Krans voor oorlogsslachtoffers Speld voor Ben Roest TEXELSE J COURANT Texel 2010: detailhandel buitengebied verruimen Diepte peilen voor strandje Ha f&dB Familieberichten 'Blootgewoon' naar Texel Filmvertoning in Kunsthuys JU taveerne Uitgekookt Laatu verrassen door onze Chef-kok Valentijn Piet Kuiper v v A |n Tr M rW Rolluiken nodig? Kijk snel op www.rolluikente- koop.nl Zomercursus tekenen en schilderen op Texel. Van 2 tot 7 augustus or ganiseert Piere van Lit, docent MO-B en beel dend kunstenaar, een cursus tekenen/schilde ren op Texel. De prijs voor de cursusweek bedraagt €180,-. Atelier Pierre van Lit, 076 5415069, www. pierrevanlit.nl Billabong en Ripcurl ac tie. Alle dames en heren Hooded Fleece nu voor €50,-. Strandshop Bea- chactive Paal 17, alle da gen open 11.00-18.00. 's Nachts overvaren voor groepen tot 16 pers. en/of bij calamiteiten. Het Sop, tel. 06 20920594. Cocky's Kapsalon is 7 dagen geopend. U kunt mét en zonder afspraak terecht. De Koog, tel. 317575/ 06-22217601. Ontgiften? 30 ml jus en kristalhelder water. Meer info op de markt bij de Bonte Belevenis op 13 juni. www.justexel.nl www. kristalhelderwater.nl Bikini's van Huit, Ripcurl, Bananamoon en Billabong 50% korting. Strandshop Beachactive Paal 17, alle dagen open 11.00-18.00. Bloem; bloemisterij. Ge opend woensdag t/m za terdag van 9.00-18.00 uur. Op maandag en dinsdag zijn wij voor bestellingen en rouwwerk telefonisch te bereiken via 0611 35 15 53. Bloem; bloemisterij Burgwal 2 Den Burg tel: 820203 Er zijn weer bloemen bij Veeger aan de Grensweg. Duizendschoon €1.75 per bos. Voor al uw schilderwerk binnen en buiten: Schil dersbedrijf Eschweiler. Tel. 315032. Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Knikarmscherm nodig? Kijk snel op: www.zon- weringtekoop.nl De vouwfiets met Tra- pondersteuning en een goed advies. Bets Fietsen, tel. 312184. Trek race/ATB de fiets. Verkoop, reparatie van fietsen en verkoop 2de hands. Bets Fietsen, tel. 312184. Voor Jubileum, Verjaardag, Rouw en Trouw Bloem werk. Tessel Flower, Kogerstraat 9, Tel. 0222- 321999, Fax. 320066. 24 juni zijn er jonge leg hennen, u kunt bestellen. K de Ridder tel. 319497. www.printservicetexel. nl Stickers, belette ring, textieldruk. Tel. 06- 10711115. Trapondersteuning vanaf €999,-. Vele merken le verbaar. Bets Fietsen, tel. 312184. Atelier Naai Zo voor al uw naai- verander- en ver stelwerk. Info: 311354. Vorstelijk gemeten De Koog Tel. 0222-317585 Te huur aangeb., 4 kmr. woning Herenstraat Den Hoorn, grote tuin op zui den. Tel 0624598173. Het rijk van Eierland na tuurlijk ook beneden de ruugediek te koop in Het Open Boek. texelsecourant.nl Als u snel wilt weten wat er van daag is gebeurd. Terrasoverkapping nodig? Kijk snel op www.over- kappingtekoop.nl Verticale sereens no dig? Kijk snel op www. screenstekoop.nl Volop aardbeien en - producten bij De Reuze Aardbei, Schorrenweg 32a, tel. 318954. Zojuist vernamen wij dat trouw koorlid van TCM, sinds de oprichting, is overleden. Wij wensen zijn vrouw en familie heel veel sterkte toe met dit verlies. Leden en bestuur van het Texels Christelijk Mannenkoor Oksana Tomova en Petr Mares, de ambassadeurs van Slowakije en Tsjechië, legden gisteren kransen bij de oorlogsgraven van Svatopluk Bachurek en Zdenek Kotera. (Foto Jeroen van Hattum) De ambassadeurs van Tsjechië en Slowakije hebben gisteren kransen gelegd bij de twee Tsje- choslowaakse oorlogsslachtof fers op de oorlogsbegraafplaats bij de Algemene Begraafplaats