rffl Cjrocn 7wartsJ'exeh in het harL, 9 Gesteggel parkeerplaats Weikoop duurt voort Veearts verlost paard uit lijden na verkeersongeval Emotionele taferelen en ruzie over schuldvraag Angst om te vallen TE KOOP i i.xii.si: -kxHiuvr Verkiezingsavond in gemeentehuis Stroomstoring Huwelijksaanzoek op posterformaat Vloerverwarming dacaJ] Garage W Dros www.texelseautopagina.nl VOOR WONINGBOUW ROYALE BOUWKAVEL(S) DEN BURG WEST Voor informatie: Makelaardij Texel Vastgoed 0222-313025 www.texelvastgoed.nl De Koog/De Cockdorp Vele honderden Texelaars begonnen gisteravond aan het eerste traject van de Avondvierdaagse die deze week wordt gehouden. Er werd onder meer gewandeld over de paadjes op de Hogeberg. Morgen wordt er gelopen in en rond Den Burg, woensdag door de Westen en donderdag onder meer in het gebied tussen Den Burg en De Waal. (Foto Gerard Timmerman) van een tijdelijke ontheffing art. 3.22 WRO, een procedure die zes weken vergt. Mocht Langeveld het terrein voortijdig in gebruik nemen als parkeerplaats, dreigen b en w over te gaan tot handhaving. Raadslid Astrid van de Wetering (D66) vroeg het college ophelde ring en kreeg te horen dat Lange veld zijn handtekening niet onder een officiële aanvraag wil zetten, waardoor de voortgang op zich laat wachten. Vooruitlopend op de aangevraagde ontheffing zou Lan geveld het terrein van de gemeente wel mogen verharden. Maar Lan geveld houdt vol dat een tijdelijke ontheffing niet nodig is, omdat par keren volgens hem past in de hui dige bestemming. Naar eigen zou de 'hoogste externe adviseur op ruimtelijke ordening gebied van de gemeente' hem dat hebben gead viseerd. Slechts 1mm dik! SPGGD LI c AT www.speedheat.nl HfcAls J Dealer voor Texel: Romein Dros tel. 321 263 De Stichting Welzijn Ouderen Texel houdt donderdag 17 juni een bij eenkomst over valpreventie. Naast uitgebreide voorlichting door fysio therapeut Bernard Wolf is er ruime gelegenheid voor het stellen van vragen. De bijeenkomst duurt van 14.30 tot 16.00 uur, deelname is gratis. Voor meer informatie: SWOT, tel. 312696 of e-mailadres swot@texel.com. (Advertentie) Super deBoer Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 Cjrocn 'ZwartsJixtls in het harL, Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Zwitserleven Ronde om Texel 2010 OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12478 DINSDAG 8 JUNI 2010 Familiebedrijf De Wit Installa tietechniek kent een interessan te geschiedenis die terug gaat tot 1937. Frits Langeveld heeft de gemeen te toestemming gevraagd om de noodparkeerplaats op het ter rein van Weikoop 'per omgaan de' te kunnen exploiteren. Hij wil vóór 1 juli operationeel zijn. In een open brief aan het college van b en w schrijft Langeveld niet door de ambtelijke werkwij ze heen te komen. Mocht het college die toestem ming niet verlenen, dan biedt Lan geveld de huurovereenkomst die hij heeft afgesloten met Woontij ter overname aan de gemeente. De kans op succes acht hij in dat geval klein. 'Daar u verzeild raakt in een eindeloze bezwarenprocedure van omwonenden.' Ook verwacht hij dat de raad het budget, nodig voor de aanleg van de parkeer plaats, niet beschikbaar zal stellen. 'Al met al, voorlopig geen parkeer terrein.' Langeveld schrijft dat zijn plan wordt ondersteund door 95 pro cent van de omwonenden, aan wie hij heeft toegezegd dat het par keerterrein na 19.00 uur gesloten is. 'De hele bevolking staat erach ter, de gemeenteraad en ook het college steunen het.' In een brief van 29 mei handhaaft het college het standpunt dat het alleen wil meewerken door middel De hal van het gemeentehuis is woensdag, op de avond van de verkiezingen, vanaf 21.00 uur geopend voor een informele bij eenkomst, waarbij ook burgemees ter Giskes aanwezig zal zijn. Voor lopige uitslagen en verkiezingsdebatten kunnen hier onder het genot van een hapje en drankje via de televisie worden gevolgd. De eerste, voorlopige, uit slagen van Texel worden vanaf 22.00 uur verwacht. Deze uitslagen en die van voorgaande jaren wor den ook op papier uitgereikt, zodat ze kunnen worden vergeleken. Den Burg, Oudeschild en Den Hoorn hebben gisteren te kampen gehad met een stroomstoring. De storing werd tegen één uur gemeld en in de loop van de middag ver holpen. Hoeveel aansluitingen wer den getroffen, is onbekend. Netbe heerder Liander kon dat gisteren nog niet zeggen. De oorzaak is onbekend. Café De Kombuis in Oudeschild liet weten dat de zaak dankzij een aggregaat toch kon blijven draaien. 