'Japanse voetbalsupporters klappen tegelijk' EEN BETER MILIEU. BEGINT BIJ JEZELF TEXELSE 13 COURANT Meteropnemer Bijeenkomst mantelzorgers Verhuisaangifte via internet Man moet twee opstallen slopen LANGEVELD DE R00Y Achter de schennen 24 uur per per^e www. texelseco urant. nl Kerkdiensten Medische zorg Hulpverlening I I XI.I SH -\X)LR\\r Denkertje Oud papier Radio Texel VRIJDAG 25 JUNI 2010 n Oranjefan Diana Kuip in gezelschap van twee Japanse supporters. 'Holy shit', hoor ik naast me. 'Wat is er?' draai ik me om. Ik zie met een de ontzettende olifant die een paar meter schuin voor de auto naar ons staat te kijken. De olifant is drie keer zo groot als onze Volkswagen Polo. Langzaam stom melt hij op ons af. Loopt hij echt naar ons toe? Waarom loopt hij naar ons toe? Is ie kwaad? Ik word een beetje misselijk. 'Zal ik voor- of achteruit?'. Mijn vriend wacht het antwoord niet af en geeft zachtjes gas. Als we tergend lang zaam de olifant voorbij rollen, gooit hij zijn enorme slurf vooruit en schudt met zijn oren. Ik doe mijn ogen dicht en wacht op de klap. Als die uitblijft doe ik ongeveer 20 meter verder mijn ogen weer open en zie in de achteruitkijkspiegel dat de olifant rustig is verder gewandeld. Hij wilde alleen maar oversteken. Spannend allemaal hoor, dat Afri ka. Ik heb al een hoop aparte beesten gezien. Een olifant dus, maar ook giraffen, zebra's, nijl paarden, apen en twee hele enge hyena's. Maar één van de meest Oud-Texelaar Diana Kuip, chef redacteur bij het tijdschrift JFK, is naar het WK in Zuid-Afrika. Voor de Texelse Courant tekent ze haar Oranje avonturen op. aparte diersoorten ontdekte ik toch wel bij de wedstrijd Neder land-Japan. De Japanse Voetbalsupporter Nou moet ik zeggen dat ik al bekend was met De Japanner, omdat we vorige zomer drie weken door Japan zijn gereisd en ik hun gedrag toen in alle rust heb kun nen bestuderen. Zo bewegen Japanners zich vrij schichtig en op een drafje, want ze hebben het altijd druk. Maar ze vallen ook te pas en te onpas in slaap; in een restaurant, in de tram, maakt niet uit; de gedisciplineerde Japanner werkt zó hard dat hij overal kan uitschakelen voor een tukkie. Ook lacht de Japanner om alles wat je zegt en antwoordt altijd met 'yes'. Terwijl je er vanuit mag gaan dat hij je helemaal niet heeft verstaan. Vaag. Maar nu heb ik dan zaterdag in Als eilandverslaggever jagen we dagelijks achter nieuws aan. Vaak schieten we raak (met onze came ra), maar soms is het mis. Dat kan gebeuren als we ons na een tip of alarm naar de plek des onheils spoeden, maar er ter plekke niets aan de hand blijkt te zijn. Het is wel eens gebeurd dat ik na een mel ding 'verkeersongeval op de Pont- weg', van Den Burg naar 't Horntje en vervolgens naar De Koog ben gereden en weer terug en niets heb aangetroffen. Zonde van de tijd en de krant krijgen we er niet mee vol, maar op zulke momenten troost ik me met de gedachte: geen nieuws, goed nieuws. Het mag tegenstrij dig klinken als krantenman, maar als ik een contract kreeg aangebo den dat zolang wij het niet in de krant plaatsen, er geen ongelukken meer gebeuren op Texel, zou ik dat vandaag nog ondertekenen. Verlo ren moeite was een tijdje geleden ook de rit naar de Mokbaai, toen ik werd getipt over een schoonmaak actie. Ik heb het hele natuurgebied afgespeurd, maar nergens een papierprikker aangetroffen. Het tegenovergestelde kan ook het geval zijn. Dat je ergens nietsver moedend rijdt en zich zomaar een nieuwsfeit voordoet. Heb dan maar eens het lef om door te rijden. Ik was nog maar net verslaggever bij de TC, toen we al toerend door de Westen