f gmfel yl Paarden Martha Hoeve naar nationale keuring Waar gaan we zondag kijken? Carvers naar Texel 45 jaar vt ifp TEXELSE 7 COURANT Schaar in haar voor goede doel Walter Harde wind bij eerste Krimloop Zomercross Crosslopen ZDH Tennisbanen weer gebruiksklaar Cursus hardlopen e zekerheid K Ij 24 uur per daü' 7 l per "eeN www.texelsecourant.nl VRIJDAG 9 JULI 2010 Dimigemma Texel was een van de paarden van Martha Hoeve die meedeed aan de keuringen in Meerkerk. (Foto Natasja Garritsen) De veulens en merries van Mart ha Hoeve werden afgelopen week goed beoordeeld tijdens de centrale keuring in Meerkerk. Enkele Texelse paarden eindig den zo hoog dat ze zijn uitgeno digd voor de nationale keuringen in Ermelo. De driejarige Cimigemma Texel ver- Een fikse zuidwestenwind zorgde ervoor dat de lopers het bij de eerste Krimstrandloop vooral zwaar hadden op het laatste stuk. Een gunstige bijkomstigheid was het lage water. Er waren zo weinig deelnemers, dat bij de jeugd alle kinderen een medail le kregen. Milco Kats was verreweg de snelste op de 8 km (31.45 minu ten). Bij de doorkomst op de 4 km liep hij nog samen op met Coen Schoonheden en Marcel Ruesink uit Breedenbroek, maar hij kon op het laatste stuk voorsprong nemen en deze uitbouwen. Wouter Dogger wist met een forse eindsprint op de laatste 200 meter nog twee oppo nenten in te halen. Hij eindigde in Oud-Texelaar Diana Kuip, che fredacteur bij het tijdschrift JFK, vertelt in de Texelse Courant over haar avonturen bij het WK voetbal in ZuidiAfrika. Waarom ben ik nou teruggegaan? Nee, serieus, waarom heb ik mijn ticket niet verlengd? Omdat ik toen nog niet wist dat we de finale zouden halen inderdaad. Maar waarom heb ik er niet gewoon op gegokt? Stikjaloers zit ik afgelo pen dinsdag vanaf een stoeltje in Café Quinto het hossende Oranje vak op het tv-scherm te bekijken. Daar stond ik een paar dagen gele den ook. En ja, natuurlijk, het was diende een eerste premie en ein digde op een gedeelde tweede plaats bij de tweejarige merries. Ze kreeg 82 punten voor het exterieur, 78 voor beweging en 80 voor het algemeen beeld. De winnaar had slechts drie punten meer. Er deden negentien merries aan de keuring mee. Ook Cimigemma is te zien op het kampioenschap in Ermelo. 43.32 min. Martijn van Haren schreef de 4 km op zijn naam. In een mooie loopstijl had hij maar 16.19 min nodig voor deze afstand, gezien de harde wind een keurige prestatie. Bij de jeugd bleven de gouden medail les in De Cocksdorp. Bij de meisjes won Imke Hottentot en bij de jon gens haar broer Harmen. Uitslagen: 1200 meter - Meisjes: Llmke Hottentot, 5.29; 2.lsah Veddeler (Apeldoorn), 7.39; 3.Emy Veddeler (Apeldoorn), 11.50. Jon gens: 1 .Harmen Hottentot, 5.34; 2.Jarne Kompier, 5.48; 3.Aaron Grul (Odijk), 10.46. 4km: 1.Martijn van Haren, 16.19; 2.Frits van der Gracht, 17.05; 3.Koen Hoogendijk, 19.39. 8km: 1.Milco Kats, 31.45; 2.Coen Schoonheden, 32.28; 3.Marcel Ruesink (Breedenbroek), 32.34. hier in de kroeg zojuist ook bloed je-spannend. En gezellig met mijn vrienden. En Hollands bier. En een voorbeschouwing. En een nabe schouwing. En geen vuvuzela's. En heel Amsterdam op zijn kop. En... toch ben ik een sukkel! Het was namelijk vrij makkelijk om aan meer kaartjes te komen na de kwartfinale tegen Brazilië; de ver slagen Brazilianen boden na afloop met afgewend hoofd en een snik in de stem meteen hun kaarten aan. De meesten hadden net als wij een reeks zogenaamde 'team-specific' kaarten; dan volg je gegarandeerd je eigen land voor een vast aantal De driejarige Dimigemma Texel, die bij een keuring in Dalen tweede van acht merries werd, viel in Meerkerk met een zesde plaats net buiten de prijzen. Alleen de eerste vijf moch ten door naar Ermelo. De paardenm verdienden hun plek in de centrale keuring, waar de beste paarden uit Noord- en Zuid- Holland en Utrecht werden getoond, Bij Bos en Duin aan de Bakken- weg wordt