'We konden geluk kig koffie zetten.' De veearts moest donderdagoch tend een paard afmaken, nadat het dier bij een verkeersongeval een been had gebroken. Het inci dent leidde tot emotionele tafere len en een stevige discussie over de schuldvraag. Het dier werd bereden door Moni que Huiding uit De Koog. Zij reed in gezelschap van een andere ama zone over het Mienterglop en werd links ingehaald door een bedrijfs auto, bestuurd door een 55-jarige dorpsgenoot. Tijdens deze manoeu vre maakte het paard een trappende beweging. Het dier raakte de auto en brak een been. Het letsel liet zich zo ernstig aanzien, dat de veearts geen andere mogelijkheid zag dan het paard uit zijn lijden te verlos sen. Over de schuldvraag lopen de meningen uiteen. Volgens de 51- jarige amazone rijdt zij al 35 jaar paard en was het 8-jarige dier in kwestie zeer gewend langs de weg te lopen. 'Hij schrok echt niet meer van voorbijrijdende auto's. Maar hij had zich even daarvoor gestoord aan waarschijnlijk dezelfde bestuur der, die hem bijna van de sokken reed. 'Ik weet niet of hij te hard reed, maar hij reed op zijn minst roeke loos.' Volgens Takken heeft de dienstdoende agent een automobi list gesproken die heeft verklaard dat de bestuurder van de auto zich wél aan de maximumsnelheid heeft gehouden. Maar ook die man had het ongeluk zelf niet gezien. Volgens Huiding had de bestuurder al een slechte reputatie. 'Ik heb hem de hele winter al meermalen per week voorbij zien stuiven en hem steeds met handgebaren gewaar schuwd wat rustiger te rijden. Op het Mienterglop mag je 60 kilometer per uur, maar door alle bochten en bomen heb je er bijna geen over zicht en moet je gewoon rustig rij den. Als hij hier geen lering uit trekt, heb je binnenkort weer een onge luk.' meende sporen. 'Ik heb zelf met de politie de sporen onderzocht en de auto was wel degelijk naar links uitgeweken', aldus Van der Linde. Donker zegt dat de sporen juist uit wijzen dat het paard niet over de weg heeft gelopen. Volgens hem heeft de agent slecht werk geleverd. 'Hij heeft geen blaasproef afgeno men, niemand verhoord, de verkla ring van Chera niet opgenomen en geen getuigen gehoord.' Politiewoordvoerder Kees Takken verklaart dat de rol van de politie bij verkeersongevallen bescheiden is. 'We hebben gemiddeld 6000 onge- Dat Norbert Bakker, teamleider bij gebleven. Door zijn collega's werd Gemeentewerken, vrijdag in het Bakker aangenaam verrast met huwelijk treedt met Livia de Porto, een affiche van zijn aanzoek op de zal niet geheel onopgemerkt zijn vuilniswagen. kreeg de zijspiegel tegen zijn hoofd, doordat die man veel te dicht langs ons reed. In een reactie heeft hij een schoppende beweging gemaakt en daardoor z'n been gebroken.' Vol gens Huiding liep ze door de berm. 'Dat doe ik altijd, omdat mijn paard geen hoefijzers droeg.' Haar verkla ring wordt bevestigd door Chera Grootjen, die een paar meter achter haar reed. 'De chauffeur is wel voor mij uitgeweken, maar heeft Moni- lukken per jaar, alleen al in de regio Noord-Holland Noord. Daar hadden we altijd veel werk aan, terwijl we eigenlijk alleen de verzekerings maatschappijen van dienst waren. Daarom is bepaald dat er alleen nog sporenonderzoek wordt gedaan en getuigen worden verhoord bij ern stig letsel of overlijden. In alle ande re gevallen is het een zaak van de verzekering. Ik wil niets bagatellise ren en kan me goed voorstellen dat que waarschijnlijk helemaal niet gezien. Hij is weer naar rechts gezwenkt en heeft toen het paard geraakt.' De chauffeur heeft op het schade formulier ingevuld dat hij 'geheel rechts' reed, maar volgens zijn werkgever Willem van der Linde is dat een vergissing. 'Hij heeft dat in paniek gedaan, maar bedoelde natuurlijk links.' Van der Linde wijst erop dat de spiegel niet beschadigd was. Volgens Huidings schoonzoon Paul Donker, die kort na het ongeluk arriveerde, is dat niet vreemd, omdat het een meedraaiende spiegel was. Discussie is er ook over de ver deze mevrouw van slag is, maar dit geval is niet ernstig genoeg voor een officieel onderzoek.' Overigens waren er buiten Grootjen geen directe getuigen. Een inwoner van De Koog die zijn hond uitliep, Wandelaars en gasten op het terras van De Lindeboom genoten zater dag van een optreden van het Popkoor. Iemand die het gebied door zijn betrokkenheid kleurrijk heeft- gemaakt, wordt gezegd over Cocksdorper Meyert Boon. 'De vereniging is een soort bindmiddel. Je hoort erbij en er wordt op je gerekend', zegt Lia Duinker van SV Oosterend. NOG GEEN VLOER IN RAADHUIS VINDEN JULLIE DEZE VERGADERING OOK NIET 'N BEETJE ZWEVERIG?

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1