Niet alleen de zwemmers hadden het koud Atalanta wordt afgebouwd 'Harnas aan en in het kluivernet geklommen' v' 24 uur per da9' 7 da9e" per *eek fiv TEXELSE COURANT www.texelsecourant.nl Weblog ficibgi ISÉÉIi! Het laatste nieuws het eerst! Ook te volgen via r Twitter @texelsecourant en facebook Texelse Courant 1 delekkerezomer 'Binnen 10 kilometer kom ik aan al mijn eten' Weblog Geknipt Subsidie voor amateurkunst VRIJDAG 20 AUGUSTUS 2010 Op verzoek van de redactie hield March Heijnen een week lang een weblog bij over haar werk in zwembad Molenkoog. Over de Zwem4daagse, bad gasten, zwemdiploma's en gor dijnen. Hieronder een bloemle zing, het volledige weblog is te lezen via www.texelsecourant. nl. Vrijdag De zoveelste versie van het draai boek voor de zwem4daagse, die komende maandag van start gaat, rolt net uit de printer. Alle voorbe reidingen zijn de afgelopen week tussen de bedrijven door gedaan. Alle activiteiten moeten natuurlijk wel bij het door ons gekozen thema van de zwem4daagse passen: het circus. Op maandag staan de dieren cen traal; zou het leuk zijn om ezeltjes of pony's op de speelweide te hebben waarop kinderen een rondje kunnen, is er iemand die goed kan schminken, wat voor spelletjes kunnen we verzinnen en wat voor aardigheidje kunnen we de kinderen meegeven? Zo passeert elke dag de revue: dins dag acrobatiek/evenwicht, woens dag jongleren/goochelen en don derdag de circusclown. We inventariseren wat er zoal besteld moet worden en wie we zouden kunnen vragen. We mailen en bel len en hopen dat alles op tijd voor elkaar is. De volgende ochtend race ik voor werktijd nog even langs de stof- fenwinkel met het plan 's avonds achter de naaimachine te kruipen om de gordijnen voor de circusen tree in elkaar te flansen. Zaterdag Komende week hebben we niet alleen de Zwem4daagse op het programma staan, maar vrij dag is er voor de tweede keer deze zomer diplomazwemmen. Tijdens de lessen van de komende week wordt eerst nog een proef- examen gezwommen waarna wordt bepaald welke kinderen deze ronde mogen afzwemmen. Maandag de 23ste start dan de derde en laatste lesperiode van dit seizoen. Veel administratief gedoe dus. Al vrij vlot komt het gezin Neu- man binnen, een gezin uit Wor- merveer met vier kinderen. De hele vakantie waren ze echt elke dag in verschillende samenstellin gen in Molenkoog te vinden. Vanaf 'onze' 40ste verjaardag, op 25 juli, zijn er 40 banenkaarten waarop mensen hun gezwommen baan tjes kunnen bijhouden. Elke week wordt er uit de volle ingeleverde kaarten eentje getrokken die dan een aardigheidje wint. Het heeft mevrouw Neuman behoorlijk uit gedaagd; vandaag, op hun laatste vakantiedag, maakte ze haar 40 kilometer(i) vol. Haar man en kin deren onthaalden haar met applaus en een zelfgemaakte oor konde en ik kon haar verrassen met het grappige boekje Omgaan met Texelaars. Overigens zijn er meer vaste 'badgasten'. Een aan tal heeft zelfs tijdens hun vakan tieperiode op Texel kinderen bij ons op les. Maandag Zo, de kop is eraf. Nadat ik om een uur of negen thuis kwam, heb ik eerst m'n gemiste oproepen en mail beantwoord en de overgeble ven soep in bakjes in de koelkast gezet. Daarna met Lex gebeld die weer voor de hele week op de vrachtauto zit. Pffff... nu een wijn tje naast de laptop en gisteren en vandaag de revue nog maar eens laten passeren. Gisteren was het niet druk. Wonderlijk hoor, want het was echt goed toeven bij het bad. Waarschijnlijk hebben veel mensen zich door het wat somber ogende weer laten tegenhouden. Jammer. Bij thuiskomst direct een grote pan courgettesoep gemaakt van de 2 megagrote courgettes uit de tuin van Pieter en Wieneke. Vanmorgen nog eventjes op pad voor een Hoornderring voor dege ne die deze week het winnende 40-banenkaartje had ingeleverd. Ook moesten er nog kleurpotlo den en kleurplaten komen