Leerlingen OSG snelst op estafette Schans klaar voor Midzomerschans TEXELSE 7 COURANT Jeugd Deuce in Julianadorp Ijsbaan Tangosalon in het Kunsthuys Looptrainingen Texelaars hoofd gewondennest Wat ik zeggen wou VRIJDAG 25 JUNI 2010 Wissel tijdens de Bedrijven- en Scholierenestafette. Het derde team van de OSG bestaande uit Thijs van Veen, David van Loghem, Duco Trap en Martijn van Haren heeft de snelste tijd neergezet op de Scholieren- en Bedrijvenestafette maandagavond op de atletiekbaan in Den Burg. Ze legden de vier keer achthonderd meter af in 10.12 minuten. De bedrijven werden vertegen woordigd door dames-, gemeng de-, en heren teams. Schoolteams streden in twee categorieën, basis scholen en voortgezet onderwijs. Het deelnemersveld bestond uit 31 teams van 4 lopers, totaal 124 deelnemers. 22 Teams vertegen woordigden een bedrijf. Er was (Foto Jeroen van Hattum) fanatiek getraind, wat zich vertaal de in snelle tijden. De onderlinge verschillen waren klein. Mede dankzij het fantastische weer op deze zomeravond, werden de deelnemers aangemoedigd door ongeveer 200 supporters, zodat het een gezellige en drukke bedoe ning was op en rond de atletiek baan. Opvallend is dat veel jeugd teams sneller lopen dan de teams met volwassenen. Vijf teams van de Jozefschool streden om de eer bij de basisscholen. Winnaar werd Jozefschool 4 met als lopers Barry, Gijs, Luuk en Stijn, in een tijd van 12.29 minuten. De OSG werd ver tegenwoordigd door vier teams van leerlingen en één team van docenten. Het team van Thijs van Veen, David van Loghem, Duco Trap en Martijn van Haren liep 10.12 minuten over de acht rond jes, de snelste tijd overall. Dames teams: NIOZ dames met Judith van Bleijswijk, Claire Brandsma, Tamara Lok en Fran- cien Peterse. Tijd 12.18 minuten. Gemengde teams: de Zandkoog, met Gerbrand Foppes, Anneke Pronk, Lise van Turenhout en Mar- nix de Witte. Tijd 11.12 minuten. Heren teams: De Joost Dourleinka- zerne met de lopers, Michiel Post humus, Edwin Koren, Gerco Aber- son en Koen van der Meer. Tijd 10.30 minuten. De beste individuele prestatie bij de heren werd geleverd door Edwin Koren die de 800 meter aflegde in 2.16 minuten. Bij de dames waren Judith van Thijs van Veen, David van Loghem, Duco Trap en Martijn van Haren eindigden als overall-winnaars. Bleijswijk en Joyce Vlaming de snelste loopsters met een individu ele tijd van 2.48 minuten. Bij de jongste deelnemers werd het snelst gelopen door Stijn in 3.01 minuten. Bij de OSG liep Hessel Arensman de 800 meter in 2.21 minuten. De opbrengst van deze estafette wordt gebruikt voor de aanschaf van materialen voor de technische nummers van de AV Texel. De vol ledige uitslagen zijn te vinden op www.avtexel.nl. Parkeerplaats op de ijsbaan????? Wat een vreselijk idee! Zie hier wat een heerlijkheid, zo'n mooi, groen, groot grasveld in het hart van Den Burg. Hier werd vandaag weer het jaarlijkse slagbaltoernooi gehou den met de groepen 7 8 van alle Texelse basisscholen. Wat een genot! Mariétte van der Velden, Den Burg TexelTango houdt zondag 27 juni in het Kunsthuys, Warmoesstraat 45 in Den Burg, een Argentijnse tangosalon, met vooraf een workshop tango. Deze wordt gegeven door de Argentijnse docent Sebastian Coli Bazzini. Hij woont in Amsterdam en komt samen met zijn vrouw Josephine Bóza naar het eiland om les te geven in de milonguerostijl. De workshop begint om 16.00 uur, de les is geschikt voor alle niveaus. Aansluitend, vanaf circa 17.00 uur, is er salon voor iedereen met muziek van DJ El Ruido. Deelname aan de workshop kost €15,-, inclu sief toegang tot de salon. Entree voor de salon bedraagt €5,-. Het meenemen van een danspartner strekt tot aanbeveling, maar is niet vereist. Ook danservaring is niet noodzakelijk. De docenten geven uitleg hoe vanuit de zogeheten 'close embrace'-houding nieuwe mogelijkheden zijn te onderzoe ken. Ze geven ook een demonstra tie. Meer informatie is te vinden op www.texeltango.nl. Atletiekvereniging Texel voegt van af maandag 25 juni alle looptrainin gen voor senioren samen in één training op de maandagavond. Er wordt om 19.00 uur gestart bij het Turfveld in de Dennen. Andra Kager won de finale in de categorie meisjes tot en met 10 en mocht de beker mee naar huis nemen. Zes jeugdleden van tennisver eniging