Trio Trajectum speelt in doopsgezinde kerk T&x&l TEXB.AGBsDA.NL Collectief 'Landschrift' in Galerie 14-16 TEXELSE 2 COURANT Groep 7 Thijsseschool peddelt door historie Hereniging met vampierliefde Klimrots nieuwe blikvanger TESG Big band in Worsteltent Sportieve ochtend 55+ in zwembad Mantrazingen Uitladder Film Geslaagd VRIJDAG 25 JUNI 2010 In De Worsteltent is zondagmid dag 27 juni een optreden van Big band Miss Jones uit Wierin- gerwerf. Miss Jones is een veel zijdig en swingend orkest met een uitgebreid repertoire met volgens kenners een opmerke lijk goed geluid. De band bestaat naast een leadzangeres én lead zanger uit vijf saxofoons, vijf trompetten, vier trombones, sologitaar, basgitaar, toetsen, drums en een percussionist. Het geheel staat onder leiding van trompettist René Prikkel. De entree is gratis. In zwembad Molenkoog wordt woensdag 30 juni de jaarlijkse sportieve ouderenochtend gehouden. De dag begint om 10.00 uur, wan neer Pieter en Wieneke Boon van het paviljoen van het zwembad koffie met gebakken appeltaart serveren. Dan wordt bingo gespeeld, met leuke prijsjes. Daar na begint het sportieve deel. Betsie Verhoeven begint met dansen, daarna kan men op het veld ken nismaken met handboogschieten. Dit wordt verzorgd door vrijwilligers van de Eilandschutters. iedereen kan ook baantjes zwemmen, aqua- jaoggen en de glijbaan uitproberen. Daarnaast kan men kennismaken met snorkelen. Jeu de boulers staan klaar om nieuwe mensen de eerste beginselen van het jeu de boules bij te brengen. Iedereen van 55 jaar of ouder is van harte welkom. De ochtend, georgani seerd door Sportservice Texel, duurt tot 12.00 uur. De week van groep 7 van de Thijsseschool stond in het teken van Napoleon. Het was het thema van de driedaagse schoolreis op Texel, waarbij onder meer de Schans werd bezocht en per kano een tochtje door de gracht werd gemaakt. (Foto Gerard Timmerman) stichting ROODNODIG OP TEXEL Bankrekening 12.08.86.308 vT E-mail stichtingbroodnodig@texel.com In Galerie 14-16 Posthuys Texel in De Koog is van 27 juni tot en met 29 augustus werk te zien van kunstenaarscollectief Land- schrift, zes artistieke vrouwen die zich elk op hun eigen wijze hebben laten inspireren door het landschap. Ze gebruiken alle maal een eigen 'landschrift', waardoor dit vaak en sinds lang gebruikte onderwerp, verrassin gen oplevert. De tentoonstelling wordt zondag 27 juni om 15.00 uur geopend. In haar materiaalkeuze is Hella van 't Hof het meest gewaagd. Ze bor duurt landschappen op gaatjes board. Van dichtbij zijn haar 'schil derijen' niet meer dan een kleurige verzameling steken. Pas op afstand tekenen zich de landschappen af. Haar soms cryptische titels lijken dat mysterie te versterken. José op ten Berg is een kunstenaar die uitzonderlijke en extreme land- Trio Trajectum verzorgt dinsdag avond 29 juni vanaf 20.15 uur een concert in de doopsgezinde kerk in Den Burg. Het is het der de optreden in de reeks van zomeravondconcerten die door de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken worden georganiseerd. Er stond aanvankelijk een optreden gepland van Else Schaaij, Wout van Wilgenburg en Wim Leising, maar dat is afgelast in verband met ziekte van één van hen. Trio Trajec tum, opgericht in 2008, bestaat uit Kitty de Geus (sopraan), Steven Geraads (klarinet) en Henriëtte Wir- th (piano). Het trio, dat elkaar kent van het conservatorium in Utrecht, speelt werken van Schubert, Schu mann, Spohr en Berlioz. De Geus studeerde in mei 2009 af aan het conservatorium. Zij zong in de Nationale Reisopera, stond dit jaar op Oerol en speelt een rol in een productie over Bizet's Carmen. Met haar ensemble ReHarVoCe verdiept ze zich in oude muziek. Geraads speelde bij het