(jroen 'ZwartsJ'exeh in het harL, Verhuizing Verrassing Oosterend van de baan De Hollebol houdt gemoederen bezig Zoetelief 'Eagles Ranch' verkoopt melkgeiten SAIL de provincie in Cultuurcentrum of grand café? Garage Dros Meisje rijdt met scooter van dijk "ACHTER® www.texelseautopagina.nl TEXELSE^COURANT Super deBoer EP: VoordeeHand De handtekeningenactie van Xander en Michel van Boven (8 en 6) uit De Koog om het maïsdoolhof in Eierland open te houden, heeft veel respons opgeleverd. Een rondje over de markt maandagmorgen leverde de broers 225 handtekenin gen op. En ze willen ook naar andere markten. Xander startte zijn actie zondag, nadat hij met zijn broer, moeder en oma een rondje had gemaakt door het labyrint. 'Het is zó leuk, erg jammer dat het nu dicht moet.' Met de sluiting van het doolhof zondag aan het eind van de dag gaven de initiatiefnemers gehoor aan het besluit van het college. Xander en zijn broertje overhandigden de handtekeningen vandaag aan het college van b en w. Op de foto beklimmen Michel, Xander, Isabella van Boven en oma Schutte de brug in het maïsdoolhof. EXPOSTiE-KUiMTt OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12494 DINSDAG 3 AUGUSTUS 2010 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11, 1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 Het Summer Event op de Eagles Ranch trok zondag maar liefst 3000 paardenliefheb bers. MennoSiebinga van het Body Brein Festival wil mensen hel pen ontdekken wat ze leuk vin den. De verhuizing van vakantiepark De Verrassing in Oosterend naar de Koningsweg gaat niet door. Daartoe heeft de familie Ploeg vrijdag besloten. Het bestaande park zal worden gerenoveerd. Ploeg berichtte het college van b en w afgelopen vrijdag dat de aan vraag voor de vergunning voor de verplaatsing van De Verrassing definitief wordt ingetrokken. Dit ingrijpende besluit is volgens de familie het gevolg van tijdverlies, opgelopen mede door alle perike len rond het dorpsontwikkelings plan, en de bestaande onzekerhe den. Het projectbesluit dat nodig is om de verplaatsing mogelijk te maken, is bijvoorbeeld nog niet genomen. Wim Ploeg sr. 'Het duurt allemaal te lang, maar de staat waarin de huidige, oude vakantie woningen verkeren, laat geen uit stel meer toe. We hebben wel de mogelijkheid om de huizen snel te renoveren, vandaar deze keus.' Op het moment dat het vorige col lege zich in 2007 meldde bij Ploeg met het verzoek om medewerking aan de verplaatsing van De Verras sing, lagen plannen voor renovatie van de woningen al klaar. Ploeg verbond aan de medewerking des tijds wel de voorwaarde dat er voortgang in het dorpsontwikke lingsplan zou zitten. Nu dat niet het geval is, zijn de plannen voor reno vatie weer van stal gehaald. Na het stagneren van de plannen voor de verhuizing van basisschool De Akker naar de buitenkant van Maar zelden zal een nieuw hore cabedrijf de gemoederen zó heb ben bezig gehouden als Grand Café De Hollebol. De zaak die vooraf als cultuurcentrum is gepresenteerd, blijkt een stijlvol maar tot veler verrassing ook groot café. Verbazing is er ook over het besluit van de gemeente om, ondanks dat de vergunnin gen nog niet op orde waren, dat de zaak toch mag blijven draai en. Nog dezelfde dag nadat Kees Dros (Weverstraat) vrijdag een verzoek tot handhaving had ingediend, controleerden ambtenaren van de gemeente het gebouw en de inrich ting, om te constateren dat de zaak voldoet aan de veiligheids- en bouwkundige eisen. Maar de papieren bleken niet op orde. Deze week moet de Hollebol een 'ont vankelijke gebruiksmelding' indie nen, waarmee de vrijdag gecon stateerde veiligheid wordt bevestigd. In de tussentijd mag het bedrijf open blijven. Dat is bijzon der, want andere horecazaken, onder meer in Den Burg, waarvan de papieren niet in orde waren mochten (nog) niet open. De reden waarom van deze regel (die is afge sproken met de horeca waarvan Nauta jarenlang voorzitter is geweest) is afgeweken, motiveert het college als volgt: 'Er is vrijdag een afweging gemaakt en besloten niet handhavend op te treden. Er is voldaan aan alle vergunningseisen. De vergunningen waren hem ech ter alleen nog niet toegezonden, inmiddels zijn deze verstuurd. Er heeft een volledige toetsing plaats gevonden op deze vergunningen, zoals vereist.' De Hollebol mag dezelfde ope ningstijden hanteren als andere cafés. Maar volgens Nauta is het geen doel om zo lang mogelijk open te blijven en wordt veel ener gie gestoken in beperking van overlast. Woensdag is er een infor matieavond voor de buurt. Een vraag die velen stelden was: hoe het kan dat een zaak die steeds als cultuurcentrum is gepre senteerd, nu een grand café blijkt te zijn? B en w: 'De bestemming cultuur-maatschappelijk klopt, het horecagedeelte is daarin opgeno men. Het past dus binnen de vrij- stelling en de procedure die daar voor is gevoerd.' Ook het terras zorgt voor ophef. De gemeente heeft hiervoor recentelijk de vergunning verleend. Met als gevolg dat voetgangers die willen passeren, hierdoor de straat op moeten, terwijl de Parkstraat een weg is met doorgaand verkeer. Met mogelijke gevolgen voor de veilig heid. Waarom heeft de Hollebol deson danks toestem ming gekregen voor dit terras? De gemeente: 'De terrasvergun ning is volgens de normale proce dure verlopen en heeft ter inzage gelegen. Er is geen zienswijze ingediend. Alle factoren, zoals ver keersveiligheid, zijn een afweging geweest en in orde bevonden.' Nauta bestrijdt dat hij de boel heeft misleid. 