iexbjvgqsca.nl Met levertraan word je oud' Kees Kuip toont zeevogels TEXELSE 2 COURANT Geslaagd voor muziekexamen Eben Haëzer ingrijpend verbouwd Rondwandeling Eilandhoppen Jug Bros in Worsteltent Nachtvlindernacht Mantelzorgers naar Body en Brein Vakantie Artex Zomerstop voor Alzheimer Café door Den Burg Duo Rumbadama TESG Boek IJsseling 'Wadden van boven' Uitladder VRIJDAG 9 JULI 2010 Zeilklipper de Avontuur begint maandag 12 juli met een zeilen de verbinding tussen Amster dam en de Waddeneilanden. Het schip ondersteunt de klip per Willem Jacob die van 5 juli tot en met 29 augustus een dienstregeling tussen de eilan den onderhoudt. De Avontuur vaart tussen Amsterdam, Texel, Terschelling en Vlieland. Passa giers kunnen in een week tijd alle eilanden bezoeken, of per overtocht een kaartje boeken. Meer informatie is te vinden op www.eilandhopper.nl. Met maar liefst zes man geeft de Texelse bluesformatie Jug Bros zondag een optreden in De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen. Daar zullen onder meer nummers van de nieuwe CD te horen zijn. Zondag wordt opgetreden door Ewout Adri aans (gitaar en zang), Hannes van Angeren (gitaar en triangel), Rikus Kloosterhuis (bas en zang), Gijs Keijzer (drums), Erik Wissemburg (gitaar en zang), Michel Blauboer (gitaar en ande re hulpmiddelen). Bij de familie Dijksen op de Rui- gehoek, Rommelpot 9, worden vrijdagavond nachtvlinders bestudeerd in het kader van de landelijke Nachtvlindernacht. Afhankelijk van het weer worden van 22.30 tot ongeveer 1.00 uur met een sterke lamp en lokstof vlinders gevangen. Deelname is gratis. Voor meer informatie: Cees Maas, tel. 312788 of 06- 48246824. Mantelzorgers en vrijwilligers van het Alzheimer Café kunnen gratis deelnemen aan een acti viteit van het Body en Brein Festival, dat in augustus wordt gehouden. Dit werd tijdens het Alzheimer Café van juni bekend gemaakt door Menno Siebinga, initiatiefnemer van het festival. Er worden 56 activiteiten aangebo den, waaronder een recordpoging pootjebaden. Informatie over het festival, dat op 6,7 en 8 augustus wordt gehouden, is te vinden op www.bodyenbreintexel.nl en in een brochure die binnenkort met de krant wordt verspreid. Er zijn veertig vrijkaarten beschik baar. Mantelzorgers en vrijwilligers van het Alzheimer Café die van dit aanbod gebruik willen maken, kun nen zich opgeven bij Liesbeth Rijk, tel. 310176 of e.rijk@zorgring.nl. Met de laatste samenspellessen, die afgesloten werden met een korte presentatie, zit het school jaar voor Artex-Kunstenschool Texel er op. De administratie is nog tot vrijdag 9 juli te bereiken, de roosters worden vastgesteld na 31 augustus, als het rooster van OSG De Hogeberg bekend is. De docenten nemen rond die tijd contact op met de leerlingen. De lessen beginnen in de eerste week van september, de administratie is vanaf 23 augustus weer te bereiken. Op verzoek van Alzheimer Neder land wordt de zomerstop van het Alzheimer Café beperkt tot één maand omdat een vakantie van twee maanden wel erg lang is voor de mantelzorgers. Dit betekent dat het eerstvolgende Alzheimer Café wordt gehouden op dinsdag 31 augustus, in De Buureton aan de Beatrixlaan. Het thema is: demen tie en het gebruik van alcohol. Eben Haëzer, het kerkgebouw van de baptistengemeente aan de Julianastraat in Den Burg, is de afgelopen maanden ingrijpen verbouwd en uitgebreid. Zater dag wordt een open dag gehou den, zondag vindt de eerste kerkdienst in het vernieuwde gebouw plaats. Het gebouw, dat in 1985 werd aan gekocht, was de laatste jaren regelmatig te klein om alle bezoe kers te ontvangen. Voor de uitbrei ding werd een deel van het pleintje van de voormalige school opgeof ferd om plaats te maken voor een tweede (koffie)zaaltje. Dat bood ruimte om de keuken te verplaat sen en de ruimtes achter het podi um opnieuw in te delen. De dien sten werden tijdens de verbouwing gehouden in De Fontein aan de Burdetstraat. Een goed alternatief, al moesten stoelen en tafels elke keer worden klaargezet en opge ruimd. Doordat tijdens de verbouwing de hele kerk is aangepakt, zo werd Op de vogelverdieping van Eco- mare is tot april een tentoon stelling te zien van negentien foto's van zeevogels, gemaakt door Ecomare-medewerker