Goede resultaten jeugdtennissers Topoogst brouwgerst Logeerhuis Texel 'Schilderen vanuit kleur en impressie' TEXELSE 5 COURANT Shima begint aan nieuw seizoen Noorlander promoveert naar M2 Manon List naar Hippiade Ermelo i f Park Victoria Farkas signeert boek White Time Healing Groene paden weer open Menners op dreef Wat ik zeggen wou S P-fractievoorzitter Emile Roemer heeft zichzelf benoemd tot schaduw- informateur van een centrum-links kabinet. DINSDAG 17 AUGUSTUS 2010 Een uitgebreide delegatie jeugdtennissers van Deuce heeft afgelopen week deelge nomen aan het toernooi van 't Oghappeltje in Callantsoog, dat dit jaar in het teken stond van het 25-jarig jubileum. Onder de in totaal 130 deelne mers waren maar liefst 35 Texe laars. Opvallende daarbij was het grote aantal spelers onder de 12 jaar. Hieruit blijkt dat Deuce geen voorlopig geen zorgen over de toekomst hoeft te maken. Pascal Saai speelde een sterk toernooi en behaalde een eerste plaats bij de JE 10 en de JE 12. De finale ME 10 was zelfs een Texelse aan gelegenheid tussen Britt Polder man en Andra Kager. Polderman bleek de sterkste en won met 6-4 en 6-1 Ook de finale JD 17 ging tussen vier Texelse spelers: Duco Trap en Thijs van Veen speelden tegen Jesper Arkenbout en Jesper List. Na een spannende wedstrijd won het duo Arkenbout-List met 6-4, 6-4. Emma van Veen wist als niet- geplaatste speler de eerste plaats te behalen in de ME 17. Ook eerder deze maanden behaalde de tennisjeugd van Deuce goede resultaten bij toer nooien aan de overkant. In de tweede week van juli werd in Hoorn het Summerbreaktoernooi gespeeld, waar Pascal Saai eer ste werd in zowel de JE 10 als de JE 12. Een week later werd Sanne Brand na een spannende drieset ter eerste in de ME 14 tijdens het Hooimaandtoernooi in Heerhugo- waard. Met haar partner Joëlla van Vliet werd ze bovendien eer ste in de MD17 en tweede in de MD 14. In de ME 12 was er een eerste plaats weggelegd voor het koppel Sterre Kiltz en Milou Star ke. Britt Polderman behaalde weer een week later een tweede plaats bij de ME 10 op het K4 open Helderse kampioenschap. Pascal Saai werd hier tweede in de JE 10. Overige uitslagen Oghappeltje: GD 12: LAntara Saal/Kayne Brieko. MD 12: Lllse Brand/Vienne Scholl. GD 14: 2.Sterre Kiltz/Wessel Kiltz. MD 14: 1 .Emma van Veen/Anne-Rim Romp; 2.Ilse Brand/ Sterre Kiltz. GD 17: 1.Thijs van Veen/Julia Oort. JE 17: 1 .Jesper Arkenbout. Akkerbouwers zagen dit week end hun kans schoon. Dankzij het mooie, drogende weer van zaterdag en zondag kon volop brouwgerst worden geoogst. Vrijdagavond om half zes ging de eerste combine van start, van zondag op maandag om kwart voor één stopte de laat ste. Het graan werd overgebracht naar de kade van Oudeschild, om van daaruit per schip te worden ver voerd naar Delfzijl of de Eemha- ven. Er was gerekend op een hoop van 600 ton gerst, maar de berg groeide aan tot 1300 ton, een ongekend grote hoeveelheid. Die hoeveelheid kwam niet alleen door de grote werklust, maar ook door de omvangrijke oogst. Er was uit gegaan van gemiddeld zes ton per hectare, maar opbrengsten van De verschillende afdelingen van budovereniging Shima beginnen donderdag 2 september aan een nieuw seizoen. Bij Shima wordt les gegeven in judo, karate, tai- chi, G-gym en G-judo. Judo wordt gegeven aan leerlingen vanaf 4 jaar. Zij leren op een speel se manier de eerste beginselen van de sport, waaronder valbre- ken, wat ook buiten de mat van belang kan zijn. Deze lessen begin nen na de herfstvakantie. Bij de jeugdgroep (vanaf 6 jaar) ligt de nadruk meer op het aanleren van worpen en grepen. Judo is zowel