Verteltheater ouderen op tournee texb.agbsda.nl w Festival met shantykoren Gespannen en zenuwachtig speelgoed www.texelsecourant.nl Jef Schuur naar Zuid-Afrika TEXELSE 2 COURANT TESÜ DAGELIJKS TEXELS NIEUWS Hobbematrio in kerk Den Burg Zomerbingo Jazz Worsteltent Foto's De Vries in bibliotheek Poëzie in kerk Schouwburgreizen Theater Veder in Alzheimer Café Radio Texel live bij Ronde Avondwandeling bij Horsmeertjes IV .V ^r?-yy Uitladder Film Riet Huitema-Vos (midden) vertelt hoe haar moeder thuis vroeger kleding maakte. Ina Bakker-Boon, Nettie van de Brake, Bertha Boogaard-Dros en Nel Rommets-Rensmaag luisteren geïnteresseerd toe. (Foto Karin Somers) Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen, workshops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda.nl. Vrijdag 18 juni: 20.00 uur. In De Burght in Den Burg begint om 20.00 uur het traditionele zomerconcert van het Texels Vrou wenkoor; mmv een gitaarensemble. Entree €8,-. 20.00 uur. Om 20.00 uur begint bij het parkeerterrein bij de Horsmeer tjes een avondwandeling van de Vogelwerkgroep. Deelname is gratis. 20.00 uur. Op het strand bij paal 17 begint om 20.00 uur 'Club Night', met optredens van o.a. DJ GIO G, Mrs G-ezz, DJ Gregor Salto en DJ Rose. Cinema Texel vertoont The A-team (13.30, 18.30, 21.45), Hoe tem je een draak (16.00), Sex and the city 2 (13.15, 21.00), Streetdance (16.30) en Prince of Persia (19.00). Zaterdag 19 juni: 10.30 uur. Van 10.30 tot 14.30 uur is de Eendenkooi van Spang gratis geopend voor publiek. Ingang bij het witte kooikerhuisje bij Dijkmanshui- 13.00 uur. Bij strandpaal 17 gaat rond 13.00 uur de 33ste Zwitserleven Ronde om Texel voor catamarans van start. In de grote feesttent treden de hele dag artiesten op en is op een groot scherm de WK-voetbalwed- strijd tussen Nederland en Japan te 16.00 uur. Muziekverenigingen DEK en Wieringerwaard geven een open lucht concert op het dorpsplein van Den Hoorn. Aanvang 16.00 uur. 20.00 uur. In Restaurant Bosch en Zee in De Koog begint om 20.00 uur een 501-dartstoernooi. Deelname is gratis. Cinema Texel vertoont The A-team (13.30, 18.30, 21.45), Hoe tem je een draak (11.00, 16.00), Sex and the city 2 (13.15, 21.00), Streetdance (10.45, 16.30) en Prince of Persia (19.00). Zondag 20 juni: 10.00 uur. Bij evangelistenechtpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4a, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamenkomst. 11.00 uur. Theateretappe: fietstocht met onderweg diverse theateroptre dens. Voor meer informatie en kaart verkoop: www.theateretappe.nl en VW Texel. 13.00 uur. Muziekvereniging Wierin gerwaard geeft een openlucht con cert op het dorpsplein van De Koog. Entree 13.00 uur. 14.00 uur. Bij De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen begint om 14.00 uur een optreden van jazz- groep Blue Voice. De toegang is gratis. 14.30 uur. In café De Twaalf Balcken aan de Weverstraat in Den Burg begint om 14.30 uur een bierproeve- rij. 19.00 uur. In de Maartenskerk in Oosterend begint om 19.00 uur een poëziedienst onder leiding van ds. Der Nederlanden. Bezoekers mogen eigen gedichten voorlezen. Cinema Texel vertoont The A-team (13.30, 18.30, 21.45), Hoe tem je een draak (11.00, 16.00), Sex and the city 2 (13.15, 21.00), Streetdance (10.45, 16.30) en Prince of Persia (19.00). Maandag 21 juni: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. 19.30 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 uur een open bridgedrive. Aanmelden tot 19.15 19.30 uur. De christelijke muziekver eniging Excelsior geeft een zomer avondconcert bij de muzieknis aan de Oranjestraat in Oosterend. Aan vang 19.30 uur. Entree gratis. 