Kees Kuip. De tentoonstelling is de eerste in een reeks met het alles geschilderd en werd er nieu we vloerbedekking gelegd, is de nieuwbouw fraai in het geheel geïntegreerd. De ramen van de aanbouw wer den voorzien van metalen 'kante len', wat het geheel meer het aanzien van een religieus gebouw geeft. De vestibule en de gang zijn bij de eigenlijke kerkzaal getrok ken, zodat deze ruimte biedt aan meer bezoekers. Het werk werd uitgevoerd door aannemer Pieter de Vries uit Callantsoog, donder dag en vrijdag werd door gemeen teleden meegeholpen om het gebouw op tijd gebruiksklaar te krijgen voor de eerste dienst, die zondag 11 juli wordt gehouden. Dit is tevens de eerste gezins- dienst van het seizoen, met als thema 'Ik ben de deur'. Om geïnteresseerden de gelegen heid te geven het nieuwe gebouw te bezichtigen, wordt zaterdag van 15.00 tot 17.00 uur een open dag gehouden. thema 'Onze medewerkers exposeren'. Kuip werkt al sinds 1975 bij Eco- mare. Als hoofd van het restaurant, huisdrukker en nu al weer jaren als medewerker van de technische De VW heeft een nieuwe wan delroute door Den Burg gemaakt. De circa 2,5 kilometer lange tocht voert langs diverse interes sante plekken. Wandelaars komen zowel op druk ke als rustige plaatsen. Ze lopen bijvoorbeeld over de Groeneplaats, de Binnenburg en de Stenenplaats, maar ook door de Warmoesstraat, langs het hofje van de Weverstraat en de Gravenstraat. In een gids, met de naam Banjeren rond de Burght krijgen wandelaars tekst en uitleg. Zo wordt verteld hoe vroeger bij het waaggebouw op de Vismarkt artikelen werden gewogen voor belastingheffing, waarom bij de bioscoop een gou den kikker in de gevel is gemetseld en hoe de Warmoesstraat aan zijn naam is gekomen. De gids, voorzien van Nederlandse en Duitse teksten, is verkrijgbaar bij het WV-kantoor aan de Emma- laan, diverse andere verkoopadres sen en www.texel.net. Ze kreeg een portret van Lenie van 't Noordende aangeboden en bur gemeester Francine Giskes bracht haar een bezoek. Mevrouw Bremer werd geboren op Oost en trouwde met bakker Pieter Bremer met wie zij één dochter kreeg. Mevrouw Bremer heeft drie kleinkinderen en zes achterkleinkinderen. Volgens haar kleinkinderen doet ze het liefst nog zoveel mogelijk zelf en is ze zeer begaan met de familie. 'Een gevleugelde uitspraak van haar is dat je oud wordt met lever traan. Dat neemt ze nog steeds in capsulevorm. En ze eet drie keer per week vis.' Trijntje Bremer is de zestiende bewoner van het zorg centrum die een eeuw oud is geworden. Ze woont er inmiddels meer dan twintig jaar. Haar portret wordt opgehangen in de eregalerij van honderdjarigen in een geza menlijke zaal van het centrum. dienst. Fotograferen is zijn hobby, zijn belangstelling voor vogels is gewekt door collega's en het werk bij Ecomare. Zoals oud-collega Adriaan Dijksen tijdens de opening zei: 'Je kunt alleen goed vogels fotograferen als je er ook liefde voor hebt.' Kuip heeft uit zijn uitgebreide ver zameling negentien foto's van zee vogels gekozen. Zijn bewondering voor de jan-van-gent komt duide lijk naar voren in het grote aandeel dat deze vogel heeft gekregen in de expositie. Doordat Kuip in de bijschriften iets over de foto's ver telt, is het een persoonlijke ten toonstelling geworden waar de bezoeker ook nog iets van opsteekt. Op het terras van strandpaviljoen Westerslag bij paal 15 is zondag 11 juli een optreden van het duo Rum badama. Dat bestaat uit twee dames die chique, exotische muziek maken. Het optreden duurt van 14.00 tot 17.00 uur. De entree is gratis. Een volledig overzicht van activitei ten is te vinden in de Vakantiekrant, die overal op het eiland verkrijgbaar is en op www.texelagenda.nl. Vrijdag 9 juli Basisschool De Fontein neemt tus sen 15.00 en 17.00 uur met een feestelijke hightea afscheid van 'meester' Jan Joustra en 'juf Denise Bakker. In de tuin van de familie Dijksen aan de Rommelpot 9 worden van 22.30 tot 1.00 uur nachtvlinders gevangen en bestudeerd. Cinema Texel vertoont Toy Story 3D NL (16.15 u.) Ov (18.30 u.) Shrek 4 3D NL (16.00 u.) Ov (19.00 u.) Twi light. Eclipse (21.30 u.) Sex and the City 2 (21.00 u.) Zaterdag 10 juli Van 15.00 tot 17.30 uur speelt Leticia y su Rumbadama in café De