1EXBAGBSDA.NL Teleurstellend weinig animo voor Jeanne TEXELSE 2 COURANT Chief in Kombuis Cursus opera Horizontoer Kompasschool houdt markt Majo Homburg in kerk Huisduinen Politiek café Wat Zou 't Open lesweek Artex-Kunstenschool Plezier op school Zeemanskerkje WK Dorpscommissie De Koog vergadert Onderhoud rollators LANGEVELD DE R00Y TESG Mindfulness Uitladder Opienie TEXELSE^COURANT DAGELIJKS TEXELS NIEUWS www.texelsecourant.nl Oud papier DINSDAG 1 JUNI 2010 In café De Kombuis op de haven van Oudeschild speelt vrijdag 4 juni gitarist The Chief. Deze ein digde in 2009 op de derde plaats van de top 2000 van beste coverbands en -artiesten. The Chief (Henk Haanraads) speelde in veel bands, maar is onder de meeste luisteraars bekend als gitarist van de oude Shoreline. Hij speelt muziek van The Shadows, Jimi Hendrix, Almann Brothers en The Beatles. Het optreden begint om 21.30 uur, de toegang is gratis. Bij Artex vindt donderdag 3 juni de eerste lezing plaats uit een serie van drie, die samen een basiscursus opera voren. De lezingen worden gegeven door Huub van 't Hek, operakenner bij uitstek, die sinds 1988 dui zenden mensen met opera heeft kennis laten maken en als gast spreker te vinden is in theaters in binnen- en buitenland. De volgende lezingen worden gehouden op 10 en 17 juni, tel kens van 13.30 tot 16.30 uur. Deelname kost €50,-. Aanmel den kan via www.artex-texel.nl en tel. 313493. Het reizend theaterfestival Hori zontoer doet zaterdag 7 augus tus Texel aan. Het precieze pro gramma is nog niet bekend, een overzicht van deelnemende artiesten is te vinden op www. horizontoer.nl. De Kompasschool aan de Molenstraat in Den Burg houdt vrijdag 11 juni van 16.00 tot 19.00 uur Kompasdag. Er wordt een markt gehouden met spel letjes voor kinderen, broodjes bakken en een zeephelling. Bij het Rad van Fortuin zijn onder meer een rondvlucht en een dinerbon te winnen. Ook wordt er gebakken vis verkocht. De opbrengst komt ten goede aan extra dingen voor de leerlingen, zoals gereedschap voor de volkstuintjes en extraatjes tij dens het schoolkamp. Kunstenares Majo Homburg exposeert op vier achtereenvol gende zondag in juni (6, 13, 20 en 27 juni) schilderijen in het kerkje van Huisduinen. Hom burg is geen onbekende op Texel, waar zij regelmatig cur sussen en workshops verzorgt. Door haar veelzijdigheid aan onderwerpen en stijlen heeft zij een stijl ontwikkeld die niet aan haakt bij bepaalde stromingen. Haar kleurgebruik is helder en duidelijk herkenbaar. De expositie wordt zaterdag 5 juni om 17.00 uur feestelijk geopend. In het kader van de Tweede Kamerverkiezingen houdt de SP donderdag 3 juni een politiek café in Stayokay aan de Haffel- derweg. Spreker is Kamerlid Krista van Velzen, die vergezeld door bestuursleden en leden van Provinciale Staten naar Texel komt. De bijeenkomst begint om 20.30 uur. De toegang is gratis, de eerste consumptie komt voor rekening van de SP. De Texelse Band Wad Zou 't verzorgt zaterdag 5 juni een optreden in Question Plaza in Den Burg. Het repertoire van de band is uitgebreid met nieuwe nummers, ook Nederlandstali ge. Het optreden begint om 23.00 uur, de toegang is gratis. Toneelgroep Drommedaris speelde met flair en inlevingsvermogen. (Foto Joop Rommets) Niet meer dan zo'n vijfentwintig toeschouwers waren zaterdag avond in De Kiekendief getuige van de toneelvoorstelling Jean ne, geschreven door Koos Terp stra en opgevoerd door Toneel groep Drommedaris uit Enkhuizen. 