Cjrocn 2,'wartsjexels in het harL, Dorpswachten ook in Den Burg Frits Langeveld opent 'zijn' parkeerterrein Sjans weer open Tien voor Texel wordt weer serieus genomen Garage Westend Sloop Jonge toerist twee keer prooi ÊHÖ3DQ Enxte© Nieuwe storing in elektriciteitsnet Texel Energie 'texelenergie' Woelmuis Deze week ri| kunststof Jats inzameling www.texelseautopagina.nl TEXELSE^COURANT Voordeel/and wjvAtm 'I De bouw van het nieuwe raadhuis is weliswaar gegund aan de overkantse combinatie Dijkstra-Draisma, ook veel Texelse bedrijven leveren een bijdrage. Zoals meubelmaker en inte rieurbouwer Casper de Graaf uit Oudeschild. Met medewer ker Dennis van der Wilde (foto) levert hij onder meer de balies voor de receptie en het burgerserviceloket. Geen alle daagse klus, want ook de balies zijn volgens de bouw van het raadhuis in antroposofische stijl ontworpen. 'Alles is scheef, het vergt heel wat passen en meten. Maar wel leuk om zoiets te maken', vertelt Van der Wilde. De balies zijn gemaakt van verschillende tinten bamboe en essenhout. Er worden LED-lampen in verwerkt en sierglas dat is gemaakt door een kunstenaar. Bijzonder element in de centrale hal van het raadhuis wordt ook een grote tafel, in de vorm van het eiland Texel. Ook deze wordt gemaakt door de meubel makers uit Oudeschild, evenals bureaus voor computers en meubilair voor in de raadszaal. De Graaf was voor de architect geen vanzelfsprekende keus, omdat Alberts Van Huut doorgaans met overkantse bedrij ven werkt. Maar op aandringen van de gemeente mocht de Texelse meubelmaker, die eerder de leestafel in de centrale hal in het huidige raadhuis maakte, offerte doen. Met succes. De samenwerking met ontwerper Mare Verlaan verloopt vol gens Van der Wilde naar tevredenheid. In totaal zijn elf Texel se bedrijven betrokken bij de bouw en inrichting van het nieuwe raadhuis. (Foto Gerard Timmerman) OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12479 VRIJDAG 11 JUNI 2010 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 Marco Drijver van SV Ooste rend kan geen nee zeggen. 'Bovendien, als iedereen nee zegt, gebeurt er niks.' (Advertentie) 'De Cocksdorp is een wereld- plek', zegt wereldreiziger, fotograaf en huisman René Pop in interview. een y Overstappen op was nog nooit zo makkelijk! Sms naar 3010 en wij nemen contact met u op! U KUNT NATUURLIJK OOK BELLEN MET 314939 OF AANMELDEN VIA www.texelenergie.nl Sms betreft géén abonnementsvorm en kost€0,60 per sms EXCLUSIEF DE KOSTEN VOOR UW MOBIELE TELEFOON EN IS ALLEEN TOEGE STAAN VOOR MENSEN VAN 16 JAAR EN OUDER OF ZIJ DIE TOESTEMMING HEBBEN VAN ÉÉN VAN DE OUDERS EN/OF BETALINGSGEMACHTIGDEN. Eetcafé Sjans, dat vijf maanden gelden geheel afbrandde, gaat vanavond weer openen. Meer op pagina 12. Het college wil het oude gemeente huis zo spoedig mogelijk slopen. Wat is dat een goed bericht. Kan de Texelse jeugd daar niet bij worden betrokken? Menig volwassen Texe laar wil vast ook meedoen aan de werkzaamheden. Dat komt dus in orde. Daarna richt de gemeente het terrein voorlopig aantrekkelijk in. Dat kan, want woningen, appartementen en 'commerciële ruimtes' komen er pas na 2013, vanwege de crisis. Ons geluk kan niet op. Helaas blijft het college nog nadenken over de defi nitieve inrichting, onder het motto: 'Het mag ons niks kosten'. Hierover hou ik mijn hart vast. Wat ik nu al niet snap, is dat het schrappen van de parkeergarage kosten zou vermin deren dan wel inkomsten zou ver groten. Als je nou ergens veel geld uit kunt slaan zonder grote investe ringen is het toch juist een parkeer garage? Het was toch een idee van Frits? Woelmuis De vereniging Tien voor Texel is weer on speaking terms met de gemeente. In een gesprek met het bestuur hebben de wethou ders Kooiman en Hercules gezegd prijs te stellen op con structief contact over zaken die door de vereniging aan de kaak worden gesteld. In tegenstelling tot dusver wordt Tien voor Texel als belanghebbende beschouwd en worden bezwaren niet meer bij voorbaat als 'niet-ontvanke- lijk' van de hand gewezen. De 230 leden tellende vereniging komt herhaaldelijk in het geweer tegen aantastingen van het land schap en de leefbaarheid, onder andere veroorzaakt door onge wenste groei van verblijfsaccom- modatie. Voorbeelden van recente strijdpunten zijn de mestopslag bij De Zeshonderd, de recreatieve verblijfsmogelijkheden in Isola Bei- la, het 'ontsporen' van de logies- Net als in De Koog worden ook in Den Burg dorpswachten inge zet bij de bestrijding van geluids overlast, baldadigheid en ver nielingen. De komende vier weken zullen in het weekend twee dorpswachten patrouille ren. Ook de inzet van politie wordt groter. Vooral rond mid dernacht en sluitingstijd zal meer worden gesurveilleerd. Het is de eerste reactie van b en w op de klachten van bewoners en dorpscommissie over de overlast die jonge stappers veroorzaken in het centrum, vooral vrijdagavond en -nacht. Inwoners voelen zich niet veilig en worden uit de slaap gehouden door dronkemansge- brul en vernielingen, zoals het ingooien van ruiten. De burgemeester heeft overleg gehad met horecaondernemers, politie en bewoners, waarbij afspraken zijn gemaakt over een gezamenlijke aanpak. De onder nemers houden zelf toezicht bij de deur en directe omgeving. Ze krij gen een speciale telefoon waar mee ze direct contact kunnen maken met surveillerende politie. Ook van de bewoners wordt ver wacht dat ze de politie bellen bij overlast. De bedoeling is snel en streng op te treden tegen misdra gingen, waarbij het opleggen van met-ontbijtsector en de windturbi ne op de rotonde bij De Waal. Het vorige college verklaarde de bezwaren niet ontvankelijk, omdat Tien voor Texel geen 'belangheb bende' zou zijn. De vereniging liep daarop naar de Alkmaarse recht bank en werd twee keer in het gelijk gesteld. Het gemeentebe stuur legde zich daar niet bij neer en ging in beroep bij de Raad van State. Dit beroep is nu ingetrok ken. een lokaalverbod of zelfs een gebiedsverbod tot de mogelijkhe den behoren. Ongeacht het moment van de nacht worden opgepakte overtreders afgeleverd bij hun ouders om op deze manier ook hen op hun verantwoordelijk heid te wijzen. De verscherpte actie gaat vooraf aan maatregelen van meer pre ventieve aard voor de langere ter mijn. Bij het beraad daarover zijn onder meer horeca, politie en Pha ros betrokken. Net als in De Koog zullen de patrouilles in Den Burg gebruik maken van fietsen, die door rijwielhandelaar Melle Zegel beschikbaar zijn gesteld. Frits Langeveld is van plan mor genochtend om 9.00 uur te beginnen met de exploitatie van het tijdelijke parkeerterrein bij Weikoop aan de Waalderstraat. Automobilisten kunnen er tot 19.00 uur hun wagen stallen voor een cent per minuut, te betalen bij vertrek. De gemeente wil ech ter dat eerst een planologische procedure wordt afgewerkt en dreigt met handhaving als Lan geveld zijn plannen doorzet. Langeveld pacht het terrein van Woontij en mag dat blijven doen zolang deze instantie het terrein niet nodig heeft voor de eigen plannen. Dat kan enige jaren duren en Langeveld rekent er op dat hij zeker twee seizoen zijn gang kan gaan. Volgens de gemeente heeft hij voor het gebruik als parkeerterrein een tijdelijke ontheffing nodig waarvoor een procedure moet worden gevoerd. Het college heeft beslo ten die procedure te starten, maar Langeveld wacht dat niet af omdat het wel zes weken kan duren en dan is een groot deel van het sei zoen al voorbij. Hij meent boven dien dat een procedure helemaal niet nodig is omdat de bestem ming van het terrein het gebruik als parkeerterrein toestaat. Hij zegt in die opvatting te worden gesteund door deskundigen. Het terrein zal voorlopig proviso risch zijn ingericht met bij de entree een container voor de persoon die toezicht houdt en de parkeergel- den incasseert. Mogelijk wordt die op termijn vervangen door een onbemande installatie. Voor de container heeft Langeveld bouw vergunning aangevraagd. Het terrein wordt nog in vakken ingedeeld en zal worden verhard met gebroken puin, afgedekt met gladde laag split. Dit materiaal kan makkelijk worden verwijderd en doorverkocht als het terrein weer Een 16-jarige jongen uit Zwijn- drecht werd in de nacht van woens dag op donderdag twee keer slachtoffer van een misdrijf. De jonge toerist, met school op zeilva kantie op het eiland, liep na een avondje stappen door Den Burg toen hij in de Kantoorstraat van achteren werd benaderd door een man, die in het voorbijgaan z'n Blackberry uit z'n broekzak trok. Nog voordat de jongen zich hier van had kunnen herstellen, kwa men er twee mannen op hem afge lopen, van wie één hem hard in het gezicht stompte. Hierbij liep het slachtoffer licht letsel op. Volgens de politie kwam uit onder zoek naar voren dat beide inciden ten niets met elkaar te maken heb ben. De mishandeling is vermoedelijk het gevolg van pro blemen die de jongen eerder in een discotheek had. moet worden ontruimd. Over de gang van zaken rond het voorlopige parkeerterrein heeft de afgelopen weken veel verwarring geheerst, mede veroorzaakt door cultuurverschillen van de betrok kenen. Twee wethouders hadden daar zelf ook een aandeel in door te verklaren dat de gemeente de exploitatie zelf ter hand zou nemen. Wethouder Henny Huisman legde woensdag aan de pers uit dat dit nu juist niet de bedoeling is en dat er geen bezwaar is tegen exploita tie door een particulier, verwijzend naar het feit dat Langeveld op 2 juni een huurovereenkomst met Woontij heeft gesloten. 'Wij staan er positief tegenover en willen Lan geveld helpen bij de procedure'. De gemeente wil niet fiancieel bij de plannen betrokken zijn, heeft een exploitatiesubsidie van dui zend euro per maand geweigerd en zal voor de procedure de gebrui kelijke leges in rekening brengen. Wie Langeveld om zijn visie vraagt verwijst hij naar zijn website http:// fritslangeveld.texel.com met onder meer correspondentie die hij met de gemeente heeft gevoerd. www.speedheat.nl Dealer voor Texel: Romein Dros tel. 321 263 De Prins Hendrikpolder en Den Burg zijn dinsdag getroffen door een stroomstoring. In totaal 287 aansluitingen hadden er last van. De storing, waarvan de oorzaak nog onbekend is, duurde van kwart over acht tot kwart voor elf. Een dag eerder was er ook al een stroomstoring. Daarbij werden 474 aansluitingen getroffen. Die storing begon om één uur en was tegen zes uur verholpen. Volgens netbe heerder Liander is met een meet- wagen een defect in een midden- spanningskabel gevonden. De kabel wordt opgegraven. (Advertentie) Gemeente Texei In week 24, de week van 14 tot en met 18 juni wordt weer kunststof ingezameld. Kijk bij de bekendmakingen voor meer informatie. (Advertentie) Cjncn 2jmrL-Jixels in het harL, Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Oranjefan Diana Kuip, werkzaam bij tijdschrift JFK, vertrekt drie weken naar Zuid-Afrika. En brengt verslag uit.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1