Kom buis op de haven van Oudeschild. Bij paal 17 begint om 18.00 uur dance-event Island Samba. Toegang 18 jaar. Cinema Texel vertoont Toy Story 3D NL (13.30, 16.15 u.) Ov (18.30 u.) Shrek 4 3D NL (11.00, 13.45, 16.00 u.) Ov (19.00 u.) Twilight. Eclipse (11.15, 21.30 u.) Sex and the City 2 (21.00 u.) Zondag 11 juli Vanaf 10.00 staat manege Akenburg in het teken van de Dag van het paard. Bij De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen begint om 14.00 uur een optreden van de Texelse groep Jug Bros. De toegang is gratis. Op het terras van strandpaviljoen Westerslag bij paal 15 vindt van 14.00 tot 17.00 uur een optreden plaats van het duo Rumbadama. Entree gratis. In de Waddenkerk in De Cocksdorp Bij Artex hebben twaalf leerlin gen het schooljaar afgesloten met het behalen van een diplo ma. Eén van hen wist met een improvisatie de examencom missie tot tranen toe te roeren. Om praktijkexamen te kunnen doen, moest eerst een theorie-exa men behaald te worden. Alle exa mens werden opgesteld volgens het landelijk raamleerplan muziek opleidingen, dat onder toezicht staat van de Stichting Certificering Kunsteducatie en Amateurkunst. Het praktijkexamen bestond uit een voordrachtsstuk, een voor dracht uit het hoofd, etudes, impro- Burgemeester Giskes ontving maandag op het vliegveld het eerste exemplaar van Wadden van boven, het nieuwe boek van luchtfotograaf Herman IJsseling van Flying Focus. De presentatie vond plaats bij de twee fotovliegtuigen van Flying Focus die inmiddels op Texel gestationeerd zijn, vooruitlopend op de bouw van de hangar die in augustus van start gaat. Als mari- begint om 19.30 uur een zangdienst onder leiding van Ria Moens, met medewerking van organist Jur Tui- nema. Cinema Texel vertoont Toy Story 3D NL (13.30, 16.15 u.) Ov (18.30 u.) Shrek 4 3D NL (11, 00, 13.45, 16.00 u.) Ov (19.00 u.) Twilight. Eclipse (11.15, 21.30 u.) Sex and the City 2 (21.00 u.) Maandag 12 juli Cinema Texel vertoont Toy Story 3D NL (13.30, 16.15 u.) Ov (18.30 u.) Shrek 4 3D NL (11, 00, 13.45, 16.00 u.) Ov (19.00 u.) Twilight. Eclipse (11.15, 21.30 u.) Sex and the City 2 (21.00 u.) Dinsdag 13 juli In de Dorpsstraat in De Koog wordt van 12.00 tot 19.00 uur een braderie gehouden. Op het strand bij paal 15 wordt vanaf 19.30 uur yoga gegeven door Yoga- praktijk Matsyendra. Deelname kost €5, -. In de Waddenkerk in De Cosksdorp begint om 20.15 uur een concert met blokfluiten en orgel. De toegang is gratis. Cinema Texel vertoont.Toy Story 3D NL (13.30, 16.15 u.) Ov (18.30 u.) Shrek 4 3D NL (11, 00, 13.45, 16.00 u.) Ov (19.00 u.) Twilight. Eclipse (11.15, 21.30 u.) Sex and the City 2 (21.00 u.) ^rf-77 In verband met de verwachten druk te zet TESO rond het weekend een extra boot in. Vrijdag, zaterdag en maandag wordt van 9.30 tot 16.00 uur met twee boten gevaren, op zon dag van 14.30 tot 20.00 uur. Auto mobilisten moeten op vrijdag reke ning houden met wachttijden tot een half uur. visatie en samenspel. Daarnaast werd gekeken naar vaardigheden als zuiverheid, ritmiek en muzikali teit. De examencommissie was erg onder de indruk van het niveau. De geslaagden zijn: Niveau A: Hiel- ke van Breukelen (kerkorgel), Sjors Bouwmeester (saxofoon), Twan van IJsseldijk (bugel), Sanne de Ruijter (saxofoon), Marjolein Hin (cornet), Mirabel Vlaming (trompet). Niveau B: Erwin van Vliet (kerkor gel), Colinda Barhorst (dwarsfluit), Sille Bakker, (saxofoon), Maartje Bakker (saxofoon). Niveau C: Mathijs Duin (piano), Alise van Heerwaarde (dwarsfluit). tiem luchtfotograaf vliegt IJsseling bijna wekelijks over de Wadden op weg naar een schip, een proefvaart op de Eems of de scheepvaart route bij Ameland. Tijdens die vluchten heeft hij volop gelegen heid de Waddenzee onder alle omstandigheden vast te leggen. Hij selecteerde de mooiste foto's van de afgelopen jaren voor het niewue boek en de kalender 2011 beiden verkrijgbaar bij de boek handel. (Foto Mike de Bruijn) Trijntje Bremer-Ellen heeft dins- haar honderdste verjaardag dag in de Gollards in Den Burg gevierd. De 100-jarige Trijntje Bremer met haar dochter Martha Kreeft en het portret dat Lenie van 't Noordende van haar maakte. (Foto Jeroen van Hattum)

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2