4 Jubileumboek zaterdag 5 juni €29, <s> Geen haast met herstel Jozefraam Bijzonder theaterstuk voor gezinnen ff 6.» S&H II Verhuisd Het Rijk van Eierland gesloten VERRAS VADER m 5?s 50 Professionele acteurs in Texelse boerenschuur Graag gedaan. 20 juni is het vaderdag! Crystal Crystal korting! Super deBoer •••"5s Verkeersschool 24 -lessenpakket incl. praktijkexamen 935,- Mevr. N. Schouten- Roeper Het Rijk van Eierland van 10.00 tot 16.00 uur af te halen in het „Eierlandsche Huis". Vanaf maandag 7 juni aanstaande te koop bij de boekhandels van Den Burg en bij de Concurrent te De Cocksdorp voor van 7 juni tot en met 11 juni. f In de krant van vrijdag 18 juni plaatsen wij een pagina vol met foto's van vaders. fUt^l V. r v Stuur een foto van je vader (mama mag helpen natuurlijk) voor woensdag 16 juni naar: redactie@texelsecourant.nl Gewenst formaat: 1 mb i-sCtear^ Crystal Clear 3 stuks DEELPAKV00RDEEL DINSDAG 1 JUNI 2010 Texelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,45 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,15 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Boerenbouwkunst op Texel prachtig standaard werk in cassette. U zult het niet willen missen. Een exemplaar ligt al ter in zage in Het Open Boek (tel. 313657) Te koop: 9 ronde tafels, formicablad 0 105 cm, verchroomde stalen voet. Per stuk €10,-. Hele partij €75,-. Harry de Graaf, tel. 06-53733382. De nieuwe vouwfiets met Trapondersteuning is binnen. Bets Fietsen. Tel: 312184 Alles in vertrouwde han den! Maak kennis met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy. Trapondersteuning vanaf 999 Euro.Vele merken le verbaar Bets Fietsen. Tel: 312184 Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. TCA Actieweken t/m 5 juni, veel spectaculaire aanbiedingen, Marico- weg 37 A. Onmacht een thriller van Charles den Tex, gratis in de Maand van Het Span nende (Open) Boek www.printservicetexel. nl Stickers, belette ring, textieldruk. Tel. 06- 10711115. Te Koop: Leylandii haag coniferen vanaf 5,-, groene en gele. Lengte 1 tot 2 meter. Ook kunnen wij de klus klaren. Voor prijsopgave tel. 318238. Schorreweg 32. www.de- reuzeaardbei.nl Schuren polijsten en lakken of waxen van de vloer van uw woonkamer op texel 600,= all in aanbieding voor juni /juli Texelfloor 0620776453 Nieuwe pc of laptop: TCA Actieweken t/m 5 juni. Schuurverkoop Inboe del, winkelrestanten, sou venirs, kleine machines.... teveel om op te noemen! Vliegwiel 5A, Oudeschild. Di., woe., do. en za. 13.30- 16.30 uur. Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. TCA Actieweken t/m 5 juni, veel spectaculaire aanbiedingen, Marico- weg 37a. www.nira-chandra.nl Praktijk voor coaching, therapie begeleiding. TCA Actieweken t/m 5 juni: TFT schermen vanaf 99,-. TCA Actieweken t/m 5 juni: TFT-schermen vanaf €99,-, Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Te koop: Teso aandeel fl 25,00 vr.pr. 5000,=. Tel. 315324. texelsecourant.nl Als u snel wilt weten wat er van daag is gebeurd. Het boerenerf, best in de verf 10 schilderijen en een gedicht. Opnieuw een bijzondere tentoonstelling in De Kleine Expositie in Het Open Boek Echtscheiding? Alimen tatie? Advocaat in fa milierecht mr S.l. Fonds kan met u afspreken op Texel. 020-4712484 of 06- 25056150. Vakantiehuisje te koop ivm verdwijning staan plaats dubbelwandig goed onderhouden de montabel 2 slaapkmrs afm H380xB5xL6 overname in sept t.k. voor aannemelijk bod Tel.0297565807/0643 150883 Drukwerk, presentatie en naamsbekendheid ineen: het ondernemerspak ket van Langeveld de Rooy. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Te koop: 9 ronde tafels, formicablad 0105 cm, verchroomde stalen voet. Per stuk €10,-. Hele partij €75,-. Harry de Graaf, tel 06-53733382 Schoorsteen, dak of dak goot lek. Onderhoudsbe drijf J. Hoekstra Tevens dakgootreiniging. Tel. 06- 17862180/06-52456568. -vaste instructeur: Bas Buijsman - ook lessen op Texel mogelijk! - vlot je rijbewijs halen voor vragen of aanmelding mail naar: www.robbity.nl/texel bas@robbity.nl van Loodssingel 35 1792 BH Oudeschild naar De Zes 12, K 150 1791 EX Den Burg Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a, Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264. Een goede start voor de beginnende onderne mer! Maak kennis met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy. Trek race/ATB de fiets. Verkoop, reparatie van fietsen en een goed ad vies. Bets Fietsen.Tel: 312184 Gebakken zeetong, in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. www. texel sea u to pa gina. nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Bomen vellen en snoeien. Bel Dennis Witvliet boom- en groenonderhoud. Tel. 319721, na 16.00 uur. In verband met vakantie is de praktijk van de doktoren Van Hattem, Uithoven en Waverijn Voor spoedgevallen nemen alle andere huisartsen waar. Voor herhaalrecepten: 321012. Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl TCA Actieweken t/m 5 juni: Brother inktpakketten met €10,- kassakorting. 's Nachts overvaren voor groepen tot 16 pers. en/of bij calamiteiten. Het Sop, tel. 06 20920594. Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. TCA Actieweken t/m 5 juni: Brother inktpaketten met 10,- kassakorting. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60, De Koog, tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. Aarde en Hemel uitvaart verzorging, Ton van der Slikke, tel. 06-83164910. Dag en nacht bereikbaar. www.aardeenhemel.nl Het bestuur van de RK Parochie Texel heeft het besluit over restau ratie van het Sint Joze fraam in de kerk in Den Burg nog even voor zich uitgeschoven. Dat is niet het gevolg van de weigering van de gevraagde subsidie door de gemeente (zie bericht elders), maar van onduidelijkheid over de techniek die bij de restauratie moet worden toegepast en de daarmee samen hangende kosten. Ingewonnen offertes liepen sterk uiteen. Het Het Sint Jozefraam in de RK kerk van Den Burg. Op het eerste gezicht lijkt het nog in goede staat te verkeren, maar bij nadere beschouwing blijken diverse stukjes glas te zijn verdwenen. De stalen frames waarin de glas in loodpanelen zijn opgesloten zijn zwaar verroest, waardoor de totale constructie heel zwak is geworden. (Foto Harry de Graaf) wachten is onder meer op advies van deskun digen van het bisdom Haarlem. Mogelijk zullen bij de restauratie ook de ande re ramen van de kerk worden betrokken, aan gezien ook die in slechte staat verkeren. Het Sint Jozefraam werd in 1946 aangebracht uit dank baarheid voor de behou den terugkeer van alle Texelse mannen die waren gedeporteerd naar Assen. Ondanks dat het veel minder oud is dan de andere ramen verkeert het in vrij slechte staat, mogelijk omdat de mate rialen van kort na de oorlog minder deugde lijk waren. Het idee leef de om de restauratie te laten samenvallen met het 65-jarige jubileum van gelukkige terugkeer van de mannen, maar in verband met de genoem de onduidelijkheid zal dat nu later worden. Als bescherming tegen weer en wind (en ook tegen voetballende jeugd) zijn alle ramen van de kerk aan de bui tenkant voorzien van plexiglas. Het is echter de vraag of dat goed is voor de conditie van het glas in lood. Acteurs uit de populaire series Topstars en Span- gas zijn te bewonderen in een theaterstuk, geti teld Stormkracht op fluistereiland, dat gedu rende een groot deel van de zomer op hoeve Burst in Eierland wordt opge voerd. De voorstellingen zijn vooral bedoeld voor kinderen vanaf een jaar of zes en gezinnen. De voorstelling is een pro ductie van de Stichting Joni Vogel Theater, waar van artistiek leider Joke van der Wulp een trouw Texelganger is. Zij ook heeft het stuk geschreven, geïnspireerd door de bekende kinderboekense rie De Vijf van Enid Blyton. Hoewel niet helemaal uit gesloten wordt dat het ooit nog eens elders wordt opgevoerd, is het stuk sterk aan Texel gerela teerd. Hoofdpersonen zijn vier jongeren, die tijdens hun vakantie op het eiland een oude jutter ontmoeten en het geheim ontrafelen van een boevenbende, die het slecht met de Texelse natuur voor heeft. Niet geheel toevallig heet de jutter Maarten, naar Maar ten Boon, die daarvoor speciaal toestemming is gevraagd. En heeft gege ven, op voorwaarde dat hij niet te veel als schurk zou worden neergezet. 