'Havenbelangen' positief over samenwerking gemeente Horizontoer in Den Burg TEXELSE 5 COURANT Robuuste kastanje onderwerp schildersessie Texelse fotografen exposeren in De Burght Werkstraf voor mishandeling Catharinahoeve Hollebol Wat ik zeggen wou Wat ik zeggen wou www.texelsecourant.nl DINSDAG 3 AUGUSTUS 2010 Beste Joost en medewerkers, Het is ontzettend vervelend dat er bij jullie is ingebroken. Gelukkig zijn er filmbeelden met daarop de daders, helaas met bivakmuts. Misschien kan de politie er wat mee. Bij ons is er verleden jaar ingebro ken en namen de daders toch een leuk bedrag mee. Daarnaast werd er de nodige schade aangericht. De mannen van het korps hier op Texel gingen er meteen mee aan de slag en al gauw bleken er getui gen te zijn die dingen hadden gezien. Een medewerker kon zich nog een paar vreemde gasten her inneren die de vorige avond in de zaak waren geweest. Zij had een Hyves-adres van een van hen. Vol gens de politie was dit geen lek kertje en had hij een strafblad van heb-ik-jou-daar. Na wat speurwerk werden de namen van de anderen ook bekend en de politie was behoorlijk enthou siast over het verloop van het onderzoek. Maar helaas, zoals veel mensen weten, heeft Texel geen eigen recherche meer en zijn wij overgeleverd aan Den Helder en, je raadt het al, het dossier had voor de mannen in Den Helder te weinig aanknopingspunten. Inmiddels is het in de la verdwenen. Overigens word je van die bevinding niet op de hoogte gesteld en moet je daar zelf navraag naar doen. Over de politie op Texel overigens niets dan lof; zij waren er echt van overtuigd dat de daders gepakt zouden wor den. Daar hebben ze echt hun best voor gedaan. Toch kriebelt het een beetje als je in het voorjaar stiekem de Pontweg oversteekt terwijl die is afgesloten en je wordt aangehouden en bekeurd omdat er dat moment door een man of tien streng wordt gecontroleerd. Dan neig je er toch naar te zeggen: 'Ach man, ga boe ven vangen.' Beste Joost, ik hoop dat het voor jou beter afloopt en dat 'Den Hel der' er wel wat in ziet. Geert Bosscha, Bruintje Beer, Den Burg. Ook wij zijn deel van de buurt en voelen ons aangesproken door het artikel 'Buurt in opstand tegen Grand Café De Hollebol' in de krant van vrijdag. We worden er zelfs op aangesproken. Nog nooit hebben wij in de Park straat enige overlast ondervonden of is ons woongenot verstoord. En we zijn er ook niet bang voor dat dit in de toekomst gaat gebeuren. Al verkeren wij natuurlijk wel in de gelukkige omstandigheid dat onze appartementen goed geïsoleerd zijn. Want hoewel wij naast Eetcafé Parkstraat wonen, ondervinden wij ook daarvan geen (stank)overlast. Elke nacht wordt door de familie Stolk keurig het terras opgeruimd en aangeveegd en worden de 'schreeuwers' aangesproken op hun gedrag of weggestuurd. De familie Stolk heeft ons gevraagd eventuele overlast bij hen te mel den. Dan is er sprake van 'positieve communicatie'. Dus geachte buurtbewoner, als u nog niet met naam en toenaam in de krant wil komen, spreek ons dan op dit punt aan. Wij identifice ren ons totaal niet met uw klacht en distantiëren ons hier dan ook van. Wij juichen het toe dat 'onze' Parkstraat door de opening van de Hollebol zoveel cachet krijgt en zien dit als een verrijking. Met het nu prachtige park erbij, komt er eindelijk glans aan de anders zo 'dooie boel'-uitstraling. Aafke en Kees Geense, Wil en Luuk Flisijn, Parkstraat, Den Burg. Het laatste nieuws het eerst! Uitgaan van een nulsituatie en vandaar tot gezamenlijke oplos singen komen. Dat is de uit komst van een gesprek tussen het college van b en w en Stich ting Havenbelangen Oudeschild (SHO). Dit is de opvolger van de Havencoalitie, die is opgericht uit onvrede over het gemeente lijk beheer van de haven. Het gesprek dat plaatsvond op 22 juni, verliep volgens de betrokke nen constructief en in een goede sfeer. Men was het er over eens dat de relatie tussen gemeente en gebruikers van de haven hersteld dient te worden en dat er een goede communicatie op gang moet komen. Afgesproken werd een werkgroep te vormen van gemeente en havenstichting onder leiding van de wethouder haven, Edo Kooiman. De eerste taak van de werkgroep is het oplossen van de meest dringende knelpunten. Deze werkgroep is op 14 juli bij elkaar geweest met de wethouders Edo Kooiman en Eric Hercules. Ook deze