vanaf zondag 11 juli elke week een boscross gehou den. De start vindt plaats om 10.30 uur, inschrijven kan vanaf 10.00 uur bij Bos en Duin. Jeugd tot en met 12 jaar loopt 1000 meter, Volwasse nen kunnen kiezen uit 4 of 8 km. De cross voert over een onverhard parcours met heuveltjes. Deelname kost €3,-, jeugdlopers betalen €1,50. Iedere deelnemer dingt mee in de loterij die na afloop wordt gehouden. De uitslagen zijn te vinden op www. avtexel.nl. Voor meer informatie: Rita Dogger, tel. 313387. wedstrijden. Maar dat houdt ook in dat als je land eruit ligt, je pech hebt. Geen geld terug maar gewoon kaartjes voor de wedstrijd van het team dat jóu net verslagen heeft. Daar hadden die groengele macho's na afloop natuurlijk geen zin in (zou ik ook niet hebben trou wens), dus weg met die kaarten. Snel verkopen aan zo'n Oranje Mafkees. Zoals ik... Maar ik kan in ieder geval zeggen dat ik blij ben dat ik Nederland - Brazilië live heb meegemaakt. En met blij bedoel ik hysterisch-waan- zinnig-extatisch-in-de-wolken- met-een-strik-erom-blij, want het tijdens keuringen in Zwaagdijk. Daar scoorden ook Simigemma hoge ogen met het merrieveulen Femi- agemma en Violetta H met het hengstveulen Fabio. Bij ZDH in Den Hoorn start vrijdag avond 16 juli een serie van zes crosslopen. Tot en met 20 augus tus worden de wedstrijden in het duingebied gehouden. Ze begin nen om 19.30 uur. Inschrijven is mogelijk vanaf 19.00 uur. Om 19.15 uur start elke vrijdagavond een wandeltocht. De twee tennisbanen bij het Eier- landsche Huis zijn de afgelopen weken geheel gerenoveerd. De vervuilde bovenlaag (fijn stof en slijtagestof van de ondervloer) werd verwijderd, de baan werd schoon gemaakt en zandvulling en plakna- den werden vernieuwd. Het werk werd uitgevoerd in opdracht van de stichting Eierlandsche Huis, die de banen beheert. was echt één van de mooiste momenten uit mijn leven. (Mocht dat oppervlakkig klinken; ik heb nog geen kinderen en ben ook nog niet getrouwd, dus ik mag dat zeg gen). Want het was zo spannend. Oja, allereerst; mijn spandoek met BERT erop was een succes. Dat had ik voorafgaand aan de wed strijd op de binnenplaats van ons hostel - nog bedankt voor het laken - met veel liefde in elkaar geverfd. En daar stond ik ruim een uur voor de wedstrijd op een nog halflege tribune mee te zwaaien toen assistent-trainers Cocu en De Boer het als eerste ontdekten en naar me wuifden. Vervolgens wezen ze Van Marwijk erop en zwaaiden ze alle drie. Helemaal leuk. En daarna was het oorlog. Oranje tegen Geelgroen. Ook op de tribune. Man, wat waren ze met veel en wat waren ze fanatiek, die latino's met hun ontblote torso's en hun onophoudelijke sambaritmes. Het waren de langste en tegelijker tijd de kortste 90 minuten ooit. 90 minuten angst, kippenvel, zweet, springen, juichen, aftellen, zingen, ogen dicht en dansen. En schreeu wen natuurlijk. Schreeuwen alsof je leven er vanaf hangt, je bent twaalf de man of je bent het niet. En nu zijn we dan bij de finale beland. Dit is dan ook mijn laatste stukje in de Texelaar, want over twee dagen zijn we Wereldkampi oen. Of niet. Mijn vriend en ik zijn al een paar dagen aan het dubben waar we willen kijken. Thuis met vrienden? Weer in de kroeg? Of naar het Museumplein? Want een WK finale is bij voorbaat een memorabel moment in je leven, dus je moet er goed over nadenken waar je dat wilt beleven. Maar eigenlijk weten we allang het antwoord. Zo'n finale arrangement, wat kost dat nou precies? Diana Kuip 'Ik heb er eigenlijk geen spijt van', zegt Michelle zachtjes ter wijl ze zichzelf in de spiegel bekijkt. De tienjarige scholier heeft net ongeveer dertig centi meter van haar lange, bruine haar ingeleverd. De lokken ver dwijnen snel in een grote, bruine enveloppe, die straks wordt opgestuurd naar Stichting Haar- wensen. Deze organisatie maakt pruiken voor kinderen die kaal geworden zijn. Toen kapster Chantal Michelle Bakker laatst tegenkwam op de fiets, herkende ze haar nauwelijks. Het meisje heeft ruim anderhalf jaar geen kappersbeurt gehad, omdat haar haar voor een nobeler doel ter beschikking wilde stellen. 