zagen dat een vliegtuigje wel erg laag vloog. Om even later een noodlanding te maken in een weiland. De auto aan de kant en direct een foto gemaakt van de piloot en inzittenden die het vlieg tuig verlaten. Dat maakte indruk: 'Zo, jij bent er snel bij.' Dan moet je natuurlijk wel je came ra bij je hebben. Als eilandjourna list moet je niet proberen om die te vergeten. Je kunt er vergif op inne men dat op zulke momenten aller lei nieuwswaardig onheil je pad kruist. Zoals die keer dat ik op mijn Durban ook de subcategorie leren kennen, de Japanse Voetbalsup porter. Hoewel Japanners volgens mij van nature liever niet de aan dacht trekken, vallen de suppor ters op de weg naar het stadion behoorlijk op. Ze hebben allemaal exact hetzelfde blauwe voetbal shirt aan en ze dragen een hoofd band met een rode stip erop. Als blije kinderen dartelen ze tussen de gemiddeld twee koppen grotere Holland-supporters door, en foto graferen ze giechelend de oranje reuzen. Niet zonder vooraf keurig toestemming te hebben gevraagd trouwens, om daarna met een bui ging te bedanken en zich snel uit de voeten te maken. Ik ga ook met ze op de foto. Later in het stadion zie ik dat ze met verdomd veel zijn. Ze zitten in grote plukken verdeeld over de tribunes, en ze blijken nu allemaal een ballonnetje bij zich te hebben. Witte en blauwe ballon netjes, die ze allemaal op exact dezelfde grootte hebben opgebla zen en onderling precies zo heb ben verdeeld dat je op afstand strakke blauw met witte formaties ziet. Als de wedstrijd begint klap pen De Japanse Voetbalsuppor ters tegelijk en in een bepaald rit me in hun handen, en steken daarna hun handen in de lucht om te wiebelen met de ballonnetjes. Als soldaten perfect synchroon en onvermoeibaar, alsof ze orders hebben gekregen: Nooit Stoppen Met Ballonnetjezwaaien. Ik ben er door afgeleid. Ik heb het gevoel dat ze iets van plan zijn. Dat ze straks hun shirt uittrekken en zich als ninja's over de tribune versprei den om ons met welgemikte rad slagen één voor één uit te schake len. Maar nee, ze houden stug hun ballonnetjesroutine vol - ook nadat ze op achterstand raken - hele maal tot het einde van de wed strijd. Maar als de wedstrijd is afgelopen, zijn ze plotseling alle maal verdwenen. Serieus, ik zie ineens niet één Japanse Voetbal supporter meer. Ik vermoed dat dat ook bij hun gedisciplineerde aard hoort. Na verlies geen feestje. Winnen of opzouten. Zoiets. Maar heel lang sta ik er dan ook niet meer bij stil, het oranjefeest langs het strand van Durban is losgebar sten en een glas wijn kost één euro. En het vrouwtjesexemplaar van De Oranje Supporter kan dat over het algemeen wel waarderen. vrije middag de hond ging uitlaten in de Dennen en op de Rozendijk een auto passeerde die volkomen in de prak lag. Bleek er verderop nog eentje in de kolk te liggen. Als je dan geen camera op de greep hebt, doet dat pijn. Of toen we op zondagmorgen langs een lantaarn paal fietsten, waarbij in de top een fiets bleek te hangen. Op de terug weg was hij verdwenen, wat leert dat een goed fotomoment zich maar één keer voordoet. Of nooit. Zoals deze week. Het was Brendan de Graaf van Texel- Energie die mijn hulp had ingeroe pen. Wat was het probleem? Ze kregen tientallen telefoontjes over de meteropnemer. Die man doet zijn werk vast wel goed, maar de manier waarop hij zich manifes teert leidt tot misverstanden. De meters zijn namelijk eigendom van netwerkbeheerder Liander. Het opnemen van de meter heeft dit bedrijf uitbesteed aan NUON. De meteropnemer, die ook een jasje aan heeft van NUON, neemt ook de stand op bij klanten