Neder lands Studenten Orkest, het Neder lands Studenten Kamerorkest en het Sweelinck Orkest in Amster dam waar hij eerste klarinettist is. Daarnaast speelt hij in diverse ensembles. Hij behaalde in 2009 zijn bachelordiploma en is nu bezig met zijn masteropleiding. Wirth, die ook muziekwetenschap aan Universiteit Utrecht heeft gedaan, is actief als solist, kamer musicus, liedbegeleider en piano docent bij het cultuurcentrum van Universiteit Utrecht. Zij vormde aanvankelijk een duo met zowel De Geus als Geraads, totdat de musici de beide duo's tot een trio samen voegden om het liederenrepertoire te vergroten. Het concert is gratis toegankelijk. Na afloop volgt een collecte. In Cinema Texel draait vanaf woensdag 30 juni de Twilight Saga: Eclipse, een romantische thriller onder regie van David Slade. De tiener Bella (Kristen Stewart) is her enigd met haar vampierliefde Edward (Robert Pattinson). Hun liefde dreigt gevaar te lopen door een vampier die op wraak uit is en op zoek is naar Bella. De keuze die Bella moet maken tussen Edward en de weerwolf Jacob (Taylor Laut- ner) kan grote gevolgen hebben voor de strijd tussen de twee groe pen. Bella's eindexamen komt eraan en alsof dat nog niet genoeg is, moet ze ook nog de belangrijk ste beslissing van haar leven nemen. Geprolongeerd is de animatiefilm Toy Story. Woody, Buzz en Co. komen terug in een gloednieuw verhaal, want er is veel gebeurd sinds het afscheid van Andy's speelgoed in Toy Story 2. Te zien is ook The A-Team, de verfilming van één van de meest populaire TV series ooit. Verder draait deel twee van Sex the City. Wanneer Carrie op een dag met de andere drie afspreekt, denkt ze terug aan hoe ze hen heeft leren kennen. Haar gedachten dwalen af naar de jaren tachtig, naar het ogenblik waarop ze Samantha, Charlotte en Miranda voor het eerst heeft ontmoet. Het volledige programma staat elders in de agenda in deze krant én op de website www.texelsecourant. nl. Een kunstwerk van Jolanda van Gennip. schappen opzoekt. Haar uitdaging is het om op te gaan in die onbe kende omgevingen. Expressionis tisch geschilderde doeken die geen poging doen de werkelijkheid te representeren. Ze willen vooral uit drukking geven aan het gevoel dat zich van haar meester maakte toen ze ermee geconfronteerd werd. Susan de Boer lijkt het landschap te gebruiken om te experimenteren met ruimte. Ze gaat uit van zelfge maakte foto's. Die werkt ze zo uit, dat er altijd sprake is van een voor beeld en een achter-beeld. Alsof ze een podium, een toneel creëert dat op ieder moment door een groepje acteurs kan worden overgenomen om zijn verhaal te vertellen. Jolanda van Gennip is de meest 'wilde' van het collectief. Haar schilderijen hebben soms de allure van wandsculpturen. Bij haar repre senteert verf niet alleen kleur en vorm maar ook materie en tactili- teit. Het effect van een dergelijke kwistige manier van werken is, dat de perceptie varieert al naar gelang de positie die de kijker inneemt. Jessica Knoot werkt het liefst op hout, karton of papier. Die materia len passen beter bij haar idee van een landschap. Een samenspel van grillige vormen en kleuren dat slechts in de verte herinnert aan een landschap. Meer nog dan dat van José op ten Berg is haar werk een vertaling van een gevoel. Ze mag dan in haar titels soms verwij zen naar de bron - Noorse land schappen bijvoorbeeld - haar 'schilderijen' verraden geen enkele identiteit. Soberheid is een karaktertrek of een eigenschap die ook Will Pluijm lijkt te waarderen. Haar doeken zijn vrijwel kleurloos. Van wit tot crème kleurig tot heel licht bruin. Ze zijn geschilderd, maar de kwast laat nauwelijks sporen na. Soms komt bij mij de associatie met verbleekte foto's naar boven. Door