Gemeente Texel bekendmakingen www.texel.n TEXELSE 12 COURANT BOUWZAKEN EVENEMENTEN VERKEERSZAKEN VERGADERINGEN 1. MEDEDELINGEN VERKIEZINGEN 9 jUNI 2010 VRIJDAG 4 JUNI 2010 Aangevraagde bouwvergunningen (1791 LR) Hallerweg 51 in Den Burg: geheel vernieuwen van een woonhuis (ontvangen 21 mei 2010); (1797AH) Herenstraat 30 in Den Hoorn: gedeeltelijk vernieuwen/ vergroten van een dorpshuis (bijeenkomstgebouw) (ont vangen 26 mei 2010); (1796 BR) Nikadel 54 in De Koog: gedeeltelijk vergroten van horecaruimte met bovenwo ning (ontvangen 26 mei 2010); (1792AC) Heemskerck- straat 76 in Oudeschild: geheel plaatsen van een schuur (ontvangen 28 mei 2010); (1791 BK) Schilderend 144 in Den Burg: geheel oprichten van berging met schutting (ontvangen 28 mei 2010); (1791 BK) Schilderend 144 in Den Burg: gedeeltelijk vergroten van bestaand woon huis (ontvangen 28 mei 2010); (1791LK) Schansweg 7 in Den Burg: geheel oprichten van een woning met bijgebouw (betreft een gewijzigde uitvoering van een bouwaanvraag waarvoor reeds eerder vergunning is verleend) (31 mei 2010); (1794 HD) Schorrenweg 21 in Oosterend: geheel oprichten van een stolp (kangoeroe woning) (ontvangen 31 mei 2010). Aangevraagde sloopvergunningen (1796 BD) Boodtlaan 5 in De Koog: gedeeltelijk slopen van de achteraanbouw en dakconstructie (ontvangen 26 mei 2010); (1791 BK) Schilderend 144 in Den Burg: slopen van een berging (ontvangen 28 mei 2010). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunningen zijn verleend. Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd. Verleende bouwvergunningen (1796 AZ) Ruijslaan 81 in De Koog: geheel oprichten van een paviljoen (verzonden 25 mei 2010); (1791 AX) Reijer Keijserstraat 6 in Den Burg: geheel vernieuwen van dak van een woning (verzonden 27 mei 2010); (1796 BP) Nikadel 1 in De Koog: gedeeltelijk oprichten van een terrasscherm (verzonden 27 mei 2010); (1797 RA) Hoornderweg 46 in Den Hoorn: gewijzigd uitvoeren van een bouwplan waarvoor reeds eerder vergunning is verleend (verzonden 27 mei 2010). Verleende sloopvergunning (1795 LK) Vuurtorenweg 86 in De Cocksdorp: slopen van asbesthoudende dakbedekking (ontvangen 21 mei 2010); (1792 CM) Doolhof 9 in Oudeschild: geheel slopen van een bedrijfswoning (verzonden 27 mei 2010); (1797 AH) Herenstraat 30 in Den Hoorn: gedeeltelijk slopen van een dorpshuis en geheel slopen van een schuur (verzonden 27 mei 2010). Verleende bouwvergunning en ontheffing 3.6.1.c Wro (1791 NN) Grensweg 354 in Den Burg: vergroten van een zomerwoning (verzonden 20 mei 2010); (1796 BE) Boodtlaan 6 in De Koog: gedeeltelijk vergroten van een hotel (verzonden 25 mei 2010); (1791 BK) Schilderend 144 in Den Burg: gedeeltelijk vergroten van bestaand woonhuis (28 mei 2010). Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop de besluiten zijn bekendgemaakt verzenddatum) een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzieningen- rechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Vooraankondiging projectbesluit: Overeenkomstig artikel 1.3.1 van het Besluit ruimtelijke ordening (Bro) maken burgemeester en wethouders van Texel bekend dat zij een projectbesluit voorbereiden voor het volgende project: Klif 35 te Den Hoorn. Het verzoek is een bestaande stolp aan Klif 35 te reno veren/restaureren waarbij er in de stolp vier recreatie appartementen worden gerealiseerd. Na de verbouw zal de stolp op de monumentenlijst worden geplaatst. Het plan is in strijd met het bestemmingsplan Den Hoorn Beschermd Dorpsgezicht. Daarom dient een planologische procedure (lees: projectprocedure) te worden doorlopen. Er is een ruimtelijke onderbouwing opgesteld op basis waarvan het college heeft besloten medewerking te