bespreking verliep in een goede sfeer. Afgesproken werd dat niet wordt terugvallen op de ach terliggende onvrede, maar dat wordt uitgegaan van een nulsitua tie, om vandaar uit tot gezamenlijke oplossingen te komen. Er werden afspraken gemaakt om tot een havenontvanginstallatie te komen (inname van gevaarlijk afval) over de wijze van baggeren en om voor de overige infrastructuur, die eigen dom van de CIV is, tot goede rege lingen te komen. Verder werd besloten dat Wadden haven Texel ook verantwoordelijk wordt voor de opvang van passan ten in de gemeentehaven. Wanneer de jachthavens vol zijn wordt de overloop provisorisch opgevangen in de gemeentehaven. Besloten werd dat de havendienst van Waddenhaven Texel voor het beheer hiervan en de incasso van de liggelden gaat zorgen. Voorlo pig als proef die na het vaarseizoen wordt geëvalueerd. Tenslotte wer den afspraken gemaakt over het gezamenlijk indienen van een sub sidieverzoek voor een multifunctio nele drijvende steiger en de haven ontvanginstallatie. Het park in Den Burg doet rustig aan. Buiten is het zacht en zon nig. Wandelaars, gezinnen en stelletjes struinen wat rond in de gemeenschappelijke tuin. Toch zijn er ook mensen die met een hoger doel naar het park zijn gekomen. Zeven schilders kozen zorgvuldig een plekje met uitzicht op een grote kastanje boom en produceerden aan het eind van de dag ieder hun eigen boomportret. Sommigen zitten helemaal aan de andere kant van het park, anderen hebben zich pontificaal naast de boom geposteerd. Turend naar het bladerdak en de vorm van stam en takken, verschijnen de eerste stre ken op het papier. De schilderaars doen voor één of meerdere dagen mee aan de cursus boomportret ten van Subhan Koning. 'Profs' en amateurs zitten gebroederlijk naast elkaar. De één heeft een breed scala aan kwasten, tubes en pot ten verf, potloden en andere spul len meegenomen, een ander doet het met minder attributen. Koning doet zelf ook mee. Van lerares Majo Homburg krijgt hij het advies 'wat abstracter' te schilde ren. De docente komt uit Den Hel der, maar geeft regelmatig cursus sen op het eiland. 'Iedere keer hebben we een andere docent en een andere boom', vertelt organi sator Koning, terwijl hij fronsend naar zijn schets kijkt. Eerder poseerden bijvoorbeeld de 125 jaar oude beuk uit het park en een sierlijke perenboom voor het groepje boomschilders. Dit is de vierde schilderdag in de serie van zeven. 'Er is een vaste groep van ongeveer vier mensen en die wordt elke keer aangevuld met een stuk of drie mensen die één of een paar lessen volgen', aldus Koning. Pieternel Geurtz is zo'n onregelma tige schilder. 'Ik kom alleen als er in het park geschilderd wordt', aldus Geurtz. Zorgvuldig vult ze een deel van haar tekening in met rode verf. Ook voelt ze er niet zoveel voor een tijd lang in een atelier verder te werken aan de tekening, zoals van daag op het programma staat. Er is geen vaste dagindeling, maar vaak is het zo dat er een deel van de cursusdag wordt ingevuld met het daadwerkelijk bestuderen van de boom en de eerste schetsen. Na een koffiepauze wordt het schilde rij regelmatig op een andere plek verder uitgewerkt, zoals in atelier Udjat. Liefhebbers kunnen zich nog steeds opgeven voor een cursus op http://boomportretten.blogspot. oom. Op één van de laatste pagi na's van het blog staat een aan meldingsformulier. Een losse les kost €35. Geïnteresseerden moe ten dan wel hun eigen schilderbe nodigdheden meenemen. Zeven Texelse fotografen expo seren van maandag 9 tot en met zaterdag 21 augustus recent werk in De Burght, de voormali ge hervormde kerk van Den Burg. De expositie is een vervolg op een soortgelijk evenement in Tusse de Banke, vorig jaar door Peter Ampt georganiseerd om te laten zien dat op Texel veel getalenteerde foto grafen actief zijn. Elke fotograaf heeft gekozen voor een eigen thema en een eigen stijl van exposeren. Dat maakt de expositie heel divers van opzet, al is er wel een soort rode draad: bruggen. Volgens Ampt komen de foto's door het bijzondere licht in de kerk goed tot hun recht. De tentoonstelling wordt maandag 9 augustus geopend en is daarna te bezoeken tot en met zaterdag 21 augustus te bezoeken. De Burght is dagelijks open van 11.00 uur tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Voor de liefhebbers zullen ansicht kaarten te koop zijn. Het tentoon gestelde werk is te koop. Een 31-jarige inwoner van De Koog moet een werkstraf van 50 uur voltooien. De man kreeg de straf vrijdag van de Helderse politierechter Vermeulen, voor mishandeling van een vrouw en verzet bij aanhouding. 