voor donderdag. Om half één met de soep in de ene fietstas en de ove rige boodschapjes in de andere op pad naar Molenkoog. Bij de kassa is het echt zwe ten geblazen. Tussen 18.00 en 19.00 uur melden zich nog een dikke zeventig mensen aan en geloof me, da's hard werken. Kaartjes moeten worden ingevuld, het aantal benodigde medailles bijgehouden, er moet worden afgerekend en ook moeten alle kinderen nog de quiz van vandaag uitgereikt krijgen. Fijn dat Ange- lique zich bekommert over de soep en broodjes voor de mede werkers. Woensdag Het weer zit vandaag gelukkig mee. Vandaag is 't zonnetje erbij en de wind is niet zo koud als gis teren. De leuke activiteiten van gisteren, op de dag van de acro batiek en het evenwicht, kregen daardoor niet de aandacht die ze verdienden. Er was een acrogym- demonstratie van Henk en Anne ke, konden kinderen leren slackli- nen (een soort koorddansen maar dan net even anders) en waren er diverse spelletjes in en om het water. Niet alleen de zwemmers hadden het koud maar ook de vrijwilligers bij de diverse spelle tjes en alle medewerkers. De deelnemers zijn heel divers: vaste zwemmers die er (bijna) elke dag wel even zijn of zodra het zonnetje erbij is bij regelmaat de hele middag, maar ook mensen die ik nu voor het eerst voorbij zie komen. Opvallend is ook dat het een echt familiegebeuren is. Op dit moment staat er een hele fami lie gebogen over de quizvragen maar er wordt ook veel in familie verband gezwommen. Gisteren was er ook iemand die zei dat hij normaal niet zou zijn gekomen maar dat het meedoen aan de zwem4daagse hem toch moti veerde het druilerige weer te nege ren. Goed toch? Nu nog maar even een rondje om buiten de sfeer te proeven en wat foto's te maken. /^rrr - Medewerkers van Duin Bouwbedrijf waren gisteren aan de slag in de appartementen die tot de vakantie dienst deden als tijdelijke schoollokalen voor de OSG. (Foto Jeroen van Hattum) Circa 160 mensen hebben afgelopen week meegedaan aan de zwemvierdaagse in Molenkoog. (Foto Jeroen van Hattum) Nu de leerlingen van de OSG ver trokken zijn, worden de 24 appar tementen in het gebouw Atalanta in de Volmolen alsnog ingericht als huurwoningen voor jongeren. De komende tijd worden tussenwan den aangebracht en de keuken blokken alsnog geplaatst. De woningen zijn in eerste instantie bestemd voor starters tussen de 18 en 22 jaar. Volgens directeur Jan van Andel van Woontij was er veel belangstelling voor de wonin gen waarop jongeren tot afgelopen dinsdag konden reageren. Woontij telt in totaal zo'n negentig jongeren op de wachtlijst die in aanmerking kwamen. De jongeren die een appartement toegewezen krijgen, worden betrokken bij de verdere inrichting. Naar verwachting zijn de huizen in het najaar klaar. De appartementen werden in 2008 ingericht als schoollokalen, waarna circa 300 leerlingen les volgden in het appar tementencomplex. favorieten van een eilandkok DE SMAAK VAN €39.95) ■t--. KEUKENT00L wordt In het gebruik steeds s oepeler.' 1 16,95 en€ 8,95 wwevanlamsoortotoorlanijii) Op verzoek van de redactie houdt Lara Hoogenbosch een weblog bij over haar belevenis sen aan boord van de Wylde Swan, waarmee ze over de Noordzee vaart. Omdat de ver bindingen niet altijd even sta biel zijn, lukte het niet eerder dit verslag naar het eiland te krijgen. Het volledige blog is te lezen via www.texelsecourant. nl. Hèhè, ik heb eindelijk weer tijd, energie en zin gevonden om te schrijven. In de tussentijd is er enorm veel gebeurd en het weer is een paar keer flink omgeslagen. Hadden we de 11de en de 12de nog windkracht 7, de 13de was het weer compleet anders. Na de middag werd het mooi weer en de Wylde Swan dobberde wat rond in zee. Niet erg goed voor de race, maar wel fijn voor de verandering. Even een tijdje ontspannen. Mensen werden weer fit en begon nen te sprankelen