(jroen ^wartsj'exeh in het harL, 'Vrouwen van een Eiland' geeft emancipatie impuls Sfeer goed, wel meer incidenten in De Koog TEXEL 7 7 Wit mantje gesloten Twee voorpagina's Start renovatie van Schutteboe Burgemeester op politiebike Nominatie voor Duin Bouwbedrijf Woelmuis RENTENAAR PROFILE TYRECENTER www.texelseautopagina.ri TEXELSE^COURANT vakantiekrant Gemeente Texel Gesloten in verband met verhuizing Als burgemeester moet je van vele markten thuis zijn. Fran- cine Giskes etaleerde haar veelzijdigheid de afgelopen week. Zaterdag doorkruiste ze per politiebike het Koger nachtleven, woensdag nam ze tijdens de finale van het ringsteken plaats op de bok naast koetsier Cees Bakker. Buiten mededinging, maar toch niet onverdienstelijk. Ze reeg drie ringen aan de speer. www.texel.nl OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12499 VRIJDAG 20 AUGUSTUS 2010 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11, 1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 Meestal bloe men is de titel van de tentoon stelling van oud-Texelse Tri- nie Plas in Tus- se de Banke. Voetballer Sie- me Zijm was met het Belofte team van Vites se even terug op het veld van zijn jeugdclub ZDH. I 1 i %ÏÉSm3i I Petruska Tim mer en dochter Larissa hebben de finale gewonnen van het Texels kam pioenschap ringsteken. 'Als het goed gaat, hoef je niet in te grij pen', luidt een gevleugelde uit spraak bij fami liebedrijf De Wit Oils. De Noordzee zit tjokvol schol! Vis sers weten dat al jaren, wij nu ook. Volgens Ben Daalder is ook de zeekomkommerstand, zoals altijd, goed. Dronken jongens sneden 's nachts in De Koog met een mes een komkommer kapot. Bij paal 28 was een illegaal kampvuurtje. De politie was gelukkig snel ter plaatse met een komkommer. Bij paal 15 werd een jongen van 13 onwel bij het komkommeren. De Slufter stroomt zoals hij behoort te stro men. Zelfs bij extreem hoog water blijven volgens het Hoogheem raadschap de komkommers gespaard. Actiegroep 'Behoud het park' is in gesprek met B&W. Ze hebben maar liefst 1500 komkom mers verzameld. En Commissaris der Koningin Remkes plukte voor zichzelf een paar komkommers. Dat mocht hij wel. We hadden er toch meer dan genoeg. Woelmuis WIE VAN DE DRIE. IN WELK DOOLHOF BEVIND IK MIJ? Het ontwikkelen van activiteiten waarmee de emancipatie van vrouwen op Texel een impuls krijgt. Dat is een belangrijke doelstelling van de stichting Vrouwen van een Eiland die van middag officieel wordt opge richt. Initiatiefneemsters van de stich ting zijn Petra Schut, Annette van Ruitenburg en Tessa van Daalen. Zij zijn druk bezig met de voorbe reidingen voor een vrouwenbeurs, die op 6 november in De Pelikaan wordt gehouden. Maar daar wil den ze het niet bij laten. Petra Schut: 'Tijdens de beurs willen we laten zien dat er veel onderne mende, inventieve, deskundige vrouwen zijn die een positieve bij drage leveren aan de maatschap pij. We hopen dat anderen erdoor geïnspireerd raken. Vrouwen heb ben soms een klein duwtje in de rug nodig, omdat ze het al zo druk hebben met andere zaken of soms twijfelen aan eigen kunnen. Of ze missen de netwerken om zich te profileren. Op deze dag is de aan dacht geheel op netwerken en inspiratie opdoen gericht.' Het drietal vindt het belangrijk dat er een vervolg aan wordt gegeven. Aangezien ze zelf ook drukbezette onderneemsters zijn, ontstond het idee om het breder aan te pakken en een stichting op te richten. De bedoeling is dat deze in de toe komst activiteiten gaat ontwikke len waarmee de emancipatie van vrouwen op Texel een impuls krijgt. Schut: 'Het is gelukkig niet meer zo dat vrouwen bewust wor den achtergesteld. Het gebeurt echter soms onbewust. Hoeveel besturen zijn er niet op het eiland met hoofdzakelijk mannen? Terwijl er gerust genoeg capabele vrou wen zijn. Zitten die niet in het juiste netwerk om in beeld te komen? Willen ze zelf niet? En zo nee, waarom dan niet? Dit zijn vragen waar de stichting mee aan de gang gaat. Dat kan zijn door doelgerichte activiteiten, maar misschien ook door scholing of voorlichtingsbijeenkomsten te bie den. We geven al wat voorzetjes tijdens de beurs. Daar komen bij voorbeeld Marianne van der Pool en Aukje Delahay, de schrijfsters van 'Twee carrières op één kus sen'. Die gaan via speedcoaching adviezen geven aan bezoekers. En een voorlichtster van de Kamer van Koophandel geeft een lezing over vrouwelijk ondernemer schap.' Meer over dit onderwerp op pagi na 3. De renovatie van wooncomplex De Schutteboe in De Koog gaat volgende week van start. De buitengevels van de twaalf woningen worden geïsoleerd en opnieuw gevoegd, ramen en deu ren vernieuwd, de galerij hersteld en de ventilatie verbeterd. Het gebouw wordt ook geschilderd in een lichte kleur. Het werk wordt uitgevoerd door Talen Vastgoedonderhoud uit Apel doorn en start twee weken eerder dan aanvankelijk gepland. Volgens planning moet het tegen het einde van het jaar klaar zijn. De bewo ners kunnen tijdens de werkzaam heden in de huizen blijven wonen. De Schutteboe, die dateert uit het begin van de jaren zeventig, moet Burgemeester Giskes heeft zaterdagnacht in De Koog een nachtdienst meegedraaid met de politie. Daarbij klom ze zelf op de politiebike om het uit gaansleven van een andere kant te bekijken. Giskes heeft een goed beeld gekre gen van de situatie. Ze is positief over de gezamenlijke aanpak door politie, dorpswachten, horeca, ver voerders en anderen, aldus een persbericht naar aanleiding van het laatste Zomeroverleg. 