(jroen ^wartsj'exeh in het harL, Druk jaar voor Texel Airport Texel ontmoetingsplek voor internetdaters Wethouder laat werk in Den Hoorn stilleggen 'Wachten op advies bezwarencom missie TEXEL DEN BURG 10 Oude gemeentehuis zo snel mogelijk gesloopt Record te danken aan extreem goed vliegweer Zie elders in deze krant! ^uuoonHUYs autospuiterij betsema BOUWKAVELS Maag Lever Darm zoekt collectanten Fiets total loss bij aanrijding Zonne-Boiler i i.xr.i si:'courant www.texelseautopagina.ri tel.319357 EP: VoordeeUand vakantiekrant OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12477 VRIJDAG 4 JUNI 2010 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11, 1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 Een gemêleerd gezelschap met een breed scala aan acti viteiten. Aldus typeert de organisatie het polderfeest. 'We hebben soms echte Texelaars mee die nog nooit in de Slufter zijn geweest', zegt de koetsier van de Jan Plezier. SSfcM5 Wh ssti ,C'v. Parkeren in de berm langs het Wezenland is in de ban. Met het oog op de brandveiligheid van het aangrenzende depot heeft de provincie bepaald dat binnen 10 meter afstand niets brandbaars mag worden geplaatst, ook geen auto's. De gemeente heeft door de Veiligheids regio Noord-Holland Noord een berekening voor de brandwerendheid laten uitvoeren, waaruit blijkt dat 5,50 meter voldoende is. De provincie erkent deze berekening niet en heeft de gemeente een dwangsom opgelegd, waarop de gemeente een verzoek tot schorsing bij de rechtbank heeft ingediend. Bovendien heeft de gemeente bezwaar gemaakt tegen het niet erkennen door de provincie van de uitkomst van de berekening. In afwachting van de uitkomst heeft het college besloten grote witte blokken te plaatsen, om te voorkomen dat binnen de 10 meter geparkeerd wordt. Krijgt de gemeente gelijk, dan worden de blokken verwijderd. Krijgt de provincie gelijk, dan wordt een afrastering geplaatst. (Foto Gerard Timmerman) Als volgende maand het nieuwe raadhuis in gebruik is genomen, zal het oude raadhuis zo snel mogelijk worden gesloopt. Direct daarna zal het daardoor vrij gekomen terrein aantrekkelijk wor den ingericht in afwachting van de nieuwbouw van woningen, apparte menten en commerciële ruimtes op deze locatie en aan de Burgwal. Door de economische crisis zal deze definitieve nieuwbouw niet eerder dan in 2013 van start kunnen gaan. De inrichting moet voorko men dat het centrum in de tussen tijd verpaupert. De 'tijdelijke Groene- plaats' moet vóór het seizoen van 2011 beschikbaar zijn. Intussen wordt druk gesleuteld aan het definitieve inrichtingsplan, zoveel mogelijk conform het resul taat van de inspraak. De herover weging is gericht op het verminde ren van de kosten en het vergroten van de inkomsten. Daarbij wordt gedacht aan het schrappen van de parkeergarage, differentiatie van de woningen waardoor deze gemid deld meer opbrengen, fasering in de bouw en verhuur in het hoge segment. Door deze aanpak denkt Texel Airport heeft het jaar 2009 afgesloten met 28.423 vliegbewe gingen. Sinds 1997 was het niet meer zo druk met landende en vertrekkende vliegtuigen. Volgens havenmeester Mike de Bruijn is dat grote aantal vooral te danken aan het 'extreem goede vlieg weer'. Mist, laaghangende bewolking en een harde, vlagerige wind kwamen vorig jaar relatief weinig voor. 'Zulk goed weer heb je maar zelden. Op heel veel dagen kon uitste kend worden gevlo gen', vertelt De Bruijn, die er vanuit gaat dat het aantal vliegbewe gingen in 2010 lager zal zijn. 