geschikt voor meisjes als voor jon gens. Ook bij karate zijn in overleg met de trainer jongere kinderen wel kom, maar de eerste groep bestaat uit leerlingen vanaf ongeveer 6 jaar. Bij de trainingen wordt aandacht besteed aan snelheid, kracht, durf en inzicht. Er is een aparte karate- groep voor volwassenen. Het seizoen Tai-chi begint met drie open lessen, op donderdag 2,9 en 16 september. Ook bij judo en karate zijn de eerste twee lessen bedoeld voor een vrijblijvende ken nismaking. De lessen worden gegeven in de spiegelzaal van sporthal Ons Genoegen in Den Burg. Meer infor matie is te vinden op www.shima- texel.nl. Lesrooster: Donderdag: 16.30 mini-judo (start na de herfstvakantie); 17.30 judo groep 1; 18.30 judo groep 2; 20.00 tai-chi. Vrijdag: 17.30 karate; 18.30 karate volwassenen. 's Heerenloo Noord- Nederland, afdeling Noorderhaven Teammanager Heidi Huiberts, 06 52538265 Rabobank 3031 06 360 Tijdens de dressuurwedstrijd die vrijdag in manege Akenburg werd gehouden, is Priscilla Noorlander met Warionette, een paar van Kees Kikkert, gepro moveerd naar de M2-dressuur. Met 197 en 200 punten reed zij tweemaal naar de eerste plaats en behaalde zij vier winstpun ten. In dezelfde klasse behaalde Mandy Bosma met Ultra Large Texel twee winstpunten. (181 en 186). Een mooi resultaat voor Bosma, die sinds een paar weken eigenaar is van het door Willem van der Linde gefokte paard. Bij de B-pony's zet te Emily Westdorp een goed resul taat neer met Pirouette. Zij behaal de twee winstpunten (190 en 188) en behaalde twee keer de eerste prijs. Bij de Z2-paarden was Rian- ne Broekman twee keer opper machtig met McCloud. Zij behaal de twee winstpunten (209 en 207). Schilderijen van Wouter Weer man met de Texelse omgeving als onderwerp sieren vanaf don derdag galerie Klif ART van Her man Bakker in Den Hoorn. Liefst vijf weken lang zijn werken van de Texelse kunstenaar in de galerie te bewonderen. Een deel is volgens Weerman nog in de maak, waardoor het een expositie wordt met werken die 'vers van de pers' zijn. Weerman vertoefde de afgelopen tijd vaak in de natuur om te schil deren. Hij verbleef onder meer bij de eendenkooi aan de Westergeest waar hij in een prieeltje ongestoord kon werken. 'Maar ik ben ook veel in de tuin bij mensen in de Dennen Cees Vermuë van Agrifirm geeft een Duits gezin tekst en uitleg over de berg brouwgerst op de kade in Oudeschild. (Foto Gerard Timmerman) negen ton waren geen uitzonde ring. Volgens Cees Vermuë van Agrifirm is de brouwgerst, die onder meer als grondstof dient voor Texels bier, van goede kwali teit. 'Mooie, volle korrels.' De regen die zondagnacht viel is vol gens Vermuë van geringe invloed op de vochtigheid van het graan. 'Alleen de bovenste laag van anderhalve centimeter is iets vochtiger.' Het wachten is nu op meer droog weer, zodat de reste rende 1700 ton brouwgerst kan worden geoogst. In aanvulling op het artikel elders in deze krant kan gemeld worden dat Manon List met haar pony Puck tij dens wedstrijden in Hoofddorp niet alleen het regiokampioenschap sprin gen behaalde, maar tevens werd uit geroepen tot reservekampioen in de dressuur. Daarmee mag zij zowel met springen als met dressuur deelne men aan de Hippiade die in septem ber in Ermelo wordt gehouden. De Beursplein 5 uit De Cocksdorp is vrijdagochtend een zeiljacht te hulp geschoten dat met problemen bij Vlieland lag. De zeilen van het schip, de 12 meter lange Lara, waren kapot en de motor deed het niet meer. De reddingboot van de KNRM nam het schip, dat in de vaarroute lag, op sleeptouw en bracht het naar Den Helder, het beoogde einddoel