Duitsland/Usa) met kwartet Componist en multi-instrumentalist Gunter Hampel (vibrafoon, basklarinet, dwarsfluit, saxofoon, piano, enz. enz.) is een levende legende. www.gunterhampelmusic.de. TAXITEXEL

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 11