verlenen aan het bouwplan. Het voornemen wordt niet voor inspraak ter inzage gelegd. Er liggen op dit moment ook geen stukken ter visie. Wel krijgen onafhankelijke instanties (rijk, provincie, waterschap) de mogelijkheid om in het kader van vooroverleg hun reactie te geven. Daarna wordt het ontwerp-pro- jectbesluit gemaakt. Dit wordt ter inzage gelegd bij de publieksbalie van de gemeente Texel. Er is dan een mogelijkheid tot het indienen van zienswijzen. De kennisgeving voor de inzagelegging van het ontwerp- projectbesluit, met bijbehorende stukken, wordt gepubliceerd in de Texelse courant, de Staatscourant en langs elektronische weg. Ontheffing artikel 3.22 Wro Burgemeester en Wethouders zijn van plan om met toe passing van artikel 3.22 van de Wet ruimtelijke ordening ontheffing te verlenen van het geldende bestemmings plan. Daarom wordt overeenkomstig afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht een ontwerp ontheffing en ontwerp bouwvergunning ter inzage gelegd. Het gaat om het volgende plan: (1796 BP) Nikadel 19 in De Koog: tijdelijk plaatsen van een opslagcontainer. De ontwerp ontheffing en ontwerp bouwvergunning liggen met ingang van 7 juni 2010 gedurende zes weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een belanghebbende mondeling of schriftelijk een zienswijze kenbaar maken. De ontwerp ontheffing en ontwerp bouwvergunning zijn ook digitaal raadpleegbaar op www.texel.nl Volg de gemeente, de politiek, het beleid bekendmakingen. Aanlegvergunningen Burgemeester en wethouders van Texel zijn voorne mens op grond van artikel 3.16 van de Wet ruimtelijke ordening, en met in acht name van de bepalingen uit het bestemmingsplan Waddengebied, aanlegvergun- ning te verlenen aan: Visserijbedrijf Testamare B.V. voor het jaarlijks winnen van 982 m3 schelpen in het Marsdiep tot uiterlijk 31 december 2013; Spaansen Grondstoffen en Logistiek B.V. voor het jaarlijks winnen van 1473 m3 schelpen in het Marsdiep tot uiterlijk 31 december 2013. De ontwerp aanlegvergunning ligt vanaf maandag 6 juni 2010 gedu rende zes weken ter inzage bij de Publieksbalie op het gemeentehuis. Binnen de termijn van inzage kunt u schriftelijk een zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders van Texel. Aangevraagde evenementenvergunningen De volgende organisatie heeft vergunning aangevraagd voor een evenement. Wielercomité Texel voor de Triatlon "Kwartje van Texel" op 17 juli 2010 nabij Dijksmanshuizen te Oos terend en over de wegen nabij Oosterend. Bovenstaande aanvraag ligt ter inzage bij de Publieksbalie op het gemeentehuis. Belanghebbenden kunnen binnen twee weken na publicatie een schriftelijke zienswijze indienen bij de burgemeester, Postbus 200, 1790 AE in Den Burg. Tijdelijke verkeersmaatregelen Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend dat vanwege werkzaamheden de volgende tijdelijke verkeersmaatregel nodig is: In Den Burg het instellen van een parkeerverbod aan beide zijden in de Maricoweg, tussen Bernhardlaan en Georgiëweg van 1 juni tot vrijdag 25 juni 2010. De werkzaamheden zijn afhankelijk van weersomstandigheden, ver tragingen zijn daardoor mogelijk. De verkeersmaatregelen worden genomen om de veiligheid van de verkeersdeelnemers en de werkers aan de weg te bevorderen. Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend dat voor evenementen de volgende tijdelijke verkeers maatregelen nodig zijn: Voor de opening Heemskerckstraat in Oudeschild het afsluiten van de Heemskerckstraat, voor alle verkeer op zaterdag 5 juni 2010 tussen 9 en 17.30 uur. Voor het Tevoko buitentoernooi in De Dennen het instellen van eenrichtingsverkeer op de Ploeglander- weg, tussen Rozendijk en Monnikenweg, (rijrichting naar de Monnikenweg), voor alle autoverkeer en een parkeerverbod aan de linkerzijde van de Ploeglander- weg op zaterdag 5 juni en zondag 6 juni 2010. Voor de catamaranrace "Ronde om Texel" georga niseerd door de gelijknamige stichting 1. het instellen van eenrichtingsverkeer voor de Ruij slaan tussen Californiëweg en Pelikaanweg, rijrich ting vanaf de Pelikaanweg, 2. het instellen van eenrichtingsverkeer voor de Rand weg tussen Californiëweg en Ploeglanderweg, rijrichting vanaf de Californiëweg, 3. het instellen van eenrichtingsverkeer voor de Califor niëweg, tussen residentie Californië en de Ruijslaan, rijrichting vanaf de Ruijslaan, 4. het instellen van een parkeerverbod aan beide zijden van de Californiëweg, tussen residentie Californië en de Ruijslaan, 5. het instellen van eenrichtingsverkeer voor de Peli kaanweg tussen Bosrandweg en Ruijslaan, rijrichting vanaf de Bosrandweg, de voorgaande maatregelen gelden van donderdag 17 juni 12 uur tot en met zondag 20 juni 2010, 6. het instellen van eenrichtingsverkeer voor de Vuur torenweg, vanaf de Krimweg tot de Stengweg, rijrichting vanaf de Krimweg, 7. het instellen van eenrichtingsverkeer voor de Steng- weg, tussen de Vuurtorenweg en de Langeveldstraat, rijrichting vanaf de Vuurtorenweg, 8. het instellen van eenrichtingsverkeer op de Volhar ding, tussen de Vuurtorenweg tot de Stengweg, rij richting vanaf de Vuurtorenweg, deze maatregelen 6, 7 en 8 gelden op zaterdag 19 juni 2010 voor zolang als de politie wenselijk acht, 9. de toegangsweg naar het slag van Paal 17 af te sluiten voor alle verkeer behalve voetgangers, fiet sers, auto's van deelnemers, medewerkers van het Raadscommissie Middelen Op donderdag 10 juni vergadert de Raadscommissie Middelen om 19:00 in de raadszaal Op de agenda: - Jaarverslag en Jaarrekening gemeente Texel De stukken voor deze vergadering kunt u raadplegen via: www.texel.nl 'Volg de gemeente, de politiek, het beleid Agenda's en verslagen Wilt u meer weten? Dan kunt u contact opnemen met de raadsgriffier mevrouw M. de Porto (telefoon 362145 of mail mdeporto@texel.nl) Agenda lokale welstandscommissie De lokale welstandscommissie vergadert tweeweke lijks op dinsdag vanaf 11.30 uur. De agenda is voor een ieder ter inzage op www.texel.nl Volg de gemeente, de politiek, het beleid Volg de politiek Agenda's verslagen. Daarnaast ligt de agenda ter inzage bij de publieksbalie vanaf maandag voorafgaande aan de betreffende vergadering. Indien u een (betaald) vooroverleg of previsie wenst kunt u dit aanmelden via de gemeentelijke plantoelichter de heer F. Nijdam (0222)-36 21 85. 2. 3. 4. organiserend comité en invaliden van donderdag 17 juni tot zondag 20 juni 2010, Voor het Polderfeest in De Cocksdorp het afsluiten van de straten Molenlaan, Kikkertstraat, Klimpstraat en de Ploosterstraat, voor alle gemoto riseerde verkeer op vrijdag 25 juni van 9 uur tot 22 uur, het afsluiten van de Hoofdweg, tussen Hollandseweg en Stengweg, en de Stengweg van Hoofdweg tot Langeveldstraat, voor alle gemotoriseerde verkeer op zaterdag 26 juni van 7 uur tot 16 uur, het instellen van een parkeerverbod aan beide zijden van de Vuurtorenweg, tussen Molenlaan en Krimweg, in de periode 24 juni tot en met 27 juni 2010, het instellen van een snelheidsbeperking van 50 km op de Vuurtorenweg, tussen Molenlaan en Krimweg, in de periode 24 juni tot en met 27 juni 2010, Voor het festival Midzomerschans, het instellen van eenrichtingsverkeer op de Schansweg tussen Re doute en Westergeest (rijrichting naar de Redoute) en het instellen van een parkeerverbod aan beide zijden van de Schansweg op zaterdag 26 juni en zondag 27 juni 2010. Meer informatie over de verkeersmaatregelen van tijdelijke