Cjrocn 'wartsjexels in het harL, Lasten hulppost lager dan begroot TEXELsa fl n Stichting Texelstroom ontslaat schipper Lock Buurt viert komst rotonde amasDZS! Garage Dros Alcoholcontrole Belediging agent TE KOOP Teleurstelling, maar ook begrip bij de deelnemers van de 33ste Ronde om Texel. Harde tot stormachtige wind, hoge golven en een lage temperatuur van het water noodzaakte de organisatie zaterdag om wat het hoogtepunt van de Zwit serleven Zeilweek moest worden, niet door te laten gaan. De barre omstandigheden lieten geen enkele ruimte voor twijfel, deelnemers konden zelfs een applaus opbrengen toen Ron devoorzitter Sidny van Zon de zeilers bij de briefing op de hoogte bracht van de tegenvaller waardoor 450 catamarans op het strand bleven en ook de finale van het surfkampioen- schap niet door kon gaan. Het is in de geschiedenis van het rondje de derde keer keer dat het geen doorgang vindt. OUDE RAADHUIS ONDER DE HAMER autoj vakantiekrant Verschijnt van 2 juli t/m 27 augustus wekelijks www.texelseautopagina.nl LANGEVELD DE R00Y [Hl Vloerverwarming VOOR WONINGBOUW ROYALE BOUWKAVEL(S) DEN BURG WEST Voor informatie: Makelaardij Texel Vastgoed 0222-313025 www.texelvastgoed.nl TEXELSE^COURANT Voordeeiland Super deBoer OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12482 DINSDAG 22 JUNI 2010 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 De vos die op Texel werd gevonden, is terug in Ecoma- re. Opgezet en wel kan het dier worden geaaid. De aanleg van het Wadden- strand bij de passantenha ven is donder dag met enig ceremonieel van start gegaan. J De Stichting Behoud loodsvaar- tuig Texelstroom heeft schipper Peter Lock ontslag aangezegd. Gebrek aan vertrouwen is volgens voorzitter Aad van Gils de reden. Lock wil er niet meer over kwijt dat er een verschil van inzicht is over zijn functioneren. De stich ting wil in de toekomst schippers uit het vrijwilligersbestand inscha kelen. Lock, die veertien jaar betrokken is geweest bij de voormalige loodsbot- ter, heeft zijn ziel en zaligheid in het schip gestopt. Met zijn baard, pet en uniform was hij hét gezicht van de Texelstroom, een markante schipper die menig prominente gast aan boord heeft gehad, zoals Carry Tef- sen en Jan Peter Balkenende. Als De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag tussen 23.00 en 5.00 uur een alcoholcontrole gehouden op de Ruijslaan, de Californiëweg en de Pontweg. Van de 150 gecontroleerde bestuur ders hadden acht teveel gedron ken. Drie daarvan hadden net hun rijbewijs. Zeven personen kregen een rijverbod en een proces ver baal. Het rijbewijs van een begin nend bestuurder is ingevorderd. Er volgt een proces-verbaal. De gemeente hoeft voor het PHH- gebouw de komende decennia minder lasten te betalen dan aan vankelijk was begroot. Dat valt op te maken uit de financiële afwik keling van het hulpverleningsge bouw aan de Pontweg in Den Burg. De kosten van de gedeelten voor de brandweer en de ambulance, die voor rekening van de gemeente komen, zijn overschreden, maar dat valt weg tegen een lagere kapitaal- last als gevolg van een lagere rente. Dat scheelt de gemeente €30.500,- per jaar. De bouw van de brandweerkazerne is volgens een brief aan de raad €129.211,- duurder uitgevallen dan begroot. De ambulancepost kostte €183.932,- extra. Die laatste kosten wil de gemeente via een kostendek- SLOPERSHAMER OF S VEILINGHAMER? kende huur verrekenen met de vei ligheidsregio Noord-Holland Noord waar de ambulances en het SIGMA (gehuisvest bij de ambulancepost) ondervallen. Daar wordt over onder handeld. Voor het brandweergedeelte stelde de gemeenteraad in 2005 een bedrag van €3,2 miljoen euro beschikbaar, wat veertig jaar lang een kapitaallast van €169.000,- per jaar zou betekenen. Doordat de gemeente bij het aangaan van de lening van dat geld een lagere rente bedong dan begroot, blijkt de kapi taallast omlaag te zijn gebracht naar €138.500,- per jaar. De overschrij ding op het brandweergedeelte levert daardoor geen problemen op. Het college wil het voordeel van €30.500,- per jaar op de kapitaal- lasten vooralsnog achter de hand houden voor de oplevering van het nieuwe raadhuis en de vernieuwde OSG. Zoals het er nu naar uitziet, blijven de kosten voor het nieuwe raadhuis binnen de begroting, maar wordt bij de OSG een overschrijding verwacht. De