'In de eerste vijf maanden van dit jaar lopen we iets achter. Dat komt voor al door januari en februari. Doordat er zo vaak sneeuw lag, hadden we het heel rustig.' De afgelopen weken was het wel vrij druk op Vlijt. Maar er waren uitzonderingen. 'Zondag had den we maar zes vliegbewegingen. Eerst viel er heel veel regen. En toen het droog werd, begon het hard te waaien.' 2009 was niet het drukste jaar ooit. In 1992 werden maar liefst 34.005 landende en vertrekkende vliegtui gen geteld. Daarna liep dat aantal langzaam terug. In 2000 had het vliegveld met 20.141 vliegbewegin gen een flinke 'dip'. Slecht weer, het gemeentebestuur tegemoet te komen aan de veranderde marktsi tuatie, waarin de prijzen van het vastgoed sterk zijn gedaald. Verder wordt onderscheid gemaakt tussen planvorming (grondexploita tie en herziening van het bestem mingsplan) en de vastgoedontwik keling. De gemeente zal niet meer als projectontwikkelaar optreden. Het bestemmingsplan moet vol doende ruimte bieden voor een zo profijtelijk mogelijk eindresultaat, mede op basis van een woning marktonderzoek. Texel als ontmoetingsplek voor internetdaters. Dat is de gedach te achter Texel Date Event, dat een jaarlijks terugkerend evene ment op het eiland moet wor den. Het initiatief is afkomstig van Cross Media Groep Texel, een samen werking tussen mediabureau Lan geveld de Rooij, Videolux en Webpartner. Het samenwerkings verband houdt zich onder meer bezig met de ontwikkeling van nieuwe en vernieuwende multime- diaprojecten op Texel. Texel Date Event wordt volgens de initiatiefnemers een grootschalig opgezet evenement, 'waarbij sin gles in een stimulerende en inspi rerende omgeving in kleine groep jes via diverse activiteiten in contact kunnen komen met andere singles en potentiële partners'. 'Je kunt denken aan activiteiten in kleinere groepjes, zoals een robbentocht of Het weghalen van twee parkeer plaatsen en de aanleg van een plantsoen op het dorpsplein van Den Hoorn gaat voorlopig niet door. Aannemer Westerlaken was op verzoek van de verant woordelijke ambtenaar woens dag met het werk begonnen, maar wethouder Edo Kooiman liet het dezelfde ochtend nog stilliggen. Hij wil eerst het advies van de commissie beroeps- en bezwaarschriften afwachten. De beslissing van Kooiman kwam als een verrassing, nadat hij op verzoek van partijgenoot en frac tievoorzitter Gerbrand Poster van Texel 2010 ter plaatse een kijkje had genomen. Poster was te hulp geroepen door Janien de Bruijn en Irene Penha van koffiecafé Inn de Knip, die de voor hun deur uitge voerde werkzaamheden met lede ogen aanzagen. Het werk bestaat onder meer uit de aanleg van een plantsoen aan de zijkant van het huis van hun buren, Jaap en Ellen Dik, dat moet voorkomen dat bezoekers van het koffiecafé en anderen er hun fiets voor het raam zetten. Bedoeling is verder dat er een groenstrook tussen het terras van Inn de Knip en de stoep komt. Deze is bedoeld om geparkeerde fietsen aan het zicht te onttrekken. 2008 zelf hun handtekening onder het plan hadden gezet. 'Dat had den we nooit moeten doen', erkent De Bruijn. 'Maar dat was onderdeel Het weghalen van twee parkeer plaatsen is nodig om de stoep dezelfde breedte te laten houden. De Bruijn en Penha hebben geen bezwaar tegen het plantsoen, maar vinden de groenstrook niet wense lijk en zijn bang dat het een 'schijt- bosje' wordt, waar honden en kat ten hun behoefte doen en lege blikjes, peuken en papiertjes zich ophopen. Ter illustratie wijzen ze op een perkje elders op het plein, dat wordt ontsierd door uitwerpse len en zwerfvuil. Ook vinden ze het niet leuk dat het pad naar hun voordeur wordt versmald, waar door rolstoelen moeilijker toegang hebben. De horecaondernemers maakten bezwaar, maar vonden geen gehoor, omdat ze al in december van de mediation in het conflict met de buren. Het was slikken of stikken, anders waren ze niet akkoord gegaan met de vestiging van ons koffiecafé en waren we wéér voor de rechter beland en daar hadden we geen geld en geen tijd voor. Wij hebben dus geslikt en de overeenkomst getekend. Op advies van onze advocaat hebben we daar een brief bij gedaan dat we dat onder protest deden. Die brief ligt nog op het gemeente huis.' Meer over deze kwestie op pagina 3. 