Crossers sparen elkaar en hun wagens niet Voorkant auto is wat verfrommeld' TEXELSE 3 COURANT Lenak Familieberichten Jayden Tycho Franciscus Antonius van Thienen Frans Frans van Thienen Cp de zondagmiddag aan &tano geen toppet meet aan toen j\ a enkele zwate maanden keept 3-mno mot gevonden. 3-mno we zuMen je min en. [flie Witte-Witte Mies en 3-mno Zoetelief jemtuf en Ceeo aan Wijk v®-3* i* T r 33 Rens LANGEVELD DE R00Y 'Dit is slecht voor de auto- een gegeven moment alleen toch tegen hem afleggen. Peter voor het laatst met zijn Dode DINSDAG 17 AUGUSTUS 2010 'Dit is slecht voor de auto sport', zegt stockcarrijder Martijn de Veij nadat hij in de finale als koploper door ach terblijver Zijm uit het veld is gereden. 'Dit kan echt niet. Hier moet de leiding van de MAB tegen optreden.' De Veij, een fervent stockcarrij der, staat na het voorval in de pits in het middelpunt van de belangstelling van andere cou reurs. Hoewel boos en onthou den van een potentiële overwin ning, uit hij zich nog netjes. 'Ik gaf in de bocht een tikje dat hij aan de kant moest, dat is gebrui kelijk als je met een achterblijver te maken krijgt, maar in plaats daarvan gaf hij vol gas naar de muur.' De Veij had geen bewe gingsruimte meer en klapte in de bocht bovenop de stockcar van Zijm. Dat daarna de handen omhoog gingen voor een 'opge ruimde auto' viel eveneens ver keerd. MAB-voorzitter Ed van der Ploeg zegt niet uit te sluiten dat het tot een schorsing komt. Het voorval stond niet symbool voor de rest van de wedstrijden. Die waren vooral aantrekkelijk en spannend om naar te kijken. Het aantal buitelingen en kop rollen was laag, maar de cros sers spaarden zichzelf en hun wagens niet. Regelmatig ver dween er een wagen in een greppel of kwam er een voortij dig tot stilstand. De enige auto's zonder blikschade waren op een gegeven moment alleen nog op het parkeerterrein te vinden. De finale van de rodeo-klasse liep uit op een slijtageslag, waarbij slechts 11 van de 25 gekwalificeerde auto's de eind streep haalden. Klaas Lap, die startte vanaf pole-position, wist zijn positie goed vast te houden en won. De wedstrijd kende één herstart, nadat David Stark in de problemen was geraakt. Mark Slot duikelde nog met zijn auto over de kop, maar dat had ver der geen gevolgen voor de race. Erik Witte werd tweede, Bart van der Star eindigde als derde en liet daarmee zien een con stante rijder in de kop te zijn. Bij de vorige autocross in juli was hij ook al als derde geëindigd. Erwin Goënga pakte voor het eerst de overwinning in de vier- cilinderklasse, nadat hij bij de vorige cross tweede was gewor den. Tegen Robin van Sambeek, die tussen de verslagen van zijn broer Marco door de coureurs interviewde, liet Goënga weten dat alles super was gelopen. Veelvoudig winnaar Hans Arnout kende een mindere dag, reed niet lekker in de voorrondes, maar wist door onverminderde werklust toch tweede te wor den. Zijn rondetijden op de 375 meter lange baan, waren sneller dan die van Goënga, maar met een verschil van nog geen twee seconden moest Arnout het toch tegen hem afleggen. Peter Betsema, die van kop was ver trokken, had pech. Hij kreeg problemen, miste net een lus in de baan en moest daardoor na de herstart (als gevolg van een crash van Sander Vermeulen) helemaal achteraan starten. Wil- lem-Johan Bakker werd derde. In de finale van de juniorenklas se verspeelden Jacco Veeger en Lisanne Amsing, die beiden aan kop hadden gereden, hun kansen op een overwinning. Amsing verslikte zich in een tegenstander en Veeger eindig de in een greppel. Coen Slot, die hele tijd mee voorin reed, pakte de overwinning, gevolgd door Giel Koorn en Ruud Betse ma. De junioren kenden ook één herstart, de wagens van Thijs van den Heuvel en Kilian Brok ken moesten uit elkaar worden gehaald. De 15-jarige Slot, die al voor het vierde jaar meedeed, was blij met zijn overwinning. De uitslag liet even op zich wachten, omdat hij zou hebben geduwd nadat de gele vlag was gevallen, maar camerabeelden wezen anders uit. 