(jrocn 'ZwartsJ'exeh in het harL, m TEXEL Broers opgepakt na opstootje in De Koog bos mal Na zomer besluit over Aldi Loodsmansduïn 'gouden stek' Voedselbank ziet voorraad groeien Vrouw onwel na drankgebruik Zout 4 BODY Brein Arrestant: ik ben mishandeld frmrEhrrrs fnrrto£> Parachutiste uit Zwolle verongelukt Nu het nieuwe raadhuis bouwkundig is opgeleverd, worden alle zeilen bijgezet om het gemeentehuis van binnen schoon te maken en in te richten, zodat het op 31 augustus in gebruik kan worden genomen. Dat betekent onder meer dat in het gebouw, dat in organische stijl is gebouwd, 250 vierkante meter ramen moet worden gelapt, van binnen en van buiten. Meer over het raadhuis elders in deze krant. Woelmuis TEXELSE^COURANT vakantiekrant RENTENAAR v PROFILE TYRECENTER www.texelseautopagina.ri 'umSm OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12491 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11, 1790 AA Den Burg, oplage 7.500 VRIJDAG 23 JULI 2010 Losse nummers 1,20 Mariska Witte is de eerste vrou welijke bevel voerder bij de Texelse brand weer. Oud-voorzitter Willem Goënga keert na der tien jaar terug in de organisa tie van de Landbouwdag. Bewoners van De Eendracht zijn aangesla gen door de diefstal van vier schilderijen, gemaakt voor het polderfeest. Molenkoog bestaat 40 jaar, maar kent een veel langere voorgeschiede nis. De besluitvorming over de vesti ging van de Aldi aan de Spinbaan in Den Burg wordt over de zomer heen getild. De gemeenteraad praat er in september over tij dens een raadsvergadering. Het onderwerp stond aanvankelijk op de agenda van de laatste raads vergadering, maar de politieke par tijen kwamen toen niet meer toe aan de bespreking van een initia tiefvoorstel van PvdA, Texel 2010, WD en D66. Zij vinden dat het college mee moet werken aan plannen om de supermarkt vanuit het centrum van Den Burg naar het bedrijventerrein te laten verhuizen. Volgens de par tijen moet dat de parkeerproble- matiek in Den Burg ten goede komen. Vestiging aan de Spinbaan moet daar leegstand tegengaan en de Aldi de kans bieden om zich verder te ontwikkelen. Dat is in het cen trum niet mogelijk. I l I www.speedheat.nl (Foto Gerard Timmerman) De Stichting Broodnodig op Texel kan er weer een tijdje tegen. Een inzamelingsactie heeft woensdag 35 dozen met houdbare voeding voor de voed selbank opgeleverd. Coördinator Josje van den Berk stond samen met andere vrijwilli gers van de voedselbank een dag bij Super de Boer in Den Burg om voedsel in te zamelen. Klanten werd gevraagd één product extra te kopen en daar werd aan vol daan. Van den Berk: 'Er was een man die niet één product wilde meenemen, maar met een doos vol de winkel uitkwam.' De voedselbank kreeg onder meer veel groenten en fruit in blik en ook pannenkoekmeel werd grif geschonken. Van den Berk zegt erg blij te zijn met alle hulp die de stichting heeft gekregen. De voed selbank, die momenteel voedsel pakketten voor elf gezinnen samen stelt, was bijna door de voorraden heen doordat er minder voedsel dan voorheen van de distributie centra aan de overkant naar het eiland komt. Een 58-jarige vrouw uit Hengelo is dinsdagnacht in De Koog zo van de kaart geraakt door het nuttigen van alcohol dat ze naar het ziekenhuis moest. De vrouw zat samen met haar man op het terras van een café aan de Dorpsstraat toen het misging. De vrouw werd onwel en raakte volle- Texel loopt eens een keer voorop in de vaart der volkeren! Mare, bij dezen mijn complimenten, of het nou wat wordt of niet. Jouw zoute piepers worden misschien nog de zoete Texelse oplossing voor bit tere mondiale problemen als kli maatverandering en zeespiegelstij ging! Je wordt er nog verskeft van als je niet oplet. Je hoeft straks ook niet eens meer zout bij de frietjes te doen! En dan is het toch zuur te bedenken dat we net onze 'moutons pré-salé's', de kwelder schapen uit de Slufter, kwijt zijn geraakt. Die waren hun tijd ver vooruit, wed ik. De aardappelen zijn wat hard en ze smaken een beetje aars, maar dat is geen groot bezwaar. Dat went. Maar voordat ze bij de Texelaars zullen aanslaan, moeten ze in ieder geval goedkoop zijn, denk ik maar zo. Gaat dat luk ken, Mare? Woelmuis Kampeerder Anne Heijnen uit Wormer met de door hem gevonden cent van Willem I. (Foto