19.30 uur. Fanfarekorps KTF verzorgt vanaf 19.30 uur een optreden op het dorpsplein van De Koog. 20.00 uur. In het gebouw van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg begint maandag om 20.00 uur een klaver- jasdrive. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Cinema Texel vertoont Sex and the city 2 (20.00) en The A-team (20.30). Dinsdag 22 juni: 19.00 uur. In restaurant Bosch en Zee in De Koog wordt een avond voor linedancers gehouden. Vanaf 19.00 uur voor beginners, vanaf 20.00 uur voor gevorderden. 20.00 uur. Op het adres Brink 28 in De Koog begint om 20.00 een medi tatiesessie. Voor meer informatie: tel. 06-29028573. 20.15 uur. In de doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg begint om 20.15 uur een concert van het Hobbema pianotrio. De toegang is gratis. Cinema Texel vertoont. Sex and the city 2(20.00) en The A-team (20.30). TESO zet deze week geregeld een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vandaag (vrijdag) nog tot 20.00 uur en zondag en maandag van 9.30 tot 16.00 uur. Automobilis ten moeten vandaag in Den Helder tussen 11.00 en 17.00 uur en zondag op Texel tussen 10.00 en 20.00 uur rekening houden met wachttijden van een half uur. Voor meer informa tie over de veerdienst: tel. 0222- 369600, info@teso.nl of www.teso. nl. VRIJDAG 18 JUNI 2010 In de doopsgezinde kerk van Den Burg wordt dinsdag 22 juni een concert gegeven door het Hobbema-pianotrio. Dit trio, bestaande uit Jeanny Beerkens (cello), Carmen Keijzer (piano) en Jussi Paananen (viool), is gespecialiseerd in kamermuziek uit de 18de en 19de eeuw, maar schuwt ver rassend werk van recenter datum niet. Op het programma staan een pianotrio van de in Duitsland geboren 19de-eeuw- se componiste Louisa Adolpha Le Beau en een pianotrio van Camille Saint-Saëns. Het con cert begint om 20.15 uur, de toegang is gratis. Na afloop wordt een inzameling gehou den. In De Buureton aan de Beatrix- laan in Den Burg wordt donder dag 1 juli vanaf 14.00 uur de zomerbingo van de Stichting Welzijn Ouderen Texel gehou den. Deelname kost €5,-, er worden vijf ronden gespeeld. Opgeven is niet nodig. Bij de Worsteltent aan de Smits- weg in de Dennen wordt zondag een optreden verzorgd door jazzformatie BlueVoice. Dit kwartet heeft een uitgebreid repertoire in verschillende stij len, van bebop tot latin en van up-tempostukken tot ballads. Er worden voornamelijk eigen composities gespeeld, waarbij improvisatie een grote rol speelt. Het optreden begint om 14.00 uur, de toegang is gratis. In de bibliotheek aan de Drijver straat in Den Burg zijn tot eind juli foto's te zien van Pieter de Vries. De foto's zijn gemaakt op Texel en op het Duitse eiland Trischen. In de Maartenskerk in Ooste rend wordt zondag 20 juni een poëziedienst gehouden. Bezoe kers kunnen hun eigen gedich ten voorlezen, of werk dat hen bijzonder aanspreekt. Het the ma is 'Wie hier als vriend naar binnen gaat...' De dienst begint om 19.00 uur en wordt geleid door ds. Der Nederlanden. Voor meer informatie: tel. 318963 of e-mailadres heldennederlanden@hetnet.nl. Windkracht 7 heeft in samen werking met De Kampanje en TESO drie schouwburgreizen weten te realiseren. Dat betekent dat er een extra boot vaart na afloop van de voorstelling van Bert Visscher (uitverkocht), Marc Marie Huijb- regts en Guido Weijers. Voor de voorstellingen van Trijn tje Oosterhuis (7 oktober), San ne Wallis de Vries (4 november) en de opera Carmen (24 maart) is de inschrijftermijn enkele weken verlengd. Voor deze drie voorstellingen zijn nog maar enkele reserveringen nodig. Alle andere eerder voorgestelde schouwburgreizen vinden defi nitief geen doorgang. Aanmel den voor bovenstaande voor stellingen kan bij de SWOT, tel. 312696.e-mailadresswot@texel. com. Vijf Hoornder leden van het