'Ik had die vlag niet eens gezien.' Pieter Dogger, die volgende maand naar het WK stockcar in Engeland mag, had pech. Hij werd in de finale al in de eerste ronde door anderen getikt, waardoor zijn race meteen voor bij was. Er werd in de Formule 1 afscheid genomen van een tijd perk: Stephan de Jong reed voor het laatst met zijn Dodge mee tussen de stockcars. Hij eindigde in stijl: de wagen bleef met pech midden op de baan steken. Ed van der Ploeg liet weten dat de MAB de wagen, die jarenlang mocht blijven mee doen in de Formule 1, graag wil overnemen als museumstuk. 'Er is toch zeker dertig tot veertig jaar mee gereden.' De afvalrace, waarin rodeorij ders zich op het laatst nog even mochten uitleven, werd een prooi voor Ko Koorn en zijn zoon Maichel. De laatste won de strijd. De cross werd bezocht door circa 2300 mensen. Vol gens Van der Ploeg viel het aantal (gelijk aan de vorige keer) mee, omdat er ook concurrentie was in Venray waar een belang rijke cross werd gehouden. Het publiek stelde zich alert op. Nadat Sander Vermeulen in de finale van de viercilinders hard tegen de wand was gereden en aangaf niet lekker te zitten, werd meteen driftig naar de organisa tie gebaard dat er wat aan de hand was. Marco van Sambeek prees via de microfoon veelvul dig de oplettendheid. De cros sers hadden geen last van het weer. Hoewel regen was voor speld, bleef het droog. De harde wind had alleen effect op de dijk. Op een gegeven moment stond het overgrote deel van het publiek vooral aan één kant met de wind in de rug, zodat er geen stof hoefde te worden gehapt. Een gebroken aandrijfas, een gebroken stuurstand en twee wielen die eraf liggen. Het ziet er kansloos uit bij de auto van Thijs Smit. Daar wordt door zijn maten in de pits echter anders over gedacht. Met man en macht zijn ze in de weer om de auto te herstellen na de tweede voorronde. Met een grote stang duwt een paar man de as van het achterwiel recht. Aan de voor kant van de wagen wordt ook druk gewerkt. Een van de monteurs heeft zijn handen zwart van de olie. De mannen hebben één doel: de wagen terug op de baan hebben. Smit is niet de enige: op veel plek ken in de pits wordt tussen de wed strijden door druk gesleuteld, gelast en gesneden. Een typische en bij de autocross horende brandgeur trekt zo nu en dan over het terrein. Klappen met een voorhamer of springen op een motorkap om de ergste deuken eruit te krijgen, het hoort allemaal bij de cross. Schade is een rekbaar begrip. Ko Koorn, bij wie de voorkant van de auto niet veel verder meer reikt dan de voorwielen, spreekt over 'beetje verfrommeling' in plaats van scha de. De wagen rijdt en daar gaat het om. Met een hamer worden uitste kende delen terug op hun plek geslagen om te voorkomen dat een band aan flarden gaat. Bij de stockcars van Peter en Arjan Koorn wordt eveneens druk gesleu teld. Beide wagens hebben schade opgelopen en dat moet snel verhol pen worden. Dat lukt, op een paar uitlaten na hebben ze voldoende reserve-onderdelen bij zich. 'Ik ben alleen nog even snel naar huis geweest om nieuwe uitlaten te halen', vertelt Peter Koorn. Bij Witte wordt, met het naderen van de derde voorronde in de rodeoklasse, nog steeds druk aan de auto gewerkt. Het is spannend of ze het wel of niet gaan redden. Dat de autocross veelal een familie-aange legenheid is, valt te zien bij de fami lie De Jong uit De Cocksdorp. Cin- dey de Jong rijdt mee in de rodeoklasse, evenals haar dochter Chiara. Zoon Ruben (net twaalf geworden) debuteert in de junioren klasse en dochter Romana blijkt een jaartje over te slaan, maar is ook al vaker van de partij geweest. Met een groep vrienden uit Den Helder heeft de familie zich in de pits genesteld. 'Zo rond februari begint het te kriebelen', vertelt Cin- dey de Jong. 