'Jammer, er zal geld bij moeten', treurde penning meester (en oud-Texelaar) Jan Timmerman na afloop. Het handjevol belangstellenden dat er wel was, was getuige van een bijzondere voorstelling, zoals die maar zelden op Texel te zien is. Toneelgroep Drommedaris wordt weliswaar gevormd door amateurs, het was duidelijk dat ze heel wat in hun mars hebben. Hun spel was overtuigend en vol flair en inle vingsvermogen, al was het jammer dat niet iedereen altijd even goed verstaanbaar was. Dat had er waarschijnlijk mee te maken dat het voor de acteurs een onbeken de zaal was, waarmee ze pas voor kort voor de voorstelling kennis hadden gemaakt. Iets meer intona tie en een rustiger spreektempo hadden al een stuk geholpen. Ook de geluidstechnicus moest duide lijk wennen, want het gebeurde een paar keer dat de stemmen van de spelers werden overstemd door de achtergrondmuziek die af en toe opklonk. Toch slaagden de Westfriezen erin hun publiek één uur en drie kwar tier achter elkaar, zonder pauze, te boeien. Dat was natuurlijk ook de verdienste van schrijver Koos Terp stra, die de Franse verzetsheldin Jeanne d'Arc op een interessante manier nieuw leven inblaast. Hij schetst haar als een jonge en dap pere vrouw, die zich weigert neer te leggen bij het hulpeloze pessimis me van haar landgenoten en zelfs de lafhartige koning ervan weet te overtuigen dat hij niet voor de Engelsen mag capituleren. Ze wordt een nationale heldin, maar moet dan, omdat ze te lastig wordt voor de heersende macht, weer het veld ruimen. Terpstra geeft de geschiedenis symbolische waarde door deze tegen het eind van de voorstelling uit de Middeleeuwen naar het heden te halen. Dan blijkt dat belangrijke levensvragen van alle tijden zijn. Uiteindelijk sterft Jeanne en daarmee het dappere idealisme, terwijl de berekenende sluwheid, verbeeld door de herto gin van Bourgondië, aan het lang ste eind trekt. Het is een treurig slot, maar wat blijft hangen is de sympathie voor Jeanne, die ten minste heeft geleefd zoals ze vond dat ze moest leven. Artex houdt van maandag 7 tot en met vrijdag 11 juni open les week. Ouders van leerlingen en andere geïnteresseerden mogen een kijkje nemen bij de muziek lessen en deelnemen aan de danslessen. Gedurende de hele week zijn er optredens van leerlingen te zien. Op maandag 7 juni begint om 19.00 uur in de Voorspeelruimte een voorspeelavond met cello, blokfluit en viool. Leerlingen orgel verzorgen dinsdag 8 juni een voorspeelavond in de rooms-katholieke kerk van Den Burg. Op deze avond zullen ook andere optredens te horen zijn. Ook deze avond begint om 19.00 uur en is gratis toegankelijk. Tijdens de open lesweek is het mogelijk mee te doen aan dansles sen. Het aanbod voorziet in lessen streetdance, ballet, dansmix 4 kids en zumba voor volwassenen. Het actuele rooster van de open lessen is te vinden op www.artex-texel.nl. Meer informatie is ook te verkrijgen bij de administratie, tel. 313493. Net als voorgaande jaren is het Zeemanskerkje in Oudeschild in de zomermaanden op vrijdagmiddag geopend. Bezoekers kunnen de kerk bekijken, een rondleiding krij gen, koffie drinken en iets kopen dat door de Zusterkring is gemaakt of verzameld. In juli en augustus is de Zeemans- kerk ook op dinsdagmiddag open. Ook dan is er verkoop. Bovendien brengt het koor De Zingende Zee man onder leiding van Rinus Kui per uiteenlopende liederen over de zee ten gehore. 