Ver teltheater hebben maandag twee optredens verzorgd in cultuur- en congrescentrum Antropia op landgoed De Reehorst in Drie bergen. De groep was te gast op de slotmanifestatie Kracht van Ouderen, waar begunstigden van het Fonds Sluyterman van Loo zich presenteerden. De projecten van Sluyterman van Loo hebben als doel ouderen te stimuleren hun kracht verder te ont dekken, te ontplooien en hun ken nis te delen en over te dragen. Het Verteltheater, met hulp van Karin Somers opgezet en uitgevoerd door docente Anneke Berghuis van Artex Theater Veder verzorgt een optre den tijdens de afsluitende avond van het Alzheimer Café, dat dins dag 29 juni in de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt gehouden. Daarbij staat 'de ver beelding' centraal en wordt aan de hand van filmbeelden en praktijker varing de 'vedermethode' uitge legd. Aan de orde komen zaken als de toepassing van deze methode, het effect op mensen met demen tie en hoe kwetsbaarheid kan wor den omgezet in kracht. Om zelf te ervaren wat de methode inhoudt, Radio Texel doet zaterdag recht streeks verslag van de Ronde om Texel. De lokale omroep begint om 9.00 uur met uitzenden en volgt daarna de rest van de dag de catamaran race en de finale van het surfen bij paal 17. Radio Texel heeft onder meer verslaggevers op het strand, het water, de vuurtoren, bij de VC- boei en de haven van Oudeschild. Meteo Consult in Wageningen ver zorgt 's morgens een Texels weer bericht. Er is speciale aandacht voor de Texelse deelnemers aan de Ronde om Texel en er wordt aandacht besteed aan de Texelse vrijwilligers. Radio Texel is te ont vangen via 106.1 FM in de ether, 98,5 op de kabel en via www. radiotexel.nl. In Cinema Texel draait vanaf woensdag 23 juni het derde deel van de bekende animatiefilm Toy Story. Woody, Buzz en Co. komen terug in een gloednieuw verhaal, want er is veel gebeurd sinds het afscheid van Andy's speelgoed in Toy Story 2. Andy is ouder gewor den en staat op het punt te gaan studeren. Het speelgoed is gespan nen en zenuwachtig, want wat gaat er met hen gebeuren nu Andy weg gaat? Het belandt uiteindelijk in een dagverblijf vol losgelagen kin deren, die niet kunnen wachten om met ze te spelen. Toy Story draait in de oorspronkelijke (ondertitelde) en een Nederlands gesproken ver sie. Geprolongeerd is The A-Team, de verfilming van één van de meest tv-populaire series ooit. Het ver- Kunstenschool, kreeg een subsidie van €10.000,-. Het fonds onder steunde de afgelopen jaren in totaal twintig - zeer uiteenlopende - pro jecten in het hele land. De manifestatie in Driebergen bestond uit workshops en lezingen, waarin alle initiatieven werden geëvalueerd en toegelicht. Boven dien was er een markt, waar de begunstigden lieten zien wat ze dankzij de financiële steun van het fonds hebben kunnen realiseren. Om het aanschouwelijker te maken, had Berghuis daarnaast voor een optreden gekozen. De Hoornder senioren vertelden in twee sessies van een kwartier over gebeurtenis- wordt er een oefening gedaan met de aanwezigen. Uiteraard is er gelegenheid om vragen te stellen. De avond begint om 19.15 uur met koffie, terwijl Marleen Taat en Karen Haasdijk muziek maken. Om 19.30 uur komt Sylvia de Jong van Thea ter Veder aan het woord, waarna er van 20.30 tot 21.30 uur muziekcafé is. Entree gratis, aanmelden is niet nodig. Voor meer informatie: Stich ting Welzijn Ouderen Texel, tel. 312696. Op verschillende plaatsen in Den Burg zijn zaterdag 26 juni shantykoren actief. Met dit shantyfestival viert het Oude schilder Visserskoor het 25-jarig jubileum. Aan het festival wordt medewer king verleend door de koren van Vlieland, Ameland, Terschelling, haal draait om Face, B.A., Murdock en Hannibal, een