van positieve energie, ze zagen eindelijk de fijne kanten van deze reis. Zo tegen de avond werd het daardoor heel erg gezellig op het dek. ledereen was met elkaar in gesprek, er werd gitaar gespeeld en ik heb veel mensen horen lachen. Het was fijn om te merken dat iedereen meer contact zocht en opener werd. De vrijdagochtend was het nog wel 'rough weather'. toen ik eenmaal aan het schoonmaken was in de bar, gebeurde het onver mijdelijke. De vloer was heel erg glad, de golven waren sterk en ik had weinig grip. Ik gleed tegen de vaatwasser en langs een scherp muurtje waarna ik nog verder uit gleed en met mijn hoofd tegen de muur aanknalde. Ik had een zeer hoofd en twee zere polsen waar van één helemaal rood en bijna opengehaald. Toen er geen ijs bleek te zijn, kwam Andreas, de kok, aanzetten met iets kouds, een vaatdoekje met twee kippen pootjes uit de vriezer. De nacht van vrijdag op zater dag was verre van kalm. In de regen zeilen hijsen en touwen beleggen is echt geen makkie, zeker niet als de deklichten uit staan en je dus niks kunt zien. De zaterdagochtend was daarente gen weer heel ontspannen, het was zonnig en er stond weinig wind. Ik heb een harnas aangetrok ken en ik ben in het kluivernet geklommen! Daar heb ik ongeveer drie kwartier in het zonnetje gele gen, echt heerlijk. Zo in het net boven zee en buiten de boot had ik het gevoel dat ik zweefde. Even geen mensen om me heen, even de wereld vergeten. Ogen dicht en genieten. De zondag begon wel heel erg vervelend. Ik stond me om te kle den in de wc en ineens ging het alarm af. Eerst dacht ik dat het een oefening was om te evacue ren, ook al was dat niet van te voren omgeroepen. Dus ik ging snel naar boven in mijn zeiljack en pyjama en toen bleek het echt alarm te zijn. Een van de trainees was tijdens het zware weer van vanochtend overboord gevallen! Wat ontzettend erg, iedereen was echt heel erg geschrokken. Heel toevallig hield de jongen zich vast aan een touw en dat is ook zijn redding geweest. Een andere jon gen die nog wel aan boord stond hield dit touw namelijk ook vast. Hierdoor kon de jongen snel weer aan boord worden gehaald en was hij weer veilig. Vanmiddag zijn we rond 5 uur over de finishlijn gevaren. Nu is het wachten op de uitslag. Welk schip de meeste zeemijlen heeft gemaakt deze race is nog de vraag. De kapitein had als plan om naar Texel te zeilen en daar te ankeren, maar dat plan gaat helaas niet door. De wind is te krachtig en het is te lastig om door de Texel- stroom te komen. Dus nu gaan we naar IJmuiden. In de jongste editie van tijdschrift Esta volop aandacht voor Annette van Ruitenburg. Eén van haar tips in de special van vier pagins's over deze Texelse luidt: 'Koop zo in dat je met je boodschappen voor drie dagen, vijf dagen kunt eten. Maak bijvoorbeeld stoofvlees. De eerste dag eet je het vlees, de volgende dag maak je er een saus van en is er nog wat over, dan is dat de derde dag de basis voor de soep.' De gemeente kan bij de provin cie Noord-Holland aanspraak maken op een subsidie ter bevordering van de amateur kunst. Daar is €25.000,- voor beschikbaar. De subsidie is vooral bedoeld voor verbetering en verbreding van de amateurkunst. Daarbij ligt de nadruk op de samenwerking met professionals en de versterking van de mogelijkheden waarop amateurs zich aan het publiek kun nen presenteren. De volledige uit voeringsregeling is te vinden op de website van de provincie, www. noord-holland.nl (onder Subsidie loket). De aanvraag moet voor 30 sep tember door de gemeente worden ingediend. Texelse organisaties die in aanmerking willen komen, kun nen tot en met 13 september con tact opnemen met mevrouw Van Dijk, tel. 362262 of e-mailadres rvandijk@texel.nl. De te ondersteu nen activiteit moet in 2011 plaats vinden.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 6