Timmer De Echte Bakker Kwaliteit voor een eerlijke prijs Stempelend het eiland rond... ...op weg naar de eindstreep Visserij en muziek op HavenVIStijn TEXELSE 6 COURANT Weverstraat 90 Den Burg www.bakkertimmer.n Dorpsstraat 90 De Koog Hogerstraat 4 Den Burg DINSDAG 10 AUGUSTUS 2010 Deelnemers aan de wandelronde om Texel laten in het strandpaviljoen op paal 17 hun kaart stempelen. De organisatie van het HavenVIStijn. Met in het midden Ingrid Hennink van De Kombuis en vlnr. de kottervissers Robin Bakker, Thijs Vonk, Jan Simon de Haan en Koos Boersen. (Foto Bert Koning) Vis en muziek. Een combinatie die zaterdag 14 augustus wordt gemaakt tijdens het Haven VIS- tijn. Het evenement op de haven van Oudeschild begint om 13.00 uur. De visserij is alom aanwezig. Onder meer met de TX1 (Sumwing), de TX36 (Sumwingpulskor) en TX68 (Pulskor). De garnalenvloot pre senteert zich in de kleine noorder haven onder regie van Jan Sieme de Haan van de WR109 (Jackwing). Er zijn allerlei kraam pjes, onder meer van de KNRM, TESO, miniatuur vissersboten, een verzamelaar van botten en de CIV (Coöperatieve Inkoopvereniging voor Visserijbenodigdheden). Ver schillende schepen tonen hun tui gage. Café De Kombuis organiseert het VIStijn samen met de drie jonge vissermannen Robin Bakker, Koos Boersen en Thijs Vonk en met steun van hun ouders en de rest van de visserij. Zij sparen al weken vis die op de haven wordt gerookt en gebakken. Deze vis wordt uitge deeld aan bezoekers. Die kunnen een bijdrage naar keuze geven, waarvan de opbrengst naar een goed doel gaat. Er worden ook broodjes verse waddengarnalen verkocht. Ook hiervan gaat de opbrengst naar een goed doel. Het hele dorp Oudeschild werkt mee aan het HavenVIStijn. Er zijn veel vrijwilligers die dit evenement mogelijk maken. Zo hebben Marjan Boersen en Ineke Vonk iets bijzon ders bedacht. Wat het dit jaar wordt, is nog een verrassing. Foto graaf Pieter de Vries exposeert met foto's van het wad. Tevens is er een wedstrijd ankertillen onder regie van Catharina Witte van Sportschool Texel. Dit jaar zijn er twee categorieën: sterkste visser man en recreanten. De hele dag is er muziek. Volgens traditie begint het VIStijn met het Oudeschilder Visserskoor. Verder zijn er optredens van Reckless, @Last, Bernard Karsten en Wad Zou 't. Sponsor Stiehl zorgt voor de opbouw van een passend podi um en het geluid. Om 24.00 uur De laatste loodjes wegen het zwaarst. Wandelend over de Rede, nabij 't Horntje, naderen deze lopers de finish. stopt de muziek. (Foto's Mark Ransdorp)

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 6