Mediabedrijven bundelen krachten Cross Media Groep Texel 'Een paard is een werker en wil graag wat doen' TEXELSE 11 COURANT De week van... Ed en Mike LANGEVELD DE R00Y Geslaagd Weblog Kerkdiensten Medische zorg Hulpverlening T EXELS E™COURANT Denkertje Oud papier Radio Texel VRIJDAG 4 JUNI 2010 René de Lange van Mediabureau Langeveld De Rooij, Webpartner en John Smit van Videolux. Ruurd Eijzinga van (Foto Gerard Timmerman) Mediabureau Langeveld de Rooij, Videolux en Webpartner hebben de handen ineengeslagen en gezamenlijk het bedrijf Cross Media Groep Texel opgericht. Belangrijkste doel: koppeling van disciplines, zodat Texelse bedrijven zaken kunnen doen met een sterke, multimediale part ner, die een interes sant totaalpakket kan aanbieden. Ver der gaat de Cross Media Groep zich bezighouden met de ontwikkeling van nieuwe en vernieuwende multimediapro- jecten op Texel. Afzonderlijk zijn de drie Texelse bedrijven al jaren actief op mediage- bied. René de Lange van Langeveld &de Rooij in gedrukte (nieuws)media, vormgeving en op het gebied van marketing en communicatie. John Smit, eigenaar van Videolux, op het gebied van (internetjvideo, bewe gend beeld en nieuwe media. Ruurd Eijzinga, eigenaar van Webpartner en bedenker van het RENT-is concept, houdt zich bezig met software- en website-ontwikkeling en de koppe ling van diverse media. Eijzinga: 'Ons werk heeft veel raakvlakken en kop peling van de verschillende media wordt steeds belangrijker. Er gebeurt veel in medialand; de opkomst van nieuwe media en de voortgaande ontwikkeling van sociale media, zoals Hyves, Facebook en Twitter. Je ziet het ook landelijk gebeuren: grote kranten gaan samenwerken met lan delijke omroepen. Ook lokaal is dat belangrijk. Door deze intensieve samenwerking kunnen wij de behoef tes vanuit de markt bundelen en een product mediabreed profileren. Bun deling van onze netwerken aan de overkant is een toegevoegde waarde en een voordeel voor Texel.' Door deze samenwerking kan beeld en ander materiaal worden ingezet op verschillende media, zoals inter net, beeldschermen, kranten en tijd schriften. 'Videolux heeft een enorme databank met beeldmateriaal van Texel. Langeveld de Rooij heeft een indrukwekkend nieuws- en foto archief. Ruurd zorgt ervoor dat we die content op meerdere platformen kunnen benutten. Hij fungeert als de Haarlemmerolie in onze organisatie', vertelt Smit. Als voorbeeld van de activiteiten van de Cross Media Groep Texel noemt hij het ondersteu nen van evenementen. 'Een ondernemer die wat wil organiseren, kunnen wij snel en doelmatig multimedi aal ondersteunen. Binnen enkele dagen staat er een website compleet met blog en twittermogelijkheden, Hyves, video en bijpassend drukwerk. We kunnen snel schakelen: een One Stop Shop waar je alles kunt rege len.' Een mediaproject dat wordt gestart, is narrow casting, een lokaal tv- kanaal via beeldschermen in winkels en bedrijven, ieder met een eigen Priscilla Saphira Haring ontvangt op 15 juni aan de Vrije Universiteit in Amsterdam haar masters of sci ence in de communicatieweten- uitzending. Eijzinga: 'Op Texel zie je dat nog nauwelijks, terwijl er prach tige mogelijkheden zijn om je bedrijf of evenement te promoten. En je kunt toeristen voorzien van actuele informatie. Denk alleen maar aan de agenda informatie en het het lokale weerbericht, waarvoor John en ik de infrastructuur verzorgen. Wij zijn al benaderd door ondernemers die daarin geïnteresseerd zijn.' Op verzoek van de Texelse Cou rant hield Christa Lap (20) uit De Hemmer, de nieuwe koetsier van de Jan Plezier, een week lang een weblog bij. Over werken bij Pieter en Inke, mauwende klanten, een zware Bels, hoefsmeden en Texe laars die nog nooit in de Slufter zijn