uitzonderlijke groep ex-commando's, elk met hun eigen bijzonderheden, die wor den beschuldigd van een misdaad die ze niet hebben gepleegd. Ze weten uit de gevangenis te vluch ten en duiken dan onder, om als huurlingen onder leiding van kolo nel Hannibal Smith de strijd tegen het onrecht aan te gaan en zodoen de hun onschuld te bewijzen. Ook nog een weekje te zien is deel twee van Sex the City, over vier boezemvriendinnen uit New York, die hun jeugd al even achter zich hebben gelaten, maar voor wie het leven nog steeds bestaat uit shop- sen uit hun jeugd, zoals het vangen van kikkervisjes, het wekelijkse in bad gaan met het hele gezin, het eten dat op tafel kwam en het ver knippen van de Nederlandse vlag om alle kinderen in de kleren te kun nen steken. Een deel van de verha len was in een iets andere vorm al eerder verteld tijdens de reguliere voorstelling in De Waldhoorn en een voorstelling voor leerlingen van de Jan Drijverschool. Verteltheater- groepen zijn sinds twee jaar actief in Den Hoorn, Den Burg, Oude schild en Oosterend. In het eerste weekend van oktober presenteren ze zich tijdens een festival. De Vogelwerkgroep houdt vrijdag 18 juni een avondwandeling bij de Horsmeertjes, op zoek naar zang vogels en roerdompen. De wande ling staat onder leiding van Vincent Stork uit De Cocksdorp en begint om 20.00 uur bij het parkeerterrein aan de Mokweg, daar waar het pad tussen de Horsmeertjes begint. Opgave is niet nodig, het meebren gen van een verrekijker strekt tot aanbeveling. Schiermonnikoog en Wieringen. Zij treden op tussen 13.30 en 17.00 uur. Om 17.00 uur begint op de Groeneplaats een gezamenlijk optreden van alle 230 zangers en muzikanten. Op de Groeneplaats wordt de hele dag een maritieme markt gehouden. Het Oudeschilder Visserskoor nam dit jaar de vierde CD op. pen, uitgaan en mannen. Wanneer Carrie op een dag met de andere drie afspreekt, denkt ze terug aan hoe ze hen heeft leren kennen. Haar gedachten dwalen af naar de jaren tachtig, naar het ogenblik waarop ze Samantha, Charlotte en Miranda voor het eerst heeft ont moet. Het leven was een stuk zor- gelozer dan nu. Zo lijdt Samantha onder de economische crisis, net als Carries echtgenoot, Mr. Big, die voor zijn werk in Londen verblijft. Nog erger wordt het wanneer ze ontdekt dat hij haar bedriegt. Ter wijl de vier vrouwen naar Marokko reizen, probeert Carrie haar huwe lijk te redden. Het volledige programma staat elders in de agenda in deze krant én op de website www.texelsecou- rant.nl. Jef Schuur uit Den Hoorn ver trekt zondag naar Zuid-Afrika om daar, samen met zeven andere sterrenkoks, maaltijden te bereiden voor kinderen in tehuizen. Schuur en de andere koks reizen door Zuid-Afrika in de Culibus van de gelijknamige stichting, die al op 29 mei is verscheept en inmiddels in Durban aangekomen. De bus, een moderne touringcar, is inge richt als mobiele keuken en ster renrestaurant en rijdt langs kinder ziekenhuizen, achterstandswijken, de (openingen van de) Johan Cruyff Courts en andere plaatsen waar kinderen een steuntje in de rug kunnen gebruiken. De kinderen krijgen een sterrenmaaltijd voorge schoteld van duurzame en/of regi onale producten. Het gelegenheidsteam van chef koks kookt op verschillende loca ties, zoals op 23 juni in Swartland voor de kinderen van Stars in their Eyes. Twee dagen later, op 25 juni, koken de chefs voor het Village of Hope weeshuis, waar kinderen ver blijven wier ouders overleden zijn aan aids. Daarbij wordt gebruik gemaakt van producten van de Elgin Learning Foundation (ELF), die groenten verbouwt in de tuinen van Grabouw. Meer informatie over het project is te vinden op www. jreculibus.nl

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2