'We hebben van begin af aangegeven dat het een horeca- expositieruimte ging, in de eerste opzet het plein meer als uitbreiding van De Slock. Later vonden we dat niet zo handig en is het dit gewor den. De naam Grand Café hebben we onlangs bedacht, dat past mooi bij de grandeur die het uitstraalt. Om dit te exploiteren kun je niet zonder een stuk horeca. Maar qua oppervlakte is het ondergeschikt aan wat nog komen moet: onder meer de expositieruimte, de opka mer en de verbinding met de boek handel.' Maar volgens Dros is formeel spra ke van een expositieruimte. In de rubriek Wat ik zeggen wou licht hij zijn verzoek tot handhaving toe. Henk Zoetelief en Daniëlle Kac- zor van de Eagles Ranch hebben besloten te stoppen met het mel ken van geiten. Het grootste deel van hun kudde is inmiddels ver kocht aan Chris Stokkers, een geitenhouder uit het Drenthse Hoogersmilde, die eind vorig jaar werd getroffen door de Q-koorts en op gezag van de overheid zijn hele stal moest laten afmaken. Reden voor Zoetelief en Kaczor bijna de hele kudde te verkopen, is dat ze vinden dat hun afzet niet voldoende gegarandeerd is. 'We molken voor Wezenspyk, waar kaas van de melk werd gemaakt. Aan vankelijk kon het niet op en konden ze alles gebruiken wat we produ ceerden. Maar inmiddels is het zo dat de situatie per zes weken wordt bekeken en dat ook steeds over de prijs wordt gesproken. Daar kunnen we onze toekomst niet op bouwen', vertelt Zoetelief, die in 2007 met het melken van geiten begon en vorig jaar augustus nog een nieuwe melk- installatie kocht. Een paar dagen nadat ze twee weken geleden hun kudde te koop hadden aangeboden, meldde Stok kers zich als gegadigde. Als gevolg van de Q-koorts, een gevreesde infectieziekte, werden vorig jaar lan delijk ruim 50.000 drachtige scha pen en geiten afgemaakt. Om hun bedrijf weer op te bouwen, bieden getroffen agariërs hoge bedragen. Dagblad Trouw, dat vorige week over de verkoop van Zoeteliefs gei ten schreef, meldt in het betreffende artikel: 'De vakgroep geitenhouderij van land- en tuinbouworganisatie LTO schat het tekort op 120.000 dieren. Boeren struinen de markt af, en moeten daar door de grote vraag hoge prijzen betalen, van wel 400 euro per geit.' Volgens Zoetelief was de transactie snel rond. 'Deze man was blij dat hij in één keer een hele stal kon overnemen.' Vorige week dinsdag zijn de eerste 160 geiten naar Drenthe verhuisd, binnenkort volgen nog eens zo'n 40 (jonge) dieren, die nog moest wor den ingeënt. De Zoeteliefs vertellen nog een kleine kudde te willen hou den, met de bedoeling de fokkerij in stand te houden en vlees te produ ceren. Van de melk wordt ijs gemaakt. Provincie Noord-Holland Kijk voor nieuws van de provincie in deze krant! het dorp, is het besluit om De Ver rassing op de huidige plaats te houden het tweede deel van het dorpsontwikkelingsplan dat in het honderd loopt. 'Indien één van bei de verplaatsingen geen doorgang vindt, kan de huidige dorpsontwik keling niet plaatsvinden', berichtte het vorige college in augustus 2008 aan de raad. Rond een ander onderdeel van het plan, het Col lectief Particulier Opdrachtgever schap (CPO) voor de bouw van betaalbare woningen, is het al geruime tijd stil. Woensdag tekende onze verslag gever uit de mond van wethouder Frans Visman in de kwestie over de scholen op dat 'het college van b en w in elke geval niet wil meewer ken aan verplaatsing van De Akker'. Toen deze opmerking donderdag op de website van de Texelse Cou rant verscheen, belde wethouder Edo Kooiman de redactie met de opmerking dat dit toch niet het officiële standpunt van het college is. Het lukte echter niet meer om deze zinsnede uit de papieren krant te krijgen. www.speedheat.nl Dealer voor Texel: Romein Dros tel. 321 263 Een 16-jarig meisje uit Oudeschild verloor donderdag rond 23.30 uur op de Zaandammerdijk de macht over het stuur van haar scooter. Ze reed het talud af en belandde in een drie meter lager gelegen grep pel. Mogelijk is ze geslipt als gevolg van door regen veroorzaakte glad heid. Het meisje raakte gewond aan haar kaak en werd per ambu lance met een extra boot naar het Gemini Ziekenhuis in Den Helder gebracht. (Advertentie) (jrocn 'Zwartsjixeh in het hart. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. «ÜRMtolllr In Kunsthuys Texel treedt vrij dag een band met muzikanten uit Senegal, Egypte, Duits land en Neder land op. Manglisi Evge- ni Artemidze, hoofdrolspeler in de Georgi sche opstand, is overleden. WAAROM ZEI JE NIKS TEGEN ME ALS ER KLACHTEN ZIJN? WAAROM ZEI JE NIET GELIJK DAT ER WEER EEN VREETTENTZOU KOMEN?

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1