'Ze heeft zelf kunnen waarnemen dat die aanpak goed werkt. Ze heeft gemerkt dat wanneer politie of dorpswacht zichtbaar aanwezig zijn, het publiek zich doorgaans goed gedraagt. Maar feit is dat op andere momen ten misdragingen voorkomen.' Giskes geeft aan dat het moeilijk is om dit te voorkomen en dat hand having van de openbare orde en leefbaarheid in De Koog een com plexe materie is. Het zomerseizoen in De Koog wordt traditioneel afgesloten met Tropical, dit keer op 27 en 28 augustus. In het najaar wordt het seizoen geëvalueerd. na de renovatie weer twintig jaar meekunnen. Woontij overwoog nieuwbouw, maar de bewoners wilden de huidige woningen behou den. 'We hanteren het uitgangs punt dat mensen graag naar wens wonen, dus daar hebben we naar gehandeld', zegt directeur Jan van Andel van Woontij. Nieuwbouw had tot een forse huur- stijging geleid, nu stijgt de huur met enkele tientallen euro's per maand. De energiekosten gaan omlaag. 'Het zijn straks energiezui nige woningen die een B-label in plaats van een D-label hebben.' Een goede sfeer in horecabedrij ven en onder het publiek, waar bij het aantal incidenten wel wat is gestegen. Aldus de belangrijk ste conclusies uit het vierde zomeroverleg over de afgelopen twee weken, de drukste van het jaar in De Koog. Burgemeester Giskes draaide een nachtdienst mee en klom zelf op de politie bike. De incidenten omvatten diverse vormen van overlast, vernielingen en geweldsincidenten. Voor diver se vergrijpen zijn aanhoudingen Duin Bouwbedrijf uit Den Burg is genomineerd voor een Gouden Kans. Dat is een prijs die jaarlijks wordt uitgereikt aan het meest innovatieve bedrijf in het mid den- en kleinbedrijf in Noord- Holland. De prijs is een initiatief van Syntens en de provincie Noord-Holland. Syntens is een netwerk van advi seurs dat ondernemers helpt te vernieuwen. Het netwerk werd eind jaren negentig opgericht door het ministerie van Economische Zaken. Duin is één van de tien genomi neerde organisaties in Noord-Hol land. Er wordt een filmpje gemaakt van het bedrijf aan de Spinbaan dat op www.syntens.nl kan worden bekeken. Daar kunnen ook stem men op de genomineerden worden uitgebracht. Donderdag 14 oktober wordt de winnaar bekendgemaakt. Er is een prijs van een vakjury en een publieksprijs op basis van de stem men op internet. Er is €10.000,- mee te winnen. De tien genomi neerden krijgen op 14 oktober elk negentig seconden de tijd om hun organisatie en het vernieuwende daarvan neer te zetten. verricht en boetes uitgedeeld. Overlast doet zich vooral voor in het gebied rondom de Dorpsstraat in de vorm van geluidsoverlast en vernielingen. Dit is volgens de gemeente niet altijd te voorkomen, wel hinderlijk voor degene die er door wordt getroffen. Politie en dorpswacht kunnen niet overal tegelijk zijn. Zij worden op basis van incidenten, aangiftes en mel dingen daar ingezet waar de mees te overlast is te verwachten. Dage lijks wordt een briefing gehouden waarin de actuele situatie wordt meegenomen. De betrokkenen bij het Zomerover leg (onder meer gemeente, politie, dorpswachten en horeca) bena drukken het belang van het doen van aangifte van bijvoorbeeld ver nielingen en het melden van over matige overlast. www.speedheat.nl Dealer voor Texel: Romein Dros tel. 321 263 ERKEND OPEL REPARATEUR (Advertentie) (jrocn 'Zwartsjexch in het harL. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Op vrijdag 27 en maandag 30 augustus 2010 is het gemeentehuis gesloten. Op dinsdag 31 augustus staan wij voor u klaar in ons nieuwe ge meentehuis. Aangifte geboorte en overlijden Tijdens deze periode kunt u geen aangifte doen van geboorte of overlijden. Overlijden kunt u melden bij een van de uitvaartverzor gers. Om het tijdig geven van een hielprik bij pasgeborenen zeker te stel len, zorgen de verloskundigen er voor dat geboorten tijdig worden gemeld bij de Entadministratie. Let op! Vraag tijdig uw documenten zoals een parkeerkaart, rijbewijs of reis document aan bij de gemeente Texel. Storingen en calamiteiten riolering Hiervoor kunt u tot en met maandag 30 augustus bellen naar de storingsdienst 362 111. V.a. 31 augustus kunt u hiervoor het centrale telefoonnummer 14 0222 bellen. De nieuwe adres- en contactgegevens per 31 augustus: Emmalaan 15 1791 AT Den Burg T (0222) 14 0222 E gemeente@texel.nl Meer info op www.texel.nl

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1