van Texel- Energie. Dit leidt tot verwarring. Brendan wilde het misverstand uit de wereld helpen en had bedacht om die meteropnemer in zijn kraag te grijpen, hem in het uniform van Texelenergie te hijsen en bij een meter op de foto te zetten. Maar zo'n meteropnemer die van deur tot deur over het eiland gaat, heb je zomaar niet te pakken. Dinsdag avond belde Brendan. Hij had een tip gekregen: 'Hij is nu in de Com mandeurssingel in Oudeschild.' Direct er naar toe. Maar toen we er waren, was de vogel al gevlogen. Ook toen we het hele dorp hadden uitgekamd, bleek hij spoorloos. Geen foto, geen dus nieuws. Maar misschien is het misverstand nu toch uit de wereld. Gerard Timmerman Mantelzorgpunt Texel houdt woensdag 30 juni een bijeen komst voor alle Texelse mantel zorgers in de Carrousel van De Gollards. De eerder geopperde datum van 29 juni komt hiermee te vervallen. Om 19.45 uur start de avond, die duurt tot circa 22.00 uur. Het onderwerp is 'respijtzorg'. Respijtzorg staat voor het tijdelijk overdragen van de zorg aan een derde, zodat de mantelzorger even tijd voor zichzelf heeft en kan opla den. Het Mantelzorgpunt beschikt over vrijwilligers die specifiek op dit terrein geschoold zijn. Het zorgen voor een naaste vergt in de meeste gevallen veel energie. Toch blijken nog maar weinig man telzorgers van respijtzorg gebruik te maken. Mantelzorgpunt Texel wil met de bezoekers kijken wat de oorzaak is. Ook worden de bestaande Texelse mogelijkheden op het gebied van respijtzorg besproken. Aan het eind van de avond kan onder het genot van een drankje worden nagepraat. Telefonisch aanmelden (Pharos, tel. 315 224) is gewenst. Het laatste nieuws het eerst! Ook te volgen via r Twitter @texelsecourant en facebook Texelse Courant 1 Texelaars die verhuizen kunnen dat voortaan via internet bij de gemeente melden. Een nieuw adres moet uiterlijk vijf dagen na de verhuizing zijn gemeld. Een verhuizing naar het buitenland moet maximaal vijf dagen vóór vertrek worden opgegeven. De gegevens worden direct in de Gemeentelijke Basisadministratie opgenomen. Door het online melden zijn men sen niet meer op de openingstijden van het raadhuis aangewezen. Een melding moet bekrachtigd worden met een DigiD. Een verhuizing per soonlijk of schriftelijk melden blijft ook mogelijk. Het internetadres van de gemeente is www.texel.nl. Een bewoner van De Koog moet een houten schuur en een hou ten berging bij zijn huis aan de Schumakersweg slopen. Dat hebben burgemeester en wet houders besloten, nadat de man naar de Bezwarencommissie was gestapt. De man had in 2008 te horen gekregen dat hij zeven, zon der bouwvergunning gebouwde, opstallen moest slopen en daar was hij het niet mee eens. De gemeente had hem dat laten weten nadat een handhavingsprocedure was gestart tegen een illegaal gebouwd tuinhuisje. Op advies van de Bezwarencom missie liet het college dit jaar nader onderzoek doen, waarna het besluit viel dat de man vijf opstallen mag laten staan. Dat zijn kleine bouw werken, waaronder een kippenhok en overkappingen voor houtop slag. Tegen de schuur (60 vierkante meter) en de berging (12 vierkante meter) blijft de handhaving van kracht. Zondag 27 juni 2010 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Protestantse gemeente (i.w.) Den Burg: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. dhr. M.D. Kuiper. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: dienst in De Cocksdorp. De Cocksdorp: 11.00 u. oecumeni sche dienst in de feesttent aan de Vuurtorenweg; ds. C. der Nederlan den en pastor E. Moltzer, mmv M. Buddelmeyer, M. Saai, de koper- groep van Excelsior en het RK-kerk- koor olv J. Ran. Oudeschild: dienst in De Cocks dorp. GEREFORMEERDE GEMEENTE: Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: PHH-gebouw, Pontweg 104, Den Burg. Het bureau is op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www. dierenpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp Zon, maan hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Vrij. 25 juni 08.24 en 21.00u. Zat. 26 juni 09.15 en 21.55 u. Zon. 27 juni 10.06 en 22.20 u. Ma. 28 juni 10.24 en 22.37 u. Din. 29 juni 11.05 en 22.40 u. Woe.30 juni 11.46 en 23.10 u. Don. 1 juli 12.16 en 23.50 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Zaterdag 26 juni volle maan, maandag 28 juni springtij. Zondag 27 juni zo op 5.22 uur, onder 22.04 uur. Cjrocn 'ZmrL-Jixeh in het harL. Uitgave van nedia bureau L Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Imme Bakker Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Regelen voor het Ad vertentiewezen van de Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder num mer 41198699. Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2010: Per half jaar 41,70 39,95 (automatisch) Per jaar €81,55 €79,15 (automatisch)) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. lees- dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. H. Marseille, mmv de canrotij; extra collecte voor Doopsgezinde Vrou wen Zendingshulp. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev. P. Emans uit Apeldoorn. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 9.30 u. Gospeltrain. De Cocksdorp: 11.00 u. oecumeni sche viering in feesttent bij Eierland- sche Huis. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.: Liefde voor genoe gens of liefde voor God? Wachtto renstudie, 11.20 u.: Volg je de Chris tus volkomen? De zon gaat zinloos onder, morgen moet ze toch weer op de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijnspreek- uur op zaterdagen, zon- en feestda gen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalder- straat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06- 51404872. bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Versla vingszorg Texel, PHH-gebouw, Pont- weg. Voor inlichtingen, advies, con sultatie en preventie, tel. 0223-620541 of 06-30215211; peter. molenaar@brijder.nl. Zaterdagochtend haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaatsen van afvalcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 7. Thijssel- aan, Binsbergenstraat, Brouwer straat, Burdetstraat, Drijverstraat, Wilsterstraat, Meester Kraai- straat, Lieuwstraat, Tjakkers- traat. Vrijdag 25 juni 18.00u: radio Texel Actueel 19.00u: herhaling van De Wilde vaart 20.00u: MUSIC MACHINE: jongeren radio met Gerie,Talitha,Hilde, Jorien en Danique aansluitend radio Noord-Holland Zaterdag 26 juni 16.00u: Wegdromen met een boek. De serie: de Aardkinderen en dan het eerste deel, de Stam van de Holen- beer. 17.00u: Pietelepote 18.00u: Muziek met Marco 19.00u: herhaling van Nu Nelleke Radio Noord-Holland Zondag 27 juni 9.00u: Klassiek op zondag 9.30u: RK kerk voorganger pastor moltzer 11,00u: VLASWIEK 12.00u: Natuurwijzer. 13.00u: muziek 15.00u: Muziek i.vm ziekte van Frans van Thienen 16.00u: Sportlokaal 18.00u:radio Noord-Holland Maandag 28 juni 18.00u: Symphonica. 19.00u: herhaling van wegdromen met een boek. 20.00u: herhaling natuurwijzer 21.00u: reagge on the move Aansluitend radio N-H. Dinsdag 29 juni 18.00u: Radio Texel Actueel 18.45u: De keuze van 20.00u: Raadsvergadering aanslui tend radio N-H.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 13