'Dan beginnen we met de werkzaamheden aan de auto's.' De wagens, gestald op ver schillende plekken, zijn de afgelo pen maanden allemaal vernieuwd om goed voor de dag te komen. Bij de wagen van Witte lijkt intussen het doek te vallen. Als de derde voorronde van de rodeo start, is de wagen nog steeds niet hersteld. Opgeven is er voor de monteurs echter niet bij. Ze blijven doorwer ken om het voertuig alsnog rijdend te krijgen. Dries Veltkamp reikt even later op het middenterrein van het crossterrein de Dries Veltkamp Bokaal uit aan Jaap van der Vis voor zijn inspanningen als monteur. Veltkamp, een paar jaar geleden zelf als deelnemer de autocross in geholpen door een aantal monteurs die een wagen voor hem hadden klaargemaakt, zet met de bokaal graag de mecaniciens en hun pres taties in het zonnetje. 'De aandacht gaat vaak uit naar de crossers, maar de monteurs verzetten achter de schermen heel veel werk.' De monteurs van Witte krijgen intussen het welhaast onmogelijke voor elkaar: de auto is op tijd hersteld voor de herkansing in de rodeo klasse. De deelname blijft weliswaar beperkt tot één rondje, maar de auto heeft toch weer gereden. Monteurs zijn druk bezig de auto van Thijs Witte te herstellen. In dankbare herinnering aan alles wat hij voor ons is geweest, nemen wij afscheid van Weduwnaar van J. van Thienen-Matla 20 juli 1942 t 15 augustus 2010 Namens de familie: A. van Thienen Postweg 73 1795 JK De Cocksdorp Frans is overgebracht naar de strandkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot afscheidnemen op don derdag 19 augustus van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum. De uitvaartdienst zal worden gehouden op vrij dag 20 augustus om 13.30 uur in het uitvaart centrum. Aansluitend zullen wij Frans begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de Begraafplaats van De Cocksdorp aan de Molenlaan. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in het uitvaartcentrum, waar tevens gelegenheid is tot condoleren. Correspondentieadres: Fam. A. van Thienen, Rembrandtlaan 6c, 3117 VJ Schiedam. Overleden, onze radio-collega Wat zullen we jou en je muziek missen. Bestuur en collega's Radio Texel Wij zijn heel gelukkig 2 met onze zoon Kik,8 w geboren op 9 augustus 20101 Zijn grote broers 8 Rui en Mas zijn heel blij 1' met zijn komst! Lonneke Arjan r ri j,, r f ^Verlorenkost 10 1794 ba Oosterend *.0222-318 037'"' Dolblij en gelukkig zijn wij met de geboorte van onze zoon en broertje Jayden is geboren op 09-08-2010 TJ 06.56 uur Ajïï 3040 gram 48 cm Helemaal compleet met een mooi zacht velletje. Wil je komen kijken? Geef dan eerst even een belletje. Trotse papa mama grote broer Tjarko, Lisette Damiën Stolk Vuurtorenweg 54 i 795 LM De Cocksdorp T: 06-13399424 L: 06-3041 1223 Jayden verblijft nog even in het ziekenhuis, graag bezoek als hij thuis is. Uankbaar an héél gelukkig zijn wij met Je geboorte van onza prachtige dochter en ons znsja CFckvoline yVlaHa dieboreh op 12 augustus 2010 te Den 13 uKg 3aH> doKolieu, y\nueloes 13Kam T^uijsseuaaKs-Hoedje .Middelton 3/ 1791 ~X.G- Den Buk9 Tel. 0222-310832 Weer een klein wondertje Wij zijn ontzettend blij met de geboorte van onze zoon en broertje Daniël Bakker 13 augustus 2010 Eddy Bakker en Leonie Gieles, Joeri Daalmeerpad 9 1834 AV Sint Pancras 072-5113297 Jeroen van Hattum V De crossers gaven elkaar soms geen duimbreed toe op de baan. De Dodge van Stephan de Jong deed voor het laatst mee in de Formule 1. Het publiek genoot zichtbaar van de cross. De auto van Wessel Koorn verlaat met één wiel minder gebruikelijk de baan. Dries Veltkamp overhandigt Jaap van der Vis een Dries Veltkamp Bokaal als eerbetoon voor zijn inzet als monteur. U kunt uw (wijzigingen voor) advertenties uiterlijk 1 week voor de verschijningsdatum opgeven. vakantiekrant Verschijnt van 2 juli t/m 27 augustus wekelijks Tel. 0222- 36 26 00 info@lenr.nl Spinbaan 6, Den Burg mediabureau B

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 3