geweest. Het complete weblog is te lezen via www.texel- secourant.nl. (Donderdag) Momenteel volg ik nog de oplei ding Diergezondheidszorg aan het Van Hall Larenstein in Leeuwarden. Daarnaast werk ik sinds een maand als koetsier bij de Jan Plezier. Ehm nee, dat klopt niet helemaal wat ik zeg, het is eerder dat ik naast mijn werk nog een HBO-studie volg. Ik ben namelijk meer op Texel te vin den dan in Leeuwarden. Wanneer mogelijk gaat het werk voor school. Ik werk nu alweer bijna een jaar bij Pieter en Inke Dros, die sinds twee jaar de Jan Plezier hebben overge nomen. Vorig seizoen ging ik met Pieter mee als bijrijdster, maar dat is nu nog maar zelden het geval, want ik ben nu zelf koetsier op de tweede huifkar van de Jan Plezier. Met de tweede huifkar van de Jan Plezier rijden we rondom Den Hoorn. Dat houdt in dat we starten vanaf land goed de Bonte Belevenis en dan eigenlijk alle kanten op kunnen. We hebben vaak mensen mee die bij de opstapplaats al beginnen te mauwen dat ze het zielig vinden dat twee paarden zo'n volle kar moeten trekken. Tja, dan vraag ik mij wel een beetje af waarom je dan wel mee gaat. Volgens mij kun je dat van tevoren al wel een beetje indenken of ben ik nu zo dom? Weet je wat in mijn ogen pas zielig is, dat paarden eenzaam in de wei staan en nooit van die wei afkomen! Een paard is een werker en wil graag wat te doen hebben, net als de meesten van ons. Ik zou zelf letterlijk knettergek worden als ik niets te doen zou heb ben. (Zaterdag) We hebben vandaag een stel mee die gisteren getrouwd zijn en samen met familie en vrienden in de huifkar nog even met z'n allen bijeen willen zijn. Gezellig gaat dat vast wel worden! En dat bleek ook! Wat een feest was het. Voordat we het wis ten waren we alweer terug. Sommi ge mensen hadden wat last van 'hooikoorts'. Ahum het is maar net wat je onder hooikoorts verstaat. Deze mensen hadden misschien toch wel wat teveel gedronken gis teren tijdens het feest en hadden toch wel een beetje last van de maag en de darmen en vonden het toch maar niet zo verstandig om dan met de huifkar mee te gaan. Al dat gehobbel in de kar doet de maag niet goed. Wijs besluit naar mijn mening, er is niet erger dan je beroerd te voelen in een groot gezel schap! (Zondag) Het geeft je een machtig gevoel als je op zo'n zware Bels zit en dat gevoel had Anne ook! Dravend vlo dingen niet nadenken, want dan houdt je dus echt geen lol in je leven. (Maandag) Met deze tochten gaan vaak ook Texelaars mee. Je zult het vast niet geloven, maar we hebben soms echt Texelaars mee die nog nooit in de Slufter zijn geweest. Schaamte loos toch? Eigenlijk hoort dat onder de Texelaars toch wel bij de opvoe ding, vind ik. Die mensen zeiden dan: 'Ja we kwamen er wel eens, gen ze over het land, waarbij ze in de gaten gehouden werden door de overige vijf paarden, die met elkaar in de hoek stonden toe te kijken naar het stel. Zelf heb ik vorig sei zoen veel met Tineke gereden, aan gezien we soms wat problemen met haar hadden. Met het rijden kregen we haar weer wat beter voorwaarts en schep je een nog betere band met het paard. Tenslotte is er niets mooiers dan het vertrouwen van een paard winnen, waarna het paard alles voor je wil doen! Je moet er alleen niet bij nadenken dat je op een 'levend kanon' zit, want dan ga je echt niet op zo'n dier weg. Ze zijn hartstikke sterk, gespierd en als ze weg willen, heb je dus echt niets te vertellen, dat kan ik je garanderen. Je moet bij zoveel alleen tot aan de Sluftertrap! Daar gooiden we dan vroeger een gulden in de verrekijker en dan zagen we de Slufter toch ook?' Uhm, nu ben ik dus wel reclame aan het maken voor de tochten naar de Slufter, maar ik wil natuurlijk ook mijn eigen route even