van de Lara. Aan boord waren tien personen. (Foto momm juiiusiknrm) Priscilla Noorlander werd twee maal tweede met Unique en behaalde ook twee winstpunten (208 en 204). In de Z1 was er een winstpunt voor Hannita de Wit met Timdora (204) en in de klasse B-paarden ging de eerste prijs voor de eerste proef met twee winstpunten naar Jaque- line Uriot met Uppie (190 en 188). Enit Scholtens pakte de andere eerste plaats en ook twee winst punten (182 en 190) met haar paard Harvest Moon. Bo Krause reed zeer verdienstelijk bij de L1-pony's. Met Shayen werd zij tweemaal eer ste met twee winstpunten (185 en 183). Marieke Popma kwam met Zavayah van Irene Plaatsman tweemaal als beste uit de bus in de klasse L1. Zij behaalde een winst punt in de eerste proef, maar kwam in de tweede proef daarvoor net tekort (183 en 179). In deze klasse was er ook een winstpunt voor Sacha Drijver met Tolinde (182). De Beursplein 5 uit De Cocksdorp schoot zaterdag een visbootje te hulp dat ter hoogte van de Slufter motorproblemen had gekregen. De motor was ter plekke niet te repareren, waarna het bootje door de reddingboot terug naar Den Helder werd gesleept. Aan boord waren twee volwassenen en drie kinderen. (Foto nonan juuus/knrm) geweest en ik werkte ook veel in mijn eigen tuin.' De werken hebben een stijl die kenmerkend is voor Weerman. Hij schildert hoe een omgeving op hem overkomt. 'Als je ales exact wilt hebben, kun je een foto maken. Wat ik doe is schilderen vanuit de kleuren die ik zie en hoe ik een omgeving ervaar.' Dat leidt veelal tot fraaie werken met een eigen karakter. Weerman laat fascineren door Vincent van Gogh (geboren in Nuenen waar Weerman ook opgroeide) en Ad Blok van der Velden die beiden het impressionisme aanhingen. 'Maar mijn grootste bron van inspiratie is de natuur zelf. Dit is een weg waarop ik verder wil.' Weerman is donderdagavond aan wezig in Klif ART om over zijn werk te vertellen. De tentoonstelling bevat een overzicht van eerdere werken van hem, besteedt aan dacht aan zijn cabaretwerk en de CD die hij recent presenteerde. Klif ART is geopend van donderdag tot en met zondag van 13.30 tot 17.30 of op afspraak te bezoeken. Van onze verslaggever Jonathan Witteman DEN HAAG De WD, het CDA en de PW lijken dan wel af te stevenen op een rechts minderheidskabinet, maar SP-leider Emile Roemer blijft geloven in een linkse ommekeer. Vanuit zijn Texelse vakantieadres werkt de schaduwinformateur aan een eigen regeerakkoord. Mochten Rutte, Verhagen en Wilders er niet uitkomen, dan kunnen de PvdA, GroenLinks en het CDA zo aanschui ven voor een centrum-links meerder heidskabinet. Maar de linkse partijen lopen nog niet bepaald warm voor de Roemer-variant. Ai, ken dat goede verhoudingen tussen de SP en de PvdA belang rijk zijn, maar of dat ook leidt tot samenwerking, is vers twee.' Emile Roemer De PvdA en Foto ANP GroenLinks ho pen misschien stiekem nog op de tweede wederop standing van Paars-plus. Een alterna tief akkoord met de SP is dan niet strategisch. Ongetwijfeld hopen ze daar op. Maar de linkse partijen zullen toch een blok moeten gaan vormen. We moe ten aan de mensen laten zien dat we ook op een andere, sociale manier uit deze crisis kunnen komen, zon der mee te huilen met de rechtse wolven in het bos. Ik hoor aan het ge mor in het CDA dat veel CDA'ers wel oren hebben naar mijn initiatief. Ik zal er alles aan doen om ze te overtui- SP-leider Emile Roemer staat bekend als Texelfan. Hij brak destijds een lans voor TESO door tegen de openbare aanbesteding te pleiten en was aanwezig bij de demonstratie op het surfstrandje. Maandag meldde de Volkskrant dat de schaduwinformateur vanuit zijn Texelse vakantieadres aan een eigen regeerakkoord werkt. 