'Voetbal is oorlog,' riep ooit iemand. Als je in één huis woont met een fanatiek voetbalkijker zou het daar inderdaad op uit kunnen draaien, maar ik heb nog nooit ergens voordeel van oorlog gezien. Wel puinhopen en ellen de, dus ik ga voor vrede in huis. Met een beetje inzet moeten de voor de deur staande weken van voetbalverdwazing door te komen zijn. Alle voetballende meisjes ten spijt blijft voetbal toch voorname lijk een mannenzaak. Sinds de mammoet is uitgestorven en hij als jager niet meer nodig was, moest de man zich een ander jachtdoel kiezen. Voetbal is bij uitstek een jachtimiterend spel, een overgebleven tic uit de oud heid. Het zit in de man zijn genen en hij kan er niets tegen doen, zonder zichzelf te verliezen. En wat voor lol heb je aan iemand die niet zichzelf meer kan zijn? Zover met mijn gedachten komend, heb ik er vrede mee mijn geliefde deze paar weken in een oranje wolk voor de tv te zien zit ten. Compleet in een andere wereld. Ik zou erbij kunnen gaan zitten, maar waarom zou ik voor jager spelen en mezelf geweld aan doen? Ik ga liever lezen en heb mijn oordopjes alvast van een oranjesticker voorzien. Zodat het lijkt alsof ik sympathiseer met het hele gedoe, maar intussen ben ik mooi beschermd tegen het stadiongebrul dat uit het apparaat de kamer vullend inrolt. Mijn jager krijgt een blikje bier met een soort sok eromheen, uiteraard in oranje, een vuvuzela naast zijn stoel om af en toe even mee te toeteren en zo nu en dan gooi ik wat zoutjes met een oranje kruidenlaagje in de ruif. Bij de piepers serveer ik worteltjes en als toetje vla met sinaasappelsmaak uit het oranje Campinapak. En verder kan het hele WK mij gestolen worden. Pien Verberg Voor kinderen die geholpen moeten worden de overstap naar het voortgezet onderwijs te maken, verzorgt GGD Hol lands Noorden een cursus Ple zier op school. Deze tweedaagse cursus wordt gegeven in de laatste week van de zomervakantie, met terugkomda- gen in oktober. Om ieder kind vol doende aandacht te geven, kun nen er maximaal tien kinderen per groep deelnemen. Voorafgaand aan de cursus vindt een intakege sprek plaats, op basis waarvan besloten wordt of de training geschikt is. Deelname kost €60,- per kind. Aanmelden kan tot 4 juni via tel. 088-0100555 of www.ggdhol- landsnoorden.nl. De dorpscommissie van De Koog komt woensdag 2 juni in openbare vergadering bijeen in dorpshuis De Hof. Op de agenda staan onder meer woningbouw in het dorp en de bestuursverkiezing. Aftredend zijn de heren Bakker, Houwing en Van der Ploeg. Kandidaten voor een bestuurs functie kunnen zich tot aanvang van de vergadering opgegeven via tel. 317689. De vergadering begint om 20.00 uur. De Stichting Welzijn Ouderen Texel houdt donderdagmiddag 3 juni tussen 14.30 en 16.00 uur een inloopmiddag voor klein onder houd aan rollators. Jan Zijm van Omring is dan in de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg aanwe zig om rollators af te stellen, te smeren, remkabels te controleren en zonodig schroeven en moeren aan te draaien. Een compleet overzicht van excursies, rondleidingen, workshops en andere toeristi sche activiteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda.nl. Dinsdag 1 juni: 19.15 uur. In de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 19.15 het eerste Café Dood gewoon, een ontmoetingsplaats voor mensen met kanker en hun naasten. 20.15 uur. Op het dorpsplein van Den Hoorn begint om 20.15 uur een concert van fanfarekorps DEK. Cinema Texel vertoont Sex and the City 2 (20.15) en Prince of Persia (20.00). Woensdag 2 juni: 19.00 uur. Bij Artex aan het Schil derend in Den Burg begint om 19.00 uur is een voorspeelavond met gitaar- en dwarsfluitleerlin gen en het gehandicaptenen semble onder leiding van Lida Wels. 20.00 uur. In dorpshuis De Hof begint om 20.00 uur een (open- Zon, maan hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 1 juni 11.44 en 23.30 u. Woe. 2 juni 12.36 u. Don. 3 juni 00.00 