Deuce uit Den Burg heb ben vorige week meegedaan aan het K4 Open Waardenburg Make laardij 't Zandlopertje 2010. De voorrondes werden gespeeld in poules en sommige onderdelen in afvalschema's. Jesper List kwam uit in de JE16. In een spannende halve finale ging de overwinning naar zijn tegenstander Ferron Arends, die tevens eerste werd in dit onderdeel van het toer nooi. Mathijs Duin (JE14) moest na drie wedstrijden ook opgeven. In de jongere categorieën werd in poules gespeeld. Antara Saai (ME12), Pascal Saai (JE12) en Jor- dy Schuijl (JE12) moesten het allen na twee gespeelde wedstrijden opgeven. In een spannende wedstrijd tussen Andra Kager en Lisa Netten werd Andra met een overwinnig van 6-4 en 7-5 de winnares in het Meisjes enkel tot en met 10 jaar en ging trots met een beker naar huis. Zondag tijdens de finales werd volgens traditie van Wimbledon aardbeien met slagroom rondge deeld aan alle toeschouwers. Een passende afsluiting van een win derige en vooral gezellige week. Olivier Schilling, Erik van der Spek en Deborah Singer zijn geslaagd voor een opleiding tot Hoofd Gewondennest. Ze zijn bevoegd om tijdens calamiteiten leiding te geven aan noodopvang van gewonden. De drie Texelaars zijn lid van het SIGMA-team (Snel Inzetbare Groep ter Medische Assistentie) dat te hulp kan worden geroepen bij cala miteiten met veel slachtoffers. Het SIGMA beschikt over een gewondennest (een tent) met medi sche voorzieningen om professio neel hulp aan slachtoffers te verle nen voordat zij naar het ziekenhuis kunnen worden vervoerd. De leiding over zo'n gewondennest is normaliter in handen van een ambulanceverpleegkundige, maar voor de Waddeneilanden is een uitzondering gemaakt omdat de eilanden bij een calamiteit in eerste instantie op zichzelf zijn aangewe zen. De drie Texelaars zijn een jaar bezig geweest met de opleiding. Eerder kregen ze een uitgebreide vooropleiding op het gebied van eerste hulp om als vrijwilliger bij het SIGMA-team te werken. Schil ling komt uit Den Hoorn, Van der Spek uit Den Burg en Singer uit Oosterend. Op de foto vooraan in kleding van SIGMA Deborah Singer en Olivier Schilling. Achteraan rechts staat Erik van der Spek. Op de Schans is de afgelopen dagen hard gewerkt om het voormalige fort in te richten voor cultureel festival Midzomer schans, dat komend weekend plaatsvindt. Er zijn tenten en afzettingen geplaatst, vlaggen masten neergezet en verwij zingsborden liggen klaar om het publiek de weg te wijzen. Het programma van de Midzomer schans belooft twee dagen vol afwisseling. Ruim honderd kunste naars en artiesten verzorgen optre dens in uiteenlopende disciplines. Niet alleen zijn muziek en zang, theater en literatuur vertegenwoor digd, maar ook dans, re-enact- ment, clownerie en beeldende kunst. Het aantal aanmeldingen was zo groot, dat sommige voor stellingen maar één keer te zien zijn. Opvallend is bijvoorbeeld de deel name van studenten van ArTez Hogeschool voor de Kunsten uit Arnhem, die met hun voorstelling Paard gebruik maken van de cel losuites van Bach. Maar ook Wnderland van "De vrouwen van de zon en het vuur" belooft veel. Op het gebied van muziek en klein kunst zijn opvallende deelnemers Ramnares en Merill Abrahams, die zich beiden nog op het laatste moment aanmeldden. Klassieke muziek wordt gespeeld door de Iraans/Nederlandse groep Shan- diz, die oude Iraanse liederen brengt in een bewerking van com ponist Hamid Tabatabaei. Texelse deelnemers aan de Midzomer schans zijn onder anderen beel dend kunstenaar Rebecca Geskus en dichter Karin Beumkes. Het festival van zondag wordt zaterdagavond vooraf gegaan door een optreden van Kalio Gayo, die 'wereldfolk in een Balkanjasje' brengt. De optredens van deze Utrechtse groep worden geken merkt door vrolijkheid. De muziek neemt het publiek mee op een reis over de poesta, naar de markt in een klein dorpje, waar huisvrouwen kibbelen en vogels zich baden na een regenbui. De Midzomerschans duurt zondag van 10.30 tot 18.00 uur. Een volle dig programma is te vinden op www.midzomerschans.nl. Het con cert van zaterdag begint om 20.30 uur. De toegang bedraagt zowel zaterdag als zondag €7,50. Dat is inclusief een bijdrage aan Natuur monumenten, de eigenaar van het terrein.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 7