Fonds in beeld voor boeren Hogeberg gg Dros (jroen 'wartsj~exels in het harL, Doorbraak bereikt in erfpachtkwestie 1^ Garage 2 8 LANGEVELD DE R00Y Lijk geborgen Raad en college missen voetbal Bouw huizen stap dichterbij www.texelseautopagina.nl Noord-Holland ontkomt niet aan bezuinigingen Provincie Noord-Holland i i.xi.i.si; :l(:()tR\\i aan meededen. Co Looijesteijn uit Anna Paulowna, Neder lands kampioen grasmaaien, was één van de deelnemers. Hij trok de aandacht met een grote parasol die hij op zijn trekker had geplaatst om een beetje beschut te zijn tegen de zon. Meer op pagina 3. (Foto Jeroen van Hattum) Oude trekkers met maaibalken aan de zijkanten koersten zondagmiddag door het hoge gras over het land van Maar ten Hoogenbosch langs Driehuizen. Daar hield de Oude Trekker en Motoren Vereniging het Texels kampioenschap grasmaaien waar elf mensen (onder wie negen Texelaars) j vakantiekrant Verschijnt van 2 juli t/m 27 augustus wekelijks U kunt uw (wijzigingen voor) advertenties uiterlijk 1 week voor de verschijningsdatum opgeven. Tel. 0222- 36 26 00 info@lenr.nl Spinbaan 6, Den Burg vindt plaats als de pachtcontracten worden herzien. De Kamer bepaalde dat de rege ring bij verkoop als grondwaarde 30 procent van de WOZ-waarde moet blijven hanteren, maar dat daarnaast in prijs kan worden gevarieerd, afhankelijk van het gebruiksdoel van de grond. De prijs wordt bepaald door meerdere taxateurs. De SP probeerde nog een stokje te steken voor de verkoop met het argument dat de Wadden wereld erfgoed zijn waardoor juist extra zuinig met het gebied moet wor den omgegaan, maar dat werd door de Kamer verworpen. De werelderfgoedtitel heeft geen invloed op de eilanden, maar is een status die alleen voor de Wad denzee geldt. www.speedheat.nl Reddingboot de Beursplein 5 uit De Cocksdorp heeft zondagmid dag een lijk uit het water geborgen. Het was ontdekt door twee Cocks- dorpers die gingen vissen en vlak onder de dijk langs de Waddenzee iets zagen drijven. De politie ont fermde zich over het lichaam. Over de identiteit en de herkomst is ver der niets bekend. (Advertentie) Super deBoer De provincie werkt aan plannen om mogelijk een fonds voor boe ren in het Hogeberggebied in het leven te roepen. Dat moet hen financieel tegemoet komen om het karakteristieke gebied in stand te houden. Wethouder Edo Kooiman (grond gebied) noemde de plannen tijdens een extra bijeenkomst van de com missie Grondgebied over het nieu we bestemmingsplan Buitenge bied. Hij had het over een initiatief van de ILG Gebiedscommissie Texel (waarin diverse partijen met elkaar samenwerken), maar dat ligt bij de provincie. Het idee komt voort uit een motie van WD, PvdA, GroenLinks en CDA die in december 2009 door Provinciale Staten werd aangeno men bij de bespreking van een GLADHEID: 3 TON KW JT wijziging van de provinciale begro ting voor 2010. De Staten bepaal den in de motie dat er €2,5 miljoen specifiek beschikbaar moest wor den gesteld voor beheerpakketten voor natuurverbetering en land schapsbehoud in de Ster van Loosdrecht en op de Hogeberg. Daarnaast werd €0,5 miljoen in het algemeen uitgetrokken voor beheerpakketten op het gebied van agrarisch natuurbeheer. Of, hoe en in welke mate het beoogde fonds gestalte krijgt, zijn allemaal zaken waar nog aan wordt gewerkt. Gedeputeerde Staten moeten er ook nog besluiten over nemen. De ILG Gebiedscommis sie, niet gelukkig dat de plannen al in de openbaarheid zijn gekomen, heeft de provincie geïnformeerd over de eigen verrichtingen. De commissie is sinds 2008 bezig met het Hogeberggebied, maar het is een taai onderwerp waar al menige tand op is stukgebeten. Wethouder Kooiman noemde de plannen op het moment dat het toestaan van kamperen bij de boer in het Hogeberggebied werd besproken. Daar wordt binnen de politiek aan gedacht om de boeren een steuntje in de rug te geven. De meningen waren verdeeld: Texel 2010 en WD zijn voor, CDA zou tenten willen toestaan en de rest was tegen. Het onderwerp komt mogelijk van avond aan de orde in de raadsver gadering als er wordt gesproken over de Nota van Uitgangspunten voor het nieuwe bestemmingsplan Buitengebied. De bouw van elf huizen op het voormalige terrein van Frans Zegel Bouw aan de Heemskerck- straat in Oudeschild is een stap dichterbij gekomen. Burgemeester en wethouders wil len doorgaan met een procedure om de bestemming van het terrein te veranderen van ambachtelijke bedrijfsbestemming naar wonen. Tegen de plannen waren drie ziens wijzen