Sverre Eschweiler plaatst zich voor EJK DE BAKKER DELEEUW Jè Timmer Zwemmer verovert drie nationale titels ieecjf^ Kwaliteit voor een eerlijke prijs!" Êki TEXELSE 8 COURANT Oranje Tompoucen o»vj wnn-vik«^cS:.nt De Echte Bakker Pilote vliegt opa Op* Ervaringen met koopgarant b\i aanKooP 4 oranje met gele of^,. W~ rode kaart j€l,67 per stuk. Gratis WK Klapsticks bij aankoop var een zakje van 6 kadetten of puntjes jpsf WK Poulegebak Koop op de dag dat Nederland speelt gebak met daarop de uitslag van de wedstrijd-ls deze uitslag juist"? Dan krijgt u een gebakje gratis! Hogerstraat 4 Weverstraat 90 Den Burg Den Burg www.bakkertimmer.nl WK voetbal taartjesik Heerlijk fris oranje taartje van sinasbavaroise €9,95 Dorpsstraat 90 De Koog DINSDAG 15 JUNI 2010 IN JE WAKKER Sverre Eschweiler poseert in zwembad Molenkoog met de drie gouden medailles die hij afgelopen weekend bij de NK in Eindhoven won. (Foto Joop Rommets) Sverre Eschweiler heeft afgelo pen weekeind groot succes geboekt bij het Nederlands kam pioenschap zwemmen in Eind hoven. Hij veroverde niet alleen drie nationale titels, maar kwali ficeerde zich ook voor het Euro pees jeugdkampioenschap, dat van 14 tot en met 18 juli in Hel sinki wordt gehouden. Op zijn weg naar de internationale top maakt de 17-jarige Texelaar de laatste maanden opmerkelijk grote stappen. Op een groot aantal num mers stelde hij zijn persoonlijke records flink scherper. Kon hij vorig jaar alleen nog maar van de Euro pese jeugdkampioenschappen dromen, toen hij in Eindhoven zijn opwachting maakt bij het nationaal kampioenschap, had hij een gere de kans zich voor het evenement in Helsinki te kwalificeren. 'Ik wist dat het mogelijk was op de 50 meter rugslag. Op dat nummer had ik een persoonlijk record van 27.46 seconden, maar die tijd zwom ik in een wedstrijd waarin het verder niet zo goed ging. De limiet was 27.03. Daarnaast wilde ik het pro beren op de 100 meter rugslag. Echt zenuwachtig was ik niet. Maar ik wist wel dat het mijn laatste kans was.' Al op de eerste dag van het NK kreeg Eschweiler de bevestiging dat het met zijn vorm wel goed zat. Terwijl hij had gehoopt de 200 meter rugslag in 2.10 minuten te volbrengen, zwom hij 's ochtends in de series al 2.08.02. In de finale, later op de dag, was hij iets minder snel. Zijn 2.08.56 was desondanks goed voor de titel bij de jeugd en de vierde plaats bij de senioren. De zaterdag, de dag van de waar heid, begon matig. Dooreen slech te start verloor hij veel snelheid en bleef hij op de 50 meter rugslag ver van de limiet verwijderd. Deson danks plaatste hij zich voor de finale. Daarin ging het veel beter en veroverde hij opnieuw de nationale jeugdtitel. Aan zijn eindtijd hield hij echter zeer gemengde gevoelens over. Hij zwom 27.04 en was daar mee eenhonderdste te langzaam voor de limiet. Op de slotdag kwam alles goed. Al in de ochtend voldeed hij in 58.02 ruimschoots aan de limiet voor de 100 meter rugslag, die op 58.16 was gesteld. En passant verbeter de hij op spectaculaire wijze zijn persoonlijk record van 58.59. Dat betekende dat hij verzekerd was van deelname aan het EJK. Van bondscoach Titus Mennen kreeg hij bovendien te horen dat zijn deelname in Helsinki hoogstwaar schijnlijk niet beperkt blijft tot de 100 meter, maar dat hij ook mag meedoen aan de 50 meter rugslag. Mogelijk komt daar een derde nummer bij, als Nederland met een estafetteteam aan de 4 x 100 meter wisselslag meedoet. In dat geval wordt Eschweiler waarschijnlijk gevraagd de rugslag voor zijn reke ning te nemen. In de finale van de 100 meter rug slag zette de Texelaars 's middags