extra kosten bij het PHH-gebouw komen volgens de brief aan de raad voort uit meerwerk tijdens de bouw, de inrichting van het gebouw, de aanleg van het voorterrein, de aan leg van een hek op verzoek van de provincie en de opening. Kosten die gemaakt moesten worden voor een zwaardere staalconstructie van het gebouw zijn voor rekening gekomen van de Stichting Woontij dat als ont wikkelaar van het PHH-gebouw optrad, nadat een aanbesteding door de gemeente was mislukt. De woningstichting, eigenaar en verhuurder van het medisch gedeel te De Zand koog, maakte met gemeente en politie afspraken over de kosten toen zij de regie overnam. Meerkosten die daarna aan de orde kwamen, kwamen voor rekening van gemeente of politie. De politie betaalde meer dan voorgenomen voor het politiebureau omdat dat een voorbeeldfunctie moest krijgen. Woontij bleef binnen de kosten. De aannemers gingen voorafgaand aan de bouw in 2007 al met een stofkam door de ontwerpen om taakstellend op de kosten te bezui nigen. Dat is, op een bedrag van €55.000,- na gelukt. Een probleem waar de aannemers tegenaan lie pen, was dat de budgetten uit 2005 nooit geïndexeerd zijn, terwijl de bouwkosten jaarlijks stegen. Het college wijst er in de brief op dat de overschrijding van €129.200,- 4,15 procent van het totale krediet is, maar dat de prijzen tussen de vast stelling van het krediet en het vol tooien van het gebouw met 15,4 procent zijn gestegen. De gemeente wacht nog op de eindafrekening van de aanpassing van de Pontweg. De raad stelde een paar jaar geleden 7 ton beschikbaar (waarvan 1,5 ton subsidie van de provincie) voor de ontsluiting. Vol gens wethouder Frans Visman (financiën) is het nog even afwach ten of die kosten binnen het budget blijven. De politieke partijen namen de cijfers donderdagavond voor kennisgeving aan. De aanleg van de rotonde in Den Burg had voor bewoners van de Kogerstraat en het laatste deel van de Bernhardlaan en de Beatrixlaan een prettige bijkomstigheid: geen verkeer langs de deur. Rust in de straat en kinderen kunnen zich met skelters en ander speelwerktuig naar hartelust uitleven. Nog een week, want dan is de rotonde klaar RENAULT ,U.„,liekranl L£Z| TBOJXsSC^.NV- 0222-315555 re U kunt uw (wijzigingen voor) advertenties uiterlijk 1 week voor de verschijningsdatum opgeven. Tel. 0222 - 36 26 00 info@lenr.nl Spinbaan 6, Den Burg TTl_ promotor van het schip voer hij ermee langs evenementen in bin nen- en buitenland, waar het varen de monument een geziene verschij ning was. Hij stond aan het roer tijdens de Waddenrace, organiseer de andere activiteiten en zette zich in voor de restauratie. Lock heeft tegen zijn ontslag bezwaar aangetekend, de aanvraag ligt momenteel ter beoordeling bij de rechter. Als het aan het bestuur ligt, wordt de loodsbotter niet meer ingezet voor trips naar het buitenland. Van Gils: 'De Texelstroom hoort bij Texel en moet de parel van Oudeschild wor den waar iedereen naar toe gaat.' Bedoeling is dat het schip, dat enig opknapwerk behoeft, wel wordt ingezet voor tochten en arrange menten vanuit de haven. SF >GGD C AT Slechts 1 mm dik! www.speedheat.nl b A Ie j Dealer voor Texel: Romein Dros tel. 321 263 I De politie heeft zaterdag rond 04.00 uur op de Californiëweg een 22-jarige man uit Amstel veen aangehouden wegens bele diging. Toen de agenten de man passeer den, gaf de man een stopteken. Ze stopten om te horen wat er aan de hand was. De man bleek op zoek naar een taxi. Toen de agenten ver telden dat zij geen taxibedrijf run nen, schold de man de agenten uit en bedreigde hen met de dood. Hij kon mee naar het bureau en kreeg een proces-verbaal aan zijn broek. en zal het verkeer weer van alle kanten toestromen. 'Het wordt een mooie rotonde', keurde een omwo nende zondag het straatwerk. De naderende voltooiing werd door de buurt aangegrepen om de saam horigheid te verhogen met een gezamenlijke barbecue. Uiteraard midden op straat, nu het nog kan. (Foto Gerard Timmerman) (Advertentie) (jrocn ^wartrjexels in het harL. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Meyert Boon kwam het het idee voor de Cocksdorper uitkijkmolen die vrijdag officieel is geopend. 'ledereen kan pionnen neer zetten, maar van een trainer mag je meer verwachten', zegt Jan den IJzerman.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1