i f Oranje kleurt straatbeeld Texel TEXELSE 9 COURANT u Het voetballen ging dinsdag niet voorbij aan het schoolfeest van De Akker in Oosterend. Isabella Schulze en Denise Kleinveld Deze blikvanger in De Waal staat klaar voor een overwinningsrondje door de straten, lieten zich vlak voor de wedstrijd tegen Uruguay door Janneke Daalder rood-wit-biauw schmincken. Het Pater Witteplein in Den Burg kleurt al weken oranje. In café De Slock in Den Burg is een tribune gebouwd waarop trouwe fans van Oranje de wedstrijden kunnen volgen. De eerste toeschouwers zaten al zo'n drie kwartier voor het begin van de halve finale op de tribune. 1 In de dorpen hangen inmiddels vele tientallen vlaggen uit. (Foto's Imme Bakkeren Jeroen van Hattum) De Kerkesteeg mag zich één van de mooist versierde straten in Oudeschiid noemen. (Foto's Imme Bakker en Jeroen van Hattum) Texel kleurt langzaam oranje voor de finale van het WK voet bal tussen Nederland en Spanje die zondagavond om 20.30 uur begint. Op diverse plekken zijn de afgelo pen weken oranje versieringen ver schenen om het Nederlands elftal in Zuiid-Afrika te ondersteunen. Grote beeldschermen in de buiten lucht zijn zondagavond verboden, maar aandacht voor de wedstrijd is er volop. In De Toekomst aan de Dorpsstraat in De Koog komt een groot scherm van drie bij vier meter te hangen. 'Dan waan je je net op het Museumplein', aldus exploitant Paul van Dijk. 'Op dat scherm zijn de spelers nog groter dan ze in het echt zijn. We hebben rood-wit- blauwe confetti voor als er wordt gescoord.' Bij de cafés De Steenenplaats en Mans in het centrum van Den Burg wordt zondag van 17.00 tot 20.00 uur een oranjefeest gehouden met een live-zanger. Na afloop zijn vol gens exploitant Richard Segers de wedstrijden te zien op grote scher men in beide horecagelegenheden. Bij de Slock aan de Parkstraat komen volgens exploitant Heino Huizing diverse extra schermen te hangen, zodat iedereen het goed kan volgen. Ook staat er wederom een tribune achterin de zaak opge steld.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 9