voor een dergelijk vluchtig uiterlijk te kiezen, weet ze er het element tijd in te brengen. Zelf vergelijkt ze haar werk met blikken uit een rijdende trein. Een nieuw fenomeen op het eiland is een ruim zeven meter hoge klimrots. Morten Eschwei- ler van Teambuilding Texel heeft de aankoop gedaan om meer naamsbekendheid te krijgen voor zijn activiteiten. De bestelde klimrots heeft vertra ging opgelopen in Amerika, maar de vervanger wordt inmiddels ingezet bij activiteiten op het eiland. De blikvanger biedt plaats aan vier mensen om tegelijkertijd te klimmen. Voordeel van de rots is dat de stellage door een per soon in tien minuten op te zetten is. In de rots zit een tijdwaarneming, waardoor het mogelijk is een com petitie-element aan het klimmen toe te voegen. Aanvragen om de rots te huren komen inmiddels binnen. De klimrots is deze zomer ondermeer te zien op de markt van De Koog en De Cocksdorp. Tegen betaling van €2,50 mag iedereen twee keer naar boven. De rots wordt gesponsord door Mantje. Marissa van 't Hoeft is aan het ROC Kop van Noord-Holland geslaagd voor het MBO-diplo- ma directiese cretaresse/ managementas sistent. Ze gaat HBO office management in warden studeren. Leeu- In de Aleph aan Weverstraat 54 in Den Burg worden vanavond (vrij dag) van 20.15 tot 21.00 uur man tra's gezongen. Deelname kost €8,-. Meer info is te vinden op www.inbalansoptexel.nl. Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen, workshops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda.nl. Vrijdag 25 juni: In de Aleph aan Weverstraat 54 in Den Burg, worden van 20.15 tot 21.00 uur mantra's gezongen. Deel name kost €8,-. Cinema Texel. Cinema Texel ver toont: Toy Story 3 3D NL(13:30,16:15) ov (19:00) A-team (21:45) Hoe tem je een draak 3D(13:15) Streetdance 3D(16:00), Prince of Persia (18:30) Sex and the city 2(21:15) Wegens het 175-jarig bestaan van Eierland zijn de hele dag activiteiten op het feestterrein, 's Avonds een feestavond met o.a. de band Wad zou 't. Fanfarekorps KTF verzorgt vanaf 19.30 uur een optreden op de Ste nenplaats in De Burg. Zaterdag 26 juni: Het Open Boek in Den Burg houdt een kleine expositie met bijzondere en historische schilderijen over het Boerenerf op Texel. Cinema Texel. Cinema Texel vertoont Toy Story 3 3D NL(11:00,13:30,16:15) ov (19:00) A-team (10:45,21:45) Hoe tem je een draak 3D(13:15) Street dance 3D(16:00) en Prince of Persia (18:30) Sex and the city 2(21:15) Van 10.30-14.30 uur is de Eenden kooi Van Spang gratis geopend voor publiek. Bij het witte kooikerhuisje bij Dijkmanshuizen. Wegens het 175-jarig bestaan van Eierland zijn de hele dag activiteiten op het feestterrein, 's Avonds een feestavond. In Den Burg wordt van 13.30 uur tot 17.00 uur een shantykorenfestival gehouden ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van het Oudeschil der Visserskoor. Bosch en Zee. In Restaurant Bosch en Zee wordt vanaf 20.00 uur een 501-dartstoernooi gehouden. Entree is gratis. Op voormalig fort De Schans nabij Oudeschild begint om 20.30 uur een optreden van de wereldfolkband Kalio Gayo. Toegang €7,50. Zondag 27 juni: De borrelbus rijdt zaterdagnacht vanaf de Nikadel in De Koog naar Den Burg, De Waal, Oosterend en Oudeschild. Opstappen kan naast de LIDL. Prijs p.p. €3,-. Op het parkeerterrein van zwempa radijs Calluna aan de Schumakers- weg bij De Koog wordt van 9.00 tot 13.00 u. kofferbakmarkt gehouden. Uitstallen vanaf 8.30 u. Op voormalig fort De Schans nabij Oudeschild wordt van 10.30 tot 18.00 uur cultureel festival Midzo- merschans gehouden. Toegang €7,50. Cinema Texel. Cinema Texel ver toont: Toy Story 3 3D NL (11:00,13:30,16:15), ov (20:15) A- team (16:00), Hoe tem je een draak 3D(13:15) Streetdance 3D(10:45) en