'Tot mijn spijt kan ik me niets van het voorval herinneren.' Zo begon de inwoner van De Koog zijn 'ver weer' bij de rechter. De man had naar eigen zeggen op de avond van 1 mei 2009 flink gedronken, 'zoveel dat ik er zelf van ben geschrokken'. Onder invloed van de alcohol ging het mis aan het einde van een avondje stappen. 'We zaten op het terras bij een café en even verderop zat een jongen die zich al de hele avond uitdagend gedroeg', verklaarde de Texelse die slachtoffer werd van de losse handjes van de man. 'Opeens was er een vechtpartij, geen idee hoe die begonnen is, maar ook ik kreeg klappen en even later lag ik bewus teloos op de grond.' Een getuige had gezien dat de verdachte het meisje met een elleboog in het gezicht had geslagen. De politie, die snel ter plaatse was, probeerde de verdachte in bedwang te houden, maar dat viel niet mee. Hij verzette zich hevig en kneep zelfs een agent in de wang. 'Hij was nauwelijks onder controle te krijgen', aldus de agent. Uitein delijk werd de Koger tot bedaren gebracht met behulp van pepper- spray. 'Ik weet er niets meer van, maar zou niet weten waarom het verhaal niet zou kloppen. Ik heb er dus niets tegenin te brengen', ver klaarde de verdachte. Officier van Justitie Reekers achtte de ten laste gelegde feiten overtui gend bewezen, ook al was het dan vooral 'een verhaal van anderen'. Hij eiste 50 uur werkstraf, waar de rechter zich prima in kon vinden. 'Als je teveel drinkt, zijn de gevol gen voor eigen risico', benadrukte Vermeulen nog maar eens. Zeven schilders kozen in het park een plekje met uitzicht op een grote kastanjeboom en produceerden aan het eind van de dag ieder hun eigen boomportret. De Erasmusbrug in Rotterdam, gefotografeerd door Peter Ampt, orga nisator van de expositie van die zeven fotografen van maandag 9 tot en met zaterdag 21 augustus houden in De Burght. William Finta, die optreedt in café De Balcken, is één van de artiesten die meedoet aan de Horizontoer die zaterdag op Texel neerstrijkt. Tijdens de Goede Doelen Week op de campings van Texelcampings hebben kinderen, ouders, verzorgers en leden van het animatieteam een aanzienlijk bedrag bij elkaar gebracht. Er werden diverse activitei ten georganiseerd, zoals een levende autowasstraat, een recordpo ging eieren gooien, het verkopen van kerstontbijtjes en een ballon nenwedstrijd. Ook Super de Boer en Eierhandel Hennehof deden een duit in het zakje. Het ingezamelde geld werd door Texelcampings verdubbeld en zo kon een cheque ter waarde van €2500,- worden overhandigd aan Rinie de Kruif, voorzitter van het Tesselhuus. Ook te volgen via Twitter @texelsecourant en facebook Texelse Courant In de aankondiging van muziek- en cultuurfestival Horizontoer, op zaterdag 7 augustus, is de verkeerde plaats vermeld. Het festival wordt gehouden in Den Burg. Hieronder het programma. Steenenplaats 13.30 - 14.30 uur Pleasure Paul 14.30 - 15.15 uur Spiegelclown Maliën 15.15 - 15.45 uur Les Canards 15.45 - 16.15 uur Niek Boes 16.15 - 17.15 uur Swinc 17.00 - 18.00 uur Biscuits Groenplaats 14.00 - 18.00 uur Madonnari Pugliesi 14.00 - 15.00 uur Kinderkaravaan 15.15 - 15.25 uur Hoogspanning Trapeze 15.30 - 16.30 uur Freeflow danceworkshop 16.35 - 18.45 uur Hoogspanning Trapeze 16.45 - 17.45 uur Kinderkaravaan (workshop) Naast de Smulpot 14.00 - 17.00 uur Paint-a-future (workshop) 14.00 - 17.00 uur Poco Art Schmink 14.00 - 17.00 uur tattoo-stand De Zwaan 22.15 - 22.45 uur Edo Berger 22.50 - 23.45 uur Mees 00.00 - 02.00 uur KiM Smulpot 19.30 - 20.30 uur Swinc 20.45 - 21.45 uur Rob Janszen De 12 Balcken 22.30 - 23.30 uur William Finta 00.00 - 02.00 uur B-Masters De haven van Oudeschild vanuit de lucht De Slock 14.30 - 14.50 uur Les Canards 16.30 - 17.00 uur Spiegelclown Maliën 23.00 - 23.45 uur Eefje 00.00 - 00.45 uur De Dakota's 01.15 - 02.15 uur Growlin'Love and Pain Cinema Texel 16.00 - 16.45 uur De Receptie (Foto Ton Zegers) De aarde warmt op. Lees wat het Wereld Natuur Fonds doet én verstuur gratis jouw spe ciale klimaat-wenskaart p wnf.nl/kopenhagen

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 5