aard is te verkrijgen bij de heer D. van Sijp van de afdeling gemeentewerken, telefoon 06-13225221 Gewijzigd vastgesteld bestemmingsplan "Repara tieplan Kernen Texel" Burgemeester en wethouders van Texel maken inge volge artikel 3.8 van de Wet op de ruimtelijke ordening bekend dat vanaf maandag 7 juni 2010, gedurende zes weken ter inzage ligt het door de gemeenteraad in zijn vergadering van 18 mei 2010 gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan 'Reparatieplan Kernen Texel'. Het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan met bijbehorende stuk ken ligt vanaf 7 juni 2010 vooreen periode van 6 weken ter inzage bij de publieksbalie in het gemeentehuis, Groeneplaats 1 in Den Burg. Het bestemmingsplan is ook digitaal raadpleegbaar op de website www.texel.nlBelangheb benden die tijdig een zienswijze omtrent het ontwerpbestemmingsplan 'Reparatieplan Kernen Texel' hebben kenbaar gemaakt, alsmede belanghebbenden die kunnen aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest tijdig een zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken, kunnen gedurende de bovenvermelde termijn van ter inzage legging beroep instellen. Tegen de wijzigingen die bij de vaststelling door de gemeenteraad in het ontwerpbestemmingsplan zijn aangebracht, kunnen belanghebbenden gedurende de bovenvermelde termijn van ter inzage legging beroep instellen. Beroep kunt u instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 'S-Gravenhage, waarbij tevens een voorlopige voorziening (schorsing inwerkingtreding besluit) kan worden gevraagd bij de voorzitter van die Afdeling. Kamperen bij particulier Burgemeester en wethouders van de gemeente Texel willen vrijstelling verlenen voor één kampeermiddel (jaarlijks van 15 maart tot en met 31 oktober) op het erf van Pijpersdijk 12 in De Koog. De vrijstelling wordt verleend voor een periode van vijfjaar. De aanvraag en de vrijstelling kunt u inzien bij de Publieksbalie in het gemeentehuis. Volgens de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen 6 weken bezwaar maken bij Burgemeester en Wethouders. In het bezwaarschrift moet tenminste staan: de naam en het adres van de indienende datum, een omschrijving van het besluit waartegen be zwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar, een handtekening van de indiener. Wet milieubeheer, kennisgeving ontwerpbesluit Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend dat zij voornemens zijn om een veranderingsvergunning op grond van artikel 8.1b van de Wet milieubeheer te verlenen aan de J.A. Veeger voor het gewijzigd in werking hebben van een landbouwbedrijf aan de Westerweg 94 te Den Hoorn. In het belang van de bescherming van het milieu worden voorschriften aan de te verlenen vergunning verbonden. Tijdens de inzagetermijn van 7 juni 2010 tot en met 19 juli 2010 liggen de aanvraag om vergunning, het ontwerpbesluit en alle verder op de zaak betrekking hebbende openbare stukken ter inzage. Deze stukken kunt u gedurende de openingstijden inzien bij de Publieksbalie. Tegen dat ontwerpbesluit kan een belanghebbende binnen de inzage termijn bij Burgemeester en Wethouders schriftelijk zijn/haar zienswijze inbrengen. Deze zienswijze dient geadresseerd te worden aan: Het col lege van Burgemeester en Wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE DEN BURG. De persoonlijke gegevens van degene die schriftelijk bedenkingen heeft ingebracht, worden, indien hij daarom verzoekt, niet bekendgemaakt. Gedurende de inzagetermijn bestaat desgevraagd voor belanghebbenden eveneens de gelegenheid tot een gedachtewisseling over het ontwerp van het besluit en tot het mondeling inbrengen van een zienswijze daartegen. De aanvrager