Sex and the city 2 (20:00). Bij evangelistenechtpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4a, Den Burg) begint om 10.00 uur een huis samenkomst. Vanaf 12.00 is er op de Groeneplaats in Den Burg een beachvolleybaltoer- In De Worsteltent is zondagmiddag 27 juni een optreden van Big band Miss Jones uit Wieringerwerf. Miss Jones is een veelzijdig en swingend orkest. In het Sluftercafé start Gelein Jansen om 15.00 uur per auto een histori sche rondleiding. Onderwerp is de oorlog. Deelname kost €7,50 (incl. koffie, etc.) In de doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg begint om 15.00 uur een concert door kameror kest En Suite en blokfluitensemble Amarilli's Sunshine. Toegang gratis. Om 15.00 uur wordt in Galerie 14-16 Posthuys Texel de expositie van het kunstenaarscollectief Landschrift geopend. Om 15.30 uur begint een demonstra tie schapendrijven met bordercollies op schapenboerderij Klein Zeeland, Stuifweg 70 in polder Het Noorden. Kosten €4,-, kind €2,-. Kunsthuys Texel, Warmoesstraat 45. TexelTango organiseert een Argen tijnse tangosalon in het Kunsthuys, Den Burg. Van 16.00 tot 17.00 uur is er een workshop voor alle niveaus, vanaf 17.00 uur salon met DJ. Prijs: €15,-. Maandag 28 juni: Cinema Texel is vandaag gesloten in verband met een personeelsuitje. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. De Waddenkerk in De Cocksdorp is van 13.30 tot 16.30 uur opengesteld voor publiek. Tot en met 7 september elke maan dag open drive bridge in Dorpshuis De Hof in De Koog. Deelname €2,50 p.p. Aanvang 19.30 uur, aanmelden uiterlijk 19.15 uur. In het gebouw van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg begint maan dag om 20.00 uur een klaverjasdrive. De zaal is open vanaf 19.30 uur. In de doopsgezinde kerk in Den Burg begint om 20.15 uur een zomer avondconcert met Else Schaaij op fluit, Wout van Wilgenburg op cello en Wim Leising op piano. In de NH-kerk in De Koog houden de gezamenlijke Texelse kerken om 20.00 uur een dia-avond over Texel. Entree €1,50, kinderen €0,50. Dinsdag 29 juni: Cinema Texel. Cinema Texel ver toont: Toy Story 3 3D ov (20:15) Sec and the city 2 (20:00) In het museum te De Waal worden vandaag naast een extra tentoon stelling over akkerbouw, demonstra ties gegeven in de smederij. Prijs: 3,50. In Bosch en Zee nabij De Koog is linedance voor beginners. Van 19.00 tot 20.00 uur, o.l.v. van Irene Heer schap, gevorderden van 20.00 tot 22.00 uur o.l.v. Marijke Huijsman. Mr. Ingrid Witte vertelt in De Buur- eton over de gevolgen van de nieuwe Successiewet. Aanvang 14.30 uur. Opgave via tel. 312696 of e-mail swot@texel.com. In de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 19.15 uur voor de laatste keer dit seizoen het Alz heimer Café. Met o.a. Theater Veder. Entree vrij. 19:30 uur. Schietsportcentrum Odys seus. De Texelse Modelspoorclub aan de Emmalaan 65 (Schietsport centrum Odysseus t/o WV) in Den Burg is tussen 19.30 en 22.00 uur geopend voor publiek, entree 2,00. In de doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg begint om 20.15 uur een concert door een pia notrio. De toegang is gratis. In de doopsgezinde kerk in Den Burg begint om 20.15 uur een optreden van Trio Trajectum in de reeks van zomeravondconcerten van het zomerwerk van de kerken. Veerdienst TESO vaart vrijdag en zaterdag van 9.30 tot 16.00 uur met twee boten. Zondag is dat het geval van 14.30 tot 20.00 uur en maandag van 9.30 tot 16.00 uur. Automobilis ten moeten vrijdag in Den Helder tussen 12.00 en 18.00 uur rekening houden met een half uur wachttijd. Op Texel is dat van 9.00 tot 11.00 uur. Meer informatie via 0222- 369600, info@teso.nl of www.teso. nl.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2