bijt uu£ tofcgfe óh&Csia, Timmer Bami met mosselen op camping De Hoek 'Je weet precies wat wel en wat niet kan' 'Ontspanning die je in stad zou wensen Kwaliteit voor een eerlijke prijs TEXELSE 6 COURANT De Echte Bakker Gebakken, gerookte en verse vis Weverstraat 90 Den Burg www.bakkertimmer.nl Dorpsstraat 90 De Koog Hogerstraat 4 Den Burg DINSDAG 17 AUGUSTUS 2010 gasten zijn vertrouwd met de boerderij, al snapt niet iedereen waarom we nu de bollen rooien. Voor wie dat wil, geven Ard en Dirk-Jan wel eens een rondlei ding over de boerderij.' Hoe vertrouwd sommige gasten zijn, blijkt in de voortent van Geert en Aly Kalma uit Uithuizen (Gr.) 'De poes van de familie Saai ligt te slapen op één van de tuinstoe len en de hond van de familie Saai dolt met die van het echt paar. Hij: 'We staan hier voor het zesde jaar. Het voelt elke keer als thuiskomen. We komen hier steeds met de bouwvak en treffen doorgaans dezelfde mensen.' Zij: 'Altijd leuk, een praatje en, zoals gisteravond, gezellig eten met elkaar. Elke avond wandelen we een rondje. Naar de vuurtoren en via het strand weer terug. Het is allemaal vlakbij. Wij hoeven ner gens anders heen. Volgend jaar komen we weer.' Een caravan verderop vertelt Marijke Hajunga over de camping. 'Matty regelt het allemaal perfect. Een goeie gastvrouw, vriendelijk en duide lijk. Je weet precies wat hier wel kan en wat niet. Daar hou ik van.' Aan de overzijde van het veld bivakkeert de familie Bitter uit Purmerland. Voor het eerste jaar, maar ook zij zijn verkocht. Ruud: 'Het is hier gemoedelijk en we kunnen lekker ons eigen gang gaan. Hier zijn we vrij.' Dan schui felt Otto voorbij. Hij is nog vol van gisteravond en de nachtzoen die hij van de gastvrouw heeft gehad. Hij hoeft zich geen illusies te maken, ze maakt er geen gewoon te van. Gerard Timmerman met een glaasje wijn binnen hand bereik.' De stemming zit er nog in op het kampeerterrein waar de avond ervoor tot middernacht werd gefeest. Aanleiding was de geza menlijke maaltijd midden op het grasveld, waarvoor Matty Saai met een stel enthousiaste cam- pinggasten een middagje in de keuken heeft staan kokkerellen. 'We aten bami met mosselen. Het recept is geschreven door Otto', dat het terrein lekker vol staat. Maar als het weer oktober is, en de laatste vertrekt, vind ik het wel weer best. Al is het ook wel weer jammer dat het dan een stuk stil ler is om huis.' Het kamperen bij de boer begon hier met de caravan van haar ouders en groeide van vijf, naar zeven en inmiddels tien caravans. Volgend jaar willen ze, net als veel collega's, naar vijftien. 'We hebben hier een mooi veldje. Lek- Gasten van boerderijcamping De Hoek aan de Vuurtorenweg. Uiterst links gastvrouw Matty Saai. 'Hier heerst een ontspanning die je in de stad zou wensen', vertelt Marijke Hajunga uit Amsterdam over camping De Hoek van de familie Saai aan de Vuurtoren- weg. 'In de stad praten mensen niet of nauwe lijks met elkaar, maar hier op het kampeerter rein maakt iedereen gezellig en ongedwongen een praatje.' Daar blijft het niet bij. Net als haar buren schuift ze aan bij de feestelijke maaltijd op de cam ping. Haar voorkeur voor rust en ruimte is de voornaamste reden dat ze met haar vriendin al jaren achter een een plekje heeft op de boe- rencamping in De Witte Hoek. 'Nu staat er maïs, maar normaal gesproken heb ik vanaf deze plek een fantastisch uitzicht', wijst ze over de belendende akker. Haar favoriete stek is de hangmat tus sen de bomen. 'Daarin geniet ik 's avonds in de zon van het uitzicht, doelt ze op één van de vaste ker beschut.' Vanuit de keuken kampeerders, die heeft helpen heeft ze zicht op de kampeer- bereiden. Voor veel ingrediënten ders. En andersom dus ook. 'Ik hoefden ze niet ver. 'Uien telen heb wel eens gevraagd of ze dat hinderlijk vonden, maar nee. Ze vinden het juist leuk en houden wel we zelf, net als wortelen en aard appelen.' Otto: 'Het staat er op het land allemaal piekfijn bij, Ard en Dirk-Jan houden het allemaal keurig netjes bij, zet dat maar in de krant.' Waar vader en zoon Saai de boer derij (met naast pootaardappelen, uien en wortelen, graan, suiker bieten, bloembollen en vleesvee) de boerderij doen, is de camping al een paar decennia het domein van Matty. 'Ik maai het gras, maak elke middag het sanitair schoon en doe andere klusjes.' En ze gaat elke ochtend een rondje over de camping. 'Ik hou van de reu ring. Het is mooi als de gasten in het voorjaar komen en zoals nu, van een praatje.' Veel kampeerders keren elk jaar terug. 'We hebben er veel leuke contacten aan over gehouden, zelfs vriendschappen. De meeste

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 6