Vurige Spaanse hengst op Summer Event Cultuurcentrum 'Hollebol': duidelijkheid! TEXELSE 3 COURANT Familieberichten Wat ik zeggen wou Georgisch concert in kerk Den Hoorn Jan van Strien Jeffrey Jacob Allan Jaap De heer W.J. (Boet) van der Slikke Fija Sll DINSDAG 3 AUGUSTUS 2010 Ook de toegang tot het festivalterrein van het Summer Event was in countrysferen gestoken. Ook de kinderen van organisatoren Henk Zoetelief en Daniëlle Kaczor werkten mee. Op de foto de jongste, Desree, in actie. Eén van de hoogtepunten: een demonstratie Doma Vaquero met een Spaanse hengst. (Foto's Joop Rommets) Lekkere hapjes, demonstraties van een hoefsmid en een paardentand arts, optredens van een countryar- tiest en Texelse linedancers, work shops voor creatieve hobbyisten, wilde capriolen op een mechanische stier, verkoop van zadels, leidsels en leren hoeden en natuurlijk heel veel paarden en pony's, in alle soorten en maten. Dat was, in een notendop, het Summer Event, dat zondag voor de zevende keer werd gehouden bij de Eagles Ranch in Waalenburg en wederom een zeer divers pro gramma bood. Mede dankzij het fraaie weer trok het evenement een enorm aantal bezoekers, volgens eigen tellingen zo'n drieduizend, die zich over het algemeen uitstekend vermaakten. Eén van de hoogte punten was een demonstratie Doma Vaquero, waarbij de vrouwelijke rui ter Beda met één hand aan de teugels een vurige Spaanse hengst in bedwang hield. Met de andere hield ze een garrocha vast, een soort lans die doorgaans niet alleen wordt gebruikt om vee mee te hoeden, maar ook om in een stierengevecht de stier mee te prikkelen. De afgelopen dagen wordt op Texel veel gesproken over de Hollebol. Dat lijkt ons heel goed en wellicht had dit al veel eerder en meer moeten gebeuren. Bij duidelijkheid heeft iedereen baat! Heel duide lijk: Cultuurcentrum is prima! Er mag geen onduidelijkheid zijn over het feit dat ook wij positief zijn over het initiatief Cultuurcentrum Hollebol. De toevoeging van een centrum en met een aantrekkelijk gevelbeeld in de Parkstraat zag er in de plannen zoals beschreven in de notitie Cultuurcentrum Hol lebol veelbelovend uit. Deze noti tie is een belangrijk uitgangspunt voor de bouwvergunning die begin 2009 is goedgekeurd. Op website van Cultuurcentrum Hollebol (www. dehollebol.nl) krijgt u een beeld van het plan. Na publicatie hiervan heeft de initiatiefnemer destijds de complimenten voor het ontwerp en culturele initiatief ook van ons in ontvangst genomen. Dus Cultuur centrum "Hollebol" (zoals beschre ven in de notitieprima. De situatie op de buurt: Sinds eind 2008 is in de buurt Hollewal, Parkstraat, Weverstraat, Achterom in toenemende mate sprake van onrust en problemen met de open bare orde waarbij naast vernie lingen en het onnodig vervuilen er met grote regelmaat sprake is van geluidsoverlast en onveilige situaties op straat. Dit wordt ook beaamt door de initiatiefnemer en exploitanten van De Slock en de Hollebol. Zo ook afgelopen week end weer: ruit ingeslagen, schreeu wende kroeggangers en meerder malen de nachtrust verstoord. Hiervan wordt door diverse buurt bewoners ondertussen melding gemaakt bij politie en gemeente. In tweede instantie is er overleg geweest met de buurt en betrokken partijen omtrent de problemen en de wijze waarop deze kunnen wor den voorkomen. In juni zijn hiervoor in onze buurt o.a. dorpswachten actief geweest. Ook de exploitant van De Slock draagt zijn steentje hieraan op positieve wijze bij. De situatie lijkt enigszins verbeterd. Met de komst van Cultuurcentrum Hollebol en zoals gepresenteerd in de notitie Cultuurcentrum Hollebol voorzagen wij betere tijden op de buurt. In het bijzonder omdat met de realisatie van dit plan de ter rassen in zijn geheel zouden ver dwijnen. Met duidelijkheid is iedereen gebaat... of toch niet iedereen? De gemeente, buurt en iedereen wordt letterlijk 'om het plein geleid', (plein: een term die ondertussen zijn eigen invulling heeft gekregen in de Parkstraat: er is geen plein in de Parkstraat, het is openba re weg!) Praktisch gezien worden bestemmingsplanwijzigingen en vergunningen aangevraagd voor activiteiten met een sterke cultu rele uitstraling waarbij iedereen een goed gevoel heeft. In de praktijk wordt geïnvesteerd en toegewerkt naar de invulling een volwaardig horeca bedrijf. Door termen en defi nities door elkaar te gebruiken met wisselende inhoud wordt bewust onduidelijkheid geschapen. Wellicht is wat