promoten. Uiteraard is er bij Den Hoorn natuur lijk ook veel te zien. Cultuur, natuur en strand komen in de route samen. Gelukkig willen er al best veel men sen met deze tochten mee, want morgen hebben Anne-Maartje en ik weer een rit vanaf de Bonte Beleve nis naar de Dennen en gaan we er voor de mensen hopelijk weer een gezellige tocht van maken! (Dinsdag) Sommige mensen van de bege leiding blijven je altijd bij en toevallig was dat ook deze groep. Vorig jaar was ik mee als bijrijdster en ze vroe gen vandaag dan ook of ik er niet meer was. Ach, ze hadden Simone vandaag mee en die is ook hart stikke gezellig en enthousiast. Simo ne wil in de toekomst namelijk ook met gehandicapten gaan werken. Dus dit was een perfecte rit voor haar! Pieter miste meteen een ander lid van de begeleiding, die vorig jaar niet geheel onopgemerkt bleef. Hij noemde zich Herman de Blijker en had nogal slappe humor. Hij had allerlei bedenkingen bij de VW- stand (bij een trui), over een wondje bij een paard en tot slot ging het zelfs zo ver, dat we uitkwamen met een gesprek over buitenechtelijke kinderen. Lachen was het zeker, waardoor zo'n markant persoon je altijd bijblijft! Dus als je nog eens meegaat op de Jan Plezier, maak het dan niet te bont, want dan zullen we je altijd blijven herinneren... (Woensdag) Eén van de trekpaarden (Nero) is vandaag voorzien van nieuwe ijzers. De ijzers slijten hard, waardoor ze om de acht weken nieuwe nodig hebben. Wat zou het toch mooi zijn als je dit allemaal zelf kon doen, wat betreft de kosten. Helaas valt dat bij trekpaarden niet mee. Ze zijn nogal lomp en kunnen niet vanuit de hand bekapt en beslagen worden, daar naast geven ze zelf niet mee als je ze om hun 'voetje' vraagt. Nee, deze paarden doen helemaal niets. Soms moeten we er met z'n drieën aan trekken om één voet omhoog te krijgen. Al met al een zware klus dus, die je toch maar beter uit kunt besteden aan de hoefsmid! Een ambachtelijk beroep, waar we zo langzamerhand zuinig op moeten zijn, want er komen er steeds min der. Dat zie je zelfs op Texel, daar zijn helemaal geen hoefsmeden meer. Ton de Wit en Jan Wietse de Boer zijn overkanters die regelmatig naar Texel komen, omdat er hier genoeg klanten zijn. Dat wil niet zeggen dat ik helemaal uitsluit om na deze cursus van hoefbekappen ook nog het beslaan van paarden onder de knie wil krijgen. Het lijkt me mooi om dit zelf te kunnen, maar dan moet ik eerst lange tijd mee gaan lopen met een hoefsmid en veel oefenen. Ed en Mike de Bruijn van Texel Airport zijn de volgende bloggers in de serie De week van... Dankzij het mooie weer van deze week beleven zij drukke dagen met komende en gaande vliegtuigen. Zondag 6 juni 2010 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Protestantse gemeente (i.w.) Den Burg: 9.30 u. ds. J. Glazema, dienst in De Poort (Elemert). Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 9.30 u. ds. L. Giethoorn uit Groningen. Den Hoorn: 11.00 u. ds. L. Giethoorn uit Groningen. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. F. van Helden, viering Heilig Avondmaal. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. F. van Helden, viering Heilig Avondmaal. Oudeschild: 11.00 u. ds. F. van Hel den, viering Heilig Avondmaal. GEREFORMEERDE GEMEENTE: Artsen: Voor spoedeisende medische huip in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige huip is via één van OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: PHH-gebouw, Pontweg 104, Den Burg. Het bureau is op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www. dierenpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan- Zon, maan hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Vr. 16 oktober Za. 17 oktober Zo. 18 oktober Ma. 19 oktober