7 m tHT Het sanitair van camping 't Woutershok werd door Ron Geus van SBS6 onderscheiden met een 9. De filmploeg bezocht deze week enkele Texelse campings voor het programma Red mijn vakantie. De datum van uitzending is nog niet bekend. (Foto Ricardo de Graaf) Laatst heb ik gehoord en gelezen dat het gemeentehuis gesloopt gaat worden. Ik heb een voorstel voor de gemeenteraad. Maak van het Wezenpark een groter park, wanneer het gemeentehuis gesloopt is. Hierdoor wordt het centrum groener dan het nu is. Het is ook veel gezonder en leef baarder voor mens en dier, wat heel belangrijk is in een dorp. Hier kunnen (groot)ouders met kleine kinderen rustig in of uit het zon netje op een bankje zitten, wande len en dergelijke. In elk dorp behoort een park aanwezig te zijn. En zet er dan ook iets in voor de kinderen (een klimrek, glijbaan of dergelijke). En denk eens aan de festiviteiten die er zijn. De schapenfokdag, de folkloremarkt en de maandag- markt, die ook voor een deel in het park gehouden kunnen worden. Op deze manier zou zelfs de Groeneplaats aan het park kunnen worden toegevoegd aangepast. Dit alles lijkt me beter dan de bebouwing die er al staat. Zeker als ook het Wezenpark nog eens bebouwd gaat worden. Dit is namelijk momenteel ook een onderwerp van gesprek. Johan Bogerd, Voorschoten. Kinderboekenschrijfster Victo ria Farkas is woensdag 18 augustus te gast bij Ecomare om haar nieuwste boek Op zoek naar de zeehondendief te sig neren. Farkas signeert van 10.30 tot 13.00 uur in de centrale hal. De schrijfster liep, om het boek te kunnen maken, een paar dagen mee achter de schermen van het centrum voor wadden en Noord zee en ze ging mee bij het uitzet ten van zeehonden. In de krant van vrijdag werd de indruk gewekt dat Farkas al bij Ecomare geweest was, maar dat klopte niet. Haar boek gaat over een paar kinderen die op het strand een zieke zeehond vinden en deze naar Ecomare brengen. Ze mogen als dank een paar dagen achter de schermen meehelpen en op een dag blijkt dat de zieke zee hond is gestolen. De kinderen Merel en Beers komen in actie om het dier terug te vinden. Het boek is tijdens de signeersessie bij Ecomare verkrijgbaar. Spiritueel Texel houdt vrijdag 20 en zaterdag 21 augustus een cur sus white time healing in yoga- centrum De Aleph in de Wever straat in Den Burg. De cursus duurt vrijdag van 12.30 tot 20.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur. Voor meer informatie www.spiritueeltexel.nl of tel. 06- 23270022. Nu het broedseizoen bijna voorbij is, heeft Staatsbosbeheer de groe ne routes - gemarkeerd door palen met groene koppen - weer geopend. Alleen het pad achter De Geul blijft nog tot 1 september dicht. In de achterliggende lepelaarkolo nie zijn nog veel jonge dieren aan wezig die rust nodig hebben om straks hun verre tocht tot in Mauri tanië te kunnen volbrengen. Drie tweespannen paarden deden zondag mee aan de samengestel de menwedstrijd op Wieringen. Hans Jimmink miste op een haar na het kampioenschap, dat hij de afgelopen twee jaar wel behaalde. Hij kwam uit in klasse 2 en liep 119 strafpunten op. Ook in klasse 2 reed Willem Goënga, die als zeven de eindigde. Kees Bakker haalde de eerste plaats in de klasse 1 werkte de afgelopen tijd veel in de Wouter Weerman werkte de afgelopen tijd veel in de natuur om nieuwe schilderijen te maken voor een tentoonstelling die donderdag in galerie Klif ART wordt geopend. (Foto Jeroen van Hattum)

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 5