'ontmoedigende regels' ten behoe ve van het milieu, hoge brandstof prijzen en strengere eisen voor het behalen van het vliegbrevet lagen daar volgens De Bruijn aan ten grondslag. 'In 2000 hebben we het piloten echt ontmoedigd bij ons te trainen, omdat we bang waren dat we anders niet binnen de geluids zone zouden blijven. Later bleek dat wel mee te vallen. En sindsdien is het aantal weer langzaam geste- gen.' Wat De Bruijn betreft, is het maximum inmiddels wel bereikt. 'We kunnen alleen verder groeien als de vliegtuigen nog stiller worden.' Erg is dat niet, volgens hem. 'Met deze aantallen is het vliegveld op een rendabele manier te exploi teren.' Meer over het reilen en zeilen op Texel Airport is te lezen in het weblog op www.texelsecourant, dat komen de week wordt bijgehouden door Mike de Bruijn en zijn vader Ed. een wandeling met Ecomare. Maar ook 's avonds zal er veel vertier zijn in de deelnemende horecabedrij ven. Wij hebben zelf het initiatief genomen om aan te tonen dat je door samenwerking vanuit ver schillende disciplines gezamenlijk succes voor Texel kunt creëren', legt René de Lange van Langeveld de Rooij uit. Belangstellenden kunnen via een speciaal daarvoor opgezette website een arrange ment boeken en deelnemen. 'Om dit te kunnen realiseren zullen we actief samenwerken met Texelse ondernemers die willen participe ren.' Meer over de Cross Media Groep Texel elders in deze krant. De Maag Lever Darm Stichting is nog op zoek naar vrijwilligers die in de week van 14 tot en met 19 juni willen collecteren. De stichting financiert wetenschappelijk onder zoek naar maag-, darm- en lever aandoeningen en geeft voorlich ting. Het werk wordt mogelijk gemaakt door giften, waaronder giften en donaties van particulie ren, het bedrijfsleven en van fond sen. De collecte is een belangrijke inkomstenbron. De stichting ontvangt geen over heidssubsidie. Wie wil collecteren, kan contact opnemen met Lilian Koorn, tel. 312245. www.speedheat.nl Dealer voor Texel: Romein Dros tel. 321 263 Een 12-jarige jongen uit Den Burg werd woensdag rond 7.50 uur slachtoffer van een aanrijding met een auto. Daarbij bleef hij zelf ongedeerd, maar raakte zijn fiets total loss. De automobilist stapte uit, om zich ervan te overtuigen dat de jongen ongedeerd was, maar reed daarna snel weg. De ouders van de jongen zouden het op prijs stellen als de man (rijdend in een rode Audi) contact met hen opneemt (tel. 06-13614046). Het ongeluk vond plaats op de kruising van de Waalderstraat met de Spin- baan. DE WIT INSTALLATIE TECHNIEK Op het Hoornder dorpsplein vond woensdag druk overleg plaats. (Foto Joop Rommets) (Advertentie) (jrocn TjmrUjexets in het harL, Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): MOERBEEK Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Met een trefze ker schot sleep te Arie Kalis op 24 juni 1951 het kampioenschap van SV Ooste rend in de wacht. Rook, hitte en ander gevaar tijdens een brandweeroefe ning. Ook de Texelse Cou rant onderging de vuurproef.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1