Di. 20 oktober Wo. 21 oktober Do. 22 oktober 07.15 en 20.36 u. 08.14 en 21.26u. 09.26 en 22.05 u. 10.10 en 22.35 u. 10.44 en 23.00 u. 11.05 en 23.10 u. 11.30 en 23.34 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Zondag 18 oktober nieuwe maan, dinsdag 20 oktober springtij. Zondag 18 oktober zon op 8.11 uur, onder 18.41 uur. (jncn TtmrL-Jixeh in hei hart. Uitgave van ■nedia bureau L_ Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Imme Bakker Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Regelen voor het Ad vertentiewezen van de Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder num mer 41198699. Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2010: Per half jaar 41,70 39,95 (automatisch) Per jaar €81,55 €79,15 (automatisch)) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst; donderdag 10 juni, 19.00 u.: ds. A. Vermeij. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. C. Stark. BAPTISTENGEMEENTE: De Fontein. Burdetstraat, Den Burg: 10.00 u. ev. P. Emans uit Apeldoorn, viering Heilig Avondmaal. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. dameskoor. De Cocksdorp: 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.: Stemt uw denkwijze met die van God overeen? Wachtto renstudie, 11.20 u.: Jongeren, ver sterk je verlangen om Jehovah te dienen. De samenleving is meer gebaat bij steunpunten dan bij breekpunten de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijnspreek- uur op zaterdagen, zon- en feestda gen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalder- straat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06- 51404872. tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Versla vingszorg Texel, PHH-gebouw, Pont- weg. Voor inlichtingen, advies, con sultatie en preventie, tel. 0223-620541 of 06-30215211; peter. molenaar@brijder.nl. Psychologenpraktijk: M. Spijker en Y. Olthof, Ruijslaan 88, 1796 AZ De Koog, tel. 317566. Zaterdagochtend haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaatsen van afvalcontai ners, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 1Noordwester, Duinreep, Vloedlijn, Golfslag, Vaar geul, Schoorwal, aanleunwoningen Gasthuisstraat aanleunwoningen, Gasthuisstraat (van Beatrixlaan tot Pontweg), Zeebries. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel 19.00 u. Wilde vaart (H) 20.00 u. Music Machine 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Nu Nelleke (H) 21.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit doopsge zinde kerk Den Burg 11.00 u. Vlaswiek 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur 14.00 u. Wilde vaart 15.00 u. Frans gaat het doen 16.00 u. Sportlokaal 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.45 u. RK-kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica 19.00 u. Wegdromen met een boek (H 20.00 u. Natuurwijzer (H) 21.00 u. Reggae on the move 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. De keuze van... 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogram ma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholiand Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met... 20.00 u. Nu Nelleke 2100 u. Radio Noordholland Esther Albers (24) heeft aan de Universiteit van Amsterdam met succes de duale casestudie Euro pees Beleid afgerond. Tij dens haar afstu deren liep zij stage bij het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Haar scriptie behandelt de Europese regelge ving omtrent de publieke omroep. schap. Haar afstudeerrichting is mediapsychologie, met een extra minor in Engelse taalkunde en het vak Global change (Earth sciences). Haar thesis gaat over (media)realiteit van verschillen de gaming gen res.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 11