'Ik ben begonnen toen ik op het NOS-journaal iemand zag die ook haar liet groeien om het weg te geven. Ik vond dat toen zo mooi en wilde dat ook doen', aldus Michel le. Haar lokken zijn bedoeld voor een kinderkankerpatiënt. Als Chantal de schaar erin zet, vind Michelle het toch wel even span nend. Net als haar ouders, zus en oma, die ook even zijn langsgeko men voor het grote moment. Eerst werd haar haar gewassen en gevlochten. De kapster heeft aan het begin van de vlecht een elas tiekje geplaatst en precies daarbo ven begint ze, uiterst voorzichtig, met knippen. Het duurt best lang en de schaar heeft duidelijk moeite met de dikke lokken van het meis je. 'Het haar van je vader hè, daar heb je bijna een kettingzaag voor nodig', zegt pa Rikus trots. 'Meest al kamde ik Michelles haar 's avonds en dan las zij mij voor, omdat het natuurlijk wel even duur de', vertelt hij. 'Soms moest ik even stoppen met lezen, omdat hij door een grote klit ging met de borstel en dat deed zo'n zeer!', aldus zijn jongste dochter. Toch sluit het meisje niet uit dat ze het nog een keer doet, want er zijn zoveel mensen die het niet doen, vindt Michelle. Het ziet eruit als een kruising tus sen een auto en een motor en het wordt een Carver genoemd. In juli en augustus rijden vier van deze 'kantelauto's' over het eiland om Texelaar en toerist er kennis mee te laten maken. De opvallende voertuigen worden door ActionPlanet, een bureau in outdooractiviteiten uit Halfweg, op Texel geïntroduceerd. Ze krijgen onderdak bij de fietsverhuur van Bruining in De Koog. Volgens Ineke van der Geest van ActionPlanet kan iedereen met een rijbewijs B een rit met de Carver maken. Dat gebeurt met een begeleider, maar deelnemers mogen ook zelf achter het stuur kruipen. De 'kantelauto' beschikt over drie wielen: één aan de voorkant en twee aan de ach terkant. Tijdens het maken van een bocht kantelt de wagen, waardoor het zwaartepunt van de auto beter wordt verdeeld en de bochten sneller kunnen worden genomen. Volgens Van der Geest voelt het 'alsof je in een achtbaan zit'. Texe laars die in de toeristenbranche Michelle Bakkers haarlengte na anderhalf jaar Na inlevering van de vijfentwintig centimeter lange vlecht Voor een pruik verlangt de stich ting haarstukjes van minimaal vijf entwintig centimeter. Chantal heeft het nog eens nagemeten, maar Michelles haarlengte heeft de mini mumeis ruim overschreden Het meisje gaat dan ook niet met een gemillimeterd hoofd naar huis. Na de knipbeurt komt het haar tot haar schouders. Desondanks is het een flink stuk. 'Nou, dat zullen wel korte voorleesavondjes wor den', roept haar vader. Renee Kooger werken, mogen zaterdag 10 en zondag 11 juli gratis een korte toertocht met de Carver maken. Volgens ActionPlanet moet er gere serveerd worden in verband met het beperkte aantal plaatsen. Reserveren is mogelijk op 020- 4160680. Deelnemers wordt ver zocht een TESO-pas en kenteken mee te nemen en deze te tonen voordat ze in een Carver stappen. Maar liefst 75 mensen meldden zich voor de cursus hardlopen voor beginners die donderdag voor het eerst werd gehouden. De groep werd begeleid door Cees Timmer en Wolbert Broere van AV Texel. De bedoeling is dat de deel nemers na twaalf lessen een half uur tot een uur ononderbroken kunnen lopen. Er is nog ruimte voor nieuwe deelnemers. Aanmel den kan via tel. 322815 of e-mail- adres sportservicetexel@texel. oom. /ty Emirates" s Het laatste nieuws het eerst! Ook te volgen via r Twitter @texelsecourant en facebook Texelse Courant L Vier Carvers rijden in juli en augustus over het eiland. Mensen met een rijbewijs B kunnen er een ritje mee maken.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 7