duidelijkheid verhelderend. Voor het bestemmingsplan is op 6 december 2007 vrijstelling ver leend. Hierbij wordt het complete bouwplan aangeduid met term cultuurcentrum (expositieruimte, boekhandel en café) dit betreft dus respectievelijk de Hollebol, Nauta Boek en de Slock. In de TC van 30 juli reageert het college met de tekst: 'De Hollebol is daarbij als sociaal cultureel centrum aange merkt' Feitelijk is dit onjuist. De term 'sociaal cultureel centrum' wordt niet gebruikt. De Hollebol wordt aangemerkt met de term 'expositieruimte'. Er vanuit gaan de dat met de Hollebol het nieuw gebouwde pand wordt bedoeld. Hiervoor was bestemmingsplanwij ziging noodzakelijk. De tekst in de vrijstelling met betrekking tot de nieuwe bestemming luidt: 'gebruik gaat worden ten behoeve van cultu rele/maatschappelijke doeleinden'. Overigens wordt de term 'soci aal cultureel centrum' niet gebruikt voor het geheel (boekhandel, café en expositieruimte). Ook niet in de notitie ter ondersteuning van bouw plan zoals dat door de initiatief nemer is ingediend. Dit is de term 'Cultuurcentrum' en niet 'sociaal cultureel centrum'. Het corrigeren van deze feitelijke onjuistheid lijkt mij hier dan ook op zijn plaats. Om onduidelijkheid te voorkomen en het kan van groot belang zijn in het vervolg en bij de toetsing van de activiteiten. Het lijkt spijkers op laag water zoe ken. Dat is het niet! Omdat het er naar uitziet dat dit juist de basis is waarop mede de vergunningen worden aangevraagd en verleend. Het is van groot belang dat het duidelijk is wat als uitgangs punt bij de vergunning verlening wordt gehanteerd. Maar ook de bestemming waarvoor vijstelling is verkregen is belangrijk. Dat is 'culturele/maatschappelijke doel einden' met als aanduiding 'expo sitieruimte'. Tweede belangrijke feit betreft de buitenterrassen. In het bouwplan en de ruimtelijke onderbouwing waarop bestemmingsplan wijziging is goedgekeurd, wordt gesproken over het weghalen van de serre. Hiermee wordt terras/serre bij De Slock ingeleverd. Dit ten behoeve van een 'vloeiende gevellijn' en de veiligheid van het publiek. We heb ben moeten constateren dat B&W op voorhand, en nog voor een exploitatie vergunning is afgege ven, alweer afwijkt op de ruim telijke onderbouwing zoals deze is ingebracht voor wijzigingsproce dure: 'De serre zal verdwijnen en de bebouwingsgrens wordt terug gebracht zodat er vanaf Blokker een veilige brede voetgangersberm ontstaat die doorloopt tot de boek handel en naastgelegen slagers winkel' (uit notitie bij bouwplan, 3e alinea, pagina 11). De gecreëerde situatie staat haaks op hetgeen waarvoor de initiatiefnemer nota bene zelf heeft gepleit; goede uit straling, mooie gevellijn, veiligheid voor voetgangers. Deze ontheffing wordt overigens dagelijks met voe ten getreden en is in de praktijk niet te handhaven. Dat had wel licht kunnen worden ingezien als de exploitatie vooraf duidelijk was geweest. De volgorde van aan vragen en besluiten lijkt bewust gekozen. Nooit heeft de initiatief nemer volledig en in alle openheid zijn plannen gepresenteerd. Is hier sprake van valse voorlichting over het gebruik? Kortom: duidelijkheid is hier nog ver te zoeken. Welke plannen komen er nog meer uit de hoge hoed? Ook de initiatiefnemer heeft zich uitge sproken om eenzelfde doel na te streven in de buurt: handhaving van de openbare orde en de overlast tot een minimum beperken. Echter de initiatiefnemer heeft zich tot op heden aan geen enkele verplichting jegens de buurt verbonden Verzoek tot handhaven: verkrijgen van duidelijkheid. We hebben diverse pogingen ondernomen om een goed en vol ledig beeld te krijgen van wat er nu wel en wat er nu niet mag, wat er is of wordt vergund en mag er worden geëxploiteerd zoals deze nu plaatsvindt. En belangrijk voor de buurt wat zijn de gevolgen voor de openbare orde en veiligheid op straat. Hoe gaat deze worden gega randeerd? Een goed en volledig beeld bleek ook bij de gemeente Texel vrijdag jl. niet beschikbaar. Het verzoek tot handhaven wat tot ophef heeft geleid, was voor ons een middel om meer duidelijk heid te krijgen. Deze mogelijkheid kwam beschikbaar toen meerdere keren was bevestigd dat zeker niet werd voldaan aan de vereisten om open te zijn in de gekozen vorm. Als voormalig voorzitter van Horeca Nederland afdeling Texel is de initi atiefnemer niet onbekend met deze procedure, zo hebben wij kunnen opmaken uit de reacties. Het positieve gevolg zal zijn