alles op alles en nam hij veel risico door harder van start te gaan. Gevolg was echter dat in het twee de deel de vermoeidheid toesloeg. Zijn tijd, 58.09, was desondanks goed voor zijn derde nationale jeugdtitel. Bij de senioren bleef hij slechts tweehonderdste verwijderd van de derde plaats. Het slotnum mer, de 50 meter vlinderslag, ver liep minder succesvol. In 26.17 eindigde hij op de vierde plaats bij de jeugd, op eenhonderdste ('nog geen vingertopje') van de nummer drie. De komende tijd krijgt Eschweiler het druk en zal hij - als de school leiding van OSG De Hogeberg het goed vindt - de schoolbanken niet veel zien. 'Vrijdag ga ik naar Kam pen, de week erop naar Eindhoven, om samen met de andere geselec teerden een weekend lang te trai nen. Twee weken voor de Europese jeugdkampioenschappen gaan we al naar Finland voor een trainings kamp.' Zelf durft Eschweiler niet al te grote ambities te hebben. 'Ik wil PR's en een halve finale zwemmen en als het meezit een finale.' Vader Cock: 'De bondscoach zegt: je gaat voor een finale en niet min der.' Komend jaar verhuist het talent naar Amsterdam, om mee te doen aan een project van het nationaal zweminstituut, dat hem in staat stelt school en sport beter te com bineren en meer en nog specifieker De bijna 82-jarige Marius Witte beleefde zondag een bijzonder avontuur, toen hij door familieleden werd 'ontvoerd' en voor een rond vlucht naar het vliegveld gebracht. De pilote was zijn 26-jarige klein dochter Inge van der Ster, die van af De Kooy met haar moeder Elly Witte naar het eiland was gevlo gen. Van der Ster woonde in haar jongste jeugd op 't Horntje, waarna ze naar Schagen verhuisde. Sinds twee jaar heeft ze de papieren om grote passagiersvliegtuigen te mogen vliegen. Als gevolg van de economische crisis heeft ze nog geen baan in die functie kunnen verwerven en moet ze zich (voorlo pig) tevreden stellen met een kan toorbaan bij Transavia. Om toch te kunnen vliegen, huurt ze af en toe een vliegtuigje en doet ze geregeld ook Texel aan. Voor haar opa was het de tweede keer dat hij vloog. Bijna zestig jaar geleden maakte hij een rondvlucht over Texel met zijn te trainen. Bedoeling is volgend jaar eindexamen HAVO te doen, maar de mogelijkheid wordt open gehouden dat hij er nog een jaar langer over doet. Dit kalenderjaar is Eschweiler voor het laatst gerechtigd bij de jeugd uit te komen. 'Daarna wil ik definitief aansluiting vinden bij de nationale top bij de senioren. Mijn hogere doel is over twee jaar goed genoeg te zijn om aan het Europees kampi oenschap mee te doen.' verloofde en latere echtgenote Greet Goeman en broer Ton. 'In die tijd oefenden militairen hun schiet vaardigheid op zakken die ze ach ter vliegtuigen hingen. Als je er één vond en inleverde, kreeg je ƒ12,50 of een rondvlucht. Wij vonden er één in Spang en hebben ervoor gekozen te vliegen.' De voormalige veehouder van boerderij Wezens- pyk genoot ook dit keer met volle teugen. 'Texel is prachtig groen. De gewassen staan er goed bij, al zijn er ook stukken land waar nog niks boven de grond staat', consta teerde hij. (Foto Joop Rommets) Een koopgarantwoning maakt het voor menigeen mogelijk een huis te kopen. De Texelse Courant treft voorbereidingen voor een artikel over koopgarant en vraagt Texe laars die zo'n woning hebben gekocht of verkocht, hun ervarin gen door te geven aan de redactie. Dit kan via e-mail redactie@texelsecourant.nl of tel. 362620. VAKANTIES VOOR LICHAMELIJK GEHANDICAPTE MENSEN Nikadel 21 1796 BP De Koog Tel. 32 70 25 Rabobank 36.25.73.360

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 8