wordt uitgenodigd om hierbij aanwezig te zijn. Met het oog op de verdere voortgang van de proce dure wijzen wij u op het volgende. Op grond van artikel 20.6 van de Wet milieubeheer kunnen alleen diegene die tijdig haar/zijn zienswijzen hebben ingebracht en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen tegen het ontwerpbesluit te hebben ingebracht, tegen het definitieve besluit (welke in een later stadium nog dient te worden genomen) in beroep gaan. Nadere informatie kunt u verkrijgen bij de heer J. Veltkamp van het Team Vergunningen onder telefoon(doorkies)nummer 36 21 90. Aanvraag Koninklijke onderscheiding Kent u iemand die zich al jaren uitzonderlijk inzet voor een vereniging, club, vrijwillerswerk of mantelzorg. Dan kunt u diegene voordragen voor een Koninklijke onderscheiding, een "lintje". Wees op tijd ledereen mag voor iemand anders een aanvraag voor een Koninklijke onderscheiding indienen. Omdat elk voorstel zorgvuldig wordt behandeld en beoordeeld, moet u uw aanvraag uiterlijk 1 augustus 2010 indienen voor uitreiking bij de Alge mene gelegenheid op 29 april 2011 Informatie Als u een aanvraagformulier wilt of twijfelt of iemand in aanmerking komt dan kunt u een afspraak maken met de heer J.G.J.C. van Schaik (0222-362151). Regels tijdens WK voetbal TV- en videoschermen Gedurende het EK voetbal van 11 juni t/m 11 juli a.s. is het niet toegestaan om op de (openbare) weg tv- of videoschermen te plaatsen. Op grond van de open bare orde, (verkeers)veiligheid en ter voorkoming van overlast heeft de burgemeester tevens besloten dat het gedurende het WK ook niet is toegestaan tv- of videoschermen te plaatsen op terrassen bij horeca bedrijven. Een serre bij een horecabedrijf wordt hierbij niet gerekend tot een terras. Alcohol op de weg Het gebruik van alcoholhoudende dranken op en langs de (openbare) wegen binnen de bebouwde kom is niet is toegestaan. Het gaat hier om een al bestaand verbod op grond van de APV. Voetbalkantines Op grond van de Drank- en Horecawet en de vergunnin gen die zijn verleend aan sportverenigingen (paracom- merciële instellingen) mogen in sportkantines een uur vóór t/m een uur na de sportactiviteit alcoholhoudende drank worden verstrekt aan spelers en supporters. Sportverenigingen mogen in de eigen kantine alleen sportgerelateerde kampioenschappen vertonen die een rechtstreeks verband hebben met de sportieve activiteiten van de vereniging. Dat betekent dat bijv. een tennisvereniging de kantine niet mag openen voor de leden om naar het WK voetbal te kijken, maar een voet balvereniging mag dat wel voor voetbalwedstrijden. Openstelling van de kantine om naar wedstrijden van het WK te kijken is uitsluitend toelaatbaar voor de eigen leden van de betreffende voetbalvereniging. Openstel ling voor publiek (derden, niet-leden) is niet toegestaan, omdat het WK niet als (clubgebonden) sportactiviteit wordt aangemerkt. Kandidatenlijst Deze week wordt de kandidatenlijst bezorgd. Omdat Lijst 11 niet meedoet staat deze niet op de kandida tenlijst. De volgorde gaat van Lijst 10 naar Lijst 12. Lijst 17 en Lijst 19 hebben geen naam, u kunt hier wel op stemmen. Wilt u meer informatie over de verkiezing van de leden van de gemeente Texel, kunt u hiervoor terecht bij de Publieksbalie van gemeente of op www.texel.nl maandag t/m donderdag vrijdag" 15.00 - 19.00 uur gemeentearchief: dagelijks 10.30 - 12.30 uur op vrijdag kunt u geen aangifte doen voor geboorte, huwelijk en overlijden. Wilt u de bekendmakingen per e-mail ontvangen? Meld u aan op www.texel.nl Groeneplaats 1 Postbus 200 1790 AE Den Burg T (0222) 362 121 F (0222) 362 287 E email@texel.nl

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 12