Gerard Timmerman) 'Toen ik dat muntje vond, dacht ik dat het een euro was of een stuiver. Ik stak het in mijn broekzak en heb er weinig aandacht aan besteed', vertelt Anne Heijnen uit Wormer, kampeerder op Loodsmansduin. Pas toen zijn buurman Edwin Arnoldt uit Wieringerwerf op inter- (jrocn TtuarL-Jexels in het harL, Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. gehouden. Hierbij sneuvelde een winkelruit. De verdachten, 20 en 19 jaar oud en afkomstig uit Amster dam en Odijk, werden meegeno men naar het bureau. Nadat pro- ces-verbaal tegen hen was opgemaakt, werden ze in de loop van de ochtend weer vrijgelaten. Nadat bovenstaand bericht op de website van de Texelse Courant was verschenen, meldde één van de arrestanten zich met een com pleet andere lezing. In een uitvoe rige verklaring vertelt hij dat er 'vrijwel niks aan de hand was', maar dat hij en zijn broer deson danks hard door de politie zijn aangepakt. Zelfs zegt hij te zijn mishandeld. Daarbij liepen beiden diverse verwondingen op en raak ten persoonlijke bezittingen beschadigd. Gevraagd om een reactie meldt een politiewoordvoerder niet via de media in discussie te kunnen en willen gaan: 'Als mensen zich slecht behandeld voelen door de politie, kunnen ze een klacht indienen.' f: ERKEND OPEL REPARATEUR (Advertentie) Agenten hebben in de nacht van dinsdag op woensdag twee man nen aangehouden die zich in De Koog hadden misdragen. Dat gebeurde nadat de politie rond 3.00 uur te hulp was geroepen door de dorpswacht, die pro beerde een opstootje in de Dorpsstraat in de kiem te smo ren. Eén van de arrestanten meldt in een reactie dat er weinig van de verklaring van de politie klopt. Volgens hem is hij ten onrechte aangehouden en hebben agen ten hem mishandeld. Volgens de lezing van de politie (gepubliceerd op de website www. politie.nl) dreigden twee groepjes jongeren met elkaar slaags te raken. Dorpswachten pakten de twee ver velendste mannen vast en vroegen de anderen weg te gaan. De mees ten voldeden aan dit verzoek, maar één oproerkraaier weigerde, waar na de gewaarschuwde politie hem aanhield. Hij verzette zich hevig, waardoor een agent viel en licht gewond raakte aan een elleboog. Toen de arrestant werd geholpen door zijn broer, werd ook deze aan- dig buiten bewustzijn. Ze werd met de ambulance naar het Gemini Ziekenhuis in Den Helder gebracht. Haar man verklaarde tegenover de politie dat ze vaker buiten bewust zijn was geraakt door de drank. De vrouw had teveel gedronken. net ging struinen, werd duidelijk dat Heijnen iets bijzonders had gevonden: een munt met de afbeel ding van Willem I, geslagen in 1823. Het koperen muntje heeft volgens hen een cataloguswaarde van €175,-. Dat lijkt aan de hoge kant. Navraag bij Texelaar Jan Jaap Waverijn, die al heel wat munten heeft gevonden, leert dat er van deze cent van Willem I (muntmees terteken: fakkel) in Utrecht 22.300.130 zijn geslagen en in Brussel (muntmeesterteken: palm tak) 11.271.756. 'Ze zijn dus niet zeldzaam, maar een leuk souvenir als herinnering aan een vakantie op Texel. Bovendien komt de munt uit een interessante periode: onder het bewind van Willem I vormden het huidige Nederland en België van 1813 tot 1830 één staat.' De munt dook op toen Heijnen bij zijn caravan met een parasol bezig was. 'We zitten hier op een gouden stek.' Meer over de vondst op Loodsmansduin elders in deze krant. Hulpverleners nabij de plaats van het ongeval. (Foto Gerard Timmerman) Een 32-jarige parachutiste uit Zwolle is woensdagmiddag om het leven gekomen in Eierland, nadat zij een sprong had gemaakt. De vrouw, die op één kilometer hoogte uit een vliegtuig was gesprongen, kwam volgens het Korps Landelijke Politiediensten in aanraking met haar voorganger die met zijn voeten in haar lijnen terecht kwam. Hij wist zich Tos te schop pen', maar daarna functioneerde de parachute van de vrouw niet goed meer. Ze kwam neer in een graanveld iets ten zuiden van de autocrossbaan en overleed. Vol gens de KLPD maakte de vrouw haar vijfde sprong van deze week. De vermoedelijke oorzaak is vol gens de KLPD nog onbekend, daar wordt nader onderzoek naar gedaan. Er is op de plaats van het ongeluk onderzoek verricht en er zijn getuigen gehoord.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1