ingediend, waarvan na een hoorzitting een deel gegrond is verklaard. Volgens het college moet er een deugdelijke omheining worden geplaatst, een sloot behouden blij ven en mag er geen ontsluiting via het ijsbaan pad wordt gerealiseerd. In de ramen aan de zijden van omwonenden moet diffuus glas komen en er moeten schuttingen, bomen en struiken aanwezig zijn om de privacy van omwonenden te waarborgen. Het college is bereid mee te zoe ken naar een alternatieve locatie voor Texeltours, zodat het taxi- en touringcarbedrijf, dat naast het ter rein van Zegel is gevestigd, even tueel kan verhuizen. Zegel Bouw heeft inmiddels een nieuw onder komen aan de Krukas in Oude schild. Het is de bedoeling dat aan de Heemskerckstraat huizen voor senioren en starters en twee-onder- kapwoningen worden gebouwd. De raad en het college moeten vanavond de halve finale tussen Nederland en Uruguay missen. Er staat een raadsvergadering gepland die om 20.00 uur begint. Die bijeenkomst staat al tijden op de agenda. Verschuiven voor het WK voetbal behoort, tot teleurstelling van meerdere partijen, niet tot de mogelijkheden. De raad heeft afgesproken dat ver gaderingen alleen verplaatst worden als elk raadslid de vergadering op het nieuwe tijdstip kan bijwonen en die gelegenheid was niet te vinden. Waarschijnlijk moeten raad en colle ge de hele wedstrijd aan zich voorbij laten gaan, want de agenda is lang. Er wordt onder meer gesproken over de voortgang van het centrumplan voor Den Burg, uitbreiding van ruim te voor detailhandel in het Buitenge bied (een heikel punt doordat de coalitie verdeelt is), de bezuinigin gen en het idee om het oude raad huis te veilen. Het intrekken van de subsidie aan Flora en een evaluatie van de Welstandsnota staan even eens op de agenda. Kijk voor nieuws van de provincie in deze krant! Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 (jrocn TjwarL-Jexels in hel harL. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12486 DINSDAG 6 JULI 2010 In sporthal Ons Genoegen ont vingen vrijdag avond 220 leer lingen van de OSG hun diplo ma. Een grote groep jeugdle den van de golfclub heeft het golfvaardig- heidsbewijs gehaald. Erfpachters van Staatsbosbe heer maken kans de grond onder hun eigendommen te kunnen kopen. Daarmee lijkt een door braak bereikt in de langslepende kwestie over de erfpachtverho gingen op de Waddeneilanden. De Tweede Kamer heeft op de laat ste dag voor het zomerreces bepaald dat de regering met 'onmiddellijke ingang stappen moet zetten' om Staatsbosbeheer grond te laten verkopen die niet nodig is om natuur in stand te hou den. Dan gaat het om erfpacht grond waarop een maatschappe lijke voorziening rust, woningen en bedrijven op staan of grond met recreatieve doeleinden. Dat is grond waarop bijvoorbeeld vakan tiewoningen staan of sportvelden, parkeerterreinen, wegen, fietspa den en campings liggen. De Kamer borduurt daarmee voort op een advies dat een commissie van wijze mannen in april aan minister Verburg (LNV) gaf. Het advies van die commissie week af van de lijn van Staatsbosbeheer dat het merendeel van de bij haar in beheer zijnde erfpachtgrond niet wil afstoten om natuurdoelstellin gen te verwezenlijken. Minister Verburg kan zich voor zover bekend vinden in het afstoten van grond van de overheid. De verhoging van de erfpacht tot marktconforme hoogte is niet van de baan, maar onder erfpachters heerst opluchting dat het kunnen kopen van de grond binnen hand bereik is gekomen. 'Dit is een door braak', aldus voorzitter Harry Wuis van de Texelse Vereniging van Erf pachters. 'Na tweeënhalf jaar is er eindelijk zicht op een definitieve oplossing van de onrechtmatig heid.' Wuis heeft meermalen gesteld dat het 'mis ging' met de erfpacht toen SBB in de jaren negentig een zelfstandig bestuurs orgaan werd. Wuis wil met het gemeentebestuur en de Texelse erfpachters om tafel gaan om te bekijken op welke wijze gezamenlijk kan worden opgetrok ken in de aankoop van grond. 'Er zijn mogelijk erfpachters die daar weinig oren naar hebben, omdat ze nu nog goede contracten met Staatsbosbeheer hebben, maar zij krijgen vroeg of laat ook met de problematiek te maken.' De verho ging naar marktconforme hoogte Regen deerde de bezoekers van Sommel- tjespop in De Waal niet. Het was gezellig en er waren leuke optredens. De stichting Folklore Texel start woensdag met een nieuwe serie folkloren- markten in het centrum van Den Burg. L media bureau BS

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1