en 12.55 u. Vrij. 4 juni 00.40 en 13.45 u. Zat. 5 juni 01.24 en 14.15 u. Zon. 6 juni 02.10 en 15.10 u. Ma. 7 juni 03.10 en 16.20 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Zaterdag 5 juni laat ste kwartier, maandag 7 juni doodtij. Zondag 6 juni zon op 5.23 uur, onder 21.55 uur. (jrvcn ZwarL- Jrxtl j in hel harL. Uitgave van f media bureau\_ Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Imme Bakker Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Regelen voor het Ad- vertentiewezen van de Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder num mer 41198699. Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2010: Per half jaar 41,70 39,95 (automatisch) Per jaar €81,55 €79,15 (automatisch)) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. bare) vergadering van de dorps commissie van De Koog. 20.00 uur. In Het Olijfblad (Wever straat 60, Den Burg) begint om 20.00 uur een Bijbelstudie. Cinema Texel vertoont Hoe tem je een draak (13.30), Streetdance (15.30), Sex and the city 2 (20.15), Wickie de Viking (13.15), Nanny McPhee 2 (15.45) en Prince of Persia (20.00). Donderdag 3 juni: 10.00 uur. De (jongste) leerlingen van fluitdocent Loes Bakker spe len in het verpleeghuis. 13.30 uur. Bij Artex in Den Burg begint om 13.30 uur een lezing van operakenner Huub van 't Hek, onderdeel van een basis cursus opera. Informatie, www. artex-texel.nl. 14.30 uur. Jan Zijm van Omring verricht in de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg van 14.30 tot 16.00 uur klein (gratis) onderhoud aan rollators. Opgave is niet nodig. 20.00 uur. In Stayokay aan de Haffelderweg in Den Burg begint om 20.00 uur een politiek café van de SP. Spreker is Kamerlid Krista van Velzen. Cinema Texel vertoont Date Night (18.30), Prince of Persia (18.45), Sex the City 2 (21.00) en een 'mystery movie' (21.30). Vrijdag 4 juni: 14.00 uur. Van 14.00 tot 17.00 uur wordt in het Zeemanskerkje in Oudeschild een kleine rom- meltjesmarkt gehouden. Met verkoop van handwerk, rondlei dingen en koffie. 20.00 uur. In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp wordt om 20.00 uur het jubileumboek 'Het Rijk van Eierland' gepresen teerd. 21.30 uur. In café De Kombuis op de haven van Oudeschild begint om 21.30 uur een optre den van de coverband The Chief. Entree gratis. Cinema Texel vertoont Wickie de Viking (13.15), Hoe tem je een draak (13.30), Prince of Persia (15.45, 18.45), Streetdance (16.00, 18.30), Sex the City 2 (21.00) en Date Night (21.30). ^rf-77 TESO zet deze week geregeld een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vrijdag en maandag van 9.30 tot 16.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Vrijdag zijn de afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Automobilis ten moeten soms rekening hou den met wachttijden. Vrijdag moet op Texel tussen 10.00 en 11.00 uur en in Den Helder tus sen 13.00 en 17.00 uur mogelijk een half uur worden gewacht en zondag op Texel tussen 11.00 en 14.00 uur een heel uur. Voor meer informatie over de veer dienst: tel. 0222-369600, info@teso.nl of www.teso.nl. In de praktijk van Mirjam Spijker aan de Ruyslaan in De Koog wordt zaterdag 12 juni van 9.30 tot 11.00 uur de tweede terugkombijeen- komst gehouden voor degenen die eerder een basiscursus mindful ness hebben gevolgd. Deelname kost €10,-. Opgeven kan via tel. 317566 of e-mail spijker49@zonnet.nl. Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaatsen van afvalcontai ners, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 2. Bernhardlaan, Beatrixlaan.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2