dat er zeer binnenkort meer duidelijkheid komt in wat is vergund, aan wie en welke voorwaarden hieraan zijn verbonden. Het verzoek tot hand haven lijkt in ieder geval een posi tieve bijdrage hieraan te hebben geleverd. Overigens had het ver zoek niet tot doel om het huwelijks feest van Heino en Sita niet door te laten gaan. Dit is ook toegelicht bij het indienen van het verzoek. Anderzijds heeft het bruidspaar een aanzienlijk risico genomen door een ruimte te boeken waarvoor nog geen vergunning was afgegeven. Nog veel vragen zijn niet beant woord. Dat veiligheid op straat en openbare orde moet worden gehandhaafd is duidelijk. En dat zelfde geldt voor de belangen van betrokkenen. Kees Dros, Weverstraat, kees@dros.net In de stal konden de paarden en pony's van dichtbij worden bekeken en geaaid. In de kerk van Den Hoorn wordt donderdag 5 augustus een concert gegeven door de Ketevan Roinis- hvilli (cello) en Sophiko Simsive (piano) uit Georgië. Beide musici studeren momenteel in Amster dam en zien uit naar het concert op Texel. Op het programma staan werken van Poulenc, Crumb, Liszt en Cassado. Het concert vindt plaats in het kader van The International Hol land Music Sessions en begint om 19.00 uur. De toegang bedraagt €12,-. "De nieuwe hemel en de nieuwe aarde" Openbaring, 21 vers 1:7 Dankbaar dat hij zolang in ons midden mocht zijn, delen wij u mee dat toch nog onverwachts van ons is heengegaan in de gezegende leeftijd van 93 jaar Weduwnaar van C.A. van Strien - Bakker Echtgenoot van Johanna van Strien - Wilbrink Texel 19 februari 1917 Willem en Alie Melanie ér Bart Evert en Henriet Simone Betsie en Wilfred Melissa Maurice Anne René en Willemien (in herinnering) Samantha Jolanda en Adrie Heerde t 30 juli 2010 Ria en Ton Corina ér Frank Bert ér Hester Thea en Sybe Lea ér Ronald Jan en Emmy Alfred ér Manon Patricia Gerrit en Ria André ér Dieuwke Wouter érAlisa Jolatida ér Marco Ans en Kees Anna Lonneke ér Martijn Elaine ér Elio Eveline en achterkleinkinderen 'Wendhorst' Correspondentieadres: Doelbeekseweg 21 8181 HX Heerde Onze dank gaat tut naar de liefdevolle verzsorging van artsen en medewerkers van 'de Wendhorst' afd. Doelbeek. De afscheidsdienst, die u kunt bijwonen, zal worden gehouden op woensdag 4 augustus om 11.00 uur in de 'Ontmoetingskerk', Kanaalstraat te Heerde. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op begraafplaats 'Engelmanskamp' aan de Elburgerweg te Heerde. Voorafgaande aan de dienst is er gelegenheid tot condoleren van 10.15 tot 10.45 uur in bovengenoemde kerk. "ik heb een goed leven gehad" Verdrietig, maar dankbaar voor alle mooie en warme momenten delen wij mee dat is overle den mijn lieve man, onze vader, schoonvader en opa Oud-directeur van Koninklijke Vermande Ridder in de Orde van Oranje Nassau A 23 maart 1931 t 29 juli 2010 Ineke Allan-Mac Daniël Pauline en Frank Maarten, Jeroen, Sander Annette en Bert Jaap en Annette Marit, Sophie, Louise Albert Verweylaan 24 1985 CG Driehuis Op maandag 2 augustus is er van 19.00 tot 20.00 uur gelegenheid om afscheid te nemen van Jaap op Westerveld, Duin en Kruidberger- weg 2, 1985 HG Driehuis. De crematieplechtigheid vindt plaats op woens dag 4 augustus om 14.15 uur in crematorium Westerveld, Duin en Kruidbergerweg 2, 1985 HG Driehuis. Na afloop is er gelegenheid tot samenzijn en condoleren. Heden ontvingen wij het bericht dat onze zeer gewaardeerde oud medewerker is overleden. De heer Van der Slikke was van 1959 tot aan zijn pensionering in 1988 in dienst van de gemeente Texel. Hij was bijna 25 jaar een bekend gezicht op de vuilniswagen en in die periode één van de meest in het openbaar optredende ambte naren. Wij wensen de familie veel sterkte met het verwerken van dit verlies. Namens de gemeenteraad, burgemeester en wethouders en medewerkers van de gemeente Texel. Ons tweede wondertje lief en klein een zusje voor Stije vanaf nu zullen we met z'n vieren zijn. Dolgelukkig zijn wij met de geboorte van onze dochter en zusje Fija Isis Fija is geboren op 29 juli 2010 om 21.36 uur. Zij weegt 4340 gram en is 54 cm lang. Mark, Miranda Stije Keijzer-Wessels Duinreep 10, 1791 HP Den Burg Voor bezoek: (0222) 320055 vakantiekrant Verschijnt van 2 juli t/m 27 augustus wekelijks i U kunt uw (wijzigingen voor) J advertenties uiterlijk 1 i voor de verschijningsdatu j opgeven. Tel. 0222- 36 26 00 info@lenr.nl Spinbaan 6, Den Bur

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 3