'De jut ter mag heus wat kat- tekwaad uithalen, maar hij deugt wel', vertelt Ashwin Bhairosingh, die de public relations voor zijn rekening neemt. De Stichting Joni Vogel Theater vindt het belangrijk dat mensen 'ook in het digitale tijdperk genieten van elkaar, er stellingen niet in een thea ter, maar een boeren schuur te laten plaatsvinden. Daarnaast wil de stichting 'een podi umplaats bieden voor jon ge afgestudeerde theater makers'. Het Toeristisch samen op uit trekken en genieten van wat de natuur en cultuur ons te bieden heeft'. De voorstellingen f f SUTUJN nmtn' tl IU7U Sebastian Wuift, bekend van de serie 'Spangas'. moeten dit stimuleren. Over het project op Texel zegt de stichting: 'Wij wil len bereiken dat bezoe kers, met name gezinnen met kinderen vanaf 6 jaar, de volgende dag bewuster gaan kijken naar het Texel se landschap. Dit doen wij door het natuurlandschap en de geschiedenis van Texel te betrekken in het avontuur.' Mede daarom is ervoor gekozen de voor- Investerings Fonds Texel toonde zich enthousiast en beloonde de stichting met een subsidie van €22.000,-. De cast bestaat uit vijf acteurs, van wie er drie bekend zijn van televi sie. Martijn Dijkstra speel de in Topstars en Pepijn van Halderen en Sebastian Wulff zijn meerdere keren per week te zien in Span- gas, als respectievelijk de gymleraar en leerling Luxor. De anderen zijn Debby Dubbeld en Carol- ein van Duren. Op de ach tergrond is een klein team actief, bestaand uit onder anderen enkele technici, een kostuum- en een decorontwerper en mede werkers die zich bezighou den met de PR en kaart- Martijn Dijkstra speelde in 'Topstars'. verkoop. Omdat het geen grote productie is en niet meer dan 50 tot 60 toe schouwers per keer wel kom zijn, is de medewer kers geen groot honorarium in het vooruitzicht gesteld. Ze zijn verzekerd van kost en inwoning en moeten verder maar afwachten of er geld wordt verdiend. 'Toch doet iedereen mee. Dat heeft natuurlijk te maken met de krappe arbeidsmarkt in de thea terwereld. Deelname aan dit project is in ieder geval goed voor hun CV. Maar ook de locatie speelt een belangrijke rol', meent Bhairosingh. 'Wie wil er nou niet vijf weken op Texel vakantie vieren?' De medewerkers worden ondergebracht in caravans op De Krim, door het vakantiepark voor een gereduceerd tarief beschikbaar gesteld. De voorbereidingen zijn inmid dels begonnen. Van 11 juni tot en met 8 juli wordt full time gerepeteerd, waarna er op 16 en 17 juli try-outs zijn. Van 20 juli tot en met 14 augustus is er van dins dag tot en met zaterdag iedere avond een voorstel ling. Bij voldoende belang stelling worden eventueel ook matinees verzorgd. Op verzoek van de familie Hooijschuur, eigenaar van hoeve Burst, waar het stuk wordt opgevoerd, zijn er geen voorstellingen op zondag. Page keukenpapier pak 8 rollen •Wij verkopen geen alcohol aan klanten jonger dan 16. Nog geen 20 jaar? Laat je legitimatie zien! De aanbiedingen zijn geldig van donderdag 3 juni t/m zondag 6 juni 2010. Prijswijzigingen en/of drukfouten voorbehouden. Wederverkoop verboden. Voor alle aanbiedingen geldt OP=OP. www.superdeboer.nl "f PI citroen passie van «uv«: braamnet framboos bosbes van sulver bnmuatci J alle soorten, 3 pakken of actie-literprijs vanaf 0.44 Super di'Boer actie-kiloprijs 5.98 Wiener- of zigeuner schnitzels voordeelpak t&iaiAnsa-ua» a tiiamEjaiaj.' Grolsch* krat, 6-of 12-packof Cheersch fles 2 liter Bijv.: krat a 24 flesjes x 33 el

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 4