in Den Burg. Oksana Tomova, ambassadeur van Slowakije, en Petr Mares, ambas sadeur van Tsjechië, legden geza menlijk kransen bij de graven van Svatopluk Bachurek en Zdenek Kotera. De ambassadeurs bezoe ken geregeld graven van Tsje- choslowaken die tijdens de Tweede Wereldoorlog in Nederland sneu velden. Vijf jaar geleden werden Bachurek en Kotera voor het laatst bezocht. Bachurek, luitenant/vlie ger bij de Royal Air Force, kwam op 27-jarige leeftijd om het leven, nadat op 24 april 1942 zijn vliegtuig zoek was geraakt tijdens een vlucht van het Engelse Biggin Hill naar Vlissingen. Op 19 juni 1942 spoel de zijn lichaam aan bij paal 12. Kotera, sergeant en piloot bij de Royal Air Force, werd een paar dagen na Bachurek op Texel begra ven. Vermoed wordt dat hij in april 1942 vermist raakte tijdens een zoektocht naar Bachurek. Kotera was 23 jaar oud. De ambassadeurs Mares en Tomova waren speciaal voor de slachtoffers naar het eiland gekomen. Ze werden ontvangen door burgemeester Francine Gis- kes. In plaats van kaarten Kapot van verdriet^ maar ook dankbaar voor de laatste 11 maanden die wij bewust hebben beleefd, willen wij ieder een bedanken voor alle bezoek, bloemen, kaarten en andere vormen van medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van HENK BOEIJEN Henk zou dit alles bijzonder gewaardeerd hebben en er zeker van hebben genoten. Wij waren erg onder de indruk van de grote belangstelling tijdens het condoleren en de begrafenis. Het was helemaal hoe Henk het in zijn hoofd had. Ja zelfs, voor het grootste gedeelte zelf geregisseerd had. Wij hebben een mooie en ontroerende uitvaart mogen beleven, hoe verdrietig deze dag ook was. Hiervoor danken wij ook Mark, Volanda en medewerkers van Uitvaartcentrum Texel. Dit alles geeft ons de kracht om het leven weer op te pakken. Carla Boeijen John en Immetje Roy Texel, juni 2010 Texel 2010 wil de verkoopopper vlakte voor detailhandel in het bui tengebied verruimen van vijftig naar honderd vierkante meter. Daarnaast vindt voorman Ger- brand Poster dat het aanbod zich niet hoeft te beperken tot eigen (branche gerelateerde) geteelde producten. De beperking tot 50 vierkante meter leidde onder meer tot problemen in de bloembollenwinkel van de Razen de Bol. De familie Kooiman heeft een deel van de schuur als bollenmuse- um ingericht en verkoopt in dezelfde ruimte bloembollen. Maar de opper vlakte overstijgt de voorgeschreven 50 meter, waardoor Kooiman in aan varing met de gemeente kwam. Poster: Texel (en Texel 2010) kiest voor Ruimte voor Ontwikkeling, de leidraad voor het nieuwe bestem mingsplan buitengebied. Vasthouden aan maximaal 50 vierkante meter past daar niet in.' Daarnaast past het volgens Poster in het 'ruime denken' dat de beperking voor wat betreft het assortiment, wordt verruimd. Het voorstel tot wijziging van de voor schriften in de zogeheten Nota van Uitgangspunten wordt maandag 14 juni behandeld in de raadscommissie Grondgebied. Ben Roest is gisteravond onder scheiden met een bondsspeld van de Nederlandse Wandelsport Bond voor zijn inspanningen tijdens de avondvierdaagse. Roest is inmid dels vijfentwintig jaar vrijwilliger bij het evenement. Rennie de Porto, voorzitter van wandelsportvereni ging Het Gouden Boltje reikte hem de onderscheiding uit bij schiet sportcentrum Odysseus na afloop van de avondvierdaagse. De laatste avond werd opnieuw geplaagd door regen, maar de lopers lieten zich daar niet door uit het veld slaan. KTF, DEK en Excel sior bleven ondanks de gestaag vallende regen langs de kant van de weg ook doorspelen om de lopers feestelijk binnen te halen. Foto Jeroen van Hattum) In het Kunsthuys aan de Warmoes straat in Den Burg wordt zaterdag 12 juni Fierce vertoond. Deze korte film is het resultaat van tien lessen intensief improviseren onder lei ding van dansdocente Ericka Voortman. Fierce bevat niet echt een verhaal, maar is een poëtische weergave van het thema 'inzicht uitzicht'. 'Als je jezelf durft te leren kennen, wat behoorlijk dapper (fierce) is, wordt je wereldbeeld breder', vinden de makers zelf. In de film wordt natuurlijk bewo gen, maar herkenbare danspassen zitten er niet in. Wel fraaie - abstrac te - sfeerbeelden, opgenomen bij de Fonteinsnol en op andere Texel se locaties. De filmvertoning wordt voorafgegaan door een openbare les met de hoofdrolspeelsters, Iris de Wolf en Laura van der Sluis. Tevens is er een expositie met de collages die De Wolf maakte naar aanleiding van 'the making of Fier ce'. Ook hangen er zelfportretten van haar. Het Kunsthuys is open vanaf 20.00 uur. ledereen is wel kom; entree €2,-. Een cameraploeg strijkt zaterdag op Texel neer voor opnamen voor het programma KRO Blootgewoon. Hiervoor gaan 'gewone' Nederlan ders uit de kleren om zich door een topfotograaf te laten vereeuwigen voor een glamourkalender. Deelne mende teams strijden tegen elkaar voor een zelfgekozen goed doel. De foto's worden zaterdagmiddag gemaakt op het naaktstrand en er wordt gefilmd. Er zou een schip breuk in scène worden gezet. Het programma wordt gepresenteerd door Anita Witzier. Er zijn Texelaars benaderd om hand- en spandien sten te verlenen, onder meer om voor paarden te zorgen. Na de gebruikelijke werkzaamhe den in de haven van Oudeschild ging het peilbootje De Kreupel deze week naar de locatie voor het nieuwe strandje bij de Waddenha ven. Ter plekke verrichtte de bemanning uitgebreide diepteme tingen. De aanleg van het strandje, te financieren met gelden uit het Waddenfonds, moet nog dit jaar beginnen. (Foto Bert Koning) VRIJDAG 11 JUNI 2010 Taxi Attent. 24-uurs ser vice. Ook vervoer naar Schiphol. 320020. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Tuinmeubelen van dik steigerhout. Daan Koop man, 06-23604408. Sectional garagedeur no dig? Kijk snel op www.ga- ragedeurentekoop.nl Vaderdagtip! Ballonva ren boven Texel. Tel. 310083. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Kreeft, kreeft, kreef, kreeft, kreeft, kreeft, kreeft, kreef, kreeft, kreeft, kreeft, kreeft, kreef, kreeft, kreeft, kreeft, kreeft en nog eens kreeft. Het zijn weer de kreeftenweken bij De Lindeboom en Het Schoutenhuys. Groene- plaats 14, Den Burg. Re serveer op: 0222-312041, www.lindeboomtexel.nl Billabong en Ripcurl ac tie. Alle dames en heren Tee Shirts 2 voor €40,- Strandshop Beachactive Paal 17, alle dagen open 11.00-18.00. Tegelshowroom De Te- gelmeester, geopend op afspraak, 06-22288683. Krukas 3, Oudeschild. De Taveerne, De Koog. Ook deze week weer sfeervol dineren!!! Beautysalon Lisette, 0630411223, www.beau- tysalonlisette.vpweb.nl De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Droog haardhout. Eelke Kloosterman, 06 55341347. Iedere week 'dagverse' specials in De Taveerne